» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
178 / 188
»»

Kanban ::

maticb492 je izjavil:

Direktor ima drugačno minimalno plačo, nisem siguren kako se izračuna, ampak je malo višja od minimalca. Mislim da je nekako vezana na povprečno.

Ni res, zavarovan si lahko na isti podlagi kot vsak drugi zaposleni (001) in imaš posledično enake pogoje in pravila.

In še zelo od oka izračun za minimalca + max malica + max neobdavčen regres + izplačilo celotnega poslovnega dobička - pri 150k gre državi približno isto kot pri normiranem spju (36%). Je pa bolj smiselno zadržati dobiček v firmi in investirati tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Pat_MaGroin ::

Kaj pa 80k doo vs sp?

Kanban ::

Akcija in izračunat, zgoraj so podatki kako gre to pri normiranem dooju, za sp pa tudi ne bi smel bit problem. Vsaj osnove podjetništva (dobičke, obdavčitve, plače), bi bilo dobro poznat, če se gremo kao neko podjetništvo.

No, da ne bom čisto neproduktiven - Pri normiranem dooju z minimalcem, max malico in max regresom in max izplačilom dobička ti v žepu ostane cca 51k.

maticb492 ::

Kanban je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Direktor ima drugačno minimalno plačo, nisem siguren kako se izračuna, ampak je malo višja od minimalca. Mislim da je nekako vezana na povprečno.

Ni res, zavarovan si lahko na isti podlagi kot vsak drugi zaposleni (001) in imaš posledično enake pogoje in pravila.

In še zelo od oka izračun za minimalca + max malica + max neobdavčen regres + izplačilo celotnega poslovnega dobička - pri 150k gre državi približno isto kot pri normiranem spju (36%). Je pa bolj smiselno zadržati dobiček v firmi in investirati tako.


Kaj pa je razlika med "navadno 001" zaposlitvijo in tistim, da plačuješ prispevke kot poslovdna oseba ali kakorkoli se temu reče? No meni je nekdo rekel, da ni mogel imet enakega minimalca kot delavci, samo kolikor googlam sem samo bolj zmeden in sem zasledil da se je nekaj spreminjalo v zakonu itd.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

sunsun ::

Kanban je izjavil:

Akcija in izračunat, zgoraj so podatki kako gre to pri normiranem dooju, za sp pa tudi ne bi smel bit problem. Vsaj osnove podjetništva (dobičke, obdavčitve, plače), bi bilo dobro poznat, če se gremo kao neko podjetništvo.

No, da ne bom čisto neproduktiven - Pri normiranem dooju z minimalcem, max malico in max regresom in max izplačilom dobička ti v žepu ostane cca 51k.

Pri SP bi bil ta znesek nekje 60-70, se mi ne da računat. Se pravi doo se splača, če gledamo davek, samo v primeru, da imaš namen investirat denar kot doo in ne zapravljati kot fizična oseba.

novak-t ::

sunsun je izjavil:

Kanban je izjavil:

Akcija in izračunat, zgoraj so podatki kako gre to pri normiranem dooju, za sp pa tudi ne bi smel bit problem. Vsaj osnove podjetništva (dobičke, obdavčitve, plače), bi bilo dobro poznat, če se gremo kao neko podjetništvo.

No, da ne bom čisto neproduktiven - Pri normiranem dooju z minimalcem, max malico in max regresom in max izplačilom dobička ti v žepu ostane cca 51k.

Pri SP bi bil ta znesek nekje 60-70, se mi ne da računat. Se pravi doo se splača, če gledamo davek, samo v primeru, da imaš namen investirat denar kot doo in ne zapravljati kot fizična oseba.

oz. da si čim več stroškov preseliš na d.o.o. in s tem zmanjšaš potrebo po izplačilu dobička.

Gregor P ::

Običajno je ravno v tem problem, da si nek programer ne more nabiti toliko stroškov, da bi zgledalo še realno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

maticb492 ::

novak-t je izjavil:

sunsun je izjavil:

Kanban je izjavil:

Akcija in izračunat, zgoraj so podatki kako gre to pri normiranem dooju, za sp pa tudi ne bi smel bit problem. Vsaj osnove podjetništva (dobičke, obdavčitve, plače), bi bilo dobro poznat, če se gremo kao neko podjetništvo.

No, da ne bom čisto neproduktiven - Pri normiranem dooju z minimalcem, max malico in max regresom in max izplačilom dobička ti v žepu ostane cca 51k.

Pri SP bi bil ta znesek nekje 60-70, se mi ne da računat. Se pravi doo se splača, če gledamo davek, samo v primeru, da imaš namen investirat denar kot doo in ne zapravljati kot fizična oseba.

oz. da si čim več stroškov preseliš na d.o.o. in s tem zmanjšaš potrebo po izplačilu dobička.



Ne moreš met normiran SP in DOO istočasno oziroma se ti šteje promet kot ista osnova, ker je normirana (300k povezane osebe, sam sebi si itak povezana oseba) EDIT: Teoretično lahko imaš istočasno, ampak nima smisla.

Lahko imaš normiran SP + DOO ki ni normiran, ampak morajo biti čisto ločene zadeve, poslovno gledano.

EDIT: Razen če si seveda mislil navaden DOO. Ampak kot rečeno, ne gre tako, ker ne moreš izdajat istim podjetjem račune.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

novak-t ::

maticb492 je izjavil:

novak-t je izjavil:

sunsun je izjavil:

Kanban je izjavil:

Akcija in izračunat, zgoraj so podatki kako gre to pri normiranem dooju, za sp pa tudi ne bi smel bit problem. Vsaj osnove podjetništva (dobičke, obdavčitve, plače), bi bilo dobro poznat, če se gremo kao neko podjetništvo.

No, da ne bom čisto neproduktiven - Pri normiranem dooju z minimalcem, max malico in max regresom in max izplačilom dobička ti v žepu ostane cca 51k.

Pri SP bi bil ta znesek nekje 60-70, se mi ne da računat. Se pravi doo se splača, če gledamo davek, samo v primeru, da imaš namen investirat denar kot doo in ne zapravljati kot fizična oseba.

oz. da si čim več stroškov preseliš na d.o.o. in s tem zmanjšaš potrebo po izplačilu dobička.



Ne moreš met normiran SP in DOO istočasno oziroma se ti šteje promet kot ista osnova, ker je normirana (300k povezane osebe, sam sebi si itak povezana oseba) EDIT: Teoretično lahko imaš istočasno, ampak nima smisla.

Lahko imaš normiran SP + DOO ki ni normiran, ampak morajo biti čisto ločene zadeve, poslovno gledano.

EDIT: Razen če si seveda mislil navaden DOO. Ampak kot rečeno, ne gre tako, ker ne moreš izdajat istim podjetjem račune.

Ne ne ne. Mislil sem v smislu, da čim več računov in storitev plačaš kot d.o.o.
Recimo, doma obnavljaš stanovanje. Laminat plačaš preko d.o.o., ne kot fizična oseba. Tako direktno dobiček porabiš za kar bi ga tako ali tako, samo izplačat si ga ne rabiš

velikBrokoli ::

Tako ja, fiktivne stroške nabijaš za davčno utajo, le kaj gre lahko po zlu? ;((

Kanban ::

Obilo sreče s tem! :)

maticb492 ::

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tomazic89 ::

Hitro vprasanje: kaj posljete kot potrdilo o zaposlitvi (naprimer za vpis otroka v vrtec).
Kolikor gledam bi to bilo najbrz M-1 potrdilo o prijavi, ki ga poslje ZPIZ v fizicni obliki. Ne vidim, da bi ga lahko stegnil kje z neta, mi preostane kaj drugega kot iskanje po fasciklu izpred par let?
Izpis iz AJPES-a najbrz ne bo dovolj?

velikBrokoli ::

Jaz vedno pošljem izpisek iz Ajpesa, še nikoli ni bil problem (vrtec, kredit).

tomazic89 ::

Hvala. Bomo probal s tem ja =)

delavec44 ::

Saj piše v navodilih;
Samozaposleni starši morajo vlogi za vpis otroka v vrtec predložiti izpis iz poslovnega registra Slovenije AJPES.
Vloga se točkuje enako kot pri zaposlenih starših.

Kaj to morate dati v vrtcih kjer ni prostora in se točkuje? Ima stalno zaposleni prednost potem?

velikBrokoli ::

Izpis potrebujejo, da potem lahko preverijo tvoje prihodke in izračunajo višino subvencije.

delavec44 ::

velikBrokoli je izjavil:

Izpis potrebujejo, da potem lahko preverijo tvoje prihodke in izračunajo višino subvencije.


To pa ne drži. Za otroški in subvencijo daš vlogo na csd.

velikBrokoli ::

Aja, imaš prav.

Sem preveril - to potrebujejo, da preverijo, če sta starša zavezanca za dohodnino. Dobiš več točk za vpis v vrtec, če sta oba zaposlena, kot pa če je samo en.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Ja, zgleda da res. Pri nas nismo rabili tega prilagati, je zgleda dovolj vpisnih mest.

Geho ::

delavec44 je izjavil:

Saj piše v navodilih;
Samozaposleni starši morajo vlogi za vpis otroka v vrtec predložiti izpis iz poslovnega registra Slovenije AJPES.
Vloga se točkuje enako kot pri zaposlenih starših.

Kaj to morate dati v vrtcih kjer ni prostora in se točkuje? Ima stalno zaposleni prednost potem?

Kaj pa če si normiranec in ne rabiš dajati AJPESu poročil?

velikBrokoli ::

Pa kakšno poročilo, pošlješ izpisek iz ajpesa, ki dokazuje, da imaš odprt s.p.

Geho ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa kakšno poročilo, pošlješ izpisek iz ajpesa, ki dokazuje, da imaš odprt s.p.

Pol ne rabijo AJPESa ampak samo mojo davčno...

velikBrokoli ::

Tako jim malce olajšaš delo, da takoj vidijo kje si zaposlen oz. če imaš s.p., eni se pa res zapičite v najbolj neumne stvari. Ta izpisek mi vzame ravno 5 sekund, da ga priložim, ali pa če vpišem mojo davčno. Jebo vas..

Geho ::

velikBrokoli je izjavil:

Tako jim malce olajšaš delo, da takoj vidijo kje si zaposlen oz. če imaš s.p., eni se pa res zapičite v najbolj neumne stvari. Ta izpisek mi vzame ravno 5 sekund, da ga priložim, ali pa če vpišem mojo davčno. Jebo vas..

Ne sam ne vidim nekega razloga, ker to, da imaš s.p. lahko preverijo sami. Če jih pa zanima koliko denarja naredim, je pa druga zgodba, ker kot normiranec mi ni treba poročati AJPESu.

velikBrokoli ::

Pa če ti razlagam, da ne rabiš oddajati jebenga poročila, ampak izpisek iz ajpesa, ki potrjuje, da imaš odprt s.p...

Faking nepismen..

Geho ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa če ti razlagam, da ne rabiš oddajati jebenga poročila, ampak izpisek iz ajpesa, ki potrjuje, da imaš odprt s.p...

Faking nepismen..

Pa če ti razlagam, da v čem je fora izpiska, če lahko pogledajo na companywall, bizi,... in preko davčne vidijo, da imam s.p.
Fakin nepismen...

velikBrokoli ::

Torej, tvoje priporočilo je, da gospe, ki pregledujejo vloge za vrtce, grejo skozi vsako vlogo in tipkajo stotine davčnih v Ajpes, namesto da jim ti olajšaš delo in priložiš dokazilo.

Pizda ste eni neprilagodljivi..

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Torej, tvoje priporočilo je, da gospe, ki pregledujejo vloge za vrtce, grejo skozi vsako vlogo in tipkajo stotine davčnih v Ajpes, namesto da jim ti olajšaš delo in priložiš dokazilo.

Pizda ste eni neprilagodljivi..


Boljše bi bilo če bi to vse počel program in sploh ne bi rabli gospe in ničesar in bi program preverjal vse avtomatsko
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Seveda, se strinjam, ampak realnost pač ni taka...

Kanban ::

Realnost je takšna zato, ker ljudje vse to tolerirajo z "eh, je kar je". Te priloge mora gospa za šalterjem morda tudi nekam shraniti, po možnosti skenirati etc.

delavec44 ::

Aja, ker če nočemo tolerirati, bomo pa imeli otroke doma. Mislim kakšna izbira. Vrtci so monopol.

velikBrokoli ::

Tako v javnem sektorju je, nešteto nepotrebnih sistemov, ki ne znajo komunicirati med seboj. Jaz se tega zavedam in ne kompliciram, pač priložiš tiste glupe dokumente in se nehaš ukvarjati s tem. Se boš kregal z neko random JS uslužbenko?

delavec44 ::

V zadnjem času je samo še slabše, ker so vsi presrani. Kmalu boš moral 10 papirjev podpisat, da lahko vzgojiteljica otroku obriše rit.

Kanban ::

velikBrokoli je izjavil:

Tako v javnem sektorju je, nešteto nepotrebnih sistemov, ki ne znajo komunicirati med seboj. Jaz se tega zavedam in ne kompliciram, pač priložiš tiste glupe dokumente in se nehaš ukvarjati s tem. Se boš kregal z neko random JS uslužbenko?

Ne, voliš stranke, ki vsaj na predvolilnem kosu papirja obljubijo manj birokracije.

velikBrokoli ::

Wow, super rešitev. Počakam še 2 leti, dam glas x stranki, ki to obljublja, potem počakam še nekaj let, da to dejansko naredijo, v tem času pa otrok ne hodi v vrtec. Pa ignoriram tvojo naivnost, da bo dejansko katera stranka kaj naredila glede tega.

Slotech geniji presenečate vsak dan.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Kdo je pa že kdaj naredil, kar je pred volitvami obljubljal?

Saj ko imaš enkrat otroke, se tudi navadiš izbirati bitke ;) Princip pa tudi naenkrat ni več tako pomemben.

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

Ne vem, a vidva svet res vidita tako črno bel, ali se samo delata. Noben ne predlaga, da se kregaš z delavko za šalterjem in protestno izpišeš otroka, ali pa da zgolj na vsake 4 leta oddaš glas, vmes pa gledaš v luft in občasno kimaš. Morda bi bilo dovolj že, da za šalterjem več ljudi na glas pojamra, če se XYZ stvari ne da potegniti iz sistema, da bi tistim na drugi strani kliknilo, da eskalirajo problem. Če vidva ne poznata nobene optimizacije, ki se je zgodila na ta način, še ne pomeni, da ne obstaja.

Kripto mesi ::

delavec44 je izjavil:

Kdo je pa že kdaj naredil, kar je pred volitvami obljubljal?

Saj ko imaš enkrat otroke, se tudi navadiš izbirati bitke ;) Princip pa tudi naenkrat ni več tako pomemben.

Golob je obljubil višje davke in je obljubo izpolnil, tako da ne nekaj na pamet.

velikBrokoli ::

Ah, ja, tisti na JS sigurno ne slišijo pritožb 100x dnevno.. sigurno bo tvoje dodatno jamranje pohitrilo celotno zadevo :)

Kanban ::

Jap, "je kar je" attitude vedno deluje. Evo, bom še jaz - zaključujem to debato, je kar je.

delavec44 ::

To da se pritožuješ na forumu pa deluje? Daj nam vzgled pa premakni zadevo.

Pat_MaGroin ::

To je že kar zavidljiva stopnja naivnosti, da pričakujete RACIONALIZACIJO/OPTIMIZACIJO, ki bo prinesla potrebo po MANJ zaposlenih v JS.

Če si slep, gluh, neumen in v komi, ne moreš zgrešiti, da se JS z leti POVEČUJE in ne zmanjšuje, optimizacije pa ni bilo, like never. Manj zaposlenih, kljub e-storitvam? Malo morgen.

Kot je nekdo zgoraj napisal: živi življenje, ker sprememb ne boš dočakal ne ti, ne tvoji vnuki :).

En primer iz državnega kolhoza, ker imam pač insider info.

DARS. Preden smo imeli vinjete, smo imeli zaposlene na cestninskih postajah v TREH izmenah. Število zaposlenih: X.

Potem smo zapravili denar za sistem za vinjete, podrli postaje, kupili drage kombije in daljnoglede. Za vinjete rabimo manj ljudi, right? Wrong. Število zaposlenih: X + 10%.

In zdaj smo na e-vinjetah ter video nadzoru. Biznis savvy človek bi rekel, da se bo investicija v drage kamere in cenejši sistem e-vinjet poznal na potrebi po manj kadra. E, wrong, DARS ima več zaposlenih kot kdaj koli prej.

Optimizacija :).

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

Ne vem no, jaz sem v svojem življenju do sedaj doživel že cel kup uporabniku prijaznih optimizacij. Od nakupa vinjete online, podaljšanja vozniške preko e-uprave, enostavnejši postopki prijave prebivališč, konec zamudnemu izpolnjevanju dohodninskih napovedi, predizpolnjena letna in mesečna papirologija normirancev, ki jo zna oddati celo povprečen slo-techovec in še cel kup stvari. Ampak ste pretrdi, da bi to opazili, kaj šele razumeli. Niti ena sprememba se ni zgodila zato, ker so bili ljude tiho, ampak zato, ker je dovolj ljudi opozarjalo, da nekaj ne štima in bi lahko bilo bolje. Ja, se pa strinjam, da te optimizacije na žalost ne gredo z roko v roki z zmanjševanjem števila ljudi. Ampak nismo govorili o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

delavec44 ::

Kaj nisi zaključil debate? Ali sem pretrd, da bi razumel.

Kanban ::

Vsaj to razumeš. Sem vedel, da boš od cele debate odnesel precej in dodal točno ta bistroumen in izjemno pomembno komentar. Nisi razočaral. Drugače pa sem odgovarjal tretjemu bistroumnežu, ki je z razliko od vaju z brokolijem izpostavil verjetno še večji problem te naše javne uprave, ampak žal povsem zgrešil bistvo mojega prvotnega ranta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

delavec44 ::

Ja, vsi zgrešujejo bistvo. Pretrdi pač. Niti ne vem več kaj imajo ti tvoji ranti s to temo.

velikBrokoli ::

Nekaj akontacije dohodnine dobim za lansko leto nazaj, a bodo sami nakazali, ali moram kakšno vlogo izpolnit?

Predvidevam, da bojo sami vrnili v roku 30 dneh, ampak nikjer ne najdem pametnih informacij..

srus ::

velikBrokoli je izjavil:

Nekaj akontacije dohodnine dobim za lansko leto nazaj, a bodo sami nakazali, ali moram kakšno vlogo izpolnit?

Predvidevam, da bojo sami vrnili v roku 30 dneh, ampak nikjer ne najdem pametnih informacij..


Dobiš avtomatsko nazaj na račun s katerega plačuješ akontacijo. Ni ti potrebno narediti ničesar.
««
178 / 188
»»