» »

Boj proti mazoljem!?

Boj proti mazoljem!?

Golden eye ::

Kako se jih znebit!? Va še izkušnje :\

OrkAA ::

Jst sm počakal, da je puberteta vsaj nekoliko minila, pa so šli.

Sunna ::

greš do zdravnika, ti napiše recept za roaccutane in potem tudi če si nikoli več ne umiješ face.
sicer nisem imel kaj groznih ampak enostavno se mi ni dalo zezati z vsemi žavbami in umivanjem s tem ali onim in blablabla....

McHusch ::

Greš do zdravnika po recept za Klimicin.

kopriwa ::

klimicin suxa :) vsaj men ni dost pomagu, ta Roaccutan je pa baje kr močn tko da ni glih priporočljivo, je pa zelo učinkovit.

Sunna ::

glede Klimicina so tudi meni rekli, da ni ne vem kako učinkovit. Moraš še vedno precej paziti.

Jah roaccutane je močan kakor ga doziraš. Jaz sem zelo malo ga jemal in je delovalo odlično. Stranski učinki se večajo z dozo. Ampak to je okoli 60mg in več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

kopriwa ::

kaki pa so stranski učinki? PA a to morš skos jemat?

McHusch ::

Verjetno tudi od vrste kože, ampak meni je Klimicin zelo zelo pomagal.

lambda ::

Ravno danes sem bil pri dermatologu ... dobil pa:
-2x Skinoren (krema)
-2x Klimicin (tekočina)
-2x Clinofug (pilule)

SIcer sem mi je pa zadeva že skoraj popravila (po 3 letih reliefno razgibanega obraza).

Nasvet vsem, ki odlašate: pojdite čimprej zdravniku težit, ker obrazki ostanejo še kar dolgo po tistih ta gnojnih mozoljih.

Sunna ::

stranskih učinkov je precej naštetih. Ampak kot sem rekel postanejo (če sploh) očitni pri visokih dozah. Katere pa vsak doživi do določene mere so pa suha (oz. bolj suha) koža (tudi lasišče), ustnice in pa leč načeloma naj ne bi nosil. Pa pit (alko) ne smeš , oz. čim manj. Hmm jah vsak dan jemlješ po eno (men se zdi da so 10, 20, 40 itn..), začneš pa rečmo z 20.

všeč mi je ker tukaj ni približkov ampak zadeva deluje in očisti (po recimo mesecu, dveh, odvisno od moči).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Golden eye ::

OK. BOm šel k dohtarju da mi ta zdravila :D Bom poročal!!
H kateremu zdravniku pa naj grem v naši ambulanti?? In kva naj rečem?

btw: hodim zlo mal k zdravnikom :\ :D

kopriwa ::

če ti zdravnik sam ne bo predpisal tega zdravila mu zamor nej te pošlje k dermatologu, ta vse odprav :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

zlabo ::

Jaz sem bil tud neki časa kr precej mozolast, pol je pa mat kupla eno kremo od Vichia, mislim da se imenuje Normaderm.
Res zadeva pomaga, pa se namažem samo zvečer, kdaj pa kdaj tud zjutri. Je pa tko, zginejo ti mozoljik, pol se pa avtomatsko pozabš mazat in spet nastanejo:D
Tko da se je treba redno.
Kremo dobiš v lekarni.

LP, zlabo

d0rK ::

Hja, mozolji .... Men se zdi to ena najhujsih bolezni spljoh. Se posebej ker te prizadane v obdobju ko si najbolj ranljiv pa hormoni divjajo, z mozoljasto faco pa ne dobis glih kej prida punce itd.

Jz trenutno trpim ze nekje drugo leto .... Ampak mi gredo ta izboljsanja ter poslabsanja tko na ziuce da grem u pondekl do dermatologa. Je blo ze use uredu .... Pa spet nazaj ... Te cist potisne v depresijo.

Jz bom sou do tegale Golden Eye: http://www.zdravniski-nasveti.net/?stra...

Tip po referencah ocitno obvlada, pa se usec mi da nudi brezplacne nasvete na tej strani.
Pa ceprov na vecino vprasanjih o mozoljih odgovori z :

navadne akne so kronična, ponavljajoča se bolezen, zdravljenje pa je prilagojeno vsakemu bolniku posebej (odvisno od klinične slike).


ampak ga popolnoma razumem glede na to da to vprasanje zastavljajo nestetokrat ne da bi kdorkoli vsaj par strani prelistal ce je kdo ze imel podobno vprasanje...

Nja ... U pondelk ga bom prosu za tale ...ru...ru....Nja, ne morm pogledat prejsnih odgovorov med pisanjem novega sporocila...Tisto mocno zadevo enivej, pa bomo vidl kako deluje :D.

Gud Lak!

Mr_Globus ::

Jst sem hodu k zdravnici in mi daje neke k*** vodice ki si mogu mazat;(( ... Pol mama kupuje neke maske k****;(( , pol una k**** kozmetičarka ki ti zruje obraz;((

Sem zgubu živce šow k dermatologu. Neki začel z nekimi losjoni => sem ga vprašal če me za jajca vleče in dobil hardcore zdravila (vsak teden kontrola krvi pa to). 4 mesce s suho kožo in vse mimo. Prej ko bi reku "Jeb** te mezolje" Sošolke pa "ma neki se mi zdiš drugačen" :D

MEDENA ::

več sex-a :D

marsovcek ::

Pri odpravljanju mozoljev obstaja lokalno in sistemsko zdravljenje. Lokalno pomeni pogosto umivanje z mlačno vodo in nevtralnim milom, mazila, ki odpirajo pore in malo luščijo kožo (po receptu zmešajo v apoteki) ter antibiotiki (npr. klimicin). Sem spada tudi previdno "ročno" odstranjevanje mozoljev.
Hujše oblike mozoljev se zdravijo tudi sistemsko, torej ješ tablete antibiotikov in / ali izotretinoin (derivat vitamina A, po domače Roaccutane). Tako zdravljenje ponavadi predpiše dermatolog & potrebne so kontrole.

Pogostejši stranski učinki izotretinoina so suha koža, ki se lušči, srbi in tudi razpoka. Podobno se lahko izsušita ustna sluznica & očesne veznice. Bolj redki so krvavitve iz nosu, izpadanje las, glavoboli,... Pa še to: to zdravilo je močno škodljivo za zarodke. Za ženske zato več seksa žal odpade 8-)

DoloresJane ::

Nič kaj ne testiraj kozmetičnega trga, če gre za malo bolj resne mozolje. Če prebereš sestavine treh različnih kremic kozmetične produkcije, boš spoznal, da so vse narejene na isto vižo, oglašujejo pa vsako posebej kot da bi bila največji dosežek high-tech kozmetične industrije. Skratka - recept bo boljša alternativa, pa še zastonj je. Skrajni čas, da tudi zdravstvo tebi poplača muke. ;)

Blum ::

in recept je?

McHusch ::

Recept da zdravnik, ane. ;-)

jype ::

Eden od ful dobrih nacinov znebit se mozoljev je z veliko gibanja in zdravo prehrano.

Terja zgolj samodisciplino.

lambda ::

Ja jype, ampak ne smeš pa biti ves prešvican, kot si pri kakem hard core delu all day long, kjer se prav tako veliko giblješ, učinek pa je ravno nasproten.

Meni pa pomaga tudi poletje, sonce, morska voda ... samo potem, ko spet pride jesen jih imam pa dvojno dozo :|

DavidJ ::

Čim manj čokolade in ostale nezdrave hrane. Morska voda jih tut dobr spuca.

Jest jih dobim vedno, ko sem dalj časa pod stresom, npr. v izpitnem obdobju.

Verjetno bi pomagalo, če bi se manj sekiral. Ampak takšna zdravila imajo spet dodatne stranske učinke.

>:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

root987 ::

Ne spomnem se točno katero 'zdravilo' je bilo nekje prikazano za boj proti mozoljem, ampak je tip dobil takšne stranske učinke, da je bila kar kriza... Od kar sem tisto videl, me je vsaka kemija minila. (hvala bogu nimam takšne krize, da bi kaj takšnega dejansko šel preizkušat). Bom poskusil najti tisto stran oz. ime zdravila...

Sicer pa davids-ov nasvet ze nekaj casa bolj ali manj prakticiram - in pomaga.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

SkIDiver ::

Jap morska voda kr fajn pomaga.

Jz sm pr seb opazu, da čokolade kr ne smem jest. Drugač se prec prkažejo. Pa če sm bolj na vodi kot pa kakih sokovih je tud boljše. Se pa kaj kmalu pokažejo pa kaki hudi pjanščini. Pa tud ne vedno. Čist odvisno. Kr redno se pokažejo, če je pirovska pijanščina. Od vina se pa redko. Če pa cepnem kakega ta domačega kratkega še potem jih pa tak "razkuž" in nima kj vn lezt:D

McHusch ::

Klik!

V splošnem čokolada ne povzroča težav, razen če ste nanjo alergični.

sdspecy ::

jst sm ze pr 24, pa se se kr ubadam z aknami ;( ; prej je blo slabs, pa sm pr dohtarju par let nazaj dobu Clinofug tablete 2-3 skatle (je neki nucal na vratu), pol skinoren (najvec zaslug), pa vmes dalacin (tud klimicin, ki je slovenska zanic kopija; al je pa kontra:\ ), zdej nazadn differin za po faci (sam trenutn ucinek); vse skup pa ni pocajtal zadeve do kraja

Najvec je naredu Skinoren, k sm se 2 let mazu, tak da je vrat zdej vecino cajta cist, po faci pa se vedn na obroke dobivam vsega razlicnga sraja; bom zdej probu se tist normaderm (mi ga je lekarnarka priporocla, k ga dobr pozna in ni ravn drag), pa da vidmo kuga bo..

s hrani je pa tak, da vse skup en kur... vpliva na mozole, razn ce res pretiravas u necem; sicer pa jem dokaj zdravo (tu pa tam kak pregresek :D ), in dost pijem, tak da to ne vpliva na moje stanje

mislim, da pr men stres dokaj vpliva na stanje, ravn zato, ker enkrat sploh nimam akn po vec dni, drugic pa spet ceu tedn oz. se pojavljajo v zelo razlicnih oblikah (z intenzivnostjo izlocanja mascobe na kozi, enkrat bolj, drugic manj)

je pa res, IN TO ZELO, da se pri vsakmu posamezniku drgac obnasa koza in pr enmu zagrab to, kar pr drugmu ni, tak da more vsak sam sprobat zadeve oz. da dermatolog iz "klinicne slike" malo bolj natanc doloc, ka bi lahk pomagal

...je se pa tist anglez, ko se je pred cajtom tolk ocitn hvalu o nekem revolucionarnem odkritju:\ ; bomo vidl, ka bo s tiem (ce ne bom ze prej pocajtu tega sraja)...

lp

kopriwa ::

probi z Roaccutanom, ta je zadnji na vrsti , predvsem za tiste ki to težavo težko odpravijo. Heh k sm biu jst pr zdravniku k mi je začela naštevat kaj naj ne jem da bo bolš z kožo sm mislu da bom stradau od zdej naprej. Naštela mi je ene 20 različnih vrst sadja/zelenjave/sladkarij :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd. (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1688554951 (4604) Relanium
»

Krema/gel proti mozoljem?

Oddelek: Loža
406708 (5983) bambam20
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312675 (11554) Pithlit
»

Krema, gel proti aknam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818793 (16561) CleanPower
»

luskavica ?

Oddelek: Loža
1810855 (1382) kitewing

Več podobnih tem