» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
14 / 183
»»

c0dehunter ::

No, poslovni in osebni račun imam sicer ločen, ampak imam pa podoben primer, ko kakšenmu družinskemu članu založim nekaj gotovine, ta pa mi nato nakaže na osebni račun (recimo nekaj 100€) - kako pa ravnati v tem primeru? Kot zadevo sicer zmeraj vnesejo "vračilo dolga", zgodia pa se mogoče 2x ali 3x letno, skupen znesek pod 1000€.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mat xxl ::

Ne kompliciraj !

c0dehunter ::

Če me FURS kaj vpraša, naj jim rečem - "Ne komplicirajte!" ? :)) Ali si zgolj želel povedati, da se FURS s tem ne bo ukvarjal in lahko imam mirno vest?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

1. FURS se s tem ne bo ukvarjal.

2. Ti imaš vse pokrito. Izvor denarja je znan (računi iz s.p.), odhodki iz tvojih računov pa FURS ne zanimajo. Če imaš za odhodek račun, je ta davčno priznan, vsi ostali dohodki niso.

shintaro ::

če imaš redn profit na normiran s.p.

to velja da si kreditno zmožen? velja isto kot redna služba za kredit? Tko moreš met seveda vsaj 1 leto dober profit ? (vsaj 1k neto) ..

nurmaln ::

shintaro je izjavil:

če imaš redn profit na normiran s.p.

to velja da si kreditno zmožen? velja isto kot redna služba za kredit? Tko moreš met seveda vsaj 1 leto dober profit ? (vsaj 1k neto) ..

Precej odvisno od banke. Na NLB ti znajo komplicirat, ker se mi zdi da za njih si kreditno sposoben samo če si zaposlen v javni upravi že 73 let.
Na ostalih bankah so veliko bolj fleksibilni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Invictus ::

shintaro je izjavil:

če imaš redn profit na normiran s.p.

to velja da si kreditno zmožen? velja isto kot redna služba za kredit? Tko moreš met seveda vsaj 1 leto dober profit ? (vsaj 1k neto) ..

Unicredit ima svoj izračun za normirance.

Meni so naračunali 4k mesečno obrok.

Tako da vsaj tukaj upoštevajo. Zgleda kar prihodke ;).

1k neto pri normirancu je zanič profit... Nekaj delaš narobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: user4683 ()

NikolormousB ::

to velja da si kreditno zmožen? velja isto kot redna služba za kredit? Tko moreš met seveda vsaj 1 leto dober profit ? (vsaj 1k neto) ..


Banke kreditno sposobnost ugotavljajo individualno. Načeloma tudi s.p.jem dajo kredit, če imaš redne prilive in nisi s.p.ja odpl ravno pred 3 meseci.

Meni so naračunali 4k mesečno obrok.


Italjanskih lir že od 2002 ni več.

shintaro ::

ne, računalniški inženirji s.p. imajo dobra izplačila. nič takega da so mu tok nabili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

mat xxl ::

c0dehunter je izjavil:

Če me FURS kaj vpraša, naj jim rečem - "Ne komplicirajte!" ? :)) Ali si zgolj želel povedati, da se FURS s tem ne bo ukvarjal in lahko imam mirno vest?


če te vpraša, boš rekel, tako, kot si tu povedal, pa saj ni prepovedano, da ti kdo kaj vrne !!!

user4683 ::

Invictus je izjavil:


Unicredit ima svoj izračun za normirance.

Meni so naračunali 4k mesečno obrok.

Tako da vsaj tukaj upoštevajo. Zgleda kar prihodke ;).

1k neto pri normirancu je zanič profit... Nekaj delaš narobe...

Kdaj so ti izracunali to? Pred enim letom, ko sem se sam zanimal so ravno spremenili pogoje in presli iz upostevanja prihodkov/odhodkov na upostevanje zavarovalne osnove. Kljub lepemu kupu denarja na racunu so bili povsem nefleksibilni pri tem pravilu, tako da sem denar odnesel drugam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

user4683 ::

Ce se prav spomnim je bila pred enim letom pri Unicredit enacba za max obrok kredita (normiran sp): cca 0.3*"letni dobicek"/12

Pri normirancu s 100k prometa je (bilo) to 500eur.

user4683 ::

Ok potem jih je srecala pamet :) Ker tisto, kar so ponudili glede na moje stalne vecletne prihodke in stroske, je bil joke. Sem jim rekel da naj se enkrst preverijo ali je to edino kar lahko ponudijo... in je bilo... in me ni vec tam :)
Na nekaj drugih bankah sem dobil ponudbo z max obrokom 3.5k, torej podobno kot ti.

c0dehunter ::

Prosim še za malce razlage vzvezi z atipičnim/navadni DDV zavezancem. Imam normiran s.p., odprt manj kot leto dni nazaj.

A) V primeru tipičnega zavezanca bi za račune za SLO stranke obračunaval DDV, v primeru atipičnega pa ne. Ker pa SLO strank sploh nimam (80% EU, 20% USA), pa je vseeno? Glede na trenutne smernice računam, da bom v prihodnjih 12 mesecih presegel 50kEUR prihodka, kar pomeni da se je smiselno registrirati kot tipični DDV zavezanec - bo držalo? Ali kaj pridobim, če se registriram kot atipični DDV zavezanec in spremenim v tipičnega šele takrat, ko sem že zelo blizu te meje?

B) Stranki iz Nemčije bom izdal račun, (slovenskega) DDVja mu zaradi obrnjene davčne obveznosti ne bom računal. Torej, če bi za storitev rad računal 3kEUR, bom na računu napisal zgolj 3kEUR, drži? Bo morala ta stranka nato v Nemčiji plačati kakšen dodaten davek (načeloma se me ne tiče, me pa zanima).

Hvala
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če ne posluješ s fizičnimi osebami (oziroma s kakšnimi neprofitnimi zavodi, ki niso zavezanci za DDV), se ti v vsakem primeru splača biti navaden zavezanec, ker boš lahko odbijal DDV od nabave opreme. Imel boš vsak mesec 5 minut dela, da v e-davkih izpolniš obrazec DDV-O, to je pa tudi vse.

Stranka v tujini nič dodatnege na plača (mora pa biti zavezanec za DDV).

sandmat ::

Okapi je izjavil:

Če ne posluješ s fizičnimi osebami (oziroma s kakšnimi neprofitnimi zavodi, ki niso zavezanci za DDV), se ti v vsakem primeru splača biti navaden zavezanec, ker boš lahko odbijal DDV od nabave opreme. Imel boš vsak mesec 5 minut dela, da v e-davkih izpolniš obrazec DDV-O, to je pa tudi vse.

Stranka v tujini nič dodatnege na plača (mora pa biti zavezanec za DDV).


ni res. Stranka načeloma plača DDV zaradi reverse charge direktive (odvisno kaj kupuje). -> https://ec.europa.eu/taxation_customs/b...

Okapi ::

"Plača" (se pravi, prijavi) DDV, ampak ga tudi takoj odbije, če je poslovni strošek.

Izak ::

Mogoče kdo ve, če pri letnem obračunu za normiran s.p. v polje "25 Obračunana akontacija" (Silvester Fineus) vpišemo dejansko plačano ali obračunano akontacijo dohodnine?

Namreč, ker sem v januarju in februarju 2017 preplačal akontacijo, mi jo je FURS lani že vrnil. A zdaj to vračilo odbijem od zneska vseh plačil akontacije v 2017?

Okapi ::

Vpisuješ številke, ki bi jih moral plačati, ne tisto, kar si dejansko plačal.

psps ::

Nekaj mi jasno glede obracuna prispevkov. Berem navodila na https://www.dean.si/normirani-sp-obracu... in sicer, ker uveljavljam 50% oprostitev plačila prispevkov na podlagi prvega vpisa v predpisan register bi naj po zgornih navodilih:
sešteli vse zneske v polju 500 Prispevki skupaj v stolpcu Obračunani znesek (zadnja vrstica na oddanem obračunu, predzadnji stolpec)
v primeru, da olajšave za prvi vpis v predpisan register nimate več ali jih pač nikoli niste imeli bo znesek SUBVENCIJA enak 0 EUR

Meni kaze obrazec PODO-OPSVZ tako:
  PODO-OPSVZ

PODO-OPSVZ



Sumim da gre za napako glede predzadnjega stolpca v polju 500 kjer je naveden enak znesek 111,90 eur kot pri "Skupaj prispevki za PIZ"
Ce ni napaka pol bi moral sestet 111,90 eur in 243,46 eur v zadnjem stolpcu. Drzi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: psps ()

c0dehunter ::

Izobražujem se preko spletnega tečaja za atipične davčne zavezance, kjer sem zasledil "Samoobdavčitev za račune prejete iz tujine":



Ali to sedaj pomeni, da so s tem, ko sem postal atipični DDV zavezanec (normiran s.p.) vse storitve ki jih običajno uporabljam (Fiverr, Iconfinder za nakup ikon, ..) postale 22% dražje? Če prav razumem, moram sedaj vsako tako storitev prijaviti preko eDavki z DDV-O in do 20. v naslednjem mesecu plačati DDV?
Do sedaj sem zmeraj plačal preko PayPal in to je bilo konec zgodbe.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Če si normiran s.p. itak račune teh storitev ne pišeš na svoj s.p., ker jih nimaš kje uveljavljat. Torej jih ni treba nikamor prijavljat.

Okapi ::

Če si zavezanec za DDV, dobiš DDV tako ali tako nazaj. Pri uvozu iz EU, ko DDV-ja nisi plačal, (samo)prijaviš DDV od nabave in ga istočasno odšteješ.

Če nisi zavezanec za DDV, plačaš DDV že ob nakupu, kolikor ti ga pač zaračuna trgovec oziroma ponudnik storitve (v EU).

Izak ::

On je atipični zavezanec ki plačuje DDV. Problem lahko nastane, ker ti kdo ki misli da si normalen DDV zavezanec, pošlje račun na s.p. brez DDV. V tem primeru pa bi moral narediti samoobavčitev.

c0dehunter ::

Izak, potem mi ni jasno, zakaj v tem tečaju izpostavljajo to samoobdavčitev pri nakupu storitev - morda za navadne s.p. (ne normirane)?

Okapi, drži, ampak če si pa atipični DDV zavezanec (kot jaz), potem pa nimaš pravice odbijati DDV (po do sedaj zbranih informacijah).

Torej lahko rečemo, da se ne rabim sekirat s tem, vse ostaja isto? Ko kupim storitev na Fiverr, plačam preko PayPal, na mejl dobim račun in je to to, brez dodatnega vpisovanje teh podatkov v kakšne eDavke ali kamorkoli drugam?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Nima pomena navaden ali normiran s.p. Če si atipičen zavezanec kupuješ z DDV in nisi upravičen do računov brez DDV.

Kot sem že zgoraj napisal, pa tujci tega atipičnega statusa ne poznajo in za njih si kot normalen zavezanec. Če ti izdajo račun na s.p. brez DDV, ga moraš plačat v sloveniji pri samoobdavčitvi.

Okapi ::

Okapi, drži, ampak če si pa atipični DDV zavezanec (kot jaz), potem pa nimaš pravice odbijati DDV (po do sedaj zbranih informacijah).
Ja, ampak potem tudi ne moreš uvažati brez DDV. Ob nakupu blaga ali storitve plačaš nemški, francoski ... DDV, tako kot si ga doslej.

Če ti kdo pomotoma zaračuna brez DDV, ga bodisi opozoriš, da mora DDV zaračunati, ali pa se narediš neumnega in si tiho (in se tudi ne samoobdavčiš).

AFAIK je samoobdavčitev, da v obrazec za prijavo DDV napišeš 22% DDV za nabavo iz uvoza, in enako vsoto v polje za odbitek DDV (če si zavezanec za DDV - drugače tega obrazca itak ne izpolnjuješ).

Kot sem že zgoraj napisal, pa tujci tega atipičnega statusa ne poznajo in za njih si kot normalen zavezanec. Če ti izdajo račun na s.p. brez DDV, ga moraš plačat v sloveniji pri samoobdavčitvi.
Ne, če ti izdajo račun brez DDV, moraš račun zavrnit in zahtevati takega z DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

c0dehunter ::

Mislim da je "težava" v tem, da naročam storitve kot fizična oseba (nikjer me nikoli ne vprašajo za mojo DDV številko ali karkoli druga - zanima jih zgolj moj email naslov in to, da plačam preko PayPala). Nikoli še nisem videl kakšen davek ali karkoli obračunan pri katerikoli izmed teh spletnih storitev. Recimo, za storitev, ki sem jo naročil nedavno, sem dobil dva "računa", enega od Fiverr in enega od PayPal:





Ali bi moral sedaj te storitve nekako naročati preko S.P.? Ali pustim vse tako kot je in sem tiho ter se ne obremenjujem več:)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če stvari ne uveljavljaš kot poslovni strošek, potem kupuješ kot zasebnik in nič ne prijavljaš.

c0dehunter ::

Super. Vidim da me še veliko čaka v zvezi s poslovanjem. Jaz bi raje samo programiral:)

Kako pa je z prodajo In-App Purcase-ov v Android aplikaciji - naj nekdo reče, da ne rabim izdajati računa za vsakega kupca posebej, temveč zgolj za skupen znesek, ki mi ga Google nakaže vsak mesec na TRR račun?

In pa glede nakazil, ki jih prejemam na PayPal - ali moram ročno izdelati račune za vsako nakazilo, ali je dovolj če inšpektorja, ko/če pride, spustim do PayPala? Kolikor berem, so elektronski računi OK, po drugi strani pa berem da so potrebni elementi na računu matična številka podjetja, ID za DDV, itd., česar pa na PayPalu ni.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

Imam še nekaj vprašanj (če ima kdo odgovor na zgornje vprašanje se še tudi priporočam).

Recimo da za 2018 pričakujem 100.000EUR prihodka. 95% tega je od Irske podružnice Googla z DDV številko (VAT). Imam polni s.p., sem normiranec.

A) Omejitve za normiran s.p.



Vpr. 1) Glede na to da imam polni s.p. (plačujem polne prispevke), smatram, da zame velja omejitev 100kEUR, drži? Kolikor razumem, lahko potem presežem ta limit v 2018, v kolikor v 2019 ne bom presegel preostanek do 150kEUR, torej v mojem primeru (100kEUR) v 2019 ne smem preseči 50kEUR?

B) Plačilo DDV

Vpr. 2) Ker bom presegel 50kEUR, moram postati tudi zavezanec za DDV.
S slovenskimi strankami ne poslujem, tako da tu ni problema. Za EU stranke ne obračunam DDV, le na račun napišem klavzulo o obrnjeni davčni zavezanosti. Kaj pa za fizične osebe/podjetja v tretjih državah (Indonezija, USA)? Moram v SLO plačati 22% davek na svojo storitev? Gre npr. za prodajo Android aplikacije.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Kupcem izven EU ne zaračunaš DDV.

Beli_Zajcek ::

Za kupce izven EU napišeš tole:
VAT exempt under Article 44 Directive 2006/112/ES.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Za kupce izven EU napišeš tole:
VAT exempt under Article 44 Directive 2006/112/ES.


Hvala obema. Po nadalnji raziskavi ugotavljam, da ta klavzula izhaja iz 29. člena ZDDV-1. Za stranke (davčne zavezance) EU sem napisal "Reverse Charge - VAT exempt under Article 44 Directive 2006/112/ES" - torej zgolj dodal "Reverse Charge".

Se pa še priporočam za odgovor na Vprašanje 1.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Recordman ::

Za obstanek v normiranskem svetu ne smes preseci 300k skupaj v dveh zaporednih letih (oz. 150k letnega povprecja).
Se ti pa nad 100k letno ne priznavajo vec normirani stroski, kar pomeni, da od vsakega evra nad 100k placas 20% davka. Ustrezno se ti tudi zvisa osnova za obracun prispevkov v naslednjem letu, ampak to itak ze ves.

user4683 ::

https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

V dveh zaporednih letih ne smes imeti skupaj vec kot 300k prihodkov.

c0dehunter ::

Super, hvala obema. Sedaj je vse jasno.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Recordman ::

c0dehunter je izjavil:

Imam še nekaj vprašanj (če ima kdo odgovor na zgornje vprašanje se še tudi priporočam).
Vpr. 2) Ker bom presegel 50kEUR, moram postati tudi zavezanec za DDV.
S slovenskimi strankami ne poslujem, tako da tu ni problema. Za EU stranke ne obračunam DDV, le na račun napišem klavzulo o obrnjeni davčni zavezanosti. Kaj pa za fizične osebe/podjetja v tretjih državah (Indonezija, USA)? Moram v SLO plačati 22% davek na svojo storitev? Gre npr. za prodajo Android aplikacije.


Ni ti potrebno postati zavezanec za DDV. V mejo 50k se štejejo samo prihodki, ki jih dosežeš v Sloveniji.

Pred časom sem tule nalimal odgovor Fursa, ki potrjuje napisano.

c0dehunter ::

Odlično, manj komplikacij. Tukaj je FURSov odgovor / tvoj post.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

M.B. ::

Mogoče neumno vprašanje ampak kje naj dobim vsoto plačanih prispevkov za letni obračun? Lani ko se delal davčni obračun sem lahko normalno dobil CSV iz edavkov za vse vsote prispevkov, ker sem imel del leta še 50% oprostitev. Letos pa nimam več možnosti dobiti lanskih vsot, da lahko to vpišem v Fineus in državi pošljem podatek nazaj. (Kak je to fajn). Je kakšna druga možnost al morem pač poiskat vsa PODO-OPSVZ oddane dokumente in iz njih nekak prepisat to pa prav seštet?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Mato989 ::

M.B. je izjavil:

Mogoče neumno vprašanje ampak kje naj dobim vsoto plačanih prispevkov za letni obračun? Lani ko se delal davčni obračun sem lahko normalno dobil CSV iz edavkov za vse vsote prispevkov, ker sem imel del leta še 50% oprostitev. Letos pa nimam več možnosti dobiti lanskih vsot, da lahko to vpišem v Fineus in državi pošljem podatek nazaj. (Kak je to fajn). Je kakšna druga možnost al morem pač poiskat vsa PODO-OPSVZ oddane dokumente in iz njih nekak prepisat to pa prav seštet?


A ne vodiš tega vsak mesec v excelu ali pa kje... to si vodim še jaz pa sem redno zaposlen =) Za preglednost in preverjanje imam nareto excel formulo kjer vpišem bruto plačo in mi zračuna prispevke, in hitro preverim če je računovodkinja zajebala kaj =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mavrik ::

Izvoziš iz nakazil s poslovnega računa?

Kljub temu da normiran s.p. lahko dela enostavno knjigovodstvo, to VSEENO pomeni da neko knjigovodstvo pa vseeno rabiš.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

M.B. ::

Problem pri izvozu nakazil je, da plačano ni nujno kar je zaračunano ker sem mel v začetku leta še 30% poppust zaradi odprtja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Izak ::

Pač naklikaj tistih 12 komadov PODO-OPSZV obrazcev ali pa plačaj računovodkinji da ti jih ona. Druge ni.

M.B. ::

Sem naklikal pa seštel v calcu. Je 3x tak dolgo trajalo da sem oddal ko pa vse ostalo. Najprej zaženeš PC pa se prijaviš pa spet morš čakat ker se Windows Posadabla. Pol toti smotani Fineus, kjer morš iz FURS spletne strani poiskat podatki jih vpisat v XML in jih FURSu poslat je smotano da glava peče. Edino kar nevejo so prihodki, vse ostalo pa tak majo, ampak OK, samo še letos.

Certifikat mam na pametnem ključki.
Najprej sem probal oddat z IE pa mi je javo na edavkih da nima certifikata, ker se pojavi okno za PIN za certifikat pod IEjem namesto nad. To opaziš samo če maš IE minimiran ko greš na edavke. Ko to veš in PIN vpišeš. Potem pa je pri podpisu problem da hoče ActiveX komponento inštalirat in ko dovolim pa napišem admin geslo ne inštalira in spet hoče ActiveX componentu inštalirat.

Probam oddat direktno z Fineusa, ker to tak API uporablja ne. Probam to me vpraša za PIN vpišem lepo uploada xml, pro podpisu pa rabi isto ActiveX komponento, ki jo je prej 3x instaliral, ker ima tak samo brskalniško okno v programu odprto. To seveda spet ne dela in na koncu te vpraša al je blo uspešno al ne, ker program ne more ugotovit tega. Za REST zgleda še niso čuli.

Probal v Chrome, tam se pojavi okno za PIN za certifikat nad brskalnikom, kar je logično ampak za podpis rabi vtičnik pa nekaj inštalirano. Vtičnik je že bil inštaliran. Inštaliram še app DigSign pa se med inštalacijo pojavi okno za admin pravice za neki hash (app z imenom e25ed686dcb5a) pa seveda dam ne. In potem ne more DigSign appa inštalirat. Nevem al prav namenoma programirajo to tak da se ljudje navadijo pri UA kr yes klikat. Ugotovim da je zgleda tisti hash del DigSign in poskusim znova in celo gre.

Edge pa tak sploh ne dela na edavkih, ker ga ne podpirajo.

Dobro da rabim to samo enkrat na leto, na Linuxu me samo enkrat za PIN vpraša, ko se odpre kartica in enkrat ko se podpiše.
Ne pa ko se vsaka spletna stran odpre, tako na Chrome pa IE.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

shintaro ::

ve kdo kdaj bodo subvencije za samozaposlitev če sploh bodo kdaj? na vidiku so za ženske in mlade do 28. leta .... ostalo?

Recordman ::

shintaro je izjavil:

ve kdo kdaj bodo subvencije za samozaposlitev če sploh bodo kdaj? na vidiku so za ženske in mlade do 28. leta .... ostalo?

Splošne subvencije ni več, nadomestile so jih oprostitve pri plačevanju prispevkov v prvih dveh letih poslovanja.
Ima pa precej (večina?) občin svoje lastne razpise za spodbujanje odpiranja novih delovnih mest in samozaposlovanja. Jih pa zlahka spregledaš in potem se za subvencijo lahko obrišeš pod nosom. Praviloma se podeljujejo za nazaj, torej za že realizirane (samo)zaposlitve v preteklem obdobju.

shintaro ::

Recordman je izjavil:

shintaro je izjavil:

ve kdo kdaj bodo subvencije za samozaposlitev če sploh bodo kdaj? na vidiku so za ženske in mlade do 28. leta .... ostalo?

Splošne subvencije ni več, nadomestile so jih oprostitve pri plačevanju prispevkov v prvih dveh letih poslovanja.
Ima pa precej (večina?) občin svoje lastne razpise za spodbujanje odpiranja novih delovnih mest in samozaposlovanja. Jih pa zlahka spregledaš in potem se za subvencijo lahko obrišeš pod nosom. Praviloma se podeljujejo za nazaj, torej za že realizirane (samo)zaposlitve v preteklem obdobju.

za občino piran kje jih sledim? na strani zavoda za zaposlovanje? k tam je vse tako skopo... drgač ful uporaben info thx

Matko ::

Na spletni strani občine.

shintaro ::

Matko je izjavil:

Na spletni strani občine.

http://www.piran.si/index.php?page=noti...

pregledal sem eno celo leto... o kakšnemu bonusu za samozaposlitev al whatever v tej smeri, ni ne duha ne sluha. mogoče ker je to občina z največj prihodki na prebivalca v sloveniji, je tolko manj poudarka na vzpodbujanju ? (k tle ima bmw x6, hišo za 1m EUR,mercedes itd. vsak drugi kekc btw)

imam pa še en haxx v rokavu. imamo še eno hišo v občini izola. tam se lahko prijavim (če se odločim it tam živet), izola pa je revna občina, mogoče bi tam mel več sreče. Še posebej ker je dosti nezaposlenih tam

če ne drugo se zadovoljim z prispevki bonus 2 leti ... to bo žurka da peče glava samo polovico prispevkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()
««
14 / 183
»»