» »

TP Link range extender

TP Link range extender

ZeRo_X ::

Zdravo, doma sem zaradi nepokritosti z wifi signalom na primarni router (linksys wrt 54g) povezal TP-Link WR-730RE. Vse stima, internet deluje, ampak v 20 sekundnih intervalih disconnecta in connecta napravo ampak skoraj neopazno, ker v sekundi ali dveh poveze sam nazaj. V glavnem ce si na telefonu in si povezan na wifi, ga konstantno mece dol in gor. Probal sem ze vse, resetiral in ponovno nastavil router 3x, isto z range extenderjem, vendar se vedno konca s tem problemom.
Razmisljal sem ampak ne vem ali morata biti router in range extender na istem channelu ali ne. Sedaj sta, vendar tako ali tako ne najdem kje bi lahko na range extenderju spremenil channel.
V glavnem obupal sem, ne vem vec kaj bi probal zato racunam na vaso pomoc.
Najlepsa hvala v naprej!
Lep pozdrav! :)
Lp!

hojnikb ::

daj jih na različne kanale..
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Imaš za ssid vklopljen broadcast ?
Kateri firmware imaš na linksysu ?

Pri meni je bil range extender na istem kanalu kot router.

Lahko da je napajalnik na extenderju zanič in se posledično izklaplja (enako se dogaja na rasp pi @ usb wifi, če dovajaš premalo amperov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

ZeRo_X ::

hojnikb je izjavil:

daj jih na različne kanale..

Saj pravim da na linksysu se znam spremenit channel in sem, ampak na extenderju ne znam spremenit oz ne najdem te nastavitve.

Na obeh sta default firmware. Nisem se spravil nalagat dd-wrt ker enostavno ne vem ce bi to resilo tezavo, po mojem je problem v extenderju.

Kje preverim za ssid broadcast?
Lp!

s6c-gEL ::

Kje preverim za ssid broadcast?

Na linksysu.

Na extenderju mora kanal sam prilagoditi - nič ne nastavljaš.

Kako daleč od routerja imaš extender ? Preveri delovanje v istem prostoru.

ZeRo_X ::

s6c-gEL je izjavil:

Kje preverim za ssid broadcast?

Na linksysu.

Na extenderju mora kanal sam prilagoditi - nič ne nastavljaš.

Kako daleč od routerja imaš extender ? Preveri delovanje v istem prostoru.


Ok bom preveril v isti sobi kako je z delovanjem, trenutno je extender v pritlicju, linksys pa v prvem stoku, ampak laptop mi na mestu kjer je extender lovi signal s 3 crticami. Tudi ssid broadcast bom preveril, pa javim.
Lp!

hojnikb ::

za take namene je včasih bolje nabavit kak powerline kit z wifijem...manj težav..
#brezpodpisa

ZeRo_X ::

hojnikb je izjavil:

za take namene je včasih bolje nabavit kak powerline kit z wifijem...manj težav..

Probal spremenit channel, ssid broadcast je on, extender sem premikal po hisi, pa je povsod ista tezava. Zdaj bom probal poiskat se kak napajalnik ce mam isti pa da vidim ce je to, drugace pa ne vem, se kaksna ideja? :/
Lp!

ZeRo_X ::

Da zakljucimo, zamenjal sem napajalni kabel in sedaj deluje vse kot mora. Najlepsa hvala za pomoc!
Lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032827 (2666) 135063
»

WIFI - extender vs. AP vs. mesh

Oddelek: Omrežja in internet
275177 (4272) link_up
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232835 (1950) darkolord
»

Kako iz ruterja narediti "range extender"?

Oddelek: Omrežja in internet
172756 (2236) pisco
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315167 (3848) Mikec17

Več podobnih tem