» »

Oneplus X

Oneplus X

««
«
1 / 13
»»

fopi ::

Kaj menite o prihajajočem Oneplus X oz Oneplus mini. Verjetno bo to en telefon.

Verjetne specs:

MediaTek Helio X10 (MT6795T) SoC
2GB LPDDR3 RAM @933MHz
32GB of eMMC 5.0 storage, expandable via microSDXC
5in full HD (1080x1920) IPS display
Rear facing 13Mp Sony IMX258 primary camera
Front facing 5Mp wide-angle camera
4K video recording @ 30fps
3000-3100mAh non-removable Li-Po battery
USB Type-C connector with Quick Charge 2.0 capabilities
MT6630 wireless SoC
Bluetooth 4.1, NFC and FM Radio
NFC Chip to work with Android Pay
Rear-facing fingerprint scanner
IP67 dust and waterproof certificate

cena cca 250 USD.

Toiletman ::

Malo bolj izboljšana verzija Nexus 5. Vse mi je kul, edino moti me samo 5 inčni display. Premajhen za moje pojme :|

lovro535v2 ::

a ni bolje kupit oneplus one za podobno ceno z boljšimi speci samo ne vem če ga še prodajajo.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

fopi ::

Specsi ne vem če bodo kaj boljši. Mogoče bo celo 801 notri. Meni se bolj dopade velikost - ni prevelik. Samo, da ne bo kaki čuden sistem za kupit spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

suhi ::

Jaz kar težko pričakujem izid. Moja Lumia 920 je za odpis, ne bi pa rad dal nekih bolanih dnarjev za telefon in tole mi vsaj na papirju izgleda super, sploh ker ne maram nosit 6-inčnih krav po žepih.

fopi ::

Po najnovejših leakih bi lahko imel celo Snapdragon 801 processor in 3GB RAM.

šernk ::

Samo, da ne bo kaki čuden sistem za kupit spet.


sistem je njihov oxygen OS. na OnePlus Two tiktaka kot urca :)

hitrejšega androida še na XDA nisem uspel doslej dobit, je pa res da sem vedno na starih telefonih testiral tiste zadeve in ne ravno na trenutno top specsih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matevz96 ::

šernk je izjavil:

Samo, da ne bo kaki čuden sistem za kupit spet.


sistem je njihov oxygen OS. na OnePlus Two tiktaka kot urca :)

hitrejšega androida še na XDA nisem uspel doslej dobit, je pa res da sem vedno na starih telefonih testiral tiste zadeve in ne ravno na trenutno top specsih.


OP je verjetno imel v mislih invite sistem.

šernk ::

aja :P

jah invite bo itak :D
sem že v vrsti, če ga bo kdo dobil, ker če bo 5 inch in za okoli 300eur moram čimprej enega dobit :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DuleKrtola ::

A invite je prenosljiv med modeli? Recimo, če si imel invite za opo, je veljal tudi za opt? Če je, ima kdo invite? :)

Uporabnik ::

sem imel one plus one pa sem ga prodal, ker mi je bil preveik, tal epa zgleda da bo fit in hand

fopi ::

Kje se postavim v vrsto za invajt? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Vanadium ::

Se brežično polnjenje bi moral imet pa bi bil perfect za moje pojme.

easy ::

*newbie comin thru*

suhi ::

https://oneplus.net/si/invites

Tu se prijavite za invite. Izid v EU 5. novembra.

easy ::

*newbie comin thru*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: easy ()

Dr_M ::

MicroSD podpora. Lepo in pohvalno. Nevem zakaj tega niso naredil tudi pri 2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

starboi ::

Dr_M je izjavil:

MicroSD podpora. Lepo in pohvalno. Nevem zakaj tega niso naredil tudi pri 2.


Zato, ker je pri 64gb prostora povsem nepotrebno. Lp

Dr_M ::

Kaj pa si ti, da bos meni govoril, kaj jest rabim in kaj ne?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

DuleKrtola ::

Today, 5,000 invites will be sent out to the early birds, which can be used for purchase on November 19


A je kdo med srečnih 5k? :)

suhi ::

Teh 5k je drugače američanov, ker je pri njih šele takrat izid.

Runnagain ::

Hehe, pomojem nimamo te sreče...pomojem ne tudi ne za prvih 10k.

Link do liste za prijavo na invajte (tiste, ki ne zdržite (mo) en mesec do open sales):

https://oneplus.net/invites?kid=LPDSLQ

Zgodovina sprememb…

jnovak ::

starboi je izjavil:

Dr_M je izjavil:

MicroSD podpora. Lepo in pohvalno. Nevem zakaj tega niso naredil tudi pri 2.


Zato, ker je pri 64gb prostora povsem nepotrebno. Lp
Ta razglaga pije vodo: firme se pogosto zgledujejo pa Applu. In zakaj Apple še nikoli ni imel podpore za microsd? Gre predvsem za to, da vse hitreje deluje dokler je na internem memoryju; čim začneš kopirati delno na sd kartico, zadeva postane "nekoliko" počasnejša. Enako je naredil Samsung pri S6, ki nima več card slota.
(No, Apple ima še kak drug razlog - npr ponudi model s 16 gb, kar je lahko hitro premalo, tako da so kupci primorani odšteti še stotaka več, da dobijo več/dovolj prostora za shranjevanje.)

hojnikb ::

dejansko topshit telefon za res pošteno ceno... Pa še taprave velikosti je + ličen (beri: iphone) dizajn.

iLike
#brezpodpisa

Bellzmet ::

Koliko potem zadeva stane z vsemi davki in poštnino?

suhi ::

Če sklepam po drugih dveh modelih, cca. 270-280?

šernk ::

osebno bi stavil bolj na 289 (299)eur + 20eur poštnine. V vsakem primeru rabim 1 komad čimprej :))

ampak ne po naših bolha oderuških cenah + 50eur marže :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

easy ::

Onyx verzija
$249 ZDA
269EUR EU
199 funtov UK

Ceramic verzija Limited v. (10k)
369 EUR EU
269 funtov UK
*newbie comin thru*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: easy ()

suhi ::

Aha, spregledal, da bo v EU cena 270EUR. Se pravi tam okoli 300 evropskih vse skupaj verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

PrimozR ::

Runnagain je izjavil:

Hehe, pomojem nimamo te sreče...pomojem ne tudi ne za prvih 10k.

Link do liste za prijavo na invajte (tiste, ki ne zdržite (mo) en mesec do open sales):

https://oneplus.net/invites?kid=LPDSLQ

Lepo da daješ svoje referral linke na forum, ja. Vsaj povej drugič vnaprej, ne pa tako mimogrede.

Sicer pa, če bi imel še NFC in fingerprint reader ter hitre updejte (Nexus style), bi bil tole mirno najboljši telefon na trgu. Velikost je prava, dizajn je odličen, specifikacije so ravno pravšnje (morda bi dodal manjkajoča hardwerska fičrja ter Snapdragona 806 za ~100 EUR več). Zna biti, da bo tole moj naslednji telefon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

mogoče, če bo tale X uspešen, naredijo nek updejt z temi fičerji :)
#brezpodpisa

Runnagain ::

PrimozR je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Hehe, pomojem nimamo te sreče...pomojem ne tudi ne za prvih 10k.

Link do liste za prijavo na invajte (tiste, ki ne zdržite (mo) en mesec do open sales):

https://oneplus.net/invites?kid=LPDSLQ

Lepo da daješ svoje referral linke na forum, ja. Vsaj povej drugič vnaprej, ne pa tako mimogrede.

Sicer pa, če bi imel še NFC in fingerprint reader ter hitre updejte (Nexus style), bi bil tole mirno najboljši telefon na trgu. Velikost je prava, dizajn je odličen, specifikacije so ravno pravšnje (morda bi dodal manjkajoča hardwerska fičrja ter Snapdragona 806 za ~100 EUR več). Zna biti, da bo tole moj naslednji telefon :)


Dal sem link iz maila, ki sem ga dobil ob prijavi. Invite, ki ga, in ce, mogoce dobim, gre itak forumasem ;-). Tako sem naredil prakticno z vsemi invitei za onepluse ker vec kot enega ne potrebujem.

PrimozR ::

Ma vseeno bi bilo fino oz. fer, da poveš, da gre pri temle linku za nek bonus zate. Ne glede na to, komu potem gre invite. Ne vem no, načeloma se je razne referral linke gledalo postrani, ne glede na to, za kaj so bili oz. komu so bili bonbončki potem namenjeni. Je pa res, da je tole manj 'hudo', kot kaki referral linki za piramidne sheme :P

Runnagain ::

PrimozR je izjavil:

Ma vseeno bi bilo fino oz. fer, da poveš, da gre pri temle linku za nek bonus zate. Ne glede na to, komu potem gre invite. Ne vem no, načeloma se je razne referral linke gledalo postrani, ne glede na to, za kaj so bili oz. komu so bili bonbončki potem namenjeni. Je pa res, da je tole manj 'hudo', kot kaki referral linki za piramidne sheme :P


Res je, popravljam link (zgornji, ki sem ga podal, je referal link, od katerega naj bi imel verjetno ugodnost dobitve invite-a hitreje - ki bi ga podal forumu).

Link brez referala:
https://oneplus.net/si/invites

Lp, Runnagain!!

Tody ::

Jest sem dones dobu invite za X-a. Mam malce dileme a kupo one plus one al X ??

PrimozR ::

Hja, odvisno kakšne občutke imaš o diagonali. Glede na moje šlatanje (trenutnega) Nexus 4, Nexus 5, Xperie Z3 ter OnePlus One je izbira preprosta, X ;)

Kako pa deluje zadeva, če si invajt dobil danes? Moraš plačati že danes al pač čakajo do 5. novembra?

Tody ::

Em registriral sem se dones in čez par ur priletel mail. Imam 72 ur časa. Nisem pa kliknil na link da ga nebi slučajno sprožil.

pumaxx ::

Tudi dobil invajt in nisem čisto prepričan če ga bom vzel. Imam 72ur časa da premislim.

DuleKrtola ::

No dejte, js vas z veseljem rešim tega invitea :)

Jerry000 ::

Kako ste tok hitro dobili invite? Mene sam zanima če se to bol splača kot Nexus 5X...drugače bi pa za božička punci vzel...samo je malo prehitro. A tok mal časa maš pri invite? 72ur? Sem mislil da ko dobiš dobiš, ni časovne omejitve. Kdo ga je naročil :)?

Runnagain ::

Vsaj po izgledu oz. izdelavi je X videti odlično.
Sam ne bi kaj dosti razmišljal o nakupu ;) (če seveda ne bi imel še OPO-ta, ki ga še ne mislim menjati).

Jerry000 ::

Ja, ko pride do dveh izbir je moja šibkost :). Oba (1+X in 5X) sta mi huda. Vsak ma svoje slabosti in prednosti...treba bo samo pretehtat. Če cenovno pogledam je definitivno 1+X, funkcijsko pa 5X

Tody ::

Nexusa 5x malce težje vrjetno dobiš v slo? pa vsaj v ameriki je za skoraj 100 usd dražji.

Jerry000 ::

5X bo tudi pri nas, oziroma na amazonu dobiš 32gb za 500€ z poštnino vred. Je pa res da je UK polnilec potem

Bellzmet ::

Konverter UK->SLo stane iz Kitajske manj kot EURO.

Jerry000 ::

Pa da mam potem polnilec + konverter vedno? Ne hvala, bom raje počakal da pride v Slovenijo oziroma EU (z našim polnilcem)

jnovak ::

Kake so prednosti OnePlus aparatov?

Sem mislil, da gre pri teh telefonih za nek skupek top tehnologij za kar se da ugodno ceno. Ampak zdaj, ko vidim specs OnePlus X, pa mi ne deluje, da bi bilo temu ravno tako.
Ni mišljeno kot neka brez vezna kritika, ampak res sem mislil, da bo nekaj na nivoju 2015 modelov, ne pa leto, leto in pol starih aparatov. Kdor ima Z3 Compact oz. še tisti, ki ima Z1 Compact, se mu ne splača menjati.

Morda so v proizvodnji kupovali masovno (da so dobili boljšo ceno na enoto) še za izdelavo OnePlus One, in jim je zdaj HW ostal, pa jih bodo vgradili v OnePlus X.
Novembra 2015 novo izdani gsm (vsaj v tem rangu) bi pa ja lahko že bil na 64-bit procesorjih.

Pesimist ::

kolko je zaj finalna cena?

DaMachk ::

Jerry000 je izjavil:

Pa da mam potem polnilec + konverter vedno? Ne hvala, bom raje počakal da pride v Slovenijo oziroma EU (z našim polnilcem)

Ob dobavljivosti dobrih polnilcev v skoraj vsaki trafiki, kaj šele po spletu mi je tale izjava naravnost smešna.
No signiature, as you see..

Jerry000 ::

Da, ampak zakaj bi še to posebej kupoval če pa lahko malo počakam in dobim zraven?

««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246314 (5420) gusto
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530640 (22946) markobj
»

OnePlus Two (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34667869 (36581) Yossarian
»

One plus three (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7710163 (5615) M-XXXX

Več podobnih tem