» »

Sound in buffer underrun

Sound in buffer underrun

Vlady ::

Ok zdej pa eno zelo pomembno vprašanje, ki pomoje ne zanima samo mene.
Problem je namreč v "pokanju" in "preskakovanju" zvoka.
Imam 1800+ XP AMD 1GB RAM-a, in SB audigy platinum.
Uporabljam Fruity loops, Reason 2 in VST Cubase. Za predvajanje pa ponavadi winamp, ker je najbolj preprost.
V vsakem od teh programov se da nastavit buffer za zvok od 0ms do 2000ms. Tam okoli 50ms je nekako normalen odzivni čas.
Jaz imam buffer povsod nastavljen na 75ms, vendar vseeno še vedno pride do bufferunderrun-a. Procesor mi obdelava zvoka obremenjuje povprečno okoli 70% ali več. Res da uporablam večinoma efektov na računalniku, ker so tapravi predragi :D Nekaj pa jih ima tudi zvočna sama, kjer se zopet pojavi problem!
Efektov na zvočni ne morem uporabljat, ker jih program ne zna uporabljat.
Zanima me, če se da kako pospešit povezavo med procesorjem in zvočno, in ali se da kako razbremenit procesor, pri obdelavi zvoka. Sam večinoma delam z 24-bitnim 96kHz zvokom. Če ima kdo podobno kartico, in se mu kaj sanja glede tega... bi prosil za malo pomoči :)

Vlady ::

Aja pozabu sem pa še na ta problem: pri winampu, ko predvajam mp3, mi dostikrat kar "preskakuje". Nastavitve sem že 100x premetal okol, in je vse "v mejah normale" ko bi moglo normalno delovat.
Pri Fruity Loops: že samo ko program zaženem (in nič ne delam v njem), mi za 30% obremeni procesor.
Se komu kej sanja kaj bi mi obremenjevalo procesor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za izdelavo glasbe iz nič

Oddelek: Programska oprema
122055 (1780) brodul
»

Program za izdelavo glasbe?

Oddelek: Zvok in slika
153847 (3646) Fatboyslim
»

program za izdelavo glasbe DJ

Oddelek: Programska oprema
175720 (5476) Nejc Pintar
»

Obdelava zvoka - AMD vs. INTEL

Oddelek: Zvok in slika
312169 (1689) partysound
»

zvočna do 150k

Oddelek: Zvok in slika
162250 (1935) LunKi

Več podobnih tem