» »

Wifi Range extender - Pomoč

Wifi Range extender - Pomoč

tedy199 ::

Pozdravljeni. Imam eno prošnjo. Torej doma imamo dve hiši (stara in novogradnja). Ker je stara v fazi adaptacije, ki jo ustvarjava z dekletom v tej hiši nimava "uradne" internetne povezave. Sepravi samo TV + telefon. Zaenkrat je še ne misliva namestiti, bi pa želel koristiti Wifi signal z novejše hiše čez cesto, kjer živijo starši.

 Wifi

Wifi



Stanje je tako: v novogradnji je na podstrešju glavni modem - sepravi glavni dovod do hiše. Modem ima v originalu WIFI, ampak je izklopljen (na sliki piše da oddaja, ampak v bistvu ne oddaja!). Od tega modema sem dva nadstropja nižje spustil kabel in v dnevni sobi namestil Linksys-ov WIfi ruter, ki oddaja signal po novogradnji. Z glavnega modema sem spustil tudi v prizidek (garažo) kabel ter tudi tam dodal Linksysov Wifi router, ki oddaja signal okoli hiše (tisti router v dnevni ni dovolj močan za okrog hiše).

Ker dosegam v stari hiši samo kakšno črtico sem in tja nabavil (po priporočilu) WiFi range extender Linksys N300, ki se priklopi kot vtičnica na 220V in potem ujame nek wifi signal in mi ga rapošlje po stanovanju.

Extender sem priklopil ter na njegovem naslovu (192.168.1.1.) prišel do setupa. Tam me upraša na kateri Wifi signal (z nove hiše) se želim priklopiti, da mi ga potem oddaja po stanovanju. In najde mi samo Wifi z dnevne sobe, ki pa je najdjle oddaljen od mene in je praktično neuporaben (0-1 črtica signala). Wifi z garaže pa mi na delu, kjer sem ga extender priklpil na laptopu lovi z 4 od 5 črtic. Ampak extender ga sploh ne vidi tega signala.

Kaj je narobe, imam mogoče kaj nastavljeno na Wifi routerju z garaže, da je neviden oziroma kako zabeležen kot.. hmm kaj pa vem?

prosim za pomoč, Tadej

Furbo ::

Nesi ekstender v hišo od staršev, kjer je dober signal, ga tam nastavi, nato ga vštekaj v vajini bajti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

antireal ::

Kateri linksys imaš v kleti?

SeMiNeSanja ::

Ali tisti 'garažni' router oddaja na 2,4GHz? Da ga nimaš slučajno na 5GHz, pa tvoj extender tega območja sploh ne podpira?

Ali oddaja 'garažni' router na kakšnem visokem kanalu, ki ga extender ne vidi?

Če extender priključiš na podaljšek in ga malo obračaš/postaviš na drugo mesto (na okno?) - dobiš kakšne boljše rezultate?

tedy199 ::

Furbo je izjavil:

Nesi ekstender v hišo od staršev, kjer je dober signal, ga tam nastavi, nato ga vštekaj v vajini bajti.

Hja, kaj pa ko ga bom prinesel nazaj k meni kjer je drugače (samo) ena črtica signala? Bo še štimalo?

antireal je izjavil:

Kateri linksys imaš v kleti?

Oba Linksysa (dnevna in garaža) sta model WRT54GL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tedy199 ()

Furbo ::

tedy199 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nesi ekstender v hišo od staršev, kjer je dober signal, ga tam nastavi, nato ga vštekaj v vajini bajti.

Hja, kaj pa ko ga bom prinesel nazaj k meni kjer je drugače (samo) ena črtica signala? Bo še štimalo?

To boš pa še povedal, ampak tako se jih ponavadi nastavlja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6033967 (3806) 135063
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118571 (6380) Robert
»

A1 modem (bridge) + Linksys router

Oddelek: Omrežja in internet
197301 (6637) Bizkit45
»

PROSIM za pomoč nastavitve routerja Linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
94115 (3996) imagodei
»

TP Link range extender

Oddelek: Omrežja in internet
82155 (2055) ZeRo_X

Več podobnih tem