» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
40 / 182
»»

sandmat ::

seveda, to je pogosta praksa.

slloty ::

Prosim za pomoc. Zanima me naslednje. Kaj vse in do kdaj naj bi postoril glede placil na zacetku v edavkih (tudi kaj v evem portalu?) normiran spjevec, da bo ok za naprej? Odprt je SELE od 6.1 letos. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

martincek1 ::

Si zavezanec za DDV, posluješ s strankami iz EU?

slloty ::

Aha pardon. Prvo je NE drugo pa je malo bolj komplicirano. Firma za katero se bo delalo je v SLO. Delalo se bo kot njen podizvajalec in se ne bo izdajalo racunov.

Stranke tudi iz EU pa bodo locirane v SLO. Se pravi maticna firma preko appa izdaja racune in po dogovoru izplaca delez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

Okapi ::

Kot sp moraš izdajati račune. Ti jih boš izdajal tej slovenski firmi, za delo, ki ga boš opravil zanjo. Kaj bodo oni naprej počeli, te ne zanima.

Vsak mesec moraš plačati prispevke in akontacijo dohodnine, do marca prihodnje leto boš pa moral na eDavkih izpolnit "bilanco", obračun za leto 2021, na osnovi katerega bodo poračunali dohodnino za 2021 (mogoče boš moral kaj doplačati, ali pa ti bodo kaj vrnili) in izračunali novo višino akontacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

slloty ::

Glede akontacije pise tromesecno obdobje v papirjih od ustanovitve torej to se poravna na koncu in je zdaj s tem mir? Kategorija DDD-DDD?

V tem primeru se placuje samo m12 zavarovanje vsak mesec, ki se ga najde pod kat. PODO-OPSVZ? In se to. Kaj je razlika v vrstah dokumentov, ki so v tej kategoriji original, samoprijava in druge dve, na kratko ce lahko kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

chort ::

slloty je izjavil:

Glede akontacije pise tromesecno obdobje v papirjih od ustanovitve torej to se poravna na koncu in je zdaj s tem mir? Kategorija DDD-DDD?

V tem primeru se placuje samo m12 zavarovanje vsak mesec, ki se ga najde pod kat. PODO-OPSVZ? In se to. Kaj je razlika v vrstah dokumentov, ki so v tej kategoriji original, samoprijava in druge dve, na kratko ce lahko kdo?

V primeru pravočasne oddaje obrazca uporabiš original, če oddajaš po roku pa samoprijavo (ker dejansko sebe oz. svoj prekršek "prijaviš" davčni, ki ti v zahvalo ne izvede prekrškovnega postopka ampak te le normalno obdavči). Ostalih dveh nisem nikoli uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

slloty ::

Za akontacijo se uporablja obrazec DDD-DDD

za

socialno zav. pa PODO-OPSVZ ali je tako prav?

martincek1 ::

DDD-DDD je za letno bilanco, ki jo izpolnjuješ do konca marca za preteklo leto. Imaš na netu lep vodič od Daniela Kurinčiča, ampak tega še en čas ne boš potreboval.

Akontacijo pač nakazuješ na tisti njihov TRR, na tri mesece ali vsak mesec, nima tolk veze, pač tolko kot so ti zračunali na začetku, glede na projeciran zaslužek.

PODO-OPSVZ dobiš v e-davkih že vložen in samo enkrat blizu 20.ga plačaš na svoji banki in je to to. Še lažje, če naročiš e-račun in plačaš s tremi kliki vse štiri zneske.

Če si pa atipični davčni zavezanec (kar menda nisi, tko da never mind), pa moraš vložiti DDV-O (prazen, če ni bilo prejšnji mesec poslovanja s tujino) in rekapitulacijsko poročilo (če si prejšnji mesec posloval s tujino.)

slloty ::

Enostavno obrazlozeno, vse jasno. Da se kaj ne izpusti mi je najbolj vazno, se mi ni za igrat glede teh zadev.

Kaj pa espot tocke svetovalci prek emaila bi razlozili te stvari ce bi se jih vprasalo?

Hvala Slotech :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

slloty ::

Se to. Ce se je odprlo s.p. 5.1.21 so prve obveznost cez en mesec prbl. ~15ga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

Ales ::

V e-davkih ti zraven posamezne obveznosti piše tudi datum zapadlosti. Ne pozabi osvežiti podatkov na kartici.

Akontacija dohodnine je 10. v mesecu za prejšnji mesec oz. tromesečje, prispevki so 20. v mesecu za prejšnji mesec, DDV je zadnji dan v mesecu za prejšnji mesec oz. tromesečje.

sandmat ::

Če boste dobili kake čudne maile po oddaji DDD obrazca. Če ste slučajno plačevali akontacijo vseh 12 mesecev, FURS sicer vidi plačilo, a ne zna tega poknjižit. Zato se cifre, ki jih vi vpišete v DDD ne ujemajo s ciframi, ki jih oni slepo potegnejo iz konta (in ne upoštevajo dejansko nakazanega denarja na sklic). Včasih bi si želel, FURS dosegal vsaj standard popoldanskega računovodstva ... :D

slloty ::

Ales je izjavil:

V e-davkih ti zraven posamezne obveznosti piše tudi datum zapadlosti. Ne pozabi osvežiti podatkov na kartici.



S screenshoti bi bil veliko bolj nazoren, ce bi se dalo?


Se eno novo vprasanje. Kako je s tem? Danes se je v Merkurju vzelo nekaj nepricakovano na davcno na s.p.? (pri njih drugace ni mozno kupovat/vstopat)

Namen sicer ni bil v tej smeri ampak se s.p uporabljat le za prvobitno dejavnost, kaj zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

borut_p ::

a nisi plačal na kasi? če ne boš uveljavljal povračila ddv je vse ok

slloty ::

Se je placalo. Ampak kako je s tem, je treba racune/znesek zadrzat kam vpisovat? Ni davcni zavezanec.

Edit: Aha ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

slloty ::

Ker se ni bilo odgovora na vprasanjr vas prosim za pomoc:

glede placevanja obveznosti do zav. pri normiranem s.p (ki ni davcni zav. in ne izdaja racune ne-slo rezidentom). Zanima me za primer, ko je bil s.p odprt z dnem 5.1.21. Ce sem prav razumel, so potem prve obveznosti za placilo soc. prisp za zav. sele okoli 15.2.21 ali se motim? Hvala

LapD ::

Prispevke za januar moraš plačati do 20. 2. 2020 in potem tako vsak mesec naprej. Za januar bodo nekoliko nižji, ker ne delaš cel mesec pa še delno oprostitev lahko upoštevaš, če si prvič odprl s.p. (to bi ti morali vse razložiti ob odprtju). Za akontacijo dohodnine (plačuje se jo do 10. v mesecu) si verjetno dobil izračun ali jo boš plačeval vsak mesec ali vsake tri mesece (odvisno koliko prometa si napovedal za letos).
web&motion designer

slloty ::

Kako umaknit naslov ulice s.p. ja iz registra? Opazam da je to mozno. Prosim za pomoc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

Ziga Dolhar ::

Kje si pa to opazil? Poslovnega naslova se sicer ne da "skriti", je del vpisa v sodni register in javni podatek.

Če te moti, da je objavljeni naslov identičen tvojemu "domačemu" naslovu, pa moraš spremeniti svoj poslovni naslov (npr. na naslov pisarne, delavnice ipd...). Za navedeno, če nisi lastnik objekta oziroma prostora na tem naslovu, boš moral pridobiti tudi overjeno (notarsko ali pri upravni enoti) izjavo lastnika objekta / poslovnega prostora. Nato se sprememba vpiše preko AJPES-a.
https://dolhar.si/

slloty ::

Gledam na Ajpesu in opazam, da imajo nekateri samo mesto namesto ulice vpisano. Ce vpises nek pogost priimek in preveris nekaj razlicnih, bos to opazil. Nekje mora bit ta opcija. Greatest minds combine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

Ziga Dolhar ::

Daj prosim konkreten primer.

A gledaš slučajno že izbrisane subjekte (rdeče obarvani)?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

slloty ::

Se oproscam. Zaslon je bil nastavljen v crno-belem nacinu. V barvnem je videno, da so ti, ki so brez ulice, rdeci. Hvala za opozorilo! Torej se NE da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

jabe ::

sandmat je izjavil:

Če boste dobili kake čudne maile po oddaji DDD obrazca. Če ste slučajno plačevali akontacijo vseh 12 mesecev, FURS sicer vidi plačilo, a ne zna tega poknjižit. Zato se cifre, ki jih vi vpišete v DDD ne ujemajo s ciframi, ki jih oni slepo potegnejo iz konta (in ne upoštevajo dejansko nakazanega denarja na sklic). Včasih bi si želel, FURS dosegal vsaj standard popoldanskega računovodstva ... :D


Torej nadaljujem kljub napaki. Iz kartice se ne znajdem. Lepo sem plačala 12xakontacijo vsak mesec, na kartici imam pa neka avtomatična čiščenja in ne vem kaj. Znesek se ne ujema z ničemer. Jaz po svoje potem oddam ali kaj?

Drugo vprašanje - UTD. nakazanega od fursa zaradi korone v 2020 sem imela 5050€ (525+700+525+3*1100). Zavoljo debate recimo, da sem imela izdanih računov za 10000€. Torej v

1.PRIHODKI, ugotovljeni po računovodskih predpisih, od tega: napišem znesek 10000+5050=15050€
potem pa
2.8 Izvzem prihodkov iz naslova mesečnega temeljnega dohodka na podlagi ZIUZEOP in ZZUOOP ter iz naslova delno povrnjenega izgubljenega dohodka po ZZUOOP napišem 5050€

in na koncu dobim
4. DAVČNO priznani dohodki 10000€, kot je bilo dejasnko izdanih računov?

CoreySteel ::

jabe je izjavil:


Torej nadaljujem kljub napaki. Iz kartice se ne znajdem. Lepo sem plačala 12xakontacijo vsak mesec, na kartici imam pa neka avtomatična čiščenja in ne vem kaj. Znesek se ne ujema z ničemer. Jaz po svoje potem oddam ali kaj?


Enako sem imel jaz in nisem več zdržal, sem šel pač po kartici. Problem je nastal, ker se je zamaknilo nekaj prispevkov do 2022 in tudi če si plačal, se je delalo čiščenje. Tako da se držim kartice, tisto bom pa plačal naslednje leto, če tako želijo :)
Twitter: @CoreySteel_

jabe ::

A pa je tebi jasno, kaj so delali pri avtomatskem čisščenju? ker meni ni popolnoma nič. Lepo redno vsak mesec (aprila seicer 2x pomotoma, pa potem maja nisem, pa potem junija spet) plačevala kot je bilo treba in avgusta oni meni nekaj trgajo od "dobropisa" za avtomatsko čiščenje?

Če te prav razumem, bo ti vzel xy€ zdaj nazaj, ko so oni tam nekaj računali in postal dolžen za taisti znesek, ki ga boš potem poravnal v 2022? Jaz bi se temu rada ognila in se leta 2022 sploh ne več ukvarjala s tem.

Ales ::

Ne plačuješ kot je treba, plačuješ preveč.

S tistimi prvimi ukrepi zaradi epidemije so rok plačila za del prispevkov za marec 2020 (od začetka meseca do razglasitve epidemije) pomaknili v leto 2022, rok plačila teh je 31.3.2022.

Če v kartici pogledaš datume zapadlosti za posamezne knjižbe, boš to videla. Posebej moraš torej pogledati knjižbe za zdravstveno, pokojninsko, zaposlovanje, itd., ne gledati samo skupen seštevek.

In tu ponavadi zmede ljudi, namreč tudi ti odloženi prispevki so že zdaj všteti v skupni seštevek. Ampak njihov datum zapadlosti je šele 31.3.2022.

Če torej ne pogledaš posameznih knjižb in plačaš le tisto, kar skupno vidiš pri posamezni postavki, boš vse do 31.3.2022 vplačevala preveč.

Posledično ta preplačana sredstva vsakič ujame avtomatsko čiščenje in jih prenakaže tja, kjer imaš nek minus.

sandmat ::

jabe je izjavil:

A pa je tebi jasno, kaj so delali pri avtomatskem čisščenju? ker meni ni popolnoma nič. Lepo redno vsak mesec (aprila seicer 2x pomotoma, pa potem maja nisem, pa potem junija spet) plačevala kot je bilo treba in avgusta oni meni nekaj trgajo od "dobropisa" za avtomatsko čiščenje?

Če te prav razumem, bo ti vzel xy€ zdaj nazaj, ko so oni tam nekaj računali in postal dolžen za taisti znesek, ki ga boš potem poravnal v 2022? Jaz bi se temu rada ognila in se leta 2022 sploh ne več ukvarjala s tem.

Če fursu ni jasno, nikomur ni jasno. Je pa comtrade potegnil verjetno kak milijon vmes za implementacijo dodatnih bugov :D

jabe ::

Ales je izjavil:

Ne plačuješ kot je treba, plačuješ preveč.

S tistimi prvimi ukrepi zaradi epidemije so rok plačila za del prispevkov za marec 2020 (od začetka meseca do razglasitve epidemije) pomaknili v leto 2022, rok plačila teh je 31.3.2022.

Če v kartici pogledaš datume zapadlosti za posamezne knjižbe, boš to videla. Posebej moraš torej pogledati knjižbe za zdravstveno, pokojninsko, zaposlovanje, itd., ne gledati samo skupen seštevek.

In tu ponavadi zmede ljudi, namreč tudi ti odloženi prispevki so že zdaj všteti v skupni seštevek. Ampak njihov datum zapadlosti je šele 31.3.2022.

Če torej ne pogledaš posameznih knjižb in plačaš le tisto, kar skupno vidiš pri posamezni postavki, boš vse do 31.3.2022 vplačevala preveč.

Posledično ta preplačana sredstva vsakič ujame avtomatsko čiščenje in jih prenakaže tja, kjer imaš nek minus.


Kaj naj torej vnesem, da bo mir. Sicer plačujem vsako položnico zase in mi FURS zgenerira tiste 4 naloge, ker plačujem minimalne prispevke in jih potem vsakega zase plačam. Če so to narobe delali, potem seveda so lahko jemali tudi s konta za akontacije dohodnine. potem so pa kar malo sem malo tja, da ja človek ne ve, kdo pije kdo plača. Saj nima veze, mene samo zanima kako naj izpolnim dohodnino, da me nobeden ne bo gnjavil. Povzamem po kartici, pa mir?

Drugače, kje pa vidite valuto pri akontaciji dohodnine? Jaz nisem zaprosila na noben odlog ali kaj podobnega če je bilo treba in na kartici imam samo en datum, in sicer 10.x.2020 (oziroma januar 2021).

PS
a je treba izpolniti še kaj drugega razen
1. prihodki
2.8 UTD
nekaj berem, da je še v 2.6. treba nekaj napisati?

In se mi sanja ne, mater jim, ko so kar nekaj tam šarili po kartici drugače, kot so UPNjih velevali in sploh na vem kaj kam napisati.

lotar123 ::

Jest sem klical na furs in so mi rekli, da naj vpišem samo prihodke tako kot vsako leto. UTD ni treba vpisovati.

In sem tudi tako oddal.

pingme ::

lotar123 je izjavil:

Jest sem klical na furs in so mi rekli, da naj vpišem samo prihodke tako kot vsako leto. UTD ni treba vpisovati.

In sem tudi tako oddal.


Neumnost! Ravno zato je bila letos na novo dodana sekcija 2.8. ;-)
Če si dobil celotni UTD in plačane prispevke za slabe tri mesece, moraš pod točko:

1. Sešteti prihodke in plačane prispevke s strani države (dobrih 1000€ in navzgor) in utd (5050€).

2.8. Vpisati utd znesek (5050€)

Točka 4 torej vsebuje prihodke + prispevke, ki jih je plačala država, torej tudi na njih plačaš 4% in ti povišajo akontacijo, če si normiranec (za nenormirance ni razlike, ker se prispevki odštejejo).

Če ste vzeli maske na OZS jih morate prav tako prišteti pod 1.

lotar123 ::

Sam povem kaj so rekli na fursu.

Miha 333 ::

pingme je izjavil:


Točka 4 torej vsebuje prihodke + prispevke, ki jih je plačala država, torej tudi na njih plačaš 4% in ti povišajo akontacijo, če si normiranec (za nenormirance ni razlike, ker se prispevki odštejejo).

Tole preveri, ne bi smelo biti tako, ker v "korona" zakonih, ki uvajajo utd, izrecno piše, da je utd prost vseh davkov in prispevkov. Mislim, da se v DDD potem za toliko zniža davčna osnova.

pingme je izjavil:


Če ste vzeli maske na OZS jih morate prav tako prišteti pod 1.

Ja, to pa je definitivno prihodek, OZS je celo podal neko vrednost.

pingme ::

Miha 333 je izjavil:

pingme je izjavil:


Točka 4 torej vsebuje prihodke + prispevke, ki jih je plačala država, torej tudi na njih plačaš 4% in ti povišajo akontacijo, če si normiranec (za nenormirance ni razlike, ker se prispevki odštejejo).

Tole preveri, ne bi smelo biti tako, ker v "korona" zakonih, ki uvajajo utd, izrecno piše, da je utd prost vseh davkov in prispevkov. Mislim, da se v DDD potem za toliko zniža davčna osnova.

pingme je izjavil:


Če ste vzeli maske na OZS jih morate prav tako prišteti pod 1.

Ja, to pa je definitivno prihodek, OZS je celo podal neko vrednost.


UTD je seveda izvzet, prispevki pa ne, je bil tudi na financah članek o tem in zato so tudi v drugi iteraciji za okt,nov,dec dali zgolj utd v znesku 1100. Marca je bil pa utd 350+700+700 in plačani prispevki. In ti plačani prispevki so enako kot maske državna pomoč.

lotar123 je izjavil:

Sam povem kaj so rekli na fursu.


Ustno ti lahko rečejo karkoli - pisno pa tega ne boš dobil ;-) Saj rezultat je itak enak, če utd ne prišteješ v 1 in ne odšteješ v 2.8, ampak ni pa prav in te bodo pozvali na popravek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

lotar123 ::

Se strinjam, sem popravil itak je rezultat isti. Kot kaže nimajo tudi nobene kontrole, saj je obrazec obdelan uspešno.

Lahko bi dali malo bol jasna navodila na FURSU.

jabe ::

ok

pod prihodke daš torej izdane račune + 5050EUR (UTDja) + prispevke ki jih je plačala država + maske

potem pod 2.6 daš prispevke, ki jih je plačala država
pod 2.8 pa 5050EUR

vprašanji:
- po koliko so bile maske, jaz ne najdem več lista. bilo je napisano, po koliko je škatla, če se prav spomnim
- koliko je bilo prispevkov. plačujem minimalne, vendar če se prav spomnim niso bili polni meseci, ampak samo en del marca, pa cel april pa maj(?)

p.s.
tukaj piše drugače. vrednost mask se prišeje k prihodkom, vendar se potem v 2.8 prištejejo UTD?
https://vestnik.si/clanek/aktualno/med-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

jabe ::

dvojni post

prvga ne morem več editirati.

torej, maske so bile po 26EUR/škatlo
minimalni prispevki pa 13/22 marca, cel april in cel maj, kar pri minimalnih prispevkih znese 1116,06EUR

kolikor razumem pingme se maske prištejejo v prihodke, vendar jih prištejem prispevkom v 2.6? oziroma na netu našla, da se tretirajo kot UTD in se jih prišteje potev v 2.8.

Je pa vse skupaj en debilizem, kamorkoli tole prištejem in telovadim je povsem enako, kot če bi enostavno naredila kot so soforumašu rekli na FURSu. vpišeš seštevek izdanih računov v prihodke in zadeva rešena. Brez veze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

pingme ::

jabe je izjavil:

dvojni post

prvga ne morem več editirati.

torej, maske so bile po 26EUR/škatlo
minimalni prispevki pa 13/22 marca, cel april in cel maj, kar pri minimalnih prispevkih znese 1116,06EUR

kolikor razumem pingme se maske prištejejo v prihodke, vendar jih prištejem prispevkom v 2.6? oziroma na netu našla, da se tretirajo kot UTD in se jih prišteje potev v 2.8.

Je pa vse skupaj en debilizem, kamorkoli tole prištejem in telovadim je povsem enako, kot če bi enostavno naredila kot so soforumašu rekli na FURSu. vpišeš seštevek izdanih računov v prihodke in zadeva rešena. Brez veze...


Ne. Prispevke, ki ti jih je plačala država in maske nikjer ne odšteješ!
Za njih plačaš 4% davka.

pingme ::

jabe je izjavil:


tukaj piše drugače. vrednost mask se prišeje k prihodkom, vendar se potem v 2.8 prištejejo UTD?
https://vestnik.si/clanek/aktualno/med-...


Tega ne piše. Piše, da se maske prištejejo v prihodke, se pa ne upoštevajo v primerjavi prihodkov med 2019/2020, kar je pogoj za pridobitev utd. Enako velja tudi za prihodke, ki jih je plačala država - prištejejo se v prispevke, jih pa ne upoštevaš pri primerjavi prihodkov za leto 2020 napram 2019 kot pogojem za utd.

jabe ::

torej maske in prispevke dam oboje v 2.6?
jaz verjamem, da obvaladaš, ampak ne pozabi, da jaz večino časa ne vem, o čem govoriš. Računovodski žargon mi je kot kitajščina. Mene samo zanima kam naj kam vpišem, da bo mir. Akontacijo dohodnine sem že popravila na 10mesečno akontacijo, pa naj bo dobropis, ker samo tako ne javi napake. Scenarija, da nekdo ne bi nekaj plačal na zadnji dan, ne priznavajo.

Kripto mesi ::

Če ti očitno ne gre, pač plačaš računovodstvu, da opravi končni obračun.

Ales ::

jabe je izjavil:

torej, maske so bile po 26EUR/škatlo
minimalni prispevki pa 13/22 marca, cel april in cel maj, kar pri minimalnih prispevkih znese 1116,06EUR

Si v to cifro že prišteval maske? Ker če nisi, potem mi je malo čudna. Preveri še enkrat. Imaš v e-Davkih, v vpogledih na kartici, točne knjižbe in lahko sešteješ.

jabe ::

Ne, nisem. sem pa na polovičnem delavniku in dala samo x2, kar meni furs naračuna vsak mesec. pa očitno ni samo krat dva, ampak malo več.
polni minimalni prispevki so torej 401,98 glede na tole:
https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

kar pomeni skupaj potem za prispevke 1041,49€? je ta bolj prava?

MadMicka ::

A pa ste zihr, da so v DDD obrazcu še te kolone za vpis pomoči s strani države?

pingme ::

jabe je izjavil:

torej maske in prispevke dam oboje v 2.6?
jaz verjamem, da obvaladaš, ampak ne pozabi, da jaz večino časa ne vem, o čem govoriš. Računovodski žargon mi je kot kitajščina. Mene samo zanima kam naj kam vpišem, da bo mir. Akontacijo dohodnine sem že popravila na 10mesečno akontacijo, pa naj bo dobropis, ker samo tako ne javi napake. Scenarija, da nekdo ne bi nekaj plačal na zadnji dan, ne priznavajo.


Prihodke, prispevke s strani države, maske in utd sešteješ in vpišeš pod 1.
Pod 2.8 vpišeš utd.
To ne vse. Pod 2.6 ne vpisuješ ničesar.

LapD ::

Če si normiranec boš pri teh prihodkih še naprej imel minimalne prispevke.
web&motion designer

chort ::

V prvem letu imaš možnost koristiti 50% znižanje ZPIZ prispevkov, v drugem pa 30%, sicer ostaneš približno na istem.

opeter ::

Če imaš več kot 50.000 EUR prometa postaneš tudi davčni zavezanec. Torej moraš obračunat DDV ter to tudi vplačevati vsak naslednjih mesec po istavljenih računih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LapD ::

Če je tujina pazi, ker EU je enako kot Slovenija, če delaš za ZDA ali Švico (verjetno po novem tudi UK) pa se ne šteje v kvoto ddv. Približno 58k letno je sedaj meja za normiranca da ostane na minimalnih prispevkih. Če boš naredil letos 65k boš imel kakšnih 10eur več na mesec za prispevke, nič strašnega.
web&motion designer

LapD ::

Tako je. Če bi lani nardil več kot 50k v UK pa bi imel problem, če bi to šele zdaj ugotovil.
web&motion designer
««
40 / 182
»»