» »

Oneplus X

Oneplus X

««
12 / 13
»»

Jerry000 ::

PrimozR je izjavil:

MA se da preživeti. JE malo neroden v žepu, sem se posledično navadil ga jemati ven iz žepa. Tiste 0,2" ne predstavlja velike razlike, če že, bi potem raje videl nekje 4,7".

4.7 bi tut bil ok. Moj limit je 5", pa tut če je 5.1" ga ne kupim. In tistih 0.2 se po dimenzijah pozna. OPX mi je drugače ideal velikost za mobilca, za več imam tablico

PrimozR ::

Žal je tako, da moraš nujno narediti nekje kompromis. Jaz sem pač požrl tista 0,2", ker bi se mi drugače mešalo. Alternativa je namreč le še relativno star Nexus 5, ki recimo nima čitalca prstnega odtisa.

Če se ti da ukvarjati z OnePlus in njihovimi updejti (oz. pomanjkanjem le-teh), po želji :)

Jerry000 ::

Sam build telefona in sploh zaslon ter SD kartice je enostavno boljši od nexus...kam pa pridemo danes z 16gb...jaz nikamor :). Upam da se google zbudi in začne z 32 kot osnovni model. Če bi mel te stvaribi kamot požru 0.2"

Shingi ::

Mene pa zanima zdej k bo oneplus 3 prsu vn a se bo oneplus x kej pocenil? pa ce narocim OPX preko njihove spletne strani a bo treba to kej davke placevat, al pa se kej doplacat?

fireX88 ::

glede na prejšnji mesec se je pocenil za 30€. tolk kot piše, tolk tudi plačaš (poštnina je tudi že vključena).
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Shingi ::

aha kul, jst nimam pojma o telefonih in podobno, in vcasih slisim da je treba telefon odklent, kaj to sploh pomen? bi rabu ta telefon tut odklent?

šernk ::

telefon ni potrebno nič odklenit za nobeno omrežje. kupiš in uporabljaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cryptozaver ::

Če ima kdo izkušnje z OnePlus X...

1. Ali so porihtali buge o katerih se je pisalo v tejle temi?
2. Kakšne slike dela?

Jerry000 ::

Buge ne spremljam več ker ničveč niso toliko v stiku z nami kot so bili v začetku, slike so pa OK.

roberto1 ::

OPX jebil prvi Kitajec, ki sem ga kupil in s tem šel vstran od naših "subvencioniranih" ponudb.
Načeloma je vredu telefon, je pa nekaj bugov, kolikor se spomnim. Če imaš recimo vklopljen double tap to wake, ti med pogovori vibrira, kar je manjši annoyance, ko se navadiš na to funkcijo.
Slike niso neki lom, kar so vsi revjuji ugotovili. Če je ok svetloba, še gre, ampak "nothing to write home about":). Imaš mnogo kitajcev z dosti boljšimi fotkači.
Pred kratkim si ga je vzel nečak in je kot "moderate user" z njim zelo zadovoljen. Za razliko od ostalih kitajcev loviš normalno LTE tudi če si na Telemachu, kar je prednost (seveda moraš kupit direkt od Oneplus evropsko verzijo).
V celoti gledano je soliden telefon z dobrim dizajnom in nič ni strašno narobe z njim. V razredu 250€ je pač po zaslugi Kitajcev zadnje leto veliko dobre ponudbe. Prednost opx je, da je dejansko narejen za EU, z garancijo pa po tem, kar sem prebral o oneplus aftermarket service ne bi preveč računal:)
Če si malce avanturist, ti za manj denarja priporočam Xiaomi Mi4c (5", FHD, Sd 808, 3gb/32), pač z trade-offi, ki sem jih zgoraj omenil. Tudi z opx pa bš zagotovo zadovoljen.
Lp
Someday never comes!

viknet ::

Zanima me ali je z Marshmalowom odpravljen bug izbira sim 1 ali 2. In ali ima manual network?

Hvala

Jerry000 ::

Android M še ni na vidiku...trenutno je še vedno L

Pesimist ::

dol mi je padno pa se back stran raztrescla. Zdaj sem za 10$ naroco replacment iz chine. Pa se heat gun rabim zgleda.

cryptozaver ::

2 meseca nazaj sem Samsung Alpho zamenjal za One+ X. Kratka primerjava, čeprav je Samsung stal vsaj 1x več.

Izgled/zunanjost. X je lepši in bolj lično izdelan. Njegova slabost je ta (ali pa moja pomanjkljivost) da je tudi zadaj oblečen v steklo. Zato rad drsi, zaradi česar mi je že najmanj 10 x padel na tla. Posledice so delno razbito zadnje steklo in grdo obutani robovi. Če bi bil bolj previden ali uporabil priložen bumper, bi bil telefon še vedno kot nov. Dimenziji aparatov sta skoraj enaki, s tem da je X opazno težji.

Strojna oprema. X je hitrejši od Samsunga Alphe. 3G RAMA se lepo pozna. Zatikanja NI, vse dela brez težav. Fotoaparat je morda malenkost slabši, pomoje zaradi softvera. Pogrešam več notranjega spomina. 16 G je res (pre)malo. Alpha ima vsaj 32 built in, kar je spodobni za hranit nekaj muzike in slik. Ima pa X možnost uporabe SD a potem odpade dodaten SIM. X ima nekaj težav z drugim SIM. Sem v tujini in uporabljam dodatno kartico lokalnega ponudnika interneta. Kartice žal nikakor ne morem prepričat, da bi vzpostavila podatkovno povezavo in ne vem zakaj. Morda je težava v SW, še raziskujem. Zmogljivost baterij je primerljiva. Ločljivost ekrana je pri X višja, prav tako velikost. Pri Alphi mi je v enem letu odpovedal senzor za prstne odtise. Ker sem prstne odtise uporabljal za login, so šli vsi podatki v franže. Mea Culpa, saj nisem poskrbel za backup. X tega senzorja nima.

Programska oprema. Če si navajen na Samsung je X-ov GUI nekoliko neroden za uporabo. Najbrž stvar navade ne nujno slabše programske opreme. X noče prepoznat zunanjega USB ja, Alpha to stori z lahkoto. Če hočeš, da X prepozna USB je treba telefon rootat kar mi pa ne uspe. Sam OS je morda pri X bolj stabilen, saj se še ni zgodilo, da bi se sesul. Alpha se je na primer, dokaj redno.

Če povzamem bistvo izkušnje bi rekel, da je Samsung IMHO nekako boljši a nikakor ne v sorazmerju s ceno. Če bi bila ta odločilen faktor bi vsekakor vzel X, saj za 200 eur dobiš res zelo dober aparat. Lep izgled X, ki ga naredi zadnje steklo se izkaže za izjemno nepraktičnega, saj telefon zdrsne na tla tudi s popolnoma ravne podlage. Rešitev je bumper, ki pa - skazi izgled. Za nastavit X po svoji meri si je treba vzet nekaj časa, saj je GUI Samsunga preprostejši za uporabo. Seveda je to popolnoma subjektivna ocena, glede na to da so bili moji zadnji telefoni Samsungi in mi sicer zelo odgovarjajo. Zakaj sem zamenjal Alpho? Največ zaradi firbca. Mi je žal? Malo. A le zaradi tega, ker je x na zunaj zaradi padcev precej bogi :)

PRIPOROČAM !

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

A ni tako, da podatkovno povezavo vzpostavlja le primarna (prva) SIM kartica, 2. je le za klice in SMSe?

cryptozaver ::

PrimozR je izjavil:

A ni tako, da podatkovno povezavo vzpostavlja le primarna (prva) SIM kartica, 2. je le za klice in SMSe?


Njet.

Pesimist ::

cez slab mesec ko in ce pride bom probal zamenjati back steklo. Zdaj nosim prilozen bumper ko je ze prepozno. :(

Drugace pa ne priporocam. Podpora je ze upoščena, pa baterija tudi za en drek. In mi je tudi ze veckrat sam iz mize padel zaradi vibre. Prilozen bumper je must!

Raje kaksnega huawaj magari iz mimovrste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

Js tut ne priporočam...red da je design zelo lep in kvaliteten, pa android tudi tekoče teče...ampak support in update so pa za en drek. Res so zgleda opustili.

šernk ::

žalostno, da so imeli ogromen potencial naredili big boom na svetu mobilne telefonije potem pa pogoreli na podpori SW....

čakamo če bo kaj bolje po mergu OOS in H2OS, morda je zaradi te odločitve prišlo do zamude. čeprav je odločitev prišla mnogo prepozno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DuleKrtola ::

Mhm, vse te male bugce bi en kolkrtolk sposoben programer zrihtal v enem tednu. Pa se jim tud tolk ne da, pedri eni

Jerry000 ::

No še vseeno, za "navadnega" uporabnika je super telefon, ampak sem bil pred tem na Nexus4 in še rad imam updejtano vse, mi je pa malo tako...jaz sem še na 5 medtem ko že 7 pride.

PrimozR ::

DuleKrtola je izjavil:

Mhm, vse te male bugce bi en kolkrtolk sposoben programer zrihtal v enem tednu. Pa se jim tud tolk ne da, pedri eni

Verjetno se zlahka javiš, če je tako preprosto.

Jerry000 je izjavil:

No še vseeno, za "navadnega" uporabnika je super telefon, ampak sem bil pred tem na Nexus4 in še rad imam updejtano vse, mi je pa malo tako...jaz sem še na 5 medtem ko že 7 pride.

Zato pa kupiš Nexusa. Problem rešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jerry000 ::

Sej ga bom :), sam da pride novi ven

Pesimist ::

moj next bo probably Sony. Ceprav malo oz fejst presenecen nad to glupo X serijo.
Oz bom se premislil. Hoce waterdiht fon ampak bi se tudi zadovoljil z dobrim waterproof ohisjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

cryptozaver ::

X je kokr razumem pomanjsana verzija dvojke. Tko kot nekoc S4 mini, pa se kdo ima podobne izvedbe.

To je fajn, saj nekateri ne maramo ceglov zaradi razlicnih razlogov.

sloxl8 ::

Glede zadnje strani, ki drsi. Sem imel iste težave in priloženi bumper mi je bil preglomazen, zato sem kupil eno zaščitno folijo, ki je sicer za sprednjo stran in jo nalepil na zadnjo - bistveno bolje, videza pa tudi preveč ne skazi.

Glede telefona. Zelo soliden telefon za svojo ceno, kakovost izdelave je na visokem nivoju in ni plastik fantastik kot je večina ostalih v tem segmentu. Resda so posodobitve redke, ampak kdo jih pa rabi, če stvar zadovoljivo deluje. Samo za to, da sem up to date? Ne, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

viknet ::

Imel sem ga pa sem ga prodal, ker je me je auto network tako iritiral, saj živim ob meji in mi je telefon, če sem ga imel v žepu, preklapljal v roaming. Drugače pa fajn telefon za ta denar.

PrimozR ::

sloxl8 je izjavil:

Glede zadnje strani, ki drsi. Sem imel iste težave in priloženi bumper mi je bil preglomazen, zato sem kupil eno zaščitno folijo, ki je sicer za sprednjo stran in jo nalepil na zadnjo - bistveno bolje, videza pa tudi preveč ne skazi.

Glede telefona. Zelo soliden telefon za svojo ceno, kakovost izdelave je na visokem nivoju in ni plastik fantastik kot je večina ostalih v tem segmentu. Resda so posodobitve redke, ampak kdo jih pa rabi, če stvar zadovoljivo deluje. Samo za to, da sem up to date? Ne, hvala.

Ne vem, a tebi je kul, da sčasoma ne boš več mogel nalagati na telefon aplikacij, ker ne boš imel dovolj novega OS-a? Pa da boš imel nezakrpane varnostne luknje? Itd.

šernk ::

Ne vem, a tebi je kul, da sčasoma ne boš več mogel nalagati na telefon aplikacij, ker ne boš imel dovolj novega OS-a? Pa da boš imel nezakrpane varnostne luknje? Itd.


to je pa res daleč najboljša trditev in potem če je treba taka oseba priporoča še nakup samsunga ali sonya...začuda nima 99% vseh ljudi samo ta dva telefona. očitno večine updejti kaj dosti ne brigajo.

da daš za telefon 600-800eur in ne kupiš nexusa je pa itak greh, vsi preostali pa raje kupimo telefon ala oneplus in se potem sami ukvarjamo z sistemom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sloxl8 ::

Ne, kar rabim aplikacij, sem si jih že naložil, poleg tega mi je jasno, da bo OS deloval vedno počasneje, če bom nalagal "kar ene nove" appe, samo zato ker so novi. Če so tako dobri, so napisani tudi za nazaj, če pa niso, pa niso dobro napisani, torej jih ne rabim. Prav tako mi je jasno, da vsak update ne pomeni nujno izboljšave.

Varnostne luknje? Glede na to, kaj imam na telefonu - nič posebnega in varovanja potrebnega - in glede na to, koliko informacij gre ven po drugih kanalih, me za varnostne luknje ne skrbi.

Zakaj bi torej moral še vsak teden prejemati update?

Jerry000 ::

No, eni mamo radi updejtano vse drugi ne...normalno. Mene je pač OPX razočaral in grem nazaj na Nexus oziroma karkol se bo poimenoval letošnji google telefon

PrimozR ::

šernk je izjavil:

Ne vem, a tebi je kul, da sčasoma ne boš več mogel nalagati na telefon aplikacij, ker ne boš imel dovolj novega OS-a? Pa da boš imel nezakrpane varnostne luknje? Itd.


to je pa res daleč najboljša trditev in potem če je treba taka oseba priporoča še nakup samsunga ali sonya...začuda nima 99% vseh ljudi samo ta dva telefona. očitno večine updejti kaj dosti ne brigajo.

da daš za telefon 600-800eur in ne kupiš nexusa je pa itak greh, vsi preostali pa raje kupimo telefon ala oneplus in se potem sami ukvarjamo z sistemom.

Jaz da bom priporočal nakup Samsunga ali Sonyja? Prej iPhona. Lepo, da se ti da ukvarjati s kuhanimi ROMi, sam sem to fazo že dal skozi in je ne pogrešam več. Itak si pa tudi tam odvisen od uradnih izdaj, da z njimi dobiš primerne driverje.

cryptozaver ::

A je kdo uspesno rootal X? Meni ne uspe :(

Jerry000 ::

Se še nisem lotil, bi pa v prihodnosti

Andrej51 ::

cryptozaver je izjavil:

A je kdo uspesno rootal X? Meni ne uspe :(

Kje se ti zatakne? Si odklenil bootloader?

cryptozaver ::

Probal s sepersu, root without pc in tam nekaj opisanimi metodami pa ne gre. Vedno je kaj kar spodleti.

Predlagaj metodo ki deluje pa da probam from the schratch

Andrej51 ::

Najhitrejši način za root je, da si preneseš King root za PC, priklopiš telefon (vklopit moraš android debugging za USB) in pritisneš root.

Lahko si pa odkleneš bootloader, namestiš twrp in flash-neš SuperSu-jev zip.

OK.d ::

Btw, prodaja one plus 3 bo ustavljena za en mesec, vključno z našo državo.
http://www.techradar.com/news/phone-and...

https://www.engadget.com/2016/08/03/one...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Red_Mamba ::

Jerry000 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

MA se da preživeti. JE malo neroden v žepu, sem se posledično navadil ga jemati ven iz žepa. Tiste 0,2" ne predstavlja velike razlike, če že, bi potem raje videl nekje 4,7".

4.7 bi tut bil ok. Moj limit je 5", pa tut če je 5.1" ga ne kupim. In tistih 0.2 se po dimenzijah pozna. OPX mi je drugače ideal velikost za mobilca, za več imam tablico


that's what she said :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Andrej51 ::

Včeraj je izšel Oxygen 2.2.2. Med drugim naj bi končno popravili kamero, težave z izbiro operaterja, privzeto SIM... in za to so popravit so potrebovali "samo" 9 mesecev.

Iskrene čestitke 1+!

Jerry000 ::

Red_Mamba je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

MA se da preživeti. JE malo neroden v žepu, sem se posledično navadil ga jemati ven iz žepa. Tiste 0,2" ne predstavlja velike razlike, če že, bi potem raje videl nekje 4,7".

4.7 bi tut bil ok. Moj limit je 5", pa tut če je 5.1" ga ne kupim. In tistih 0.2 se po dimenzijah pozna. OPX mi je drugače ideal velikost za mobilca, za več imam tablico


that's what she said :))

:D

DuleKrtola ::

DuleKrtola je izjavil:

Mhm, vse te male bugce bi en kolkrtolk sposoben programer zrihtal v enem tednu. Pa se jim tud tolk ne da, pedri eni

Verjetno se zlahka javiš, če je tako preprosto.


Nism vedu da najemajo, loh zrihtas job?

Anyway, neverjetno se je zgodilo! Update se downloada. Nič govora o Light sensorju v changelogu, tho :S

DuleKrtola ::

Se še komu zdi, da po updateu baterija drži dlje? Ene 20% več mi je ostaja ob koncu dneva.

Enron x86 ::

@DuleKrtola, ja, imam enak občutek. Zgleda, da so občutno izboljšali porabo v brezdelju, čeprav je bila že prej precej dobra, imho.
Je pa opaziti, da v aplikaciji Youtube slika zaostaja za zvokom, če se uporabi celozaslonski način. Ali je kdo to opazil že pred posodobitvijo?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

cryptozaver ::

Kje bi zamenjali zadnje steklo 1+X in kolk to stane?

Andrej51 ::

OnePlus-u je očitno uspelo spackat 6ko in to na dan, ko Google izda 7ko.

Se opozorilo. Tisti z TWRPjom ne flash-at, ker ne boste mogli bootat v recovery.

Download link http://downloads.oneplus.net/oneplus...mmunity_build/

source https://forums.oneplus.net/threads/o...plus-x.460857/

scipascapa ::

po kok so kaj rabljene one plus 1?

Tody ::

hehe request could not be found :)

Andrej51 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej51 ()

cryptozaver ::

Zanimivo. Pa ravno se je updejtal na Ox2.x :D

A je kdo že uspešno upgrejdal na 3.x ?
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246314 (5420) gusto
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530630 (22936) markobj
»

OnePlus Two (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34667846 (36558) Yossarian
»

One plus three (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7710161 (5613) M-XXXX

Več podobnih tem