» »

Krvavitev iz nosu

Krvavitev iz nosu

El Toro ::

Meni se je prvič pojavila krvavitev iz nosu letos avgusta, bil sem malo šokiran... No potem se mi to ni pojavilo vse do včeraj ponoči, ko se mi je ob 5ih zutraj ulila kri, za ene 5-10min, ponovilo se mi je isto današnjo noč ib 1ih ponoči, zdaj nwm kaj bi bil razlog?

Res je da se malo prehlajen, samo nwm če je to.

Kot majhen otrok sem imel slabo kri, če je to kaj povezano?

Prebral sem na forumih vse od tumorjev pa do klasičnega prehlada... Zdaj sliko si lahko mislite kakšno si človek naredi... Je imel kdo podobne težave in kako je to rešil? Slišal sem da to delajo s fiziološko raztopino (sol+voda) to si nakapaš v nos ne? Pomaga?
  • polepsalo: zee ()

Janac ::

je blo to prvič?

Glodko ::

Po mojih izkušnjah se mi to pojavi pozimi - očitno suh zrak. Krvavitev se pojavi ker popokajo male žilce v nosu. Lahko tut baje operativno rešijo tako da jih "zapečejo". Možen vzrok je tudi previsok pritisk, samo pri mlajših ponavadi ne.

hojnikb ::

Tampone v nos in je problem rešen :)
#brezpodpisa

El Toro ::

al to se mi kr zgodi ponoč k spim, nwm zakaj to se mi prej ni nikol naredlo

menjalnik ::

Meni se je poleti večkrat zgodilo, da sem krvavel iz nosa in še do danes nevem zakaj. Sem bil pri zdravniku in niso našli nič:'(Mah če bom umrl pač bom..

Arctander ::

Se zgodi. Dovolj je, da se kakšen suh smrkelj "zapeče" in ko malo podrgneš nos, poškoduje drobno žilico. Še posebej se rado zgodi pozimi, ko je suh zrak. Sam na tvojem mestu ne bi delal panike. Nekaj časa še opazuj, spremljaj in če se bo ponavljal skozi daljši čas, potem greš k zdravniku.

Sami ::

Mah, najverjetneje ni nič, brez panike. Meni se je po parih letih pojavilo kakšen teden nazaj, imel sem popolnoma zamašen nos (prehlad) in sem na polno pihnil nos....pa se je ulilo za kakšno minuto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

šernk ::

meni je en čas pogosto tekla kri iz nosu (3-4x tedensko brez pravega vzroka).

zdravnica je na koncu po par raziskavah sklenila da je razlog morda nizek krvni tlak. se je pa stvar z leti sama uredila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

slotechar ::

Priporocam ti da se ne zadrzujes prevec v prostorih s suhim zrakom in da se nujno zacnes ukvarjat s kaksnim sportom, zaradi uravnave krvnega pritiska in na prostem, ne v fitnesu.

Kot otrok sem imel te tezave kar pogosto, ko sem se zacel ukvarjat s sportom na prostem, pravilno in zdravo prehranjevat, so scasoma ti pojavi popolnoma izginili. Tudi meni je zdravnica rekla, da ni nic, ni mi pa nic svetovala kako naj se tega znebim in je rekla da pac sprejmem to in da ni nic takega ce mi tu pa tam malo krvavi iz nosu. Zdravniki pa taki, alternativna medicina je boljsa na tem podrocju.

Zgodovina sprememb…

El Toro ::

lahko ti povem da se vsak dan ukvarjam z športom, fitness, tek.... tako da glede tega ne more vbit, mogoče je krivo to da je preveč suh zrak v hiši ker se mi to ponoči naredi je to lahko razlog

slotechar ::

Lahko si nabavis vlazilec zraka. Ali jes dovolj zeleza, vitamina K? Sadja , zelenjave? Ali si kdaj prejel udarec v nos? Ali pijes pogosto lekadol oziroma jemljes zdravila?

Zgodovina sprememb…

El Toro ::

vitaminov pomojem je dovolj, sadnje zelejave jem dovol, jem večkrat na dan sadje in zelenjavo... lekadol res če je nuja... zdej edino če je zrak kriv

slotechar ::

Ok, ce si ne nabavis vlazilec zraka, lahko das vodo v eno posodo in jo imas v sobi, na radiatorj imas lahko mokre brisace, pomaga tudi ce mas sobno fontano ali pa akvarij. Pa ne prevec segrevat radiatorja po nepotrebnem, ko bo mraz.

Pa luftat sobo veckrat.

Zgodovina sprememb…

medus ::

ne vem to se meni dogaja dost redno, še posebej če sem prehlajen, fotru pa lih tko

očitno je nek genetski faktor tuki (drugače sva oba zdrvava)

obstaja sicer neka opereracija, ki ki jih bodisi ustavi, ali pa naredi bolj redke, samo kaj če mi to, ko me pa itak ne moti

drugače če hočeš hitro ustavit krvavitev, si daj kapljece za zamašen nos not... to krči žile in bo ustavilo krvavitev

itak ma pa kri kr zanimiv okus

zee ::

Vzrok za krvavitev iz nosu je tipicno suh zrak ali "rudarjenje" po nosu.

Resitev so hladni obkladki ali led na zadnjo stran vratu/glave in NE kapljice za nos, ker te izsusijo sluznico in se pospesijo krvavenje.

Bistveno: Pri ponavljajocih se epizodah pa kar k zdravniku ne pa na forum!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

detroit ::

Mogoče če še kdo ni pisal, jemlješ aspirine medtem ko si prehlajen?
Redči kri in potem imaš potencial za špric špric. Meni se je to en teden dogajalo, da je v curkih letela ven ko sem se zbudil in ustal.
Skero

medus ::

zee je izjavil:

Vzrok za krvavitev iz nosu je tipicno suh zrak ali "rudarjenje" po nosu.

Resitev so hladni obkladki ali led na zadnjo stran vratu/glave in NE kapljice za nos, ker te izsusijo sluznico in se pospesijo krvavenje.

Bistveno: Pri ponavljajocih se epizodah pa kar k zdravniku ne pa na forum!

al ppa snifanje česa

za kapljice se pa motiš

dolkogoročna rešitev niso, ampak če ti začne tečt kri, tebi se pa nekam mudi so pa super

wini ::

Če si bil prehlajen in uporabljal olynth ali pa operil si poškodoval sluznico. Več dnevna uporaba poškodujejo sluznico da se zaradi izsušitve vname. Suh zrak pozimi tudi naredi svoje.
Pol se pa pogosto ulije kri iz nosa.

otago ::

Jaz sem začel s krvodajalstvom (ala puščanje krvi), vsake 3-4 mesece. Od takrat mir.

[D]emon ::

Sam sem imel pogoste (skorajda redne) krvavitve iz nosu kot otrok, izkazalo se je da zaradi slabokrvnosti. Ko sem dal cez terapijo z zelezom, se je stanje izboljsalo, saj nato krvavitev iz nosu, razen izjemnih primerov (udarec v nos ipd.), nisem imel do poznih najstniskih let. Takrat so se mi pojavljale zaradi hitre rasti, vendar ne kaj prevec resno. (In ja, vsakic, ko sem imel pogostejse epizode, sem odsel k zdravniku)

Zdaj se mi obcasno se pojavijo krvavitve kadar imam povisan tlak, predvsem pa pozimi, ko se pogosto zadrzujem v prostorih s centralno kurjavo. To sem sicer mitigiral s tem, da na vrh radiatorja postavim posodo z vodo, ki potem pocasi izhlapeva.

Poskrbi, da ne bo zrak prevec suh in ne rovari po nosu. Pa nikar prevec ne brskaj po raznih medicinskih in podobnih forumih, ker je samodiagnoza vedno najslabsa mozna izbira.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

OSA ::

Kriv je suh zrak, kot so ti že povedali. Ko sem bil še majhen sem šel na "žganje" žilic in ni kaj dosti pomagalo. Ti ne priporočam. Tudi sedaj mi kri priteče tu in tam, po 20 letih od takrat. Vodo na radiator v sobo, bo boljše.
lp OSA

primoz4p ::

El Toro je izjavil:

vitaminov pomojem je dovolj, sadnje zelejave jem dovol, jem večkrat na dan sadje in zelenjavo... lekadol res če je nuja... zdej edino če je zrak kriv


Pomanjanje vitaminov B-komplesa?
dve pivi na dan
ali
suhi pivski kvas (izgleda tako http://www.moja-lekarna.com/p-1998-biot...

slotechar ::

Alkohol zmanjsuje zaloge vitaminov v telesu. Ne priporocam. Raje vire iz sadja , zelenjave in zitaric.

primoz4p ::

Narobe:
Ponomanjkanje vitamina B 12 ne boš odpravil na tak način
http://www.svet-je-lep.com/zdrav-duh-v-...
Pivo pa vsebuje ta vitamin :) in tudi druge, se pa strinjam, da preveč alkohola škodi, zato sem tudi podal alternativo, ki hitreje odpravi manjko.

medus ::

wini je izjavil:

Če si bil prehlajen in uporabljal olynth ali pa operil si poškodoval sluznico. Več dnevna uporaba poškodujejo sluznico da se zaradi izsušitve vname. Suh zrak pozimi tudi naredi svoje.
Pol se pa pogosto ulije kri iz nosa.

ne govorim o tem

govorim o krvavitvah, ki se pojavljajo naključno brez kakega specifičnega vzroka

takrat kapljice orenk pomagajo če se ti mudi, če ne pa pač počakaš tistih par min da se kri ustavi (dost ljudi svetuje ležanje na hrbtu, ampak enim gre od okusa krvi na bruhanje..... meni je sicer všeč, če bi se dalo it darovat kri in vzet še eno vrečko zase....

IL_DIAVOLO ::

@ El Toro nič bat, to se rado zgodi ko se prehladiš ali pa si pod psihičnim pritiskom, ko ti kri zavre zaradi šefa :P

Tarzan ::

Do začetka faksa nekje se mi je redno ulivala iz nosa, včasih kar na lepem sredi pouka z vso silo, deset, petnajst minut, kot da bi klal merjasca. Sčasoma je zadeva sama od sebe odšla in zdaj, tok-tok, mi že dolgo ni več tekla.

Kaj je bilo krivo, ne vem, imam že po privzetem nizek krvni tlak in mogoče takrat še nisem skonzumiral zadosti kofeta...

radmannsdorf ::

Za čiščenje nosu, proporočam "neti pot"
Jaz imam tako.
Prvič se mal učiš kako to gre, ampak je noro dobro. Ven gre VSE :)

msjr ::

Odličen pripravek za čiščenje nosu je sestavljen iz [ohlajene] komponente A in B

Cena: 0.48€ za 100l

  Komponenta A - ohladiti pred uporabo!

Komponenta A - ohladiti pred uporabo!



 Komponenta B

Komponenta B

radmannsdorf ::

ja. in uporabiš neti-pot za vlivanje teh zmešanih komponent v nos. direkt s posode bo težka :)

msjr ::

Točno tako. Pod ene 200l še gre potem pa je težava.

Za vse, ki se boste usajal, gre samo za primerjavo cen raznih aqua marisov, brezbakterijskih vod ter podobnih pogruntavščin in domačega pripravka.

fosil ::

msjr je izjavil:

Odličen pripravek za čiščenje nosu je sestavljen iz [ohlajene] komponente A in B

Cena: 0.48€ za 100l

  Komponenta A - ohladiti pred uporabo!

Komponenta A - ohladiti pred uporabo!



 Komponenta B

Komponenta B


Namesto tega lahko enostavno v lekarni kupiš fiziološko raztopino.
Je poceni, sterilna in v priročni embalaži.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krvav smrkelj

Oddelek: Loža
158048 (7218) sodnicaN
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415503 (13216) imagodei
»

Zamašen nos

Oddelek: Loža
3713698 (11889) kuglvinkl
»

Zlomlen nos?

Oddelek: Loža
309596 (7747) d0rK
»

Boj proti mazoljem!?

Oddelek: Loža
273892 (3149) kopriwa

Več podobnih tem