» »

Logitech Unified Receiver - zgublja povezavo

Logitech Unified Receiver - zgublja povezavo

Jst ::

Pred leti sem se odločil, da bom moj man cave preuredil v lepo dnevno sobo.

V dnevni sobi je EntertainmentPC, vendar sem vse preuredil, ne igram niti par ur na teden več. Pa bi rad.

Gamepadov sem se otepal, ker jih nikoli nisem maral. Vedno sem bil keyboard&mouse evangelist.

Par tednov nazaj sem kupil Logitech F710. Wireless kontroler, podoben Xbox 360, z Logitech Unified Receiverjem.

To je druga stvar od leta 2000, ki sem jo kupil wireless. In moje preziranje wireless miške, tipkovnice,... se je spet izkazalo, da z razlogom sovražim wireless.

Za miš sem vedno hotel kabel, ker je tako najhitrejša povezava. In če je miš, naj bo tudi tipkovnica.

Za gamepad sem pa, tudi zaradi udobnosti, kupil wireless rešitev. In imam seveda problem. Vsakih 15-30 minut zgubi povezavo za eno malenkost. In kaj to pomeni v praksi? Ko igram racing, se mi v enem krogu od 15ih zgodi tole in noče zaviti. Sicer je povezava takoj nazaj, a jaz sem takrat že izven proge.

Testiral na razdalji manj kot meter, receiver in gamepad se vidita, v gamepadu so nove baterije.

Receiver dela na 2.4 GHz. Naj povem, da imam tudi wifi router in telefon v sobi.

Kaj storiti? Kaj ga zmoti za tisto desetinko ali stotinko? Je kakšen način, kako ugotoviti?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Men je miska tudi prekinjala, dokler sem imel router v sobi in sprejemnik priklopljen zadaj. Potem sem pa uporabil prilozen kabel in ga postavil na kisto (ki je pod mizo), dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

Da bi imel router kje drugje, je skoraj nemogoče. Vklopljenega imam pa na sprednji strani računalnika in vidna razdalja je manj kot meter, ko sem probaval. Isto dela na 2 metra. Enkrat za stotinko sekunde na deset minut. Dovolj, da te pri racing igrah spravlja ob živce.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AC_DC ::

Hiša ali stanovanje ?

Če igraš offline, potem začasno izklopi router ali vsaj wifi del.

bastadu ::

Jaz sem imel podobne težave, potem sem na forumih prebral, da včasih Unifi prekinja, če ga imaš priklopljenega v ali v neposredni bližini USB 3.0 porta, in sicer zaradi nekih frekvenc, ki jih USB 3.0 povzroča. Potem sem Unifi ključek vtaknil na drugo stran laptopa, kjer so imam samo USB 2.0 porti in prekinjanje je prenehalo :P

Jst ::

Ne razumem najbolje. Kam naj vklopim, v USB 3 ali USB 2?

Kaj/kje je dejansko problem? V Receiverju ali oddajniku v gamepadu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bastadu ::

Jst je izjavil:

Ne razumem najbolje. Kam naj vklopim, v USB 3 ali USB 2?

Kaj/kje je dejansko problem? V Receiverju ali oddajniku v gamepadu?

Čim dlje stran od USB 3.0.

Jst ::

Kakšen link do razlage, mogoče?

Spredaj, na ohišju imam 1x USB3 in 2x USB2. Seveda so s kabli povezani na matično. Ne vem, zakaj bi ta port motil druga dva.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bastadu ::

Port 3.0 ne da moti druga dva porta, ampak lahko provzroča interferenco v frekvenčnem spektru, ki ga uporablja Unify sprejemnik:
http://forums.logitech.com/t5/Community...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Jst ::

Zanimivo, nisem vedel tega. Hvala za link.

However, sem probal z USB kablom (podaljšek) in igral na manj kot meter razlike (v USB3 nisem imel nič vklopljeno), pa je vseeno izgubilo signal za malenkost. Ne bi bil problem, ampak pri racing igrah, te pa stotinka takoj vrže iz proge...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Unified Receiver sem dal na kabel in ga nastavil tako, da je bil max 20-30 cm oddaljen od gamepada. Rezultuat: brez spremembre, zgulja poveza za stotinsko sekunde vsakih 10 minut.

Naj mi še kdo reče, da je wireless miš/tipkovnica/karkoli/... enakovredno žični povezavi.... :!!!!


Sedaj pa ne vem: ali čem vrniti gameapad za drugega ali kupiti wireless verzijo. Samo kaj ko ne obstaja...

Probral sem na USB3, USB2, z novimi baterijami,... In ne dela. Če sem prej imel dve izkušnji, imam sedaj tri, zakaj se naj wireless ognem, kolikor je možoče...


---

Info: Telefona ni bilo v sobi. TV ni bil vzgan(some Wifi Smart shit), PC je bil povezan samo z kablom. I hate wireless, I really do hate wireless!! Če sem mislil leta okrog leta 2004, da bodo v prihodnjosti poštimali zadeve... Škoda...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Meni sicer unified mis dobro dela, ampak se strinjam, kabel je se vedno bog in batina.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Meni je tole pomagalo:

Jst ::

Moj nima slabega stika.

Prej sem probal in dela tudi iz druge sobe. Neodvisno od razdalje med receiverjem in gamepadom, vsakih ~10 minut zgubi povezavo za stotinko/tisočinko sekunde. Ne bi bil problem, če bi igral kakšne druge igre, pri racing igrah je pa to dovolj, da zletiš iz proge.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech miš M705 zamrzne zaslon?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233109 (1812) hotig
»

Domači "server room"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152556 (1669) branc
»

Novi USB-priključek bo obrnljiv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
5922861 (19321) [D]emon
»

Nakup igralne palice/Joysticka

Oddelek: Kaj kupiti
51079 (1025) opeter
»

gamepad (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7520838 (18377) Sssaga

Več podobnih tem