» »

Kaj z starimi fotoaparati ?

Kaj z starimi fotoaparati ?

Netrunner ::

Kot piše v naslovu ... imam ene dva fotoaprata, nek objektiv, par filtrov ipd. ki nevem kaj z njimi. Niso nekega visokega cenovnega razreda in niso še tolko stari da bi imelo zgodovinsko vrednost. A kdo odkupuje te zadeve? ..so kaki zbiratelji ipd ?? .. oz. komu bi prišlo to lahko prav?

Invictus ::

Ker ne napišeš kaj imaš, ti bolj težko pomagamo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

Moje vprašanje se nanaša na splošno kaj z takimi stvarmi in ne za točno določene.

sandmat ::

Netrunner je izjavil:

Moje vprašanje se nanaša na splošno kaj z takimi stvarmi in ne za točno določene.

lahko primerjaš cene z ostalimi na ebayu in bolhi. Če so dead weight, jih daš na bolho in sem, pa imaš keš. Zdaj, ko smo prevedli problem, ostane le še vprašanje kaj bi s kešem.

Okapi ::

Mogoče bi lahko komu prišlo prav, če bi povedal, kaj imaš.
Fotoaparati večinoma niso vredni praktično nič, objektivi pa nekateri celo so nekaj, ampak predvsem vrhunski. Delujočo Praktico z objektivom lahko dobiš za 15 evrov.

50 let star Zeissov Planar 50mm f0.7 bi pa verjetno lahko prodal za nekaj stotisoč evrov, mogoče celo za milijon.

no comment ::

Na Bolho daš pod 'Podarim'.

edit: oz. na kak foto forum, če hočeš, da stvar vzame nekdo, ki bo dejansko uporabljal stvar in ne samo poskusil prodat naprej...

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Prvo moram ovrednotit kar imam da ne bom podaril kaj preveč. Problem je ker se na to ne spoznam in težko ocenim.

no comment ::

Zato pa izkašljaj kaj imaš...

Netrunner ::

Imam na drugi lokaciji tako da danes ne bo šlo. Bom v kratkem poslikal in objavil.

otago ::

Če imaš kaj "na filme", starejše zadeve... govorim o slr, shrani. Bo retro za otroke in vnuke. Ker je mehanično in narejeno za 50let+, bo še vedno delalo. (hint: 3.sv vojna ali pa zombie apokalipsa). Stari Zeniti in podobno so danes tudi nekaj vredni.

Okapi ::

Stari Zeniti in podobno so danes tudi nekaj vredni.
Ja, 10 evrov, če imaš srečo, da najdeš koga, ki je pripravljen toliko dati.

O.

Trubadur ::

No, kaj pa z starimi digitalnimi fotoaparati?

Bolj konkretno. Imam Canon G9 pri katerem so odpovedali skoraj vsi gumbi in se ne da ničesar več nastavljat, na auto pa dela normalno.
Se da fotič ponucat za kakšen DIY projekt ali kaj podobnega?
Berite Thomasa!

Okapi ::

Lahko ga recimo predelaš za infrardečo fotografijo.
http://infraedd.blogspot.si/2014/03/cam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Jaz sem enega povprečnega mid 90s olypusa z objektivom in etuijem (OM-2000) par let nazaj na ebay.de prodal za 65eur :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kapibara ::

Imam : 1.11-75 N.GABRY I.C.A.F. MILANO ..
KAKO MI KAŽE S PRODAJO.. ??

Okapi ::

Te stare "boksovke" so zanimive samo za zbiratelje (pa mogoče za kakšnega hipsterskega "lomografa";) ), pri teh pa na vrednost zelo vpliva ohranjenost. Gabry so razmeroma redke, vrednost je recimi od 20 do 150 evrov, odvisno od ohranjenosti (v povprečju verjetno kakšnih 50 evrov). Če najdeš dovolj zagretega zbiratelja, seveda.

Netrunner ::

Končno mi je uspelo poslikati zadeve in sicer:







Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Okapi ::

Praktica MTL je vredna recimo 15-20 evrov (če dela).
Praktica L tudi tam nekje - mogoče malo več, če se najde kakšen zbiralec, ki mu posvetilo na fotoaparatu pomeni dodaten plus. Prvič vidim kaj takega.;)
Ruski "snajperski" teleobjektiv je 50-100 evrov, ali 150, če bi bilo zraven še kopito in vsa ostala oprema.
Ruski širokokotnik je 50 evrov.
Fleš je 5 evrov.
Canon je 30-50 evrov, zaradi objektiva.
Barvni filtri so po 1 evro, če jih bo kdo hotel vzeti, polarizacijski recimo 15-20, če je brezhiben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Netrunner ::

Hvala za info .. se pravi da vse skupaj je vredno vsaj 200€. Samo zdaj to prodat bo umetnost .. vse skupaj ne bo šlo in bo treba verjetno posebaj.

Machete ::

ebay. Bo šlo. Naredi oglas vsega skupaj, če ne bo zanimanja, začni drobit.
Daj avkcijo z 180 štartom in potem se prilagajaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego kocke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16624371 (3904) Banza
»

Na Meji Nevidnega 2019

Oddelek: Sedem umetnosti
51060 (717) Bwaze6
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714752 (9335) Duhec
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

Več podobnih tem