» »

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik

1
2
3

issak ::

billy je izjavil:

Zanimivo da 950 in 950XL imata AMOLED zaslon in delujoč glance.

Ker 930 ima tudi AMOLED in ravno zaradi tega razloga glance na 930 ne deluje.


Tudi 925 ima AMOLED pa ima glance. 930 je poseben primer, nima veze s tem ali je amoled ali ne.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

billy ::

Kaj lumie bodo imele enako garancijo, kot so jo imele pod nokio, torej neko EU varianto? Serviser pa potem teleray pri nas?

Je kdo kdaj prakticiral to, da je lumio kupljeno v tujini servisiral pri nas, gre vse brez zapletov?

Kaj pa surface pro, če je kupljen v tujini in garancija pri nas, gre skozi ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

OttoParts ::

Imajo nove Lumie še vedno zastonj prenos navigacijskih map ?
Glede tega Nvidijenega čipa se že ve kateri je in ali je možno pričakovati tudi "tipkovniško bazo", ki bi jo izdelali neodvisni proizvajalci?

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

OttoParts je izjavil:

Imajo nove Lumie še vedno zastonj prenos navigacijskih map ?
Glede tega Nvidijenega čipa se že ve kateri je in ali je možno pričakovati tudi "tipkovniško bazo", ki bi jo izdelali neodvisni proizvajalci?

Tiste mape so sedaj itak zaston tudi na droidih in drugod.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Motion ::

OttoParts je izjavil:

Imajo nove Lumie še vedno zastonj prenos navigacijskih map ?
Glede tega Nvidijenega čipa se že ve kateri je in ali je možno pričakovati tudi "tipkovniško bazo", ki bi jo izdelali neodvisni proizvajalci?

Pomoje Ni varjante da bodo pustili drugim narestkeyboard dock del.

pegasus ::

Bistveno vprašanje: a imajo nove lumie še vedno interno ime "nokia nekineki"? ;) Recimo lumia 1020 sama sebe imenuje nokia 909. Kar mi je zelo všeč.

Modri dirkač ::

OttoParts je izjavil:

Imajo nove Lumie še vedno zastonj prenos navigacijskih map ?
Glede tega Nvidijenega čipa se že ve kateri je in ali je možno pričakovati tudi "tipkovniško bazo", ki bi jo izdelali neodvisni proizvajalci?


Emm, zakaj, what?
Everybody lies!

OttoParts ::

Zaradi drugih (boljših) komponent?
Čeprav, kolikor sem pogledal druge proizvajalce, ki omogočajo, da del s tipkovnico ločiš od "tabličnega" dela, ni tu nobene 3rd party razširitve.

@noraguta:
Gre prav za Nokia Maps? Ker to je bila najbolj uporabljana "pametna" funkcija na moji Lumii.

martincek1 ::

Izgleda super, bo pa zanimivo videti kakšna avtonomija baterije bo na koncu v real-life. Če bo 12 ur brskanja preko WiFi-ja in ne nekih 6-7 kot ponavadi, potem bom mogoče začel razmišljati o tej tablici.

Sicer pa zelo zasoljene cene za base model z 2012-like 8Gb rama in 128Gb SSD, precej dražji od Macbook Proja, katerega ceno in uporabnike so Apple haterji v preteklosti tako močno napadali.

||_^_|| ::

OttoParts je izjavil:

Zaradi drugih (boljših) komponent?
Čeprav, kolikor sem pogledal druge proizvajalce, ki omogočajo, da del s tipkovnico ločiš od "tabličnega" dela, ni tu nobene 3rd party razširitve.

@noraguta:
Gre prav za Nokia Maps? Ker to je bila najbolj uporabljana "pametna" funkcija na moji Lumii.


Ja, sedaj se imenuje Here maps.

lukapivk ::

Naročen Surface Pro 4. Če bi se v EU že lahko naročilo Book bi mogoče razmišljal o nakupu book-a

dottor ::

Pro in Book predvidevam da imata oba polno verzijo W10 in ne kakšne RT verzije?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

lukapivk ::

Da

jlpktnst ::

To so od Asusa pobrali, pa saj prav, meni je všeč ta transformer varianta.

Matako ::

Lonsarg je izjavil:

Bolj ko Microsoft daje ven hardware bolj vsi OEMi izpadejo kot loleki:)


Ej samo res. Kaj je plan? Konkurirati lastnim partnerjem?

Nič čudnega, da ni neke vrste za WP proizvodne licence... kdo se bo pa šel te štose.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

||_^_|| ::

Plan je naredit pravi hw, ker ostali ne znajo al pa se jim ne da.

kpkp ::

MS se bo "boril" z Macbooki ostali pa naj se grebejo v nižjih segmentih oz. naj se potrudijo in naredijo nekaj da bo izstopalo, kot to dela MS.

zee ::

Komaj cakam, da zacnejo dobavljati naprave Surface in se na netu pojavijo spodobni test. Najcenejsi Surface ali Book bi zlahka nadomestil moj prenosnik in tablico, ki bi prisla prav za na kavc.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

trnvpeti ::

surface book i5-6300u na 2.5Ghz ima single/multi cca 3000/6300
a9(ipad pro) 2500/4300
tegra X1(pixel c) cca 2600/xxxx
Exynos M1 Mongoose na 2.3Ghz ima 2300/6900

dottor ::

Ja mene tudi mika Surface PRO, da bi zamenjal tablični in prenosnik in imel vse v enem. Malo me moti, da zraven i5+8GB ne dajo možnosti 128GB SSD, kar bi mi blo vrh glave...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

damirez ::

billy je izjavil:

Kaj lumie bodo imele enako garancijo, kot so jo imele pod nokio, torej neko EU varianto? Serviser pa potem teleray pri nas?

Je kdo kdaj prakticiral to, da je lumio kupljeno v tujini servisiral pri nas, gre vse brez zapletov?

Kaj pa surface pro, če je kupljen v tujini in garancija pri nas, gre skozi ali ne?

Mam izkušnje. Sem prinesel lumio 930 brez računa, brez garancije na Teleray in so mi BP vzeli na servis. Problem je edino, ker oni nič ne popravijo, vedno rečejo padec oz vlaga... pa se ti kregej.

trnvpeti ::

surface book je napadel vse apple prenosnike in tablice in celo svojega surface pro
kr naenkrat zgleda, da je apple zgresil z designom in tablic in prenosnikov

DeeJay ::

gapipro1 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Kako ceno bodo pa nabil za Display Dock? Nč niso povedal.


Cena je 200$

http://www.microsoftstore.com/store/msu...


hmm sam to ni čist ista zadeva, kot so jo imel na predstavitvi. Tista je bla dost manjša škatlica in je imela konektorje v dveh vrstah.
http://www.slashgear.com/microsoft-disp...

issak ::

OttoParts je izjavil:

Imajo nove Lumie še vedno zastonj prenos navigacijskih map ?
Glede tega Nvidijenega čipa se že ve kateri je in ali je možno pričakovati tudi "tipkovniško bazo", ki bi jo izdelali neodvisni proizvajalci?


Here Maps ima zastonj mape na Windows Phonu (oz. Windows 10), Androidu in iOSu. Vse mape, na vseh telefonih, od Lumie 430 dalje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

dottor ::

DeeJay je izjavil:

gapipro1 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Kako ceno bodo pa nabil za Display Dock? Nč niso povedal.


Cena je 200$

http://www.microsoftstore.com/store/msu...


hmm sam to ni čist ista zadeva, kot so jo imel na predstavitvi. Tista je bla dost manjša škatlica in je imela konektorje v dveh vrstah.
http://www.slashgear.com/microsoft-disp...


Ta na linku je dock za Surface, ta mali je pa za Nokio (cene še ni) ;)

Podobno zadevo je že Ubuntu-phone obljubljal in se mi zdi fantastična če dela kot mora. Za brskanje po netu, jutub, mejle in office uporabljaš kar dockan telefon, za resnejšo uporabo upališ PC. Po možnosti imaš še vse vezano preko KVMja in si zmagal :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gapipro1 ::

Zanimivo bi bilo vedeti zakaj so spet naredili nek svoj konektor "Surface Connect" namesto da bi uporabili USB Type C?

dottor ::

A ni blo govora da bo zadeva uporabljala USB-C?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

rokp ::

billy je izjavil:

Kaj pa surface pro, če je kupljen v tujini in garancija pri nas, gre skozi ali ne?


SP3 kupljen v tujini, ko mi je napajalnik nekaj zacel nagajati (ce je bil kabel pod dolocenim kotom, ni polnil), sem samo odprl case na MSju (pri amerikancih, ker sem odpiral zvecer in v EU kao niso vec delali), v dveh dneh je bil nov napajalnik pri meni, zastonj. Pa "pokvarjenega" tudi ni bilo treba vracati, kar mi pride precej prav, ce malo pazim... ;)

jlpktnst ::

Btw, windows 10 tablični vmesnik je *popolnoma zanič* napram windows 8/8.1 vmesniku... bolje za njih da popravijo to, sicer bodo klavrno pogrnili s kombi napravo.

||_^_|| ::

gapipro1 je izjavil:

Zanimivo bi bilo vedeti zakaj so spet naredili nek svoj konektor "Surface Connect" namesto da bi uporabili USB Type C?


Ta konektor je bil predstavljen na surface 3 pro. Sklepam da so ostali na njem zaradi kompatibilnosti za nazaj ali pa ker Type C enostavno ne zmore tega vsega, ali pa zaradi obojega:)

dottor je izjavil:

A ni blo govora da bo zadeva uporabljala USB-C?


Surface 3 uporablja C, 3 pro in 4 pro pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

dottor ::

Kdo bo te zadeve prodajal pri nas? Mogoče je malo preveč optimistično upat da bi Telekom dal kakšno od teh naprav dal v program zvestobe in si jo uzamem na 24 obrokov in se vežem še za 2 leti na njih (itak tu v mojem koncu so oni najbolj stabilni in deluje kot mora) :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dami ::

Type-c, seveda če gre za gen2 usb 3.1, bi komot zmogel biti vmesnik za dock. Škoda je samo, da intel rabi par let preden da zadevo kot native v chipset.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrNighthawk ::

Matako je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Bolj ko Microsoft daje ven hardware bolj vsi OEMi izpadejo kot loleki:)


Ej samo res. Kaj je plan? Konkurirati lastnim partnerjem?

Nič čudnega, da ni neke vrste za WP proizvodne licence... kdo se bo pa šel te štose.


Ja čez 5 let bomo imeli Microsoft hardware, Apple hardware pa po možnosti še Google. Potem se boš pa moral odločit kaj izbrat. Trenutno se mi zdi, da so pri Microsoftu najbolj "usmiljeni" in, da delajo aplikacije za vse tri ostale. Kaj bo šele čez 5 ali 10 let...

roli ::

Tale novi Surface Book je prav luštna zadeva. Trenutno sem sicer s svojim Asus Taichijem precej zadovoljen, ampak, ko ga bo treba menjat bom pa resno razmišljal o tem (ali pa kakem naslednjiku tega).

Bi pa z veseljem zamenjal svojega Macbook Proja s tem. Nažalost rabim Mac OS. Če jim uspe hackintosh lepo popedenati gor ga pa kupim naslednji dan.
http://www.r00li.com

Anney ::

Glede display docka za L950 še ni znana cena, kaj več pa se lahko prebere tukaj: Microsoft Display Dock
Trenutno je tole kompatibilno samo z L950 zanima pa me ali bo kompatibilno tudi s katerimi ostalimi modeli na daljši rok, predvsem starejšimi?

martincek1 ::

Baje da kot tablica Surface Book ne zdrži niti 4 ure... v tem primeru rahlo izgubi svojo vrednost.

Motion ::

Anney je izjavil:

Glede display docka za L950 še ni znana cena, kaj več pa se lahko prebere tukaj: Microsoft Display Dock
Trenutno je tole kompatibilno samo z L950 zanima pa me ali bo kompatibilno tudi s katerimi ostalimi modeli na daljši rok, predvsem starejšimi?

Najbrš da ne ker stali telefoni ne podpirajo continuuma (Stari SoCi ne podpirajo slike na večih zasloni, pa tudi usb 2.0 je mal prepočasen)

trnvpeti ::

se pravi 2/3 baterije je v tipkovnici, 1/3 v ekranu
in logicno, da se prenosnik ne prevrne

kako je z menjavo baterij?

Motion ::

martincek1 je izjavil:

Baje da kot tablica Surface Book ne zdrži niti 4 ure... v tem primeru rahlo izgubi svojo vrednost.

saj najbrš niti ni mišljeno da bi bil zaslon dlje časa ločen od tipkovnice. Za tisto je surface, Surface book je prvo prenosnik in šele nato tablca.

BT52 ::

Mene pa predvsem zanima kako ima rešeno tale Lumia tale hladilni sistem?

Jaz si predstavljam, kot neki pasivni sistem aka https://www.google.si/patents/CN1040528...

billy ::

Bojda ima "surface tehnologijo", torej nekako tako, kot je v tablicah, mogoče je SP3 že to imel in si ga je nekdo od bližje pogledal (odprl, razkopal, itd...)

Egidij88 ::

Book mi izgleda dobro. Ima pa svojo ceno, to je biznis naprava, za doma je škoda denarja.

Motion ::

BT52 je izjavil:

Mene pa predvsem zanima kako ima rešeno tale Lumia tale hladilni sistem?

Jaz si predstavljam, kot neki pasivni sistem aka https://www.google.si/patents/CN1040528...

Naj bi blo nekaj podobnega sam da brez ventilatorja
http://microsoft-news.com/heres-how-the...

PrihajaNodi ::

Tale 950 bo najverjetneje moja. Samo da dobim W 10 na mojo 920 da vidim da ga niso kje polomili, drugače pa top. Lahko bi bil malo manjši a vseeno. Pa upam na kak premium pokorvček. Sem že mislil migrirati na LG G4 a je fotič še vedno top na lumijah.

boolsheat ::

martincek1 je izjavil:

Baje da kot tablica Surface Book ne zdrži niti 4 ure... v tem primeru rahlo izgubi svojo vrednost.


Ma niti ne, Surface Book je prvo laptop potem tablica. Če rabiš najprej tablico potem laptop greš po Surface Pro... So zelo v redu to naštudirali.

Ganon ::



Kakšen lepotec. 8-)

dotomaz ::

Kaj sem res jaz edini, ki ga moti "špranja" pri tečaju, ko je surface book zaprt?

Invictus ::

dotomaz je izjavil:

Kaj sem res jaz edini, ki ga moti "špranja" pri tečaju, ko je surface book zaprt?

Bo treba videti v živo. Nima ščegetavka. Zame velik minus. Očitno se bom moral res navadit trackpada.

Kaj bluzijo da je 2x hitrejši od MacBook Pro? Saj ima praktično isti hardware.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

Invictus je izjavil:

dotomaz je izjavil:

Kaj sem res jaz edini, ki ga moti "špranja" pri tečaju, ko je surface book zaprt?

Bo treba videti v živo. Nima ščegetavka. Zame velik minus. Očitno se bom moral res navadit trackpada.

Kaj bluzijo da je 2x hitrejši od MacBook Pro? Saj ima praktično isti hardware.

jabuk nima extra gpu-ja.
Everybody lies!

billy ::

btw, osnovni modeli book-a so tudi brez GPU, afaik, tak da se "pravi" book začne šele pri 2000$...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorola predstavila Droid Turbo 2 z nezlomljivim zaslonom in manjšega brata Droid Ma

Oddelek: Novice / Android
3413491 (10866) MrStein
»

Nokia je predstavila nove Lumie

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3912009 (6417) nejcek74
»

Učenec Xiaomi prehitel učitelja z novimi tablicami

Oddelek: Novice / Android
3616938 (12858) cegu
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421404 (20098) PrihajaNodi

Več podobnih tem