» »

Prva nadgradnja Windows 10 je tu

1
2
3 4

Machete ::

Ang3lo je izjavil:

Pa zamenjalo mi je nekatere default aplikacije nazaj na svoje.


Izjemno so nasilni s spreminjanjem nastavite nazaj na privzete ali nulte. Grozno.
Par stvari sem že večkrat nastavljal od začetka. Tudi omenjene privzete aplikacije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Šmorn ::

Na netbooku imam Windows 10. Že nalagalo jih je cel dan, zdej bo pa še update ene pol dneva. Zmeraj bolj vesel sem, da sem na ostalih računalnikih preklopil na Linux. Možnost izbire pa to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

abyssus ::

Pri meni še posodobitve niti ni na voljo.

borisk ::

a zdej že lahko uporabiš win 7 serijsko za clean instal? na prenosniku sem naredil update na 10, potem sem zamenjal hdd za SSD namestim frišne win10 in niso aktivirani:(

hojnikb ::

heh, men se je tale updejt zaciklu pr 40% (baytrail-t škatlica)....
Oh well.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Thuban je izjavil:

resno? ker mi jo je na optiki nalagalo kar nekaj časa, sem imel občutek da ni tako majhna reč.

Zagotovo je bila par GB (po občutku bi rekel vsaj 2GB), glede na polno zasedeno linijo na optiki vsaj 20min.

PS: ekstremno na živce mi gre, da ta "upgrade" spet briše določene aplikacije (recimo cpu-z), brez vprašanja in kvečjemu s pop-upom ob koncu instalacije.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

krneki0001 ::

krneki0001 je izjavil:

Na tablici lenovo miix 3 8" sem spustil update ob 7:20 danes zjutraj. trenutno je že na 81% dl-janja.



Evo 9:43, zadeva je poinštalirana in delujoča.

Modri dirkač ::

hojnikb je izjavil:

heh, men se je tale updejt zaciklu pr 40% (baytrail-t škatlica)....
Oh well.

Potem nisem edini, ravnotako baytrail tablica, 40% overall, 23% pri features and drivers.
2x sem probal, zdaj mi pa posodobitev sploh noče več prikazati v WinUpdate.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

SuperVeloce je izjavil:

spet briše določene aplikacije (recimo cpu-z)


Funkcija tega programa pa je?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kuvanasarma ::

Mare2 je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

spet briše določene aplikacije (recimo cpu-z)


Funkcija tega programa pa je?


CPU-Z is a freeware that gathers information on some of the main devices of your system :
Processor name and number, codename, process, package, cache levels.
Mainboard and chipset.
Memory type, size, timings, and module specifications (SPD).
Real time measurement of each core's internal frequency, memory frequency.

Ful uporabno če prodajaš procesor ali rame ali karkoli od tega, se marsikaj vidi...



mimogrede, meni je Speccy onesposobu, k ni kompatibilen.
Pa naložu mi je "updatane" touchpad driverje, kateri pa ne delujejo, ker so isti kot za Win 8.

Drugače pa dela. Zdaj mi cortana deluje :)

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

kuvanasarma je izjavil:

Zdaj mi cortana deluje :)


Kako to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Thuban ::

kuvanasarma je izjavil:

Mare2 je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

spet briše določene aplikacije (recimo cpu-z)


Funkcija tega programa pa je?


CPU-Z is a freeware that gathers information on some of the main devices of your system :
Processor name and number, codename, process, package, cache levels.
Mainboard and chipset.
Memory type, size, timings, and module specifications (SPD).
Real time measurement of each core's internal frequency, memory frequency.


so what. meni je speccy izbrisalo, pa mi ni prav nič mar. Itak vem kaj imam v sistemu, če bom rabim pa bom namestil nazaj.

kuvanasarma je izjavil:


Ful uporabno če prodajaš procesor ali rame ali karkoli od tega, se marsikaj vidi...



pač takrat ko rabiš namestiš, ne rabiš imet nonstop tega nameščenega :)

andrejus je izjavil:

Pravite, da je MS šel v konstantne nadgradnje zaradi tega da se ne ponovi več XP zgodba?


to trdim jaz. Ni nujno, da imam prav ampak to je najbolj logična razlaga agresivnega posodabljanja. Če daš uporabnikom preveč svobode pač dobiš ljudi ki po 14 letih trdijo da je Windows XP "čisto dovolj dober". Ja, je za offline sistem ki poganja nek namenski stroj. Odlično. Ampak če pa je sistem online pa mora bit posodobljen.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Gavran ::

Thuban je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Mare2 je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

spet briše določene aplikacije (recimo cpu-z)


Funkcija tega programa pa je?


CPU-Z is a freeware that gathers information on some of the main devices of your system :
Processor name and number, codename, process, package, cache levels.
Mainboard and chipset.
Memory type, size, timings, and module specifications (SPD).
Real time measurement of each core's internal frequency, memory frequency.


so what. meni je speccy izbrisalo, pa mi ni prav nič mar. Itak vem kaj imam v sistemu, če bom rabim pa bom namestil nazaj.

kuvanasarma je izjavil:


Ful uporabno če prodajaš procesor ali rame ali karkoli od tega, se marsikaj vidi...



pač takrat ko rabiš namestiš, ne rabiš imet nonstop tega nameščenega :)

andrejus je izjavil:

Pravite, da je MS šel v konstantne nadgradnje zaradi tega da se ne ponovi več XP zgodba?


to trdim jaz. Ni nujno, da imam prav ampak to je najbolj logična razlaga agresivnega posodabljanja. Če daš uporabnikom preveč svobode pač dobiš ljudi ki po 14 letih trdijo da je Windows XP "čisto dovolj dober". Ja, je za offline sistem ki poganja nek namenski stroj. Odlično. Ampak če pa je sistem online pa mora bit posodobljen.


Me zanima tvoj komentar, ko ti bo izbrisal kupljeno aplikacijo.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Thuban ::

bom namestil nazaj in gasa dalje. Saj bo izbrisal samo aplikacijo ne pa tudi moje kupljene licence.

ponavadi sicer izbriše čudne aplikacije, ki jim nekaj manjka.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

kriko1 ::

Meni je reklo da je zbrisalo 8gadgetspack, ampak vseeno je bila aplikacija se vedno nekje na disku (sem mogel uninstall rocno pognati), ocitno samo bliznjice odstrani preventivno.

hojnikb ::

a iso, ki ga stegneš z microsoft download tool že vsebuje tanov build ?
#brezpodpisa

Axbcd ::

hojnikb je izjavil:

a iso, ki ga stegneš z microsoft download tool že vsebuje tanov build ?


Najnovejši iso file https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

kuvanasarma ::

Mare2 je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Zdaj mi cortana deluje :)


Kako to?



nevem, vem da je kar delala, prej sem parkrat probal "hey cortana" pa ni bilo efekta, zdaj je pa delala.
Mam sicen ENG nastavljen..

@Draconis A Word, Excel, Chrome, pdf reader tut zbrišeš vsakič ko ne rabiš več kot pet minut? Pa pol naložiš ko rabiš?
Če mam inštaliran, mam inštaliran...

Thuban ::

jih nimam nameščenih. Kar moram urejat lahko dovolj dobro uredim na spletni strani outlook.com kjer je spletna verzija microsoftovih officov.

za odpret datoteke pa obstajajo brezplačni viewerji od microsofta, kar pa imam nameščeno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Miami_T ::

Tudi jaz se strinjam, da če imaš nameščene programe, jih nadgradnja operacijskega sistema ob opciji ohranitve nastavitev ne bi smela odstraniti.

Ni problem ponovne namestitve na en računalnik. Problem je, ko se naredi nadgradnja 100+ računalnikov, skrbnik pa mora ponovno nameščati programsko opremo, ki je že bila nameščena in nastavljena. Nekaj se jih da rešiti z Group Policy nastavitvami ali podobnimi skriptami, nekatere pa pač ne.

Sicer so popravili kar nekaj stvari za pravilno delovanje v poslovnem okolju, vendar jih čaka še veliko dela, da bo stvar delala tako kot je treba.

Sami ::

To je ubistvu zelo narobe, zakaj bi mi OS sam brisal appe, ki jih imam naložene???

Tole sedaj prvič slišim...izbira userja je kaj bo imel naloženo in ne Microsofta.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Thuban ::

nekompatibilnost.


Problem razvijalca programske opreme in ne microsofta.

Miami_T je izjavil:

Problem je, ko se naredi nadgradnja 100+ računalnikov, skrbnik pa mora ponovno nameščati programsko opremo, ki je že bila nameščena in nastavljena.


na 100+ računalnikih potrebujete Speccy in cpu-z? nekaj delate narobe.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

njyngs ::

Glej no glej, nov dan, pa še ti kar ne razumeš, kaj ti ljudje dopovedujemo :)

Thuban ::

pizdiš se, ker je windows odstranil neuporaben cpu-z. resno?!

_samo_ cpu-z je odstranil in zdaj haterji delate galamo. Ko vam bo odstranil nek dejansko nujno potreben program potem pač povejte. Ma če odstrani program nekega kitajca pa se ni za metat v tla.

+ pa saj ga dejansko ne odstrani. samo bližnico odstrani, vsaj tako je bilo pri meni s programom Speccy. Ampak pač je treba bit nespameten in delat galamo in hejtat, ker je to "in" na slo-techu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Sami ::

Thuban je izjavil:

pizdiš se, ker je windows odstranil neuporaben cpu-z. resno?!

_samo_ cpu-z je odstranil in zdaj haterji delate galamo. Ko vam bo odstranil nek dejansko nujno potreben program potem pač povejte. Ma če odstrani program nekega kitajca pa se ni za metat v tla.


S kakšno pravico ga je odstranil?

Zarad takih izkušenj drugih uporabnikov vidim, da bom še dolgo na Win 7.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Thuban ::

saj ga ni. samo bližnico je odstranil.

in to zato, ker je program nekompatibilen.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Sami ::

Thuban je izjavil:

saj ga ni. samo bližnico je odstranil.

in to zato, ker je program nekompatibilen.


Kolikor vem app bp deluje na Win 10.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Thuban ::

na stari verziji je, ja. Za novo verzijo pa je program zaznal, da ni kompatibilno in zato uporabnika o tem obvestil. Kar je odlično.

morda je false positive. Oziroma sigurno je false positive. Ampak bolje da je false positive in s tem onemogočijo BSOD kot pa da se pojavljajo BSOD in bi ljudje jokali kako je win10 nestabilen, čeprav je krivec izključno samo avtor aplikacije.
(remember Vista, kjer so bili nenormalno pogosti BSOD, ker smo imeli neverjetno slabe gonilnike? Ampak krivec pa je v spominu ljudi ostala Vista, čeprav je bila čisto kul.)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SuperVeloce ::

Thuban je izjavil:

saj ga ni. samo bližnico je odstranil.

in to zato, ker je program nekompatibilen.

Nič ne zgleda, da bi bil program nekompatibilen. Oziroma karkoli drugega od cpuid. Le zahteva določene info od sistema, verjetno microsoftu to ne paše. Sistem pobriše zadevo iz registra in stvar prestavi v windows.old

Thuban je izjavil:

na stari verziji je, ja. Za novo verzijo pa je program zaznal, da ni kompatibilno in zato uporabnika o tem obvestil. Kar je odlično.

morda je false positive. Oziroma sigurno je false positive. Ampak bolje da je false positive in s tem onemogočijo BSOD kot pa da se pojavljajo BSOD in bi ljudje jokali kako je win10 nestabilen, čeprav je krivec izključno samo avtor aplikacije.
(remember Vista, kjer so bili nenormalno pogosti BSOD, ker smo imeli neverjetno slabe gonilnike? Ampak krivec pa je v spominu ljudi ostala Vista, čeprav je bila čisto kul.)

To seveda ni res, tudi pri prvi verziji win10 je odstranil vse od cpuid. Sistem ne opozori pred brisanjem, ne da ti na voljo lahko dostopnega poročila o odstranitvi... kar tako, "btw, odstranili smo par programov", omeni kvečjemu enega v pop-upu.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

torej je napaka izključno samo v cpuid aplikaciji. Nekaj dela pač narobe.
Meni Aida64 deluje brezhibno, recimo, pa dosti globlje brska po sistemu kot tisti bedni cpuid.

Naučite se ločiti med napakam ki jih naredijo razvijalci programske opreme ki jo vi nameščate NA Windows in kaj je dejansko kriv Microsoft.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SuperVeloce ::

A še vedno ti ni jasno. Če imajo oni random algoritem za izločevanje programov, ti sistem mora dati na izbiro, nekje, nekdaj... ne pa kar tako usput. Težko me boš pa prepričal, da zadeva spada že pod shareware ali blue-screen-inducing drekec kode.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

The crash dump also says that Speccy was running when the BSOD happened.
Code:
PROCESS_NAME: Speccy64.exe
So, is the cpuz138_x64.sys an element of Speccy too?? I never know it.


Gre za napako v aplikaciji CPUZ, ki jo uporablja speccy in cpuid. Nekaj, kar deluje na sumljiv način. In zato je prav, da je bilo odstranjeno. Preostalih programov ni odstranilo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

AC_DC ::

Thuban je izjavil:

saj ga ni. samo bližnico je odstranil.

in to zato, ker je program nekompatibilen.

Kaj točno naj bi bilo nekompatibilno ?
cpu-z dela out of the box od win xp dalje.

Thuban ::

http://www.eightforums.com/installation...
Speccy (and CPU-Z) will Freeze some systems - careful if you use them

speccy je problematičen, uporablja pa tudi datoteke cpu-z, ki je problematičen.

natančneje, problem je v visual c++ errorju
http://forum.piriform.com/index.php?sho...


skratka, VELIK thumbs up da je microsoft problematičen program izbrisal namesto da bi jaz dobival BSOD in googlal 1 teden kaj je narobe z mojim sistemom. Bravo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

          ::

Sami je izjavil:

To je ubistvu zelo narobe, zakaj bi mi OS sam brisal appe, ki jih imam naložene???


Zato ker neumnemu uporabniku ne gre zaupati odločitve o tem kaj bo uporabljal in česa ne ampak o tem odloča Microsoft.

AC_DC ::

Draconis
Čestitam, si mogoče pogledal datum linkanih postov ? 2012 oz 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

SuperVeloce ::

Torej, problem pri cpu-z je star 3+ leta? Je zadeva nesposobna prečekirati system version, če so od win8 naprej določene parametre spreminjali?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Thuban ::

AC_DC je izjavil:

Draconis
Čestitam, si mogoče pogledal datum linkanih postov ? 2012 oz 2010.


to ni dokaz, da ta šrot ni problematičen.

http://www.tenforums.com/bsod-crashes-d...

februar 2015.
BSOD zaradi speccy in cpu-z.

nehajte trolat. gre za slabo napisana, zelo problematična programa ki pač povzročata BSOD. Plačajte za AIDA64 in boste imeli stabilen program, ki vam ga nihče ne bo izbrisal.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

njyngs ::

Zgleda da bo potem potrebno odstraniti tudi Office:
https://social.technet.microsoft.com/Fo...
:)):))

Ali pa mogoče kar cel Windows, če je problem določen update :))

Thuban ::

crash in bsod ni isto.

lahko še malce lepše dokažeš, da si trol?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

njyngs ::

Aha, torej je po tvojem čisto legit, če mi outlook crasha. :)) Keri klovn.

Thuban ::

ni ga treba odstranit, ker samo crasha. Če povzroča BSOD, pa ga je potrebno odstranit.

ni to logično?

Daj, odstrani se iz teme. Nekih patetičnih MS haterjev ne potrebujemo tu.
Kupi legalno, kvalitetno programsko opremo, potem pa se lahko pogovarjamo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SuperVeloce ::

nehajte trolat. gre za slabo napisana, zelo problematična programa ki pač povzročata BSOD. Plačajte za AIDA64 in boste imeli stabilen program, ki vam ga nihče ne bo izbrisal.

To so programi, ki rabijo dostop do določenih sistemskih parametrov. In ko se to v sistemu spremeni, zavoljo microsofta, lahko povzroča BSOD-e. Imeti recimo nov WDDM2.0 je jeba, popolnoma sesuje backward compatibility. AMD in Nvidia sta rabila zelo dolgo, da sta zrihtala zadeve, še ob izidu win10 je bil problem... vmware in virtualbox je recimo tudi crashal (sicer ne zaradi WDDM ampak nekaj z alokacijo pomnilnika, ...).
Tole s cpuz je popravljeno že vsaj pol leta, še od beta verzij sistema, pa microsoft ni sposoben čekirati app version? Za program, kateri se ne zaganja ob bootu, ampak ga ročno zaženeš in ti takrat kvečjemu povzroči bsod?

Kupi legalno, kvalitetno programsko opremo, potem pa se lahko pogovarjamo.

Torej aida64 je po tvoje sinonim za kvaliteto... očitno je ne uporabljaš veliko in dolgo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Thuban je izjavil:

ni ga treba odstranit, ker samo crasha. Če povzroča BSOD, pa ga je potrebno odstranit.

ni to logično?

Daj, odstrani se iz teme. Nekih patetičnih MS haterjev ne potrebujemo tu.
Kupi legalno, kvalitetno programsko opremo, potem pa se lahko pogovarjamo.

Aha, torej Speccy mi do zdaj ni krešal in ga je potrebno odstraniti, četudi mi po updateu dela OK. Outlook pa konstantno kreša in je useless, tale pa lahko ostane ker je plod MS-ja. Well done, my boy. ;)

Thuban ::

SuperVeloce je izjavil:

Torej aida64 je po tvoje sinonim za kvaliteto... očitno je ne uporabljaš veliko in dolgo.


kar se tiče pregleda sistema je zagotovo mnogo boljša od Speccy ali cpu-z. Ni primerjave.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

broken/link ::

ni kul, da avtomatsko zbriše program/bližnjico/karkoli. Ni kul, da šari po tvojih podatkih, programih, čemurkoli. Če to vpliva na samo funkcionalnost sistema se to lahko reši z obvestilom ali na kakšen drug način, ne pa s posegom v tvojo lastnino. Sedaj brišejo programe, ki _lahko_ povzročijo BSOD. Kaj sledi? Brisanje programov, ki niso povšeči microsoftu? brisanje programov, brisanje datotek...

Phantomeye ::

A tole je včeraj prišlo? Zato, ker mi je zadeva sesula boot. In sem moral popravit zagon...

Thuban ::

nič ne sledi. Samo izbrisali so program, ki je po njihovem mnenju nestabilen.

Phantomeye je izjavil:

A tole je včeraj prišlo? Zato, ker mi je zadeva sesula boot. In sem moral popravit zagon...


ni nujno. Če bi se ti nameščala, bi ti to zagotovo jasno videl (nameščanje updatov, precej dolgotrajen proces).
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

joze67 ::

Thuban je izjavil:

ni ga treba odstranit, ker samo crasha. Če povzroča BSOD, pa ga je potrebno odstranit.

ni to logično?

Daj, odstrani se iz teme. Nekih patetičnih MS haterjev ne potrebujemo tu.
Kupi legalno, kvalitetno programsko opremo, potem pa se lahko pogovarjamo.

Zmanjkalo argumentov?
Uporabljam - na Winsih - kup kvalitetne, free in/ali open programske opreme. Legalno.

Oziroma sem, ker sem zjutraj pred odhodom v službo pognal upgrade na 10. Vprašanje, kaj bo ostalo :)

bluefish ::

Thuban je izjavil:

Samo izbrisali so program, ki je po njihovem mnenju nestabilen.
Točno, po njihovem mnenju. Se bodo nekega dne odločali tudi, katere datoteke so sprejemljive?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova verzija Windows 10 onesposobila šifriranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9932569 (26047) slitkx
»

Prva nadgradnja Windows 10 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15855448 (46387) Lonsarg
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101039 (79822) MrStein
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186317 (74972) MrStein
»

Nov način posodabljanja v Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1013664 (10750) Looooooka

Več podobnih tem