» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
16 / 182
»»

4TecH ::

Sem se malo bral in spraseval ljudi, pa sem dobil se cisto drugi odgovor - da se ne rabim prijaviti za DDV stevilke, ker je moj promet izven EU, 50k omejitev pa velja samo za obdavcljive prihodke (kar moji niso). Mogoce kdo bolje razume ta dokument - http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet... (8. poglavje)

Prvi odstavek:
Če zavezanci v obdobju zadnjih 12 mesecev presežejo ali je verjetno, da bodo presegli 50.000 evrov obdavčljivega prometa

poweroff ::

Predlagam, da greš do računovodje. Ali pa stopi do svojega davčnega kontrolorja in ga vprašaj za nasvet.
sudo poweroff

Okapi ::

4TecH je izjavil:

Sem se malo bral in spraseval ljudi, pa sem dobil se cisto drugi odgovor - da se ne rabim prijaviti za DDV stevilke, ker je moj promet izven EU, 50k omejitev pa velja samo za obdavcljive prihodke (kar moji niso). Mogoce kdo bolje razume ta dokument - http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet... (8. poglavje)

Prvi odstavek:
Če zavezanci v obdobju zadnjih 12 mesecev presežejo ali je verjetno, da bodo presegli 50.000 evrov obdavčljivega prometa

Moraš se prijavit kot atipični zavezanec za DDV, če hočeš poslovati s tujino, doma pa ne bi bil rad zavezanec.

4TecH ::

@Okapi, kolikor razumem bi moral biti atipicni ce bi delal z EU. V mojem primeru bi bil pa polni/normalni DDV zavezanec. Lahko pa da se motim, ker je confusing :)

@Matthai ja vrjetno bo samo to 100% info :) malo sem odlasal zaradi tega ker zamujam tbh, ampak ocitno ni druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4TecH ()

Okapi ::

Aja, sem spregledal, da je izven EU, sorry.

Mavrik ::

4TecH je izjavil:

Sem se malo bral in spraseval ljudi, pa sem dobil se cisto drugi odgovor - da se ne rabim prijaviti za DDV stevilke, ker je moj promet izven EU, 50k omejitev pa velja samo za obdavcljive prihodke (kar moji niso). Mogoce kdo bolje razume ta dokument - http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet... (8. poglavje)


Zakaj misliš da tvoji prihodki niso obdavčljivi?

V glavnem je tkole - če boš izdal račun v EU boš moral na njega dati ID za DDV, kar pomeni da ga boš moral pridobiti PREDEN začneš opravljati storitev na računu. Če takih računov ne boš izdajal v EU potem ne rabiš ID za DDV (ali biti zavezanec).
The truth is rarely pure and never simple.

4TecH ::

@Mavrik Idk, sklepal sem zaradi "Obrnjena davčna obveznost - DDV ni obračunan po 1. odst. 25. člena ZDDV-1.". Zdej ali sta ni obracunan pa ni obdavcljivo isto ali ne se mi pa ne sanja :) verjetno bo res se najbolj safe da poklicem na furs in vprasam...

finkec ::

Kako je zdaj z obdavčitvijo popoldanskega s.p., je še vedno 4% ali se je kaj spremenilo?

Mavrik ::

4TecH je izjavil:

@Mavrik Idk, sklepal sem zaradi "Obrnjena davčna obveznost - DDV ni obračunan po 1. odst. 25. člena ZDDV-1.". Zdej ali sta ni obracunan pa ni obdavcljivo isto ali ne se mi pa ne sanja :) verjetno bo res se najbolj safe da poklicem na furs in vprasam...


To definitivno zahteva ID za DDV na računu in posledično moraš biti zavezanec ali pa imeti poseben ID za DDV. Kljub terminologiji, tvoja storitev NI neobdavčljiva, davek si namreč nekdo zaračuna a ne? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Okapi ::

DDV se v bistvu obračunava, ampak "fiktivno" - jaz ga od stranke iz Italije ne dobim (in ne nakažem Fursu), stranka v Italiji ga pa ne dobi povrnjenega. Ves neddržavni promet se pa še vedno prijavlja (DDV-O, VIES), tako da obstaja kontrola.

Ales ::

finkec je izjavil:

Kako je zdaj z obdavčitvijo popoldanskega s.p., je še vedno 4% ali se je kaj spremenilo?

Normiran in "popoldanski" s.p. sta dve različne stvari.

XLapse ::

mi kdo prosim razloži kaj je to KVOTA za izpolnjevanje.. oz. še boljše, nagrada za preseganje kvote pri s.p.ju. , kar je nekje 160€

Ker trenutno plačujem katastrofalno visok davek (avtorske pravice) imam možnost odpret normiran s.p. , ampak nevem kako bo šlo. Status invalida 3. kategorija (nč fizičnega) , zato bi lahko to lepo izkoristil in po mojih izračunih bi prišel na zelo visok neto.
Vem da bi bil oproščen plačevanja prispevkov, plus nagrada za kvoto... na koncu bi recimo od 2000 mel 1950 neto. Noro, kaj ko ni sigurnosti kako bo.

njyngs ::

Ales je izjavil:

finkec je izjavil:

Kako je zdaj z obdavčitvijo popoldanskega s.p., je še vedno 4% ali se je kaj spremenilo?

Normiran in "popoldanski" s.p. sta dve različne stvari.

Verjetno je mislil popoldanski s.p. z normiranimi stroški

Kleemen ::

Sem normiranc dobre pol leta in v roku nekaj mesecev razmišljam o zaprtju s.p. zaradi premalo dohodkov. Trenutno imam -50% na ZPIZ prispevke, po enem letu bi imel -30%, potem tretje leto pa polne prispevke. V primeru, da sedaj zaprem s.p. in ga naprimer v roku pol leta nazaj odprem bom še vedno lahko koristil vsaj -30% na ZPIZ prispevke ali bom imel že avtomatsko polne prispevke? Hvala za info.

M.B. ::

Ugodnost delnih prispevkov je samo ob prvem odprtju. Ne glede na to če ti zapreš čez en dal al čez 2 leti. Vir. Lahko edino če maš kakšne prihranke mogoče si prispevke plačuješ pa iščeš službo da ti vsaj delovna doba teče. Nekaj mislim da se da tekom leta prispevke zmanjšat če nimaš prihodkov al nekaj takega, samo ne gre nižje kot minimalna plača.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

fokz8 ::

Si bom malo sposodo temo.

Rad bi prodajal dizajn in spletne strani/teme na themeforest, upwork, fiverr in etsy, kot dodatno delo.

Recimo, da kreiram en dizajn majce, ga dam na etsy in ga nekdo kupi...dobim denar na paypal.

Potrebujem za to nujno popoldanski sp? Se da kako mimo tega, če naprimer denar obdržiš na paypalu...ali se vse posledično šteje kot storitev/prodaja?

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

HappyPills ::

Ja potrebuješ sp. Drugače je to pač delo na črno. Odpri normiran popoldanski sp in mirna bosna :)

fokz8 ::

Imam še 2 vprašanja. Mogoče je prvo malo butasto, ampak res nisem najbolj prepričan, zato raje vprašam tiste z izkušnjam.

1. Pri popoldanskem s.p.-ju naj bi plačeval prispevek za pok. in inv. zavarovanje ter zdravstveno zavarovanje - skupaj cca 68€.

Kolikor vem, meni to tako ali tako trga/plačuje že delodajalec...zakaj bi moral to še enkrat?

2. Kako je z računovodstvom...? lahko sam vodim, ali pa se mi enostavno bolj splača najeti nek računovodski servis? Zaenkrat seveda ne vem koliko storitev in stroškov se bo opravljalo na mesec :)

hvala in lp
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

sandmat ::

ad 1: zato, da lahko še nekaj plačaš. Ni neke logike zadaj

ad 2: lahko sam, računovodstvo te stane toliko, kolikor ti zaračunajo za končni obračun, ki ga lahko tudi izdelaš in oddaš sam.

Kleemen ::

M.B. je izjavil:

Ugodnost delnih prispevkov je samo ob prvem odprtju. Ne glede na to če ti zapreš čez en dal al čez 2 leti. Vir. Lahko edino če maš kakšne prihranke mogoče si prispevke plačuješ pa iščeš službo da ti vsaj delovna doba teče. Nekaj mislim da se da tekom leta prispevke zmanjšat če nimaš prihodkov al nekaj takega, samo ne gre nižje kot minimalna plača.


Aha ok, ne ne v primeru da zaprem zaprem za nekaj mesecev sigurno. Potem če odprem nazaj se bom pa moral sprijazniti s polnimi prispevki, druge ni. Kako pa je z denarnim nadomestilom preko Zavoda v primeru, da zaprem po cca. 9 mesecih? Mi pripada kakšen eur ali nič?

Gogo ::

Ali kdo oddaja nepremičnino preko normiranega sp? Zanima me ali je tudi tule po odmeri vseh davščin odmera dokončna? Ali pa me udari še pri dohodnini?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

poweroff ::

Kolega oddaja 2 stanovanji preko normiranega s.p.ja. Odmera je dokončna (cedularni davek).
sudo poweroff

ali3n ::

@Kleemen - se da, če jim dokažeš, da nisi "ti kriv"; izguba večjega naročnika itd... mal pogooglaj, ti bo kmalu jasno; keyword je, da si zaslužil manj kot so prispevki...

@Gogo - da; dodaš dejavnost - Oddajanje in obratovanje lastnih ali najetih nepremičnin (68.200)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

rainman13 ::

Pozdravljeni, v lanskme letu sem bil prijavljen na zavodu za zaposlovnaje in prejemal socialno pomoč ( meščan). Z 1 novembrom pa sem odprl normirani s.p. in do sedaj redno poravnal vse prispevke ( akontacija, prispevki, zavarovanje). Do konca marca bom z pomočjo računovodje oddal bilanco.
Zanima me sledeče:
> ali moram znesek socialne pomoči kje upoštevati / navesti
> ali socialna pomoč kaj vpliva in kje

V mesecu november / december sem prejel skupaj 2000 eur prihodkov, plačal akontacije 80 eur ( skupaj) in poravnal vse prispevke. Ali socialna pomoč kaj vpliva na odmero davčne napovedi.
Hvala na odgovoru

CoreySteel ::

Nič več Silvester Fineus? Čist sem potrt :D
Twitter: @CoreySteel_

poweroff ::

V eDavkih je sedaj.
sudo poweroff

gdjv ::

rainman13 je izjavil:

Pozdravljeni, v lanskme letu sem bil prijavljen na zavodu za zaposlovnaje in prejemal socialno pomoč ( meščan). Z 1 novembrom pa sem odprl normirani s.p. in do sedaj redno poravnal vse prispevke ( akontacija, prispevki, zavarovanje). Do konca marca bom z pomočjo računovodje oddal bilanco.
Zanima me sledeče:
> ali moram znesek socialne pomoči kje upoštevati / navesti
> ali socialna pomoč kaj vpliva in kje

V mesecu november / december sem prejel skupaj 2000 eur prihodkov, plačal akontacije 80 eur ( skupaj) in poravnal vse prispevke. Ali socialna pomoč kaj vpliva na odmero davčne napovedi.
Hvala na odgovoru


Glede na to, da gre za obdavčitev prihodkov iz opravljanja dejavnosti, socialna pomoč nima nič s tem.

CarRino ::

Pozdravljeni,

ali prav razumeme, imam normiran s.p. popoldanski, če imam za leto 2018 51.000 € prihodkov, je 40.000€ norm.odhodkov in plačam 10.000x20%+ 1.000€x20%?

Ali lahko še vedno uveljavljam normirane stroške v 2019, ali je kakšen problem, ker sem presegel 50.000€? Hvala

Okapi ::

Ne smeš dve leti zapored preseči 50 jurjev.

mat xxl ::

Ja za DDV se moraš prijaviti in te bodo pozvali......

CarRino ::

mat xxl je izjavil:

Ja za DDV se moraš prijaviti in te bodo pozvali......

sem že zavezanec za ddv

Mare3 ::

Končno eDavki po koncu leta sami izračjnajo plačane prispevke in se ni potrebno ukvarjati z davčno napovedjo. Me veseli da so uredili zadevo in oddaš vlogo v manj kot 5min klikanja po obrazcu.

joze ::

Ali kdo ve kako je z opravljanjem dejavnosti v lastni hiši oziroma kdaj potrebuješ uporabno dovoljenje? Za pisanje člankov, programiranje in podobne dejavnosti vem, da ne potrebuješ ničesar. Kaj pa če opravljaš kakšne inštukcije, poučevanje instrumentov ali kakšne sprostitvene dejavnosti, psihoterapije in podobno? Torej, da sprejemaš stranke, ki so pri tebi kakšno uro in imaš za to namenjen poseben prostor v hiši.
Nekako ne najdem infomacij na to temo in tudi ne vem kam naj se obrnem.
Hvala

St235 ::

joze ::

Sem, hvala. Po tem bi nekako sklepal, da te dejavnosti lahko opravljam če ne motijo mojih sostanovalcev, ni pa nikjer izrecno navedeno katere so te dejavnosti, ki jih lahko izvajaš na ta način. Ker če bi recimo izvajal masažo ali manikuro pa to ne velja in bi moral zadovoljiti kopico prostorskih predpisov. Veliko ljudi doma poučuje instrument ali inštruira dijake in učunce, pa me zanima kako imajo urejeno...

Kleemen ::

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.

sandmat ::

Kleemen je izjavil:

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.

Velja enkrat (ob prvi zaposlitvi) in ne ob odprtju.

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.


Ce je 2.5k tisto kar je razlika med splaca ali ne splaca pol zapri zdaj pa nehaj se igrat podjetnika
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Epialt ::

Olajšavo lahko koristiš samo 1x.

Kleemen ::

Olajšavo itak lahko samo enkrat koristiš to je jasno. Zanima me ali se lahko vsako leto odpre in zapre s.p. za par mesecev ali so kakšne omejitve?

Mato989 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.


Ce je 2.5k tisto kar je razlika med splaca ali ne splaca pol zapri zdaj pa nehaj se igrat podjetnika


Ja če imaš 10-15k letnega dohodka (v roku pol leta) je 2500eur kar veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Okapi ::

Kleemen je izjavil:

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.
Dejavnost lahko mirno zapiraš in odpiraš, tudi večkrat na leto, če hočeš. Pri ponovnem odprtju boš moral imeti dokazila, da imaš poravnane vse obveznosti od prejšnjega espeja.

Zavedati se moraš, da ti pokojninska doba v času, ko boš brezposeln, ne bo tekla, in da ti tudi nadomestilo za brezposelnost ne bo pripadalo.

In lahko se zgodi, da te bo, ko boš to ponovil tretjič ali četrtič, obiskal inšpektor in preverjal, ali imaš res sezonsko delo, ali pa morda delaš celo leto, račune pa izdajaš samo tistega pol leta, ko imaš prijavljen espe.

Ampak ja, načeloma je takšno sezonsko odpiranje in zapiranje espeja mogoče, če presodiš, da se ti drugače finančno ne izide. Ko boš imel čez 40 let samo 20 let delovne dobe ti bo mogoče žal, ampak hebiga, vsak je svoje sreče kovač.

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Olajšavo itak lahko samo enkrat koristiš to je jasno. Zanima me ali se lahko vsako leto odpre in zapre s.p. za par mesecev ali so kakšne omejitve?

Mato989 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.


Ce je 2.5k tisto kar je razlika med splaca ali ne splaca pol zapri zdaj pa nehaj se igrat podjetnika


Ja če imaš 10-15k letnega dohodka (v roku pol leta) je 2500eur kar veliko.


Za tak denar se ne odpira spja... Pojdi na polovicni delovni cas ali se bolje podjemna... Manj drkarije.. Je pa malo drazje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kleemen ::

Odlično, potem se pravi da ni nobenih omejitev. Inšpektor me je že obiskal in sem mu tudi to povedal, da imam sezonsko delo, nismo se pa pogovarjali o detajle glede tega. Predvidevam, da bi moral ta čas se potem prijaviti na Zavod za zaposlovanje ali ni potrebno? Če ne drugega vsaj da imam zastonj zavarovanje, čeprav to nima take veze za tistih par eur mesečno.

Glede delovne dobe pa me ne skrbi, ker v penzijo itak ne bomo šli nikoli, pa tudi če bomo več kot 300eur ne bomo imeli mesečno, glede na to da imajo sedaj naši starši ki so delali celo življenje 400-500eur penzije. Pa tudi sam imam pri 30 letih 2 leti delovne dobe, tako da če bi hotu v penzijo bi moral delat do 70-80 leta, kar itak ni možno. :D

Mato989 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Olajšavo itak lahko samo enkrat koristiš to je jasno. Zanima me ali se lahko vsako leto odpre in zapre s.p. za par mesecev ali so kakšne omejitve?

Mato989 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Že eno leto imam odprt normiran s.p. in ko mi poteče "popust" na zpiz prispevke in bom imel samo za prispevke okrog 400eur mesečno razmišljam o zaprtju za pol leta in potem čez pol leta ponovno odprtje. Ali se to lahko dela vsako leto ali so kakšne omejitve? Imam namreč sezonsko delo od Maja do Septembra, tako da s.p. potrebujem pol leta, pol leta pa bi bil brezposelna oseba oz. karkoli, glavno da nimam stroškov s prispevki, ter prišparam cca. 2500eur letno zaradi tega.


Ce je 2.5k tisto kar je razlika med splaca ali ne splaca pol zapri zdaj pa nehaj se igrat podjetnika


Ja če imaš 10-15k letnega dohodka (v roku pol leta) je 2500eur kar veliko.


Za tak denar se ne odpira spja... Pojdi na polovicni delovni cas ali se bolje podjemna... Manj drkarije.. Je pa malo drazje


Kako da ne? 15.000eur v 6 mesecih je slab denar? Če imam odprt s.p. samo pol leta plačam od 15k okrog 2500eur stroškov, mogoče 3k max. z vsemi davki in stroški, tako da mi za 6 mesecev dela ostane še vedno 12k čistega. Za toliko mora folk delat vsak dan po 8 ur celo leto, eni ki imajo 600eur plače še toliko ne dobijo, kljub rednemu vsakodnevnemu delavniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Mato989 ::

Ja super, ce je tak dober denar ol si pa celo leto placuj minimalne prispevke 400 eurov pa bos videl kako dober denar je... Glede na to da isces nacine kako se izognit placevanju polnih prispevkov... Ves oni z minmalcem zo placujejo skoz
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kleemen ::

Ne razumem kaj ni jasno? Govorimo o dohodkih za 6 mesecev, ne za 12 mesecev oz. eno leto. Če imaš 12k čistega v 6 mesecih je to 1000eur mesečno s tem, da delaš samo 6 mesecev, 6 mesecev pa si prost. Če bi imel odprt s.p. celo leto in delal isto 6 mesecev bi bilo 15k dohodka in okrog 9-10k dobička za isto delo. Zato sprašujem, če je možno odpirat in zapirat s.p. vsako leto, ker 6 mesecev nimam dohodka in se mi ga ne splača imet odprtega. Je sedaj razumljivo? :D

Vice ::

Kleemen je izjavil:

Ne razumem kaj ni jasno? Govorimo o dohodkih za 6 mesecev, ne za 12 mesecev oz. eno leto. Če imaš 12k čistega v 6 mesecih je to 1000eur mesečno s tem, da delaš samo 6 mesecev, 6 mesecev pa si prost. Če bi imel odprt s.p. celo leto in delal isto 6 mesecev bi bilo 15k dohodka in okrog 9-10k dobička za isto delo. Zato sprašujem, če je možno odpirat in zapirat s.p. vsako leto, ker 6 mesecev nimam dohodka in se mi ga ne splača imet odprtega. Je sedaj razumljivo? :D


Je možno

St235 ::

ne pozabi si v vmesnem času plačevat zdravstvenega zavarovanja, da ne bo kakšenga neljubega presenečenja.

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Ne razumem kaj ni jasno? Govorimo o dohodkih za 6 mesecev, ne za 12 mesecev oz. eno leto. Če imaš 12k čistega v 6 mesecih je to 1000eur mesečno s tem, da delaš samo 6 mesecev, 6 mesecev pa si prost. Če bi imel odprt s.p. celo leto in delal isto 6 mesecev bi bilo 15k dohodka in okrog 9-10k dobička za isto delo. Zato sprašujem, če je možno odpirat in zapirat s.p. vsako leto, ker 6 mesecev nimam dohodka in se mi ga ne splača imet odprtega. Je sedaj razumljivo? :D


Vse je jasno... Kar tebi ni jasno je to, da ne zmoreš celo leto ustvarjat enakih prihodkov ker če porazdeliš tvoje prihodke na 12 mesecev pa si navadn grunt ki labora za minimalca =) Čez 40 let boš pa jamral da ti država ne da penzije s katero bi živel, ker boš imel le 20 let delovne dobe, to je vse =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ales ::

Kleemen je izjavil:

Glede delovne dobe pa me ne skrbi, ker v penzijo itak ne bomo šli nikoli, pa tudi če bomo več kot 300eur ne bomo imeli mesečno, glede na to da imajo sedaj naši starši ki so delali celo življenje 400-500eur penzije. Pa tudi sam imam pri 30 letih 2 leti delovne dobe, tako da če bi hotu v penzijo bi moral delat do 70-80 leta, kar itak ni možno.
Praktično nič od tega, kar si napisal, ne drži. Toplo ti svetujem, da se še enkrat pozanimaš oz. malo bolje razmisliš. Pri 30-ih imaš praktično celo življenje pred sabo, nič nisi zamudil.

Da si ne boš potem pri 40-ih govoril, zakaj pri 30-ih nisem bil pametnejši. In potem ponovno pri 50-ih, zakaj pri 40-ih nisem bil pameten in tako naprej.

Če imam odprt s.p. samo pol leta plačam od 15k okrog 2500eur stroškov, mogoče 3k max. z vsemi davki in stroški, tako da mi za 6 mesecev dela ostane še vedno 12k čistega. Za toliko mora folk delat vsak dan po 8 ur celo leto, eni ki imajo 600eur plače še toliko ne dobijo, kljub rednemu vsakodnevnemu delavniku.

Folk velikokrat gleda na prispevke kot na "stroške", po možnosti še na nepotrebne stroške, kar je popolnoma narobe.

Si kdaj razmislil, zakaj ti gre celoten znesek prispevkov v dohodnino?

Zato, ker je to tvoj denar. Prispevki so tvoj denar, ki si ga vložil v bodočo penzijo in za sprotno zdravstveno zavarovanje. Daj še enkrat razmisli, ali se to splača imet ali ne. Pa zračunaj si malo, ne kar tako na pamet "u penzijo itak nikoli ne bomo šli".

tony1 ::

Se pridružujem predhodniku, na daljši rok delaš iz sebe socialni problem.

Če ne boš plačeval delovne dobe potem, ja, penzije zagotovo ne boš imel.

In še: ko je človek enkrat star in ne more več delati, šteje do penzije mesece, ne leta. Ker jo tako teđko čaka.

Pamet v roke, fant.
««
16 / 182
»»