» »

Prva nadgradnja Windows 10 je tu

1 2
3
4

Buggy ::

sej normalnim ljudem je jasno, da to ni pravi nacin in pristop, opranci in navijaci ali celo placanci, pa naj gurajo svoje, zdaj pa prosim ignore trola, pa nazaj na temo....mogoce kaj kar ste v praksi resnicno uporabnega opazili s tem upgradom, da ne bo same negative.

Miami_T ::

Thuban je izjavil:

na 100+ računalnikih potrebujete Speccy in cpu-z? nekaj delate narobe.


Nisem jaz omenjal speccy in cpu-z. Govorim o drugih aplikacijah potrebnih za naše delavne procese. Na splošno me moti avtomatsko odstranjevanje sploh pa, ker pri ponovni namestitvi ni nobene informacije, da aplikacija ni kompatibilna in se pravilno namesti.

          ::

bluefish je izjavil:

Thuban je izjavil:

Samo izbrisali so program, ki je po njihovem mnenju nestabilen.
Točno, po njihovem mnenju. Se bodo nekega dne odločali tudi, katere datoteke so sprejemljive?


Jitak ih boli patak ker imajo monopol. Če ti kaj ni včeč tak pojdi na alternativo. Ops katero alternativo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

joze67 ::

Windows 7

Jupito ::

Saj nič ne briše; tisti pogoji uporabe ciljajo konzole in umazane pirate!

Oz. tako je bilo včeraj. Danes so vaši (legalno pridobljeni) programi butasti, vi ste butasti!

Nekoč bo nekdo napisal knjigo. Nihče mu ne bo verjel. Ne dvomim pa, da bo fasal tožbo. :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

          ::

joze67 je izjavil:

Windows 7


Glej jaz sem v eni drugi temi obrazložil zakaj še vedno uporablam xp. To pa je zato ker windowsev praktično ne uporablam ampak uporablam programe. Kateri pa zaenkrat delujejo v šoli na win 7 in 8 popolnoma enako. Ko programi ne bodo več delovali ali se pojavijo kakšni tehtni razlogi bom nagradil tudi windose. Čeprav so me nekateri na vrat na nos skušali prepričati da je ne vem kako narobe ker sem na 14 let stari verziji. Ja madona a tudi hladilnik avto ali drugo kupijo takoj novo ko pride nova verzija vun?

Mare2 ::

          je izjavil:


Glej jaz sem v eni drugi temi obrazložil zakaj še vedno uporablam xp.

Sem bral, ja. In kolikokrat boš še to razložil? :)

Tudi jaz na enem izmed računalnikov ne nadgrajujem zaradi nekompatibilnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Phantomeye ::

Thuban je izjavil:

nič ne sledi. Samo izbrisali so program, ki je po njihovem mnenju nestabilen.

Phantomeye je izjavil:

A tole je včeraj prišlo? Zato, ker mi je zadeva sesula boot. In sem moral popravit zagon...


ni nujno. Če bi se ti nameščala, bi ti to zagotovo jasno videl (nameščanje updatov, precej dolgotrajen proces).


Definiraj dolgotrajen proces. Jaz imam 200/50 optiko in SSD. Vem le to, da ko sem rebootal PC mi je javilo, da inštalira updejte. Potem sem resetiral in dobil bluescreen za winload.exe error.

          ::

Mare2 je izjavil:

          je izjavil:


Glej jaz sem v eni drugi temi obrazložil zakaj še vedno uporablam xp.

Sem bral, ja. In kolikokrat boš še to razložil? :)


Tolikokrat kod bode potrebno.

Thuban ::

Miami_T je izjavil:

Thuban je izjavil:

na 100+ računalnikih potrebujete Speccy in cpu-z? nekaj delate narobe.


Nisem jaz omenjal speccy in cpu-z. Govorim o drugih aplikacijah potrebnih za naše delavne procese. Na splošno me moti avtomatsko odstranjevanje sploh pa, ker pri ponovni namestitvi ni nobene informacije, da aplikacija ni kompatibilna in se pravilno namesti.


kater program točno? ali pa kar malo v prazno govoriš o morebitnih problemih, do katerih pa ni prišlo?

bluefish je izjavil:

Thuban je izjavil:

Samo izbrisali so program, ki je po njihovem mnenju nestabilen.
Točno, po njihovem mnenju. Se bodo nekega dne odločali tudi, katere datoteke so sprejemljive?


srčno upam, da ne. Takrat bom pač plačal za osX.

Phantomeye je izjavil:


Definiraj dolgotrajen proces. Jaz imam 200/50 optiko in SSD. Vem le to, da ko sem rebootal PC mi je javilo, da inštalira updejte. Potem sem resetiral in dobil bluescreen za winload.exe error.


meni je na i7 in SSD nameščalo kakih 10, morda 15 minut.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

jimmb0 ::

Vprašanje imam kaj se tiče nadgradnje na win 10. Je potrebno clean instalirat ali gre samo z nadgradnjo tudi vredu ?

Hvala za odgovore in LP

broken/link ::

ne da gre z nadgradnjo čisto OK čez, nadgradnja je celo priporočljiva.

MIHAc27 ::

Jaz je že ne priporočam. Z clean installom še ni bilo težav, z nadgradnjo sem jih pa že imel (mreža ni delala niti pod razno)

nikolahodin ::

Če tako brišejo cpuz, ki je po njihovem mnenju nestabilen. Me zanima zakaj ne zbrišejo Adobe Flash Player na tak način. Šele ta program je nestabilen in poln bugov kot pa en cpuz.

Zgodovina sprememb…

luky ::

Imam Win10 Pro, ampak ne kaže nobene nadgradnje tako, da ne vem kaj je ....:)
luky!

Ganon ::

Windows Update ga nikakor ne najde. Kje naj ga dobim? :8)

Xserces ::

Ko bo bo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Axbcd ::

MS najverjetneje ni eksplicitno nastavil ugpgrade tako, da zbriše aplikacije, ampak gre za bug.

gnilojabolko ::

Je kdo tukaj od vas prebral license agreement za Win10? Ce bi, bi vedeli da MS lahko to dela in s tem ko ste namestili Win10 se smatra da se strinjate z njihovimi pogoji. Windows 7 in Win8.x je imel nekaj podobnega ampak koliko se je to izvajalo je druga stvar...

dr.Akula ::

ni podatka

miteq ::

Po inštalaciji novega builda mi niso več delovali video thumbnail previewi v explorerju, kljub temu, da sem znova namestil VLC player in sprobal en kup drugih zadev. Kar nekaj... :| Sem šel nazaj na prejšnjo verzijo.

bbbbbb2015 ::

          je izjavil:

joze67 je izjavil:

Windows 7


Glej jaz sem v eni drugi temi obrazložil zakaj še vedno uporablam xp. To pa je zato ker windowsev praktično ne uporablam ampak uporablam programe. Kateri pa zaenkrat delujejo v šoli na win 7 in 8 popolnoma enako. Ko programi ne bodo več delovali ali se pojavijo kakšni tehtni razlogi bom nagradil tudi windose. Čeprav so me nekateri na vrat na nos skušali prepričati da je ne vem kako narobe ker sem na 14 let stari verziji. Ja madona a tudi hladilnik avto ali drugo kupijo takoj novo ko pride nova verzija vun?


Pa glej. Boli mene račka, kaj ti imaš na starem beciklu. Zaradi mene se lahko veverica spina noter. Brez operacijskega sistema.

Svetujem ti, počakaj še malo, pa boš lahko muzej odprl. Če boš pol šel cu grunt, se obrni na ministrstvo za tehnologijo, da ti odkupi tvojo muzejsko zbirko, ker boš še edini v Slo mel Windowse XP.

Ne pričakuj sicer milijon evrov, ampak ministranti ti bodo pokrili račun za štrom, če ne kaj več.

Buggy ::

miteq je izjavil:

Po inštalaciji novega builda mi niso več delovali video thumbnail previewi v explorerju, kljub temu, da sem znova namestil VLC player in sprobal en kup drugih zadev. Kar nekaj... :| Sem šel nazaj na prejšnjo verzijo.



meni na 8.1 po update-u niso delali vec X360 kontrolerji, da bi jih zbudil nazaj iz sleep..hvala MS...rollback in spet vse dela. Najbolje da njihov device deinstaliram...bedniki eni kaj prodajajo eni kle za nezmotljivo ;((

Tilen ::

Se je še komu po nadgradnji pokvarila fingerprint avtorizacija?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Če vam karkoli od hardware-a po posodobitvi ne deluje pravilno, še enkrat inštalirajte potreben gonilnik, pri meni je to v vseh primerih pomagalo.
Če komu inštalacija obstane, odstranite vso nepotrebno strojno opremo (tudi sd kartico iz reže) in izklopite AV, meni je potem šlo čez.
Everybody lies!

D3m ::

Win10 mi spet sitnari na Win7.

A bodo kdaj dali mir?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gavran ::

Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gavran ()

Alexius Heristalski ::

Novembrski update je kot inštalacija novega sistema, sklepam po tem, da pospravi prejšnji build v windows.old. Torej ga je treba jemati enako kot nadgradnjo iz 8.1 na 10, posledično je tudi odpravljanje težav enako. Npr. poenostavljanje konfiguracije (odklopiš zunanje naprave, onemogočiš katero napravo v Device managerju, ...), po nadgradnji pa ročna posodobitev gonilnikov.

How to: Troubleshoot common Setup and Stop Errors during Windows 10 Installation
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Lonsarg ::

Sam če tko logično pomisliš do sedaj je pri programih, ki jih zazna kot nekompatibilne opozoril uporabnika in priporočal brisanje pred updajtom(če si pameten si to naredil!). Če bi tako opozorilo metalo navadnim uporabnikom vsakič ko je ta večji Win 10 upgrade bi to bil TOTALEN polom, tega si ne morjo privoščit. Edina možna alternativa je brisanje takih programov, če jih pustijo gor bo namreč spet polom, ko bo toliko uporabnikom imelo nestabilen sistem.

Pač upgrade na nov build ni hec, Microsoft ima jajca da tako stvar zavtomatizira v ozadju, to gre za ultra kompleksno zadevo.

Ganon ::

Pa se je pojavil tudi pri meni. Potrebno je biti samo potrpežljiv. :D

s1m0n ::

Lonsarg je izjavil:

Sam če tko logično pomisliš do sedaj je pri programih, ki jih zazna kot nekompatibilne opozoril uporabnika in priporočal brisanje pred updajtom(če si pameten si to naredil!). Če bi tako opozorilo metalo navadnim uporabnikom vsakič ko je ta večji Win 10 upgrade bi to bil TOTALEN polom, tega si ne morjo privoščit. Edina možna alternativa je brisanje takih programov, če jih pustijo gor bo namreč spet polom, ko bo toliko uporabnikom imelo nestabilen sistem.

Pač upgrade na nov build ni hec, Microsoft ima jajca da tako stvar zavtomatizira v ozadju, to gre za ultra kompleksno zadevo.


Meni je dalo opozorilo za Bitdefender 2015, da ni kompatibilen in ga odstranil ter namestil Bitdefender 2015 :) Mislim logika :)

Lonsarg ::

s1m0n je izjavil:


Meni je dalo opozorilo za Bitdefender 2015, da ni kompatibilen in ga odstranil ter namestil Bitdefender 2015 :) Mislim logika :)

Ja, ampak če ne bi to naredil pa morda ne bi delal. Jaz sem recimo enkrat Deamon Tools pustil inštaliran, čeprav me je opozorilo in sem imel nato breakano inštalacijo deamon toolsa po updajtu. Ko sem ga odstranil in nato na novo naložil je spet delalo. Niso brez razloga tale opozorila, namesto breakane inštalacije programa so lahko tudi hujše posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Axbcd ::

Jaz nisem mogel pognat Windows 10 po upgradu iz 8.1. Razlog je bil v antivirusu. Šel v safe boot, zbrisal antivirus, sistem se je normalno zagnal.

Alexius Heristalski ::

s1m0n je izjavil:

Meni je dalo opozorilo za Bitdefender 2015, da ni kompatibilen in ga odstranil ter namestil Bitdefender 2015 :) Mislim logika :)

Antivirus sam po sebi je velik poseg v (oz. vpliv na) sistem in je prva stvar, ki je za odstraniti, če so težave z inštalacijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Smešno mi je, da mi je sam nazaj namestil identično verzijo Bitdefenderja :)
No saj bi tako sam namesti ponovno ker so bili problemi z driverjem po updatu :)

mitja_i ::

Men je zamenjal default programe za odpiranje PDF (na Edge) in za mp3 ter m3u (na njihov Music). Tečno.

Modri dirkač ::

Je pa zadeva precej hitrejša in odzivna.
Everybody lies!

hojnikb ::

mi je ratal updejtat baytrail škatlico, sn naredu kr fresh install....

Na starem HP prenosniku je šel upgrade smoothly as it should.
#brezpodpisa

Mare2 ::

Kje vidim, ali so se posodobitve namestile?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

V nastavitve sistem mi piše

Različica 1511
Graditev operacisjkega sistema 10586,3
Je to to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Axbcd ::

Ja

Xserces ::

Jst osebno ne opazim nobene pohitritve :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Miami_T ::

Thuban je izjavil:

kater program točno? ali pa kar malo v prazno govoriš o morebitnih problemih, do katerih pa ni prišlo?


Za zelo dober primer je njihov "Remote Server Administration Tools for Windows 10", ki sem jih imel nameščene pred nadgradnjo, sedaj pa ni sledu o njih, niti ni bilo obvestila, da bodo odstranjeni.

          ::

bbbbbb2015 je izjavil:

          je izjavil:

joze67 je izjavil:

Windows 7


Glej jaz sem v eni drugi temi obrazložil zakaj še vedno uporablam xp. To pa je zato ker windowsev praktično ne uporablam ampak uporablam programe. Kateri pa zaenkrat delujejo v šoli na win 7 in 8 popolnoma enako. Ko programi ne bodo več delovali ali se pojavijo kakšni tehtni razlogi bom nagradil tudi windose. Čeprav so me nekateri na vrat na nos skušali prepričati da je ne vem kako narobe ker sem na 14 let stari verziji. Ja madona a tudi hladilnik avto ali drugo kupijo takoj novo ko pride nova verzija vun?


Pa glej. Boli mene račka, kaj ti imaš na starem beciklu. Zaradi mene se lahko veverica spina noter. Brez operacijskega sistema.

Svetujem ti, počakaj še malo, pa boš lahko muzej odprl. Če boš pol šel cu grunt, se obrni na ministrstvo za tehnologijo, da ti odkupi tvojo muzejsko zbirko, ker boš še edini v Slo mel Windowse XP.

Ne pričakuj sicer milijon evrov, ampak ministranti ti bodo pokrili račun za štrom, če ne kaj več.


Samo bulšhit nakladanje nobeden pa ni bavedel enega pametnega razloga zakaj bi nadgradil če pa programi katere uporabljam delujejo povsem enako na novi verziji kakor na 14 let stari verziji. Vidim da imate nekateri fetiš na to da si filate gor nove verzije ali pa imate fetiš na to da potem se jajcate da popravite to kar je nadgradnja pokvarila. in kaj imate na koncu? iste programe uporablate kakor prej. no ja lahko da ste pa takšni kakor nekaj mojih sošolcov kateri imajo računalnik nameščen samo z operaciskim sistemom (in morebiti kakšno igrico) in kateri potem "uporabljajo" windowse. Karkoli to že pomeni namreč jaz golih windowsev za drugo kod za premikanje ikon po desktopu ne znam uporablati. pa tudi moj računalnik z i5 prosesorjom 4gb rama in 128 ssdjom še ni za v muzej.

krneki0001 ::

Ne, narobe razmišljaš. Nekateri imamo še ogromno računal z windows 7 nalepkami. In te mašine sedaj ni treba nadgraditi. Torej ni dvojnega dela. Vzameš novi iso in narediš clean install, vpišeš pa windows 7 cifro in zadeva deluje. To je prinesla nova verzija. In meni je to že dovolj, da jo vzamem.

Mare2 ::

krneki0001 je izjavil:

Vzameš novi iso in narediš clean install,

Verjetno je predpogoj, da si naredil nadgradnjo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Miami_T ::

Mare2 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vzameš novi iso in narediš clean install,

Verjetno je predpogoj, da si naredil nadgradnjo.

Z novo ISO datoteko ni več potrebna nadgradnja, saj upošteva tudi veljavne ključe Windows 7 in kasnejše. Lahko direktno narediš čisto namestitev.

Mare2 ::

A to kje piše? Rok je pa verjetno še vedno?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Mare2 je izjavil:

A to kje piše? Rok je pa verjetno še vedno?


Si ti sploh prebral novico?

V praksi bo sedaj enostavneje namestiti Windows 10 na sveže, potem pa ga bo mogoče aktivirati kar s ključem od prejšnje verzije

abyssus ::

Uporabljate kaj nov Messaging app? Meni ne prikazuje obvestil - je to normalno?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova verzija Windows 10 onesposobila šifriranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9932567 (26045) slitkx
»

Prva nadgradnja Windows 10 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15855444 (46383) Lonsarg
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101034 (79817) MrStein
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186299 (74954) MrStein
»

Nov način posodabljanja v Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1013662 (10748) Looooooka

Več podobnih tem