» »

Muc Prenehal Pokrivati Iztrebke

Muc Prenehal Pokrivati Iztrebke

Temo vidijo: vsi

kickboxerka ::

Živjo.

Doma imam že 2meseca mladega muca(star 5mesecev).
Do sedaj ni bilo z njim nobenih težav vedno je potrebo opravil v mačjem WCju in vse skupaj kvalitetno zakopal na dno. Sedaj pa iz meni neznanega razčloga je ztem kar naenkrat nehal in čeprav potrebo še vedno opravlja v mačjem WCju svojih iztrebkov nič več ne zakoplje.

Je imel kdo od vas že tak problem z mačkom/mačko? Kak ste rešili?

WarpedGone ::

1. je kastriran?
2. išči kaj vse se je spremenilo v stanovaju ali okolici

Prvi sum je, da je muc dobil potrebo po označevanju lastine. Z vonjem želi nekomu povedat da je on tam glavni.
Zbogom in hvala za vse ribe

koyotee ::

Da ni preveč kakcev v posodi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

šajtrga ::

če ne zakoplje ni nič narobe ... samo pokaže da je dominanten v hiši
dokler se kje drugje ne podela je še ok

shadeX ::

Hehe. Pa ravno tole sem videl danes na FB :)))

Kar so povedali zgoraj bo kar držalo :D



 http://shrani.si/f/1E/66/N8EgXDM/120795391015408813604684.jpg

http://shrani.si/f/1E/66/N8EgXDM/120795391015408813604684.jpg

]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kickboxerka ::

WarpedGone je izjavil:

1. je kastriran?
2. išči kaj vse se je spremenilo v stanovaju ali okolici

Prvi sum je, da je muc dobil potrebo po označevanju lastine. Z vonjem želi nekomu povedat da je on tam glavni.


-Je kastriran ja.
-Ni se v tem času od kar ga imam nič spremenilo.

koyotee je izjavil:

Da ni preveč kakcev v posodi?


Hehe ne :) jih redno pobiram, 1x na dan(ponavadi zvečer)

šajtrga je izjavil:

če ne zakoplje ni nič narobe ... samo pokaže da je dominanten v hiši
dokler se kje drugje ne podela je še ok


Saj to sem že brala, da v naravi tista mačka katera je glavna/dominatna nalašč pušča iztrebke tudi na različnih mestih da drugi predstavniki njene vrste vedo kdo je capo di banda.

Zgodovina sprememb…

kickboxerka ::

shadeX je izjavil:

Hehe. Pa ravno tole sem videl danes na FB :)))

Kar so povedali zgoraj bo kar držalo :D



 http://shrani.si/f/1E/66/N8EgXDM/120795391015408813604684.jpg

http://shrani.si/f/1E/66/N8EgXDM/120795391015408813604684.jpg

]



Samo jaz noče, da se ma za glavnega. Sicer je večino dneva zunaj okoli hiše, razen ko pride jest potem zadrema za kakšni dve uri in pa seveda od 23h-8h se izzležava na postli.

Kako naj zatrem to situacijo? Sila neprijetno ko se ob 5h zjutraj zbudiš v smradu njegovega kakca. Sicer ga nato primem ga dam v WC in z njegovo taco zakolpljem kakec nato pa ga zabrišem čez vrata ven.

Bi kakšna pleska po riti pomagala?

WarpedGone ::

Sicer je večino dneva zunaj okoli hiše,

Tole zna bit osnovni problem.
Zunaj srečuje marsikaj, med drugim tudi druge mačke. Nekatere tudi nekastrirane, ki mu še posebej 'dišijo'. Muc je prešel iz obdobja otroštva v mladostništvo, ko začenja trzat na socialne in lastniške fore. Dobil je občutek 'ogroženosti' in zdej poskuša obdržat primat na svojem teritorju.

Prvi ukrep je totalni preklic izhoda, drugi ukrep občasno razvajanje s pribolški, tretji ukrep pa hrana nonstop na razpolago. Naj mu bo jasno da je pri tebi doma on itak glavni car in mu ni treba trpet smradu lastnih kakcev. Ja, mačku njegov kakec smrdi. Vem za primer, ko je mačku stvar tako smrdela, da je po vsaki veliki potrebi bruhal ...

Kakršnokoli fizično nasilje nad muckom bo le povečalo njegov stres in še spodbudilo zaščitniško vedenje (nezakopavanje drekcev, kako opravilo izven WCja itd).
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Svašta. Da maček postane gazda v hiši.

Vržeš ga ven, pa naj bo zunaj. Pa včasih malo lačen. Sploh če se poserje kje drugje kot v pesek. Najboljša šola.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

suhi ::

Če je maček delno zunanji, ga lahko eventuelno tudi navadiš opravljati potrebo(e) le zunaj. Tako je navajen naš maček, pa se mi zdi, da smo posledično vsi na boljšem :) Edino puščat ga ne smem predolgo samega v stanovanju. Če sem doma, pa mi itak zateži, ko hoče ven.

Dr_M ::

Ena moja macka tudi ne zakopava, druga je pa prava arheologinja. Sicer hoce nekaj kopat, ampak praska vse drugo, samo peska ne. Jebiga, hitreje pospravis. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rok Woot ::

Dva meseca je premalo za izključno vzunaj kakat pomojem, razen če imaš cel cajt odprto okno/vrata. Primi ga za vrat in zatlači glavo v njegov kakec, to bi jaz naredil :) Drugače pa večina mačkov, ki serje po stanovanju to sigurno ne dela zato, ker se mu zdi to dominantno, ampak ga moti nekaj drugega. Ni baš nek užitek mačku srat recimo na parket, tudi na posteljo ne... Ko bo starejši pa mu odstrani sekret pa bo zunaj kakal in scal. Lahko vzameš malo peska iz uporabljenega sekrata in ga posuješ vzunaj, na prostoru kjer bi rada da kaka, drugače zna jet na kako gredico kakat, ker je tam mehka zemlja.

Yohan del Sud ::

Ne ne ne, to ni rešitev. Tale rešitev s tlačenjem mladega muca v njegove iztrebke je čisto zgrešena. Itak da ga nekaj moti oziroma ima neke potrebe, ampak je še premlad za dokončno oceno. Po drugi strani. Če je res vzrok označevanje teritorija, je bolje, da se lastnica samo podela v njegov peskovnik, da bo vedel kdo je glavni. :D

Ok, hec na stran. Če naj bi bil to tudi zunanji muc, potem se mora naučit biti tudi zunaj, da bo to delal zunaj in kot vsi taki mački nerviral sosednje vrtičkarje. Pusti ga par dni samo zunaj, razen hranjenja (in obveznega crkljanja). Po tednu ga pusti nazaj noter, ampak prej zakoplji malo limonine ali pomaranče lupine pod pesek.
www.strancar.com

Ales ::

Najprej bi se zahvalil moderatorju, ker je izbrisal tista navodila za tlačenje glave muci v iztrebke. Zdaj pa še isto vsem ostalim, ki bodo pisali te neumnosti.

Pri mački se absolutno nič vzgojnega ne doseže z porivanjem glave v iztrebke, ker to dojema enostavno kot nasilje in ne zna nikakor povezati s tem, kako in kje je šla na potrebo.

V glavnem:
- način, na katerega gre katerakoli muca na potrebo je zanjo naraven in ga počne z zanjo legitimnim vzrokom
- nobeno kasnejše fizično kaznovanje (torej, kar mi dojemamo kot kaznovanje, in bi za otroka mogoče bilo celo vzgojno), mačka ne razume in posledično nanjo nima vpliva, razen da povzroči strah, bolečino, odpor in skratka vse negativno in neproduktivno
- fizično kaznovanje v trenutku opravljanja potrebe oz. takoj po tem bi kvečjemu povzročil pri muci strah pred izvršiteljem ali/in strah pred opravljanjem potrebe v posodo, nikakor pa muc tega ne bo povezal s tem, ali iztrebek zakoplje ali ne
- edini način za odpravo tega početja je, da se odpravi vzrok, ki ga mačka ima zanj. Ampak to lahko narediš le na njenem nivoju, odpraviš tisto, kar *ona* dojema kot vzrok.

WarpedOne je dal nekaj dobrih nasvetov. V osnovi tak muc le tekmuje z drugimi mačkoni, ki prihajajo v okolico oz. na njegov teritorij. Ko si utrdi primat, zna s tem početjem tudi sam od sebe prenehati, lahko pa se mu pri temu seveda pomaga in pospeši zadevo, npr. tudi tako, da se prepreči drugim mačkam dostop do hiše, če je to izvedljivo ter da se mu da na voljo še več predmetov, ki jih bo označil s svojim vonjem s praskanjem (stari predpražnik na dobrem mestu, mačji praskalniki).

Pri praskalniku je potrebno paziti predvsem, da je dovolj visok. Torej, ko se muc iztegne na zadnjih tacah in začne "brusiti kremplje" oz. pravilno rečeno, označevati teritorij z žlezami v blazinicah, naj bo praskalnik vsaj malo višji od njega. In ko bo enkrat praskalnik čisto fuč, najprej kupiti novega in ga postaviti zraven, šele čez nekaj časa pa vreči stran starega.

krneki ::

Nabav si tist WC, ki je pokrit. Potem pa imaš pesek, ki je odišavljen, potem pa na koncu lahko na vonjave vplivaš še s hrano. Jaz uporabljam vse te kombinacije in ni nobenega smradu...pa imam dva mačja komada. :P Pr men je enkrat zakopan, drugič ne...kukr jima paše.

gorazdkop ::

Če maček je samo doma, potem se da smrad odpravit z INDOOR tipom hrane, vendar je treba tudi tu malo preizkusit, ker niso vse hrane za notranje mačke ne-smrdljive. Razlika pri smradu dreka je velika med različnimi hranami.
Pomaga pa tudi dober posip. Pri nas uporabljamo lesenega Cat'Best Eko Plus, katerega lahko vržeš tudi v školjko.

Rok Woot ::

Ales je izjavil:

Najprej bi se zahvalil moderatorju, ker je izbrisal tista navodila za tlačenje glave muci v iztrebke. Zdaj pa še isto vsem ostalim, ki bodo pisali te neumnosti.

Pri mački se absolutno nič vzgojnega ne doseže z porivanjem glave v iztrebke, ker to dojema enostavno kot nasilje in ne zna nikakor povezati s tem, kako in kje je šla na potrebo.

V glavnem:
- način, na katerega gre katerakoli muca na potrebo je zanjo naraven in ga počne z zanjo legitimnim vzrokom
- nobeno kasnejše fizično kaznovanje (torej, kar mi dojemamo kot kaznovanje, in bi za otroka mogoče bilo celo vzgojno), mačka ne razume in posledično nanjo nima vpliva, razen da povzroči strah, bolečino, odpor in skratka vse negativno in neproduktivno
- fizično kaznovanje v trenutku opravljanja potrebe oz. takoj po tem bi kvečjemu povzročil pri muci strah pred izvršiteljem ali/in strah pred opravljanjem potrebe v posodo, nikakor pa muc tega ne bo povezal s tem, ali iztrebek zakoplje ali ne
- edini način za odpravo tega početja je, da se odpravi vzrok, ki ga mačka ima zanj. Ampak to lahko narediš le na njenem nivoju, odpraviš tisto, kar *ona* dojema kot vzrok.

WarpedOne je dal nekaj dobrih nasvetov. V osnovi tak muc le tekmuje z drugimi mačkoni, ki prihajajo v okolico oz. na njegov teritorij. Ko si utrdi primat, zna s tem početjem tudi sam od sebe prenehati, lahko pa se mu pri temu seveda pomaga in pospeši zadevo, npr. tudi tako, da se prepreči drugim mačkam dostop do hiše, če je to izvedljivo ter da se mu da na voljo še več predmetov, ki jih bo označil s svojim vonjem s praskanjem (stari predpražnik na dobrem mestu, mačji praskalniki).

Pri praskalniku je potrebno paziti predvsem, da je dovolj visok. Torej, ko se muc iztegne na zadnjih tacah in začne "brusiti kremplje" oz. pravilno rečeno, označevati teritorij z žlezami v blazinicah, naj bo praskalnik vsaj malo višji od njega. In ko bo enkrat praskalnik čisto fuč, najprej kupiti novega in ga postaviti zraven, šele čez nekaj časa pa vreči stran starega.


In si kdaj probal ali govoriš na pamet? Mene se noben maček ni bal/ne boji, niti nima kakih drugih težav. Pa kaj to zame ni fizično kaznovanje, pokažem mu da mi smrdi in da tukaj živim. Kar se prasklanika tiče nisem imel še nobenega in res ne vidim potrebe, da bi imel praskalnik za zunanjega mačka, katerega primarna naloga je lovlenje miši in podobnih živali. Torej ti imaš zunanjega mačka, doma pa praskalnik? Mogoče celo živiš na kmetiji?

D3m ::

Pred vrata pa naj zunaj serje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

wini ::

Pri nas cca 1,5 leta star maček lepo zagrebe...si vzame tudi 5min za pokrivanje kakcev. Tamala mačka cca pol leta stara pa grebe malo po luftu malo po stropu, malo po steni, tako da včasih ne zagrebe kakca.
Ko se zgodi da ni zagrebeno pride maček in popravi slabo zagrebljen kakec :)
Imamo pa wc na balkonu. Se zgodi 1x do 2x na mesec da smrdi ene 15min cela dnevna soba in balkon po opravljeni potrebi, tako da obvezno luftanje pripada.

WarpedGone ::

Moj ma pokrit WC na mojem WCju zraven moje školjke.
Se zgodi da ko grem js razdret prešo, pride za mano in gre še bolje zakopat svojga...
Zbogom in hvala za vse ribe

Ales ::

Rok Woot je izjavil:

In si kdaj probal ali govoriš na pamet? Mene se noben maček ni bal/ne boji, niti nima kakih drugih težav. Pa kaj to zame ni fizično kaznovanje, pokažem mu da mi smrdi in da tukaj živim. Kar se prasklanika tiče nisem imel še nobenega in res ne vidim potrebe, da bi imel praskalnik za zunanjega mačka, katerega primarna naloga je lovlenje miši in podobnih živali. Torej ti imaš zunanjega mačka, doma pa praskalnik? Mogoče celo živiš na kmetiji?

Sem probal in ne govorim na pamet. Pa razumeš ti, da se s par kilsko živalco z neprimerno manjšim volumnom možganov obnašaš v stilu "Pa kaj to zame ni fizično kaznovanje, pokažem mu da mi smrdi" in potem še misliš, da mačka razume za kaj se gre in da jo vzgajaš..?

edit: malo prijazneje napisal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Rok Woot ::

Mene razume ali pa imam tako srečo, da so me do zdaj vse. Torej ti si probal nekaj, kar močno preziraš, vsaj nakazuješ na to. Kot sem opazil že večkrat, ljudje ki so proti nasilju, le njega izvajajo največkrat. Prosim, da odgovoriš na naslednja tri vprašanja.

1. Jaz svoje mačke ne vzgajam, ji pa postavim določene meje. Ti svojo vzgajaš? Misliš da je otrok/pes?

2. Za zunanjo mačko človeku predlagaš praskalnik?

3. Kaj pa narediš ko ti sosedov maček pomarkira stanovanje? Najbrž mu vzunaj nastaviš kako miš in misliš, da se bo raje igral?

Kar se tiče mojih neprijaznih odgovorov, so odraz tvojemu pomankanju diplomacije.

eric_cartman ::

Rok Woot je izjavil:

Mene razume ali pa imam tako srečo, da so me do zdaj vse. Torej ti si probal nekaj, kar močno preziraš, vsaj nakazuješ na to. Kot sem opazil že večkrat, ljudje ki so proti nasilju, le njega izvajajo največkrat. Prosim, da odgovoriš na naslednja tri vprašanja.

1. Jaz svoje mačke ne vzgajam, ji pa postavim določene meje. Ti svojo vzgajaš? Misliš da je otrok/pes?

2. Za zunanjo mačko človeku predlagaš praskalnik?

3. Kaj pa narediš ko ti sosedov maček pomarkira stanovanje? Najbrž mu vzunaj nastaviš kako miš in misliš, da se bo raje igral?

Kar se tiče mojih neprijaznih odgovorov, so odraz tvojemu pomankanju diplomacije.


Ne morem skozi to temo brez vmešavanja..

Najprej.. Da.. Imel si srečo.. Obnašanje mačka ni tebi po meri zato, ker si mu glavo v kakec tiščal..

Zdaj pa:
1. Ne.. Mačkov se res ne vzgaja tako kot pse, ker imajo nagon in določene mogoče človeku nelogične stvari delajo prav zaradi njega.

2. Praskalnik mačku nikoli in nikdar ne bo škodil. Bo pa prej pomagalo kot praskalnik to, da se več ukvarjaš z njim. Imaš polno zadev. Od miselnih ugank za tiste brikete, da jih dobi. S tem mislim na take plošče, kjer si mora s taco ven dobit brikete recimo. Lahko pa tudi kakšne plišaste miške al pa žogice na elastiki s kašnim perjem. Moraš pa seveda ugotovit kdaj mu sploh je do igre. Pes se tukaj spet razlikuje, ker stalno rabi tvojo pozornost, medtem ko mački nekaj časa rabijo pozornost, potem pa imajo dost in jim je boljše če jih namiru pustiš.

3. Kaj je sploh poanta tega vprašanja? o.O

Za OP-a pa tole:
Bilo je že par dobrih nasvetov. Od zaprtega WC-ja do parfumiranega peska. Več se ukvarjaj z njim. Kupi kakšne priboljške in igrače. Če bo muc nasplošno srečen in brez zdravstvenih problemov, potem se bo vse postavilo na svoje mesto. Mogoče gre zgolj za obdobje.

In še to.. Če je maček zunanji oz. se rad potepa ga cepi za FIV/FELV. To je nuja. Sicer boš prej ali slej imel kakšne probleme. Pa je potem škoda, ker 30€ letno res ni nek strošek.

m0LN4r ::

wini je izjavil:

Pri nas cca 1,5 leta star maček lepo zagrebe...si vzame tudi 5min za pokrivanje kakcev. Tamala mačka cca pol leta stara pa grebe malo po luftu malo po stropu, malo po steni, tako da včasih ne zagrebe kakca.
Ko se zgodi da ni zagrebeno pride maček in popravi slabo zagrebljen kakec :)
Imamo pa wc na balkonu. Se zgodi 1x do 2x na mesec da smrdi ene 15min cela dnevna soba in balkon po opravljeni potrebi, tako da obvezno luftanje pripada.

Hehe midva mava tudi dve, pa se ena nikoli ni naučila zakopat kakca. Kople 5 minut vsepovprek, kot zmešan pol pa sam skoči vn.
Enkrat sem jo opazoval pa sploh ne ve kje je kakec oz. kaj bi morala znjim naredit. No potem včasih pride druga pa pospravi za njo.

Glede igranja pa sta kot psa. Ena pride gnjavit tko, da me z taco drega pa prosi, druga pa gre do igrače pa potem tam prosi.

Ena že zna fižol nazaj prnest, če ji ga vržem. Potem to ene 10x ponoviva pa je konc.
Same se pa najraje igrata s paketom robčov, taki basket pa odbojko špilata, da je kr hecno za gledat,
ki si ga (spizdita s police, ker nastavljeni ni kul ane).

Glede kakcov pa hjah, smrdi kot kakec, ampak na srečo je moj hujši pa muci gresta na wc večinoma istočasno z mano pa potem sproti še vržem njenega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Evo predstavljam vam muco Tora, kopa po luftu, ne zna zakopat dreka, zna pa prinest nazaj fižol in robček:


Pa ma nek fetiš, da grize vse kar je iz trgovine. Pregrizla mi je pikso od pira v sixpacku pa cel karton mleka :))

Tako se pa češe mačko, kot gospoda:


Mački na kmetiji pa serjejo zunaj, še nikoli se mu ni zaluštalo, da bi se notri. Mu žagovina v drvarnici pa krtovi wcji bolj ugajajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511915 (9336) harmony
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054362 (32330) Kamran
»

kje spi vaša mačka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6618658 (15721) gendale
»

Kako začeti živeti z mačko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012563 (11470) Pithlit

Več podobnih tem