» »

Miš v sobi

Miš v sobi

Margecan ::

Torej imam problem oz sem ga mel.V sobi imam vsake tolko časa miš in nimam pojma kako pride v hišo oz v mojo sobo.Na srečo imamo mačka,ki vedno reši ta problem ampak vseeno bi rad,da se to nebi dogajalo več.NIsem pa zasledil nobene luknje v zgornjem delu hiše,kjer bi lahko miš prišla skozi
  • spremenil: Margecan ()

Tarzan ::

Plezajo lahko po steni in najdejo še tako skrito špranjo, da se zavlečejo v hišo. Brez skrbi, ne bo ti jih uspelo zadržat zunaj.

Tam, kjer si opazil, da se miš(i) zadržuje(jo), nastavljaj pasti. Najbolj učinkovite so po mojih izkušnjah supercat pasti. Zraven krompirja za ozimnico se skoraj vsak dan kaka ujame, ko začnejo jeseni silit na toplo. Če maček sproti popuca, potem ni problema, jih verjetno v kakemu mesecu, dveh ne bo več. Zdaj so, ker jih je zunaj polno in zaradi ohladitve in prihajajoče zime iščejo skrivališča. Zdaj je naval, kasneje bo samo še sem in tja kakšna poskušala vdreti, večina jih bo imela skrivališča drugje in te ponavadi ne iščejo naprej, ampak pretolčejo zimo tam kjer so.

Margecan ::

Glede nato,da je zgornji del hiše čisto prenovljen,težko verjamem da bi najdla kakšno luknjo.Edino če pride noter spodaj,ter nato po stopnicah gor v sobo.Je pa res da imamo polno miši zadaj pod kozolcem,kjer stric spravlja žito

RedDrake ::

Če imate pri hiši mačka, je možno da jih on prinese notri, da bi se igral.
Meni se je to že parkrat zgodilo. Maček je prinesel miš, in jo potem še kako uro lovil po hiši.
Samo dodajam kot malo verjetno možnost :)

AvtoR ::

Jaz imam tud par miši v sobi. ena je žična, ostale so brezžične:))

Zdaj pa zares, jaz sem jih imel par let nazaj na podstrešju. Ponoči sem se zbujal ker je nad mano škrbljalo. Nato sem nastavil žele vabe (ratimor ali nekaj takega). Po kakih 14 dneh je bil po tem mir.

Margecan ::

hudič je,ko te zbudi škrbljanje ob 1-2 zjutraj tak kot mene včeraj.Potem sem še moral it seveda po mačkona ven,ter ga prinest v sobo da se je lotil dela(trajalo je ene 15min)prestavit sem pa moral tudi vso pohištvo da sem miš spravil izpod regala.Drugače je maček nebi mogle ujet :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Margecan ()

pegasus ::

Si lahko sposodim mačka? Pred nekaj tedni sem dobil batch štirih miši v stanovanje, tri so se ujele takoj, ena je očitno prepametna za pasti in mi še kar rovari naokrog ...

D3m ::

Margecan je izjavil:

Torej imam problem oz sem ga mel.V sobi imam vsake tolko časa miš in nimam pojma kako pride v hišo oz v mojo sobo.Na srečo imamo mačka,ki vedno reši ta problem ampak vseeno bi rad,da se to nebi dogajalo več.NIsem pa zasledil nobene luknje v zgornjem delu hiše,kjer bi lahko miš prišla skozi


Ne jej prigrizkov v sobi. In miši ne bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

primoz4p ::

... in kontrolirano prezračevanje oz mreža na oknu. Ne išči samo majne luknje tudi za velikimi poglej :)

ToniT ::

SuperCat reši vse... :D

SimplyMiha ::

Miši gredo tja, kjer je hrana. Krušne drobtine, neodstranjene pomije, jabolčna pita na prostem, kup mastnih vrečk cheetov ob računalniku...

branc ::

ToniT je izjavil:

SuperCat reši vse... :D


Potrjujem, zelo učinkovito.

alkajda12 ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Margecan ::

alkajda bogi si ja

opeter ::

Margecan je izjavil:

Glede nato,da je zgornji del hiše čisto prenovljen,težko verjamem da bi najdla kakšno luknjo.


Če je "gips" stena, za miš to ni noben problem pregrizti ... še hujši pa so razni golobi ipd., ki se ti znajo spravit na fasado (odvisno od materiala).

Margecan je izjavil:

Edino če pride noter spodaj,ter nato po stopnicah gor v sobo.Je pa res da imamo polno miši zadaj pod kozolcem,kjer stric spravlja žito


Tudi ena od možnosti.

Pri miši je sicer najhujše tisti tipični vonj (smrad?), ko se ti polula ali pa je krzno premočeno. Po tem vonju lahko zelo hitro ugotoviš, če imaš miš v sobi ali ne. Da o kakcih sploh ne govorim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

branc ::

alkajda12 je izjavil:

očitno si pozabil it na psihiatrijo, pa se ti že miši prikazujejo


Po tem, kar si napisal, ti potrebuješ obisk psihiatrije....bedak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711359 (8963) radmannsdorf
»

Podgane v kleti

Oddelek: Loža
227727 (6418) mihec87
»

Odstranjevanje miši okoli hiše

Oddelek: Loža
121863 (1486) Tarzan
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222685 (16738) zuz3k

Več podobnih tem