» »

Nakup prenosnika za ravoj (Java)

Nakup prenosnika za ravoj (Java)

peterv6i ::

Pozdrav,
Sem razvijalec in na svojem sedanjem PC-u imam večinoma samo razvojna orodja (Netbeans, Jdeveloper, AndroidStudio, Visual Studio, Tomcat, Weblogic,...) skratka kar je povezano z razvojem aplikacij v javi..

Ker nisem toliko "in" glede hardwerja me zanima kateri prenosnik mi priporočate (iščem nekaj novega za doma).. Sedaj imam ProBook 4740s z SSD diskom in je nekako ok (ampak to je službeni pc).

Če ima kdo kakšen predlog naj mi sporoči hvala...

lp
Peter

Isotropic ::

kakšen elitebook verjetno, čeprav so 4 fizična jedra na prenosniku malo tko-tko (throttlanje, če ne kaj drugega)
poznam par programerjev, ki jih imajo no

technolog ::

Naj bo čimveč rama.

Jaz sem upgradal ProBook 4510s iz 4 na 8GB, pa je kot dan in noč za razvijat Javo.

Invictus ::

Thinkpad W serija. Do 64 GB RAMa, če rabiš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Kolikor denarja pa imaš? Pri nas praktično vsi uporabljajo 15" MacBooke, ki so se izkazali kot zelo dobri za to delo (ogromno unix in podobnih programerskih orodij, ki jih ni na Windowsih + dobra baterija + stabilen OS).
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

Mah, za Javo je tud Linux zelo v redu. Ne rabiš macbooka.

Isotropic ::

Mavrik je izjavil:

Kolikor denarja pa imaš? Pri nas praktično vsi uporabljajo 15" MacBooke, ki so se izkazali kot zelo dobri za to delo (ogromno unix in podobnih programerskih orodij, ki jih ni na Windowsih + dobra baterija + stabilen OS).


+ cool faktor :D

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

technolog je izjavil:

Mah, za Javo je tud Linux zelo v redu. Ne rabiš macbooka.

Ekvivalenten laptop stane tam, tam ...

Ne fališ nič. Poleg tega celo Windows dela gor in to precej dobro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

technolog ::

Res je. Macbook stane približno tok kot podoben ultrabook. Ampak, maš pa dost več izbire.

Invictus ::

technolog je izjavil:

Res je. Macbook stane približno tok kot podoben ultrabook. Ampak, maš pa dost več izbire.

Ko na koncu udariš ven s kvaliteto predvsem ohišja in servisom, se izbira precej zmanjša.

Ostane ti Apple, Lenovo in pogojno Dell.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

k--p ::

Nekaj z unix-like sistemom. Sam bi izbral Lenovo Thinkpad (za doma za igrat imam x220 z i7 in 8gb in lahko delam vse) serijo ali MacBook Pro.

Greg91 ::

Kot Java razvijalec zadnja tri leta uporabljam MacBook Pro katerega ti res toplo priporočam. Kot alternativo pa laptop z čimveč rama, gor pa nek unix-like sistem.

markic222 ::

Jaz imam Asus g550jk, ki sem ga kupil v akciji za 900€ in dela zakon (i7, 12Gb Ram, Nvidia 850 4GB...). Notri sem vrgel ssd disk in namesto cd pogona sekundarni disk. 12 GB je sweet spot če imaš odprtih več projektov. Jaz hkrati laufam Android studio, Visual Studio, SQL Manager studio, cca 10 zavihkov na chromu ter kakšno orodje za urejanje slik/ikonc in mi poraba pride okoli 9-11GB RAM-a. MAC-a priporočam v primeru če misliš v prihodnosti razvijati tudi za iOS, drugače se mi ne zdi vredno plačati 1000€ več za iste specifikacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5911413 (7992) c3p0
»

Xiaomi Air 13 vs MacBook 13 retina

Oddelek: Kaj kupiti
202001 (1446) memnon
»

Macbook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559063 (6329) ŠinkoM
»

Macbook in BTC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
958224 (6613) Mulh

Več podobnih tem