» »

Prekinitev delovnega razmerja z moje strani

Prekinitev delovnega razmerja z moje strani

jojop ::

Pozdravljeni!
Zanima me ali mi lahko svetujete kaj in kako narediti da mi pripada nadomestilo iz borze.
Zaposlen sem 12 let, pogodba mi poteče 2018. Želim jo prekiniti predčasno. Nameravam narediti takole: takoj po preteku odpovednega roka, brez prekinitve se bom zaposlil pri znancu za dol. čas 1mesec, ki je kasneje ne misli vec podaljšati.Ali mi v tem primeru potem pripada borzno nadomestilo?
Hvala!

john91 ::

Mislim, da ti v takšnem primeru nadomestilo pripada. Za 12 let delovne dobe ti pripada 6 mesecev nadomestila. Prve tri mesece boš dobival nekaj več kot zadnje tri mesece.

jojop ::

Jaz tudi mislim tako. Nisem pa čisto ziher.

St235 ::

ja, bo držalo kar sio napisal.

AC_DC ::

Zakaj bi šel rad delat za 1 mesec ?


http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

šernk ::

ker če greš z odpovedi direkt na zavod ti nadomestilo ne pripada ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jojop ::

Hvala!

Ziga Dolhar ::

Btw, kakšen primer pa je to, da ti pogodba poteče lea 2018?
https://dolhar.si/

SeMiNeSanja ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Btw, kakšen primer pa je to, da ti pogodba poteče lea 2018?

Mogoče je župan, pa ima poven kufer vsega?:'(

DOOM_er ::

vojska daje 5 letne pogodbe kolikor je meni znano.
Robots will steal your job. But that's OK

Master_Yoda ::

šernk je izjavil:

ker če greš z odpovedi direkt na zavod ti nadomestilo ne pripada ;)



Hm a ni tako da ti nadomestilo za brezposelnost v vsakem primeru pripada, ne dobis pa socialne pomo;i v tem primeru ?

borut_p ::

Mislim da je ravno obratno. Nadomestilomza brezposelnost dobis v primeru izgube sluzbe vendar ne ob odpovedi delavca.
Pazi ce je en mesec zaposlitve dovolj - ne vem zakaj imam v glavi 6mesecev

solatko ::

Pravice na zavodu (nadomestilo plače) nimaš v primeru krivdne odpovedi ali samovoljne prekinitve delovnega razmerja (odpoved).
Če se brez prekinitve zaposliš pri drugem delodajalcu in dobiš odpoved zaradi poslovnih razlogov, ti pravice na zavodu pripadajo.
Delo krepa človeka

St235 ::

borut_p je izjavil:

Mislim da je ravno obratno. Nadomestilomza brezposelnost dobis v primeru izgube sluzbe vendar ne ob odpovedi delavca.
Pazi ce je en mesec zaposlitve dovolj - ne vem zakaj imam v glavi 6mesecev


V bistvu jih je mislim, da 9 mesecev, samo se šteje kumulativno torej pri vseh delodajalcih preden si ostal brez zaposlitve.

Ziga Dolhar je izjavil:

Btw, kakšen primer pa je to, da ti pogodba poteče lea 2018?


Najvolj verjetno je, da gre za delo na projektu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

invisuu ::

Pozdravljeni,

zanima me če kdo ve kje bi se dalo prebrati bolj točno o tem; koliko mesecev nadomestila ti pripada po koliko letih dela, kakšna je višina nadomestila, kakšni so pogoji za pridobitev tega nadomestila?

Hvala!

St235 ::

Predlagam, da poskušiš v vrtcu ali pa mamico vprašaš, ker je v google napisat "nadomestilo za brezposelnost" očitno prezahtevno za predšolske otroke.

Tr0n ::

Saj mas link zgoraj.

invisuu ::

Tr0n je izjavil:

Saj mas link zgoraj.


Hvala:)

EDIT: Nisem najbolj seznanjen s tem, a je zavarovanje za primer brezposelnosti obvezen odtegljaj od plače, ali bi moral sam kaj eksplicitno storiti za to?

Also, na linku zgoraj piše to:

"Če vam je delovno razmerje prenehalo iz drugega razloga, kot je prenehanje pogodbe o zaposlitvi za določen čas (npr. zaradi redne oziroma izredne odpovedi, sporazumne razveljavitve, na podlagi sodbe sodišča ipd.), je treba izpolniti tudi prilogo k zahtevku in predložiti ustrezna dokazila."

Recimo da izgubim službo po pogodbi za nedoločen čas, kakšna bi ta dokazila bila? Samo odpoved delodajalca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

solatko ::

Sklep o prenehanju delovnega razmerja, ki ti ga ob prenehanju izda delodajalec, zaradi možne prijave na zavod.
Delo krepa človeka

jan_g ::

invisuu je izjavil:

kakšna je višina nadomestila, kakšni so pogoji za pridobitev tega nadomestila?

Hvala!


Višina je odvisna od tvoje plače, vendar navzgor omejena. Citiram iz ZRZS spletne strani:
Višina denarnega nadomestila

Kot je bilo določeno že z Zakonom o uravnoteženju javnih financ (ZUJF), znaša denarno nadomestilo v prvih treh mesecih 80 %, v naslednjih devetih mesecih 60 % in po izteku enega leta 50 % povprečne mesečne plače, ki jo je upravičenec prejel v zadnjih 8 mesecih pred nastankom brezposelnosti.

Izplačano denarno nadomestilo ne sme biti višje od 892,50 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532651 (7243) St235
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132357 (1846) opeter
»

Vprašanje glede denarnega nadomestila

Oddelek: Loža
172460 (1989) Hexx
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710403 (8800) St235
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220660 (16048) St235

Več podobnih tem