» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 184
»»

Okapi ::

države ne briga kje se ti dejansko nahajaš.
Razen če si kakšne sumljive stroške zaradi tega nabijaš, recimo pisarno v Saint Tropezu;)

chort ::

Ah ne, ne skrbi me kaj bi si o tem mislila Slovenija, skrbi me kaj bi si o tem mislila Švedska ;) Do sedaj sem večinoma bil tukaj po mesec ali dva, drugače pa remote od doma.

Invictus ::

Švedska davčna lahko ugotovi da si bil gor več kot 183 dni, in lahko postaneš njihov davčni zavezanec. Štejejo se tudi dela prosti dnevi, ne samo delovni.

Nemčija že preverja koliko časa tujci delajo onsite za nemške firme...

Tako, da lahko daš v pogodbo onsite:remote delo 50:50... čeprav boš non stop gor.

Pomaga tudi, če lokalno podjetje zate najame stanovanje, ti se pa ne prijaviš tam :D.

Tako da je vse odvisno koliko časa boš res gor in na koliko časa boš hodil domov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sesobebo ::

CoreySteel je izjavil:

DDV-O in VIES-KP.
PODO-OPSVZ ti mesečno zdaj na eDavkih sami vložijo in po tem dokumentu plačaš prispevke.
Na koncu leta oddaš še DDD-DDD.

Invictus je izjavil:

Če nisi DDV zavezanec, izpolniš samo PODO obrazec.

Na koncu leta pa DDD-DDD. Ima pa FURS Silvester Fineus progranm (zastonj), kjer narediš bilanco in jo šutneš na FURS.



"Na koncu leta" = pred koncem leta, ali po koncu leta? q:

NikolormousB ::

Do 31.3. za prejšnje leto.

shintaro ::

frend bo zaprl s.p. v slo. , bo odprl v Italiji ... enkrat pred poletjem

Zanima ga če lahko dobi nadomestilo po zaprtju.. Razlog je da je bla najemnina ubijalska in mu ni zneslo vse plačevat (ok, kolko je trošil bv pustimo) ... Nekako zgubil poslovni prostor se bi lahko reklo,
Ima pravico do nadomestila ?
Odprto ima od Maja do Januarja (nekje 8 mesecev) ...
Če ne pa, soc. podporo lahko dobi? Pomoje bolj ne ker je mel še Decembra prihodke na računu. Ve kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

mat xxl ::

Shintaro, sploh ni jasno, kaj želiš vprašati ?

Kako nadomestilo ??? Od koga ? Zakaj ?

videc ::

Ker se bo nezaposlil, a? Če tole ni trolanje...

shintaro ::

https://siol.net/posel-danes/moja-sluzb...

Kdo je upravičen do nadomestila Vendar do nadomestila ni upravičen vsak propadli samostojni podjetnik. Po zakonu o urejanju trga dela ta pravica pripada le tistim, ki so s. p. zaprli iz objektivnih razlogov, kar morajo na zavodu tudi dokazati. To pa so:

- dalj časa trajajoča bolezen zavarovanca, - insolventnost, stečaj, - elementarna nesreča, - večja materialna škoda na premoženju zavarovanca, - izguba poslovnega prostora, - izguba poslovnega partnerja, na katerega je bilo v pretežni meri vezano poslovanje, - drugi primerljivi razlogi.


Piše poslovni prostor... Kar je zgubu (ni mogu plačvt)

To sm mislil. Sorry za zmedo

Mitja223 ::

Nazaj na temo...

z naslednjim letom bodo prišle tudi nekatere spremembe z normiranim s.p.jem, predvsem kar se tiče obdavčitve na 100kE, do 100kE pa ni nekih sprememb kolikor mi je znano.

Me pa zanima nekaj druga, v kolikor opravljam RAZLIČNE dejavnosti ali lahko imam normiran popoldanski s.p. in d.o.o. hkrati? Zaposlen bi bil seveda na d.o.o.ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

NikolormousB ::

Lahko. Je pa treba paziti, da so dejavnosti res različne oz. da obstaja jasna meja med tem kar dela d.o.o. in med tem kar delaš kot s.p.

Mitja223 ::

Imel bi popolnoma različne dejavnosti in lahko to vsak trenutek izkažem. Super, hvala!

predi ::

S Silvestrom F. sem naredil obračun ob zaprtju normiranega popoldanca, pa mi dve zadevi ne data miru pri osnovnem obrazcu:
1. pod "Vrsta dokumenta", izberem "ORIGINAL"?
2. pod "Matična številka obrata", mi je avtomatsko izpolnilo vrednost glede na mojo matično številko iz podatkov o Zavezancu, vendar jo je okrajšalo za zadnje tri cifre - vnos več cifer pa je disable-an. Kaj narobe s tem?

V bistvu mi še ena stvar ni jasna. Tule piše, da moraš k dohodkom prišteti tudi obresti, ki jih dobiš na poslovni račun. No, na dan zaprtja sem na svoj osebno-poslovni račun dobil par centov iz naslova pozitivnih obresti. Moram to dejansko prištet vrednosti v polju 1 v prilogi 1, VI.?

tony1 ::

Glede obresti: da.

predi ::

Hvala, tony1.

Vrsto dokumenta bom kar tak pustil, ker so ostale možnosti nelogične.

Tista matična št. obrata pa je zgleda by design. Zadnje tri cifre matične številke podjetja predstavljajo poslovno enoto, ki v mojem primeru (pa večini drugih za potrebe te teme) ni relevantna. Zgleda, da se prvemu delu reče tako, kot je navedeno v obrazcu.

xxxxxxx000 - osnovna matična številka
xxxxxxx001 - matična številka neke poslovne enote
xxxxxxx - matična številka obrata

vezalke ::

Z novim letom sem odprl S.P. pa me zanima sledeča zadeva. Na kakšen način izdam račun, če recimo hočem 1/3 zneska, da se nakaže na moj račun takoj ob začetku dela in 2/3, ko je končano? Izdam en račun s skupnim zneskom in mi nakažejo 1/3 takoj in ostalo potem, ali en račun za tole 1/3 in potem še en račun za preostanek? Imam pa normiran S.P. in nisem davčni zavezanec.

poweroff ::

Po moje ali izdaš avansni račun in nato normalnega, ali pa na navaden račun napišeš da mora biti poravnan v 2 obrokih,
sudo poweroff

sandmat ::

vezalke je izjavil:

Z novim letom sem odprl S.P. pa me zanima sledeča zadeva. Na kakšen način izdam račun, če recimo hočem 1/3 zneska, da se nakaže na moj račun takoj ob začetku dela in 2/3, ko je končano? Izdam en račun s skupnim zneskom in mi nakažejo 1/3 takoj in ostalo potem, ali en račun za tole 1/3 in potem še en račun za preostanek? Imam pa normiran S.P. in nisem davčni zavezanec.

Izdaš 2 računa. Tip s.p.ja nima veze s tem.

mat xxl ::

Izdaš najprej predračun, za cel znesek, kjer jasno navedeš, kaj morajo avansirati, ko pride avans izdaš avansni račun za prejet avans , kasneje pa še končni račun.... Denarja v kešu ne smeš vzeti, razen, če imaš vezano knjigo računov ali davčno blagajno, se pa da to z računi malo poenostaviti, če nisi ddv zavezanec in če NE posluješ z gotovino.

Okapi ::

AFAIK Furs ne zanima pretirano, kdaj in v koliko obrokih ti stranka plača. Če stranki zaupaš, izdaš račun za celo vrednost, plačano pa dobiš, kot se pač dogovoriš. Če si zavezanec za DDV, moraš seveda DDV nakazati, tudi če še nisi dobil plačano.

martincek1 ::

Torej izdajanje dveh računov ni zaželjeno?

Invictus ::

Zakaj ne bi bilo?

Pač izdaš 2 računa, če se tako dogovoriš s stranko...

Bolj pomembna od računa je naročilnica/pogodba, ki ti daje osnovo za izdajo računa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buketh ::

Lepo prosim za pomoč pri plačilo OPSVZ za normiran SP sem zelo nov in zelen

V sistemu eDavki ne vidim podatkov za mesec december ki jim moram plačati.
vidim podatke za novmeber ki sem jih že poravnal - Bi moral videti kje v mojem profilu vloženi dokumenti ali kjerkoli da sem za november prispevke že plačal?

kdaj oz kako bom vedel zneske za plačilo za mesec december?

prosim za pomoč

hvala

Invictus ::

eKartico moraš refrešat...

A si sploh oodal OPSVZ?

Če ga nisi, se prispevki avtomatsko obračunajo 20tega v mesecu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buketh ::

Invictus je izjavil:

eKartico moraš refrešat...

A si sploh oodal OPSVZ?

Če ga nisi, se prispevki avtomatsko obračunajo 20tega v mesecu...


misliš oddal pri registraciji sp? registriran sp imam slabe 3 mesece
za prvi mesec sem plačal preko nlb klika

za mesec december pa zneskov ne vidim nikjer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buketh ()

vezalke ::

A OPSVZ moraš prvič sam oddat? S.P. imam od tega meseca dalje. Do 10.2. pričakujem, da bo znesek prispevkov avtomatsko prikazal v edavkih. Ali se motim?

Invictus ::

Vedno ga lahko sam oddaš...

Ja, motiš se.

Avtomatsko se obračuna 20.tega v mesecu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CoreySteel ::

Pod "vložene dokumente" pojdi.
Twitter: @CoreySteel_

buketh ::

kaj OPSVZ se more pri normiranemu sp vsak mesec sam oddajat v edavke? kako?

Invictus ::

Ni treba, ampak pri meni so izračunali narobe mesečno obveznost ;).

Zato oddajam sam in prihranim 120 EUR/mesec ;).

ne morejo pa popraviti izračuna, ampak lahko samo omogočijo, da sam vnašaš mesečno obveznost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

buketh ::

ampak kako se to odda..
kje se stisne?

Invictus ::

Najdeš ga med dokumenti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buketh ::

kaj se pa zgodi če zadeve ne oddam do 15? in samo plačam do 20 min prispevke ki jih morem?

vezalke ::

Invictus je izjavil:

Vedno ga lahko sam oddaš...

Ja, motiš se.

Avtomatsko se obračuna 20.tega v mesecu.


Torej 20. januarja? Meni je bilo sicerna FURSU rečeno, da se to zgenerira najkasneje do 10. v mescu naslednji mesec. V mojem primeru 10.2.

Še eno vprašanje, potem pa dam mir...Sem se včeraj malo igral in kliknil, da vidim, kako je, če sam oddaš tole. Malce me bega, ker imaš v dropdown meniju za izbrat Original, in še tri druge opcije. Katero izbereš v tem primeru?

Okapi ::

Original.

CoreySteel ::

Dokument se generira sam in se ga najde pod "Vloženimi dokumenti". Potem pa je na vsakemu uporabniku da ugotovi, če je pač le ta dokument pravilen, ali ne. Če je, plačaš. Če ni, ga oddaš sam do 20ga v mesecu in nato plačaš.

Izbereš Original, ja.
Twitter: @CoreySteel_

buketh ::

izbereš original in dan.. za dec 1-31?
meni javi napako o neki registraciji podjetja za določeno obdobje..

nasvet?

tony1 ::

Glej fant, za morebitne napake obrazcov, ki se dogajajo v sistemu Edavkov pa težje pomagamo tukaj.

Edavki imajo objavljeno brezplačno tel. podpore.

Mare3 ::

Lahko malo pomoči pri oddaji Obračuna akontacije dohodnine za prejšnje leto. Problem imam pri točki, kjer je potrebno vpisati skupni znesek plačanih prispevkov za izbrano leto.


Sam sem si zapisoval vse plačane prispevke in plačano akontacijo davka, in ko seštejem se mi nič ne ujema z seštevkom iz kartice zavezanca na eDavkih. Prve tri mesece in polovico četrtega meseca sem imel 30% popust na ene prispevke, kasneje in sedaj več nimam nobenih popustov. Sedaj pa nimam pojma kateri znesek vpisati v ta prazen kvadratek iz zgornje slike. Prilagam še sliko seštevka iz eDavkov.



Kaj je breme, dobro in pa saldo? Se opravičujem zaradi pomanjkanja znanja, ampak raje tukaj vprašam kot kličem na Durs, kjer sem imel vedno slabe izkušnje kadarkoli sem poklical so bili nesramni in brez volje pomagati. v naprej hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Okapi ::

Breme - kolikor bi moral plačat.
Dobro - kar si dejansko plačal.
Saldo - razlika.

Vpisati moraš "breme".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tony1 ::

Btw., sistem vodenja poslovnih knjig normiranca, ki ni zavezanec za DDV (zanj v bistvu le podaš sesštevek izdanih računov), je "Evidence".

Vsako polje tega obrazca je na dolgo razloženo tudi na neuradnih straneh na netu, guglaj "oddaja letnega obračuna za s.p."...

McHusch ::

Okapi je izjavil:

Breme - kolikor bi moral plačat.
Dobro - kar si dejansko plačal.
Saldo - razlika.

Vpisati moraš "breme".


+ dobro poglej, ali imaš plačilo za december, ki si ga izvedel januarja 2018, poknjiženo na kartici 2017 ali 2018

Mare3 ::

McHusch je izjavil:

Okapi je izjavil:

Breme - kolikor bi moral plačat.
Dobro - kar si dejansko plačal.
Saldo - razlika.

Vpisati moraš "breme".


+ dobro poglej, ali imaš plačilo za december, ki si ga izvedel januarja 2018, poknjiženo na kartici 2017 ali 2018


Na tej isti kartici za 2017 je tudi december 2017, imam pa na tej kartici tudi plačila za december 2016. Kaj v tem primeru naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

McHusch ::

Seštej plačila, s katerimi si plačeval obveznosti za leto 2017 (torej feb 2017-jan 2018).

Mare3 ::

Ok, bom storil tako upam da bo tako kot je treba, če ne me pa verjetno obvestijo da sem kaj narobe vpisal?

c0dehunter ::

Ali moram na kaj paziti, ko si iz poslovnega bančnega računa (normiran s.p.) sredstva prenakažem na osebni račun? Če prav razumem, so incoming sredstva obdavčena že, ko pridejo na poslovni račun, od tam naprej pa lahko z njimi počenm kar želim, aka, FURS ne bo še enkrat gledal mojega osebnega računa in spraševal, od kod je denar?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

nurmaln ::

c0dehunter je izjavil:

Ali moram na kaj paziti, ko si iz poslovnega bančnega računa (normiran s.p.) sredstva prenakažem na osebni račun? Če prav razumem, so incoming sredstva obdavčena že, ko pridejo na poslovni račun, od tam naprej pa lahko z njimi počenm kar želim, aka, FURS ne bo še enkrat gledal mojega osebnega računa in spraševal, od kod je denar?

Tudi če vpraša imaš odgovor pripravljen.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Invictus ::

Mare3 je izjavil:

Lahko malo pomoči pri oddaji Obračuna akontacije dohodnine za prejšnje leto. Problem imam pri točki, kjer je potrebno vpisati skupni znesek plačanih prispevkov za izbrano leto.

Nekaj napiši. Saj te bo potem klical davčni kontrolor in ti povedal prave podatke.

Sam tako delam vsako leto. No, drugo leto baje ne bo več, ker bo oddaja bilance že v eDavkih in avtomatsko izpolnjena.

c0dehunter je izjavil:

Ali moram na kaj paziti, ko si iz poslovnega bančnega računa (normiran s.p.) sredstva prenakažem na osebni račun? Če prav razumem, so incoming sredstva obdavčena že, ko pridejo na poslovni račun, od tam naprej pa lahko z njimi počenm kar želim, aka, FURS ne bo še enkrat gledal mojega osebnega računa in spraševal, od kod je denar?

Nič. Saj je transakcija zavedena. Z denarjem s.p. lahko počneš kar te je volja, seveda ne pozabit na davke in prispevke.

Je pa tudi res, če boš dolžan državi in na poslovnem računu ne bo denarja, da ti bodo trgali z osebnega.

Sam vse obveznosti s.p. plačujem z osebnega računa, ker imam položnice brez provizije...

s.p. je v bistvu poenostavljen d.n.o.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c0dehunter ::

Hvala za odgovor obema!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Markus386 ::

Če z poslovnega računa nakažeš na osebni, pa se po možnosti še potrudiš, da napišeš "prenos na osebni račun" ali kaj takega v namen, ne bo nihče težil, niti ne potem, ko boš ta denar trošil.

Bolj je problematično pri nekaterih, ki imajo samo en račun, tako za sp. kot za osebno uporabo, potem pa (npr.) založiš kolegu za malico, pa ti nakaže 5 eur na tvoj (skupni) račun, pa je treba dokazovat, da ni šlo za delo prek sp, ampak kosilo, ipd.
««
13 / 184
»»