» »

Vprašanje glede denarnega nadomestila

Vprašanje glede denarnega nadomestila

Nashina ::

Čez dober mesec se mi izteče pogodba za določen čas, vendar mi bo delodajalec ponudil pogodbo za nedoločen čas. Kar roko na srce ni slabo, ampak so pogoji dela katastrofa (kršitve zakonodaje, 50 nadur vsak mesec, več kot 56 ur na teden, itd). Po dveh letih takega dela sem več kot spran, da ne omenjam, da trpi tudi družinsko življenje, saj posledično nimam skoraj nič časa niti energije za partnerico in majhnega otroka.

Sedaj me zanima, ali bi mi v primeru ne podpisa tudi pripadalo nadomestilo? Bi moral dokazati te kršitve oz. bi mi pomagalo če bi priložil kakšne delovne plane itd.

lp
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Furbo ::

Ti samo greš na zavod, češ pogodba za določen čas se ti je iztekla. To je vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Nashina ::

Pa ni tako, da če ti delodajalec ponudi novo pogodbo in ne sprejmeš, da nisi upravičen do nadomestila? Tako sem slišal, zato tudi sprašujem.

lp
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Furbo ::

Zahtevaj višjo plačo in normalne delovne pogoje, pa ti ne bodo ponudili novo pogodbo. :)

Drugače pa dobro preberi vse, kar bi ti morda dali za podpisati, da ni omenjena nova pogodba noter.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

To:
Zahtevaj višjo plačo in normalne delovne pogoje, . . .

feryz ::

Kaj pa je z vami?
Tako kot je prvi povedal, pogodbe ni več, torej sledi zavod za zaposlovanje.

Mare2 ::

Nashina je izjavil:

Čez dober mesec se mi izteče pogodba za določen čas, vendar mi bo delodajalec ponudil pogodbo za nedoločen čas. Kar roko na srce ni slabo,


Jaz zagovarjam stališče, da si najprej najdeš drugo, boljšo službo, šele nato prenehaš z delom.

Plačana uživancija, ko ne delaš je lahko tako močna, da si nikoli več ne boš želel delat. :)

Tr0n ::

feryz je izjavil:

Kaj pa je z vami?
Tako kot je prvi povedal, pogodbe ni več, torej sledi zavod za zaposlovanje.

"Čez dober mesec se mi izteče pogodba za določen čas, vendar mi bo delodajalec ponudil pogodbo za nedoločen čas. "

Poskusas si izpogajat boljse pogoje. Ce ne gre, pac adijo.

DOOM_er ::

načeloma tako kot so rekli, zatežiš za boljše pogoje. Če ne greš na zavod in rečeš da ti je potekla pogodba za D.Č. in to je to. Načeloma ne preverjajo
Robots will steal your job. But that's OK

[D]emon ::

Do denarnega nadomestila si upravicen samo v primeru odpovedi pogodbe iz nekrivdnih razlogov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nashina ::

Mare2 je izjavil:

Nashina je izjavil:

Čez dober mesec se mi izteče pogodba za določen čas, vendar mi bo delodajalec ponudil pogodbo za nedoločen čas. Kar roko na srce ni slabo,


Jaz zagovarjam stališče, da si najprej najdeš drugo, boljšo službo, šele nato prenehaš z delom.

Plačana uživancija, ko ne delaš je lahko tako močna, da si nikoli več ne boš želel delat. :)


Ah to se ni za bati, delo bom jaz že našel, ali pa delo mene.


[D]emon je izjavil:

Do denarnega nadomestila si upravicen samo v primeru odpovedi pogodbe iz nekrivdnih razlogov.


Če mi poteče pogodba potem nisem?
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

WaterBoy ::

Si upravičen. Ko je meni potekla pogodba za določen čas, sem rekel ne, šel na zavod in dobil nadomestilo. Je pa odvisno koliko imaš delovne dobe takšen procent dobiš od prejšne plače.

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mgermo ::

Sedaj pa še malo bralnega razumevanja tega kar si linkal.

feryz ::

[D]emon je izjavil:

Do denarnega nadomestila si upravicen samo v primeru odpovedi pogodbe iz nekrivdnih razlogov.
Kot da ima to kaj veze z vprašanjem iz te teme? Ti bom kar odgovoril. Popolnoma in absolutno nič.
Ima pa veze s funkcionalno pismenostjo. V tem primeru je enaka nič. Nula. Nada.

St235 ::

[D]emon je izjavil:

Do denarnega nadomestila si upravicen samo v primeru odpovedi pogodbe iz nekrivdnih razlogov.


daj ne prodajaj slaboumnih buč. Potek pogodbe za določen čas sodi v povsem isto kategorijo in si normalno upravičen do nadomestila, ko ti pogodba poteče.

tryhard ::

[D]emon je izjavil:

Do denarnega nadomestila si upravicen samo v primeru odpovedi pogodbe iz nekrivdnih razlogov.

Saj je ne bo odpovedal :))

Hexx ::

@OP, odgovor na tvoje vprašanje daje 91. člen Zakona o delovnih razmerjih:

4. odstavek:
Če delavec ne sprejme ponudbe delodajalca za sklenitev nove pogodbe o zaposlitvi za ustrezno zaposlitev in za nedoločen čas ter mu preneha delovno razmerje, nima pravice do odpravnine po 108. členu tega zakona.


ustrezno zaposlitev zakon opredeljuje v petem odstavku istega člena:
Ustrezna zaposlitev je zaposlitev, za katero se zahteva enaka vrsta in raven izobrazbe, kot se je zahtevala za opravljanje dela, za katero je imel delavec sklenjeno prejšnjo pogodbo o zaposlitvi, in za delovni čas, kot je bil dogovorjen po prejšnji pogodbi o zaposlitvi, ter kraj opravljanja dela ni oddaljen več kot tri ure vožnje v obe smeri z javnim prevoznim sredstvom ali z organiziranim prevozom delodajalca od kraja bivanja delavca.


EDIT: Vidim da sem prehitro pisal, op je spraševal za nadomestilo ne pa odpravnino.. vseeno puščam odgovor, mogoče komu pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532869 (7461) St235
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710469 (8866) St235
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818655 (16323) St235
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220769 (16157) St235

Več podobnih tem