» »

Vpis na podiplomski študij po 26. letu

Vpis na podiplomski študij po 26. letu

eric_cartman ::

Živjo! Sprašujem v imenu druge osebe..

Vse kar sem uspel zbrskat na temo statusa je to, da imaš status lahko če se vpišeš do 26. leta na dodiplomski študij 6 let oz. 4 leta za podiplomski študij.

Ampak kaj pa če se na podiplomski študij vpišeš po 26. letu, v primeru te osebe? Imaš lahko status? Delati oz. zaposliti se namreč ne moreš, ker potem zanemariš študij, zato pa bi nujno potreboval status, da lahko delaš med vikendi ipd.

Finančna podpora staršev ne pride v poštev, ravno tako pa oseba minimalno presega standard za štipendijo oz. ji štipendije ne bi dodelili.

Kaj torej storiti?
Hvala za odgovore!

P.S.: Prosim brez modrovanj, ker se gre konec koncev za nadaljevanje študija po zaključeni diplomi!

lebdim ::

Odvisno, ali je ta druga oseba delala študij po bolonjski. Pri meni je recimo tako, da če bi želel iti na podiplomski študij, bi šel samo na 3. stopnjo (doktorski študij), ker sem diplomiral še po starem načinu študija (starem dodiplomskem).

Mislim, da status vseeno imaš. Imeli smo sošolca, ki je bil star 49 let, ko se je vpisal na našo smer. Vseeno, pozanimaj se na željeni fakulteti, v referat za take zadeve pa verjetno znaš poiskati informacijo in telefon dvigniti ter poklicati. :D

eric_cartman ::

@lebdim hvala

In ja.. Študij je ta oseba delala po bolonjskem programu.

Ubistvu sprašujem zato, ker je bil odgovor osebe zaposlene na študentskem servisu takšen, da statusa, če se vpišeš po 26. letu več nimaš, četudi greš na podiplomski študij. Ampak se mi to zdi zelo čudno..

lebdim ::

@eric,

status vseeno imaš, edino kar je, plačuješ obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje po 26. letu starosti.

tiran2000 ::

ona na študentskem servisu nima pojma. kot so napisali pred mano

Phantomeye ::

eric_cartman je izjavil:

Živjo! Sprašujem v imenu druge osebe..

Vse kar sem uspel zbrskat na temo statusa je to, da imaš status lahko če se vpišeš do 26. leta na dodiplomski študij 6 let oz. 4 leta za podiplomski študij.

Ampak kaj pa če se na podiplomski študij vpišeš po 26. letu, v primeru te osebe? Imaš lahko status? Delati oz. zaposliti se namreč ne moreš, ker potem zanemariš študij, zato pa bi nujno potreboval status, da lahko delaš med vikendi ipd.

Finančna podpora staršev ne pride v poštev, ravno tako pa oseba minimalno presega standard za štipendijo oz. ji štipendije ne bi dodelili.

Kaj torej storiti?
Hvala za odgovore!

P.S.: Prosim brez modrovanj, ker se gre konec koncev za nadaljevanje študija po zaključeni diplomi!


placujes obvezno zavarovanje, pa mislim, da nimaš 'popusta' pri dohodnini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kam na podiplomca?

Oddelek: Šola
225976 (5023) bajsibajsi
»

26 leto starosti in opcije

Oddelek: Šola
186993 (4818) SaXsIm
»

Kako do statusa študenta po 26. letu in diplomiranju?

Oddelek: Loža
107034 (6804) otago
»

Se lahko vpišem?

Oddelek: Šola
136671 (6326) deadzone
»

Študij fizike v Avstraliji

Oddelek: Šola
365826 (4759) mojca

Več podobnih tem