» »

Android M in fingerprint password

Android M in fingerprint password

Temo vidijo: vsi

Gapi0 ::

Pozdravljeni,
Na moj Nexus 5 sem si naložil Andorid 6.0 in me zanima, če kdo mogoče ve, kdaj ga bo možno odkleniti s prstnim odtisom.

Lp

Dejan99 ::

Nikoli.

Gapi0 ::

Potem pa imaš napačne informacije ;)

lovro535v2 ::

Nexus 5 nima vgrajenega čitalca prstnih odtisov za to ta možnost ne bo nikoli na voljo za nexus 5.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

šernk ::

nexus 5 kar vem nima fingerprint senzorja, torej s prstnim odtisom ne bo možno telefona nikoli odklenit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gapi0 ::

Govori se, da naj bi nekako softwarsko naredili, da se bo dalo..tudi mene sicer čudi ampak vseeno :P..

boogie_xlr ::

Brez vira žal ne bo nič.

[D]emon ::

Vklopi ZKP. To je tako, kot da bi rekel da se bo softversko dalo povecati kolicino pomnilnika.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

Gapi0 je izjavil:

Govori se, da naj bi nekako softwarsko naredili, da se bo dalo..tudi mene sicer čudi ampak vseeno :P..


osebno še vedno iščem kje si prebral to neumnost pa moram povedat da google ne ve:)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jerry000 ::

Gapi0 je izjavil:

Pozdravljeni,
Na moj Nexus 5 sem si naložil Andorid 6.0 in me zanima, če kdo mogoče ve, kdaj ga bo možno odkleniti s prstnim odtisom.

Lp

So te pa dobr nategnil :). To je isto ko da bi na ebay šou kupovat pa prislonu bankovec na ekran da ti ga skenira.

Gapi0 ::

Nadgradnja na mobilni operacijski sistem Android 6.0 Marshmallow se bo vsekakor splačala, saj novost prinaša bogato paleto novosti. Novi Android je namreč bogatejši za številne varnostne funkcije, kot je na primer podpora za prstni odtis

Sami ::

Gapi0 je izjavil:

Nadgradnja na mobilni operacijski sistem Android 6.0 Marshmallow se bo vsekakor splačala, saj novost prinaša bogato paleto novosti. Novi Android je namreč bogatejši za številne varnostne funkcije, kot je na primer podpora za prstni odtis


To ti mora telefon podpirat in ne le OS :D N5 nima fingerprint senzorja!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mavrik ::

Gapi0 je izjavil:

Nadgradnja na mobilni operacijski sistem Android 6.0 Marshmallow se bo vsekakor splačala, saj novost prinaša bogato paleto novosti. Novi Android je namreč bogatejši za številne varnostne funkcije, kot je na primer podpora za prstni odtis


Ker vidim da se drugi raje norčujejo s tebe kot da bi podali kakšno smiselno razlago - Android 6.0 prinese podporo za bralnike prstnih odtisov. Do sedaj namreč ni bilo take podpore in smo razvijalci morali za branje prstnih odtisov uporabljati SDKje izdelovalcev telefonov (če so jih ti sploh izdali - edini kolikor vem je bil Samsung). To jasno pomeni da če si hotel v svoji aplikaciji podpreti odklepanje s prstnim odtisom, ti je stvar lahko delala samo na Samsungih in ne drugih. Od 6.0 pa zdaj ima sam Android klice za to, da bo branje prstnih odtisov delalo pri vseh proizvajalcih brez posebne podpore za vsako znamko posebej.

Vseeno pa naprava rabi dejanski bralnik prsnih odtisov na ohišju. Tega se s softwarom pač ne da spremeniti - enako kot pač ne moreš dobiti podatkov z barometra če manjka. Kljub temu da Android barometer podpira :) Nexus 5 tako te funkcionalnosti ne bo dobil (na Androdi 6.0 bodi tisti klici vračali samo "Bralnik prstnih odtisov manjka." Imata pa bralnik prstnih odtisov ob nova nexusa, 5X in 6P.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Pa je ta fingerprint sploh uporaben? Sej je pattern geslo ali pač številčno geslo. Je ta fingerprint sploh...bolši kot prejšnji mehanizmi? Je to future?

Pithlit ::

Mavrik je izjavil:

Ker vidim da se drugi raje norčujejo s tebe kot da bi podali kakšno smiselno razlago

Ker, drugi, četrti in peti post niso bili dovolj smiselni? Če komu po petem postu še vedno ni jasno zakaj zadeva ne bo delovala...
Life is as complicated as we make it...

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:

Pa je ta fingerprint sploh uporaben? Sej je pattern geslo ali pač številčno geslo. Je ta fingerprint sploh...bolši kot prejšnji mehanizmi? Je to future?


Ja, je uporaben, ker je bistveno hitrejši od kateregakoli od teh načinov. Na telefonih kjer je vgrajen v home button samo pritisneš/swipneš gumb in se telefon odklene. Prav tako recimo LastPass lahko odkleneš s potegom po senzorju namesto da tipkaš 15 mestno geslo.

Morda se od daleč ne zdi, samo ko enkrat probaš je bistveno bolj enostavno. Obenem si lahko nastaviš tudi precej daljše/varnejše geslo kot 4 znake/pattern in te potem ne spravlja ob pamet.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Na googlovi strani piše:
Using your fingerprint to unlock your device may be less secure than a strong password, PIN, or pattern.

https://support.google.com/nexus/answer...

Pa tudi do sedaj niso bli ti fingerprinti popularni...apple ga ma baje pa vem da večino folka ga sploh ne uporablja, ma raje pin.

galu ::

Apple ga ma baje, ti pa veš, da ga večina ne uporablja? Wow.

Anyway,
"Using your fingerprint to unlock your device may be more secure than a strong password, PIN, or pattern."
Ti je stavek zdaj bolj všeč?
Tako to gre.

Veron ::

Jerry000 je izjavil:


Pa tudi do sedaj niso bli ti fingerprinti popularni...apple ga ma baje pa vem da večino folka ga sploh ne uporablja, ma raje pin.

Nevem od kje ti ta info, ampak vsi, ki jih poznam (in imajo iCrap) uporabljajo touch ID, vključno z mano. Sem menjal 5->5s samo zaradi touchID, ker mi je šlo na živce tipkanje PINa (oz. en čas sm mel tud pattern, jailbreak).

no comment ::

Jerry000 je izjavil:

apple ga ma baje pa vem da večino folka ga sploh ne uporablja, ma raje pin.

Dva fičerja za katera sem na začetku samo odmahnil z roko, retina in touchid.

Zdej grem rajš na regljo kot pa na smartphone, ki ju nima.

Jerry000 ::

galu je izjavil:

Apple ga ma baje, ti pa veš, da ga večina ne uporablja? Wow.

Anyway,
"Using your fingerprint to unlock your device may be more secure than a strong password, PIN, or pattern."
Ti je stavek zdaj bolj všeč?

Ti razkrijem skrivnost, sam nobenm povedat: velik frendu/frendic ma iPhone in jih vedno vidm, ko vnašajo pin za odklep.

šernk ::

osebno sem na oneplus two takoj preklopil na fingerprint unlock, pa vrgel 4 različne prste v memory ker ne odklepam vedno z istim prstom.

hitrejše od patterna? seveda, ker samo položiš prst gor, medtem ko pri paternu moraš najprej s stranskim gumbom zbudit telefon in nato vpisat zadevo not.

bolj varno od 4 mestnega pina? da ali ne...ampak resno komu se da vsakič vpisovat 4 mestni pin pri odklepu telefona? meni se še vzorca ni ljubilo vnašat ampak sem ga moral, ker drugače je telefon prevečkrat se sam odklenil v žepu. vzorec je pa sploh najmanj varna zadeva če imaš folijo čez ekran. samo pod svetlobo pogledaš pa imaš vzorec narisan.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016534 (13580) louser
»

Galaxy S8 lahko odklenete tudi s fotografijo

Oddelek: Novice / Android
258928 (6514) microera
»

Slabi časi za zasebnost v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7225650 (21250) matijadmin
»

Samsung Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9717951 (12016) bajsibajsi
»

Nemški varuh zasebnosti proti čitalcu prstnih odtisov v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10447374 (41870) AndrejO

Več podobnih tem