» »

Konflikt v Siriji

Konflikt v Siriji

Temo vidijo: vsi
««
110 / 285
»»

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Seveda je odgovor jasen, čeprav propaganda namiguje, da je neznan. Bolnišnice bombardirajo zato, da naredijo situacijo za sovražno stran nevzdržno. Se je sploh vprašala zakaj ne bi bombardirali bolnišnic? Ruski sloves je tako ali tako v gnojnici, še nekaj zločinov proti človeštvu jim niti ne škodi več.

Da, za sovražno stran. Argument Frelihove je v resnici, da ciljati civiliste nima vojaškega smisla (celo za Ruse in Assada). Tvoja premisa pa je, da naj bi bile bolnišnice v vzhodnem Aleppu izključno civilne ustanove. Ali so res?

Smrekar1 je izjavil:

Konkretno od tega osebka prosim, da mi pove zakaj je bila vietnamska odstranitev Rdečih Kmerov napačna, oziroma če tega ne more narediti, zakaj pri nekaterih državah lahko upošteva vsa relevantna dejstva, pri ZDA jih pa ne more. Če mu uspe se bom poglobil v njegove teze, če ne pa je propagandni plačanec, ki dobi še preveč pozornosti.

Kampučija # Severni Vietnam. Ampak, ko ti enkrat z redečo cunjo pomahajo pred očmi ...

Smrekar1 je izjavil:

Zadeva je nevredna pozornosti. Brez kančka dvoma je dokazano, da te stvari delajo vladne sile, NATO marsikaj tega sploh ne more. Že samo dejstvo, da v članku najdem tako očitno propagandno laž kaže na izrazito pristranskost avtorice.

Ravno pri zadnjem bombardiranju humanitarnega konvoja so ravno Bele čelade pokazale na prvi pogled povsem verodostojno zgodbo, kot dvomljivo propagando, ko so poskušali napad na vsak način pripisati neposredno Rusom.

Smrekar1 je izjavil:

Glede na to, da je bil intervju s pripadnikom 'al Nusre' posnet na vladni strani fronte (!) se pojavijo precej velika vprašanja o tem ali je bil res pripadnik al Nusre. Posledica so seveda obtožbe, da si zgodbe preprosto izmišljuje, precej utemeljene. To nima nobene zveze s cenzuro civiliziranih držav, ampak preprosto z njegovim nemoralnim vedenjem.

Zlat prstan pri lokalnem plačancu al Nusre ali lokacija kamnoloma na takrat nezasedenem ozemlju naredita Todenhöferja avtomatično za nemoralnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:


Da, za sovražno stran. Argument Frelihove je v resnici, da ciljati civiliste nima vojaškega smisla (celo za Ruse in Assada).


Očitno se ne Rusi in ne klavec Assad z njo ne strinjajo. Drugega zaključka tu ne moreš povleči. Njen propagandični poskus je nezavljidljivo patetičen.

Tvoja premisa pa je, da naj bi bile bolnišnice v vzhodnem Aleppu izključno civilne ustanove. Ali so res?


Fascinira me kako lahkotno poskušaš opravičevati zločine proti človeštvu češ "zdravijo tudi ranjene borce". Si res tako zaslepljen, ali zgolj tako dobro plačan?

Naj ti pomagam, ruski napadi na bolnišnice so direktna kršitev Ženevske konvencije iz leta 1949, najbolj je tu relevanten 23. člen. Vojni zločin je definitvno, diskutiramo lahko ali je tudi zločin proti človeštvu. Take ti podpiraš. Sramuj se.

Ravno pri zadnjem bombardiranju humanitarnega konvoja so ravno Bele čelade pokazale na prvi pogled povsem verodostojno zgodbo, kot dvomljivo propagando, ko so poskušali napad na vsak način pripisati neposredno Rusom.


A to tisto bombardiranje, ki sta ga izvedla dva Su-24 z nedvomno ruskimi bombami in ga je potem Agitprop poskušal pripisati vsem po spisku z vesoljčki vred in potem še rekel, da je bilo upravičeno, ker so zraven vozili orožje?
Potem se še prašuješ zakaj takim kot si ti rečemo propagandisti in vas ne jemljemo resno. Kot sem rekel, samo zadnja poved v članku je relevantna.

Zlat prstan pri lokalnem plačancu al Nusre ali lokacija kamnoloma na takrat nezasedenem ozemlju naredita Todenhöferja avtomatično za nemoralnega?


Nikakor. Za nemoralnega ga naredita izmišljevanje pravljic, ki jih prodaja kot resnico in laganje da govori s članom al-Nusre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:


Naj ti pomagam, ruski napadi na bolnišnice so direktna kršitev Ženevske konvencije iz leta 1949, najbolj je tu relevanten 23. člen. Vojni zločin je definitvno, diskutiramo lahko ali je tudi zločin proti človeštvu. Take ti podpiraš. Sramuj se.

Tudi ti.

Si že pozabil razsuto bolnico v Afganistanu lani? A so tisto tudi Rusi zadeli?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Invictus je izjavil:


Tudi ti.


To je tudi ime logičnega nesmisla, ki ga poskusiš uporabiti. Uporaba logičnih nesmislov praviloma pomeni, da si intelektualni del debate že izgubil.

No, zdaj ko je to za nami, se lahko posvetimo še tej cvetki:

Si že pozabil razsuto bolnico v Afganistanu lani? A so tisto tudi Rusi zadeli?


A to misliš tisto, ko so na njih streljali iz bolnišnice in so ameri kljub temu še vedno kaznovali vpletene in plačali odškodnino? Ti to resno primerjaš s kampanijo dvojnih napadov na bolnišnice, kjer so v najboljših časih zadeli dve tedensko in potem lagali, da niso bili oni?

Tole je še za kremeljskega plačanca nizkotno. Sramuj se.

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Očitno se ne Rusi in ne klavec Assad z njo ne strinjajo. Drugega zaključka tu ne moreš povleči. Njen propagandični poskus je nezavljidljivo patetičen.

...

Fascinira me kako lahkotno poskušaš opravičevati zločine proti človeštvu češ "zdravijo tudi ranjene borce". Si res tako zaslepljen, ali zgolj tako dobro plačan?

Naj ti pomagam, ruski napadi na bolnišnice so direktna kršitev Ženevske konvencije iz leta 1949, najbolj je tu relevanten 23. člen. Vojni zločin je definitvno, diskutiramo lahko ali je tudi zločin proti človeštvu. Take ti podpiraš. Sramuj se.

Evo globoko se sramujem že ob misli, da bi lahko pomislil, da je lahko bolnišnica lahko hkrati tudi skladišče orožja. Ali da bi teroristi uporabili bolnišnice in bolnike kot žive ščite. Ali da bi jim kaj takega sploh padlo na pamet. Je pa to tudi slamnati mož, ker ne jaz ne Frelihova tega dejanja nisva opravičevala.

Drugače pa si ravnokar sam potrdil poanto Frelihove, da je sramotenje lahko uporabljeno kot propagandno sredstvo.

Smrekar1 je izjavil:

A to tisto bombardiranje, ki sta ga izvedla dva Su-24 z nedvomno ruskimi bombami in ga je potem Agitprop poskušal pripisati vsem po spisku z vesoljčki vred in potem še rekel, da je bilo upravičeno, ker so zraven vozili orožje?
Potem se še prašuješ zakaj takim kot si ti rečemo propagandisti in vas ne jemljemo resno. Kot sem rekel, samo zadnja poved v članku je relevantna.

Točno tiste, poglej si par prispevkov nazaj, kakšne pravljice o OFAM 250-270 bombah so napletle Bele čelade in pa Bellingcat. Še Pac-man je nehal s tem.

Smrekar1 je izjavil:

Nikakor. Za nemoralnega ga naredita izmišljevanje pravljic, ki jih prodaja kot resnico in laganje da govori s članom al-Nusre.

Oujea, sploh ker je tako lahko in enostavno ločiti manj in bolj zmerne glavorezce. In slednje od plačancev in kriminalcev. In ideološko opredelitev in čistost od terenske učinkovitosti in poveljstva.

Katere laži in izmišljije pa imaš točno v mislih, če ne prstana in lokacije kamnoloma?

XsenO ::

Edino kar se je za sramovat je kakršnokoli opravičevanje streljanja na civiliste s strani ene velesile s streljanjem na civiliste druge velesile.

Za 42 mrtvih pa jako huda kazen vpletenih: prisiljen dopust (po možnosti plačan), retreining in morebitne težave pri napredovanju. Odškodni pa verjetno nižja kot cena municije, ki so jo zapravli za napad
1 + 1 = 1

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:


Evo globoko se sramujem že ob misli, da bi lahko pomislil, da je lahko bolnišnica lahko hkrati tudi skladišče orožja. Ali da bi teroristi uporabili bolnišnice in bolnike kot žive ščite. Ali da bi jim kaj takega sploh padlo na pamet. Je pa to tudi slamnati mož, ker ne jaz ne Frelihova tega dejanja nisva opravičevala.


Mhm, sigurno. Dokazi za to so pa na temni strani Meseca ane? Luke Meseca.

Drugače pa si ravnokar sam potrdil poanto Frelihove, da je sramotenje lahko uporabljeno kot propagandno sredstvo.


Temu nihče ne oporeka. Je pa ona tista, ki ga uporablja kot propagandno sredstvo. Jaz ti samo povem kje si se osramotil.


Oujea, sploh ker je tako lahko in enostavno ločiti manj in bolj zmerne glavorezce.


Na njemu je, da dokaže kar je povedal. Glede na videno bo to bolj težka. Dokler mu to ne uspe so obtožbe o pravljičarstvu še kako na mestu.

XsenO je izjavil:

Edino kar se je za sramovat je kakršnokoli opravičevanje streljanja na civiliste s strani ene velesile s streljanjem na civiliste druge velesile.


Ugani katera stran to počne.

Namig: to so tisti, ki so na strani največje države na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Jaz ti samo povem kje si se osramotil.

No, pa mi povej, kje točno in katero moralno ali logično napako sem naredil.

Namig: Pri tem pazi, da se spet ne osramotiš še enkrat z izključevanjem tretjega ali slamnatim možem. Ker oboje si v zadnji izmenjavi že naredil. Najprej, ko si trdil, da Rusi namerno napadajo civilne cilje in dal kot primer tega zadnji napad na bolnišnico (in potihem izključil možnost, da je recimo bolnišnica lahko hkrati tudi še kako vojaški cilj). Slamnatega moža, ko trdiš, da opravičujem napade na civilne cilje, kar pa ne drži, samo opozoril sem te na tvojo lastno logično napako, ko si to možnost (po tihem) neargumentirano izključil.

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Na njemu je, da dokaže kar je povedal. Glede na videno bo to bolj težka. Dokler mu to ne uspe so obtožbe o pravljičarstvu še kako na mestu.

Če je sogovornika izbral v dobri veri, je to za začetek dovolj, da se obrani obtožb o pravljičarstvu oz. propagandi. Težje bo pa v tem primeru kvečjemu s profesionalnostjo (dolžno skrbnostjo, (ne)sposobnostjo preveriti sogovornika).

Šimpanz ::

Ameri v Siriji delajo isto kot so počeli v Avganistanu pred 30 leti. Podpirajo islamske skrajneže, da bi nagajali Rusom. ko jih bodo čez leta spet dobili po prstih od istih skrajnežev bo pa spet vse narobe.

Pac-Man ::

združeni narodi:

http://www.reuters.com/article/us-midea...

Attack on Aleppo aid convoy was air strike: U.N. expert

...

"We had an image of that and could clearly see the damage there. With our analysis we determined it was an air strike and I think multiple other sources have said that as well," Lars Bromley, research adviser at UNOSAT, told a news briefing.

"For air strikes, what you are usually looking out for is the size of the crater that is visible and the type of crater," he said. A giant crater was caused "almost certainly (by) air dropped munitions" as opposed to artillery or mortars, he said.

...

UNOSAT (U.N. Operational Satellite Applications Programme), which reviews only commercially available satellite images, has not been asked to share its analysis with the U.N. investigators, but is prepared to do so, UNOSAT manager Einar Bjorgo said. "Our images are from time to time used in order to brief Security Council members," he said.

Rusija:

https://sputniknews.com/middleeast/2016...

September Attack on UN Aid Convoy in Syria Well-Prepared Hoax, Investigators Say

The September 19 attack on a UN humanitarian convoy in Aleppo was "a well-prepared hoax", according to a group of independent military experts attached to the International Syria Support Group (ISSG).

...

According to the report seen by RIA Novosti, the experts studied the video recording made by the Russian drones accompanying the convoy, where "a car with a trailer clearly carrying a large-caliber mortar" can be seen. They also noted that al-Nusra Front-controlled militants were active in the region, when the convoy was attacked.

...

The experts analyzed the footage and photos of the attack in the media and came to a conclusion that "the attack" was staged: in particular, the cabin of one of the trucks was not affected and "has no trace of a close explosion — traces of debris or holes, only the cargo damaged." Furthermore, the edges of the holes in damaged trucks are covered with rust. The road surface was also in perfect condition, while according to the experts it would have been damaged if it were hit by an airstrike.


Oboje je bilo objavljeno danes. Kar tako naprej, počasi bo tudi najbolj slepim jasen ruski modus operandi.

Pac-Man ::

windigo je izjavil:



@Polonca in Todenhöfer

Punca je malo za časom, "poveljnik al nusre" je bil čez vikend indentificiran. To je Ahmad Sheikh al-Daat, assadov človek v tistih krajih.

https://en.zamanalwsl.net/news/18698.ht...



Že pred tem je bilo veliko vprašanj, nosi npr. velik pečatni prstan, islamistom pa je zlat nakit strogo prepovedan.

windigo ::

Pac-Man je izjavil:

windigo je izjavil:



@Polonca in Todenhöfer

Punca je malo za časom, "poveljnik al nusre" je bil čez vikend indentificiran. To je Ahmad Sheikh al-Daat, assadov človek v tistih krajih.

https://en.zamanalwsl.net/news/18698.ht...



Že pred tem je bilo veliko vprašanj, nosi npr. velik pečatni prstan, islamistom pa je zlat nakit strogo prepovedan.


To zadnje sem bral v Spieglu, ja. Poleg tega, da ima probleme locirat kamnolom, v katerem je posnet video, kar je IMO še največji problem. Ampak Spiegel je že izgubljal tožbe pred nemškimi sodišči in umikal članke o Todenhöferju, tako da ni ravno najbolj nepristranski.

Če je pa ta video oz. članek ultimativni dokaz (ker zaradi mene bi bil tam lahko tudi Saddam Hussein, če bi bil le še živ in v dobri kondiciji), potem se morajo fantje še malo potruditi in pokazati še kaj drugega kot monumentalno glasbo.

Fritz ::

Če tole še ni bilo prilepljeno...toliko, da se ve o kakšnih opcijah debatirajo v vrhu ZDA...



"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

oo7 ::

Air strike kills pro-government fighters in Iraq
It is unclear whether the Iraqi army or the US-led coalition carried out the erroneous strike that killed at least 20.

http://www.aljazeera.com/news/2016/10/a...

An airstrike has left at least 20 pro-government tribal fighters dead near the Iraqi city of Mosul, a US defense official told AFP, while admitting that the strike had "most likely" been carried out by US-led coalition jets.


Američani bodo premagali ISIS tako, da bodo popoloma zbombardirali Sirsko in Iraško vojsko.

Telbanc ::

Smrekar1 je izjavil:

windigo je izjavil:


Evo globoko se sramujem že ob misli, da bi lahko pomislil, da je lahko bolnišnica lahko hkrati tudi skladišče orožja. Ali da bi teroristi uporabili bolnišnice in bolnike kot žive ščite. Ali da bi jim kaj takega sploh padlo na pamet. Je pa to tudi slamnati mož, ker ne jaz ne Frelihova tega dejanja nisva opravičevala.


Mhm, sigurno. Dokazi za to so pa na temni strani Meseca ane? Luke Meseca.

Drugače pa si ravnokar sam potrdil poanto Frelihove, da je sramotenje lahko uporabljeno kot propagandno sredstvo.


Temu nihče ne oporeka. Je pa ona tista, ki ga uporablja kot propagandno sredstvo. Jaz ti samo povem kje si se osramotil.


Oujea, sploh ker je tako lahko in enostavno ločiti manj in bolj zmerne glavorezce.


Na njemu je, da dokaže kar je povedal. Glede na videno bo to bolj težka. Dokler mu to ne uspe so obtožbe o pravljičarstvu še kako na mestu.

XsenO je izjavil:

Edino kar se je za sramovat je kakršnokoli opravičevanje streljanja na civiliste s strani ene velesile s streljanjem na civiliste druge velesile.


Ugani katera stran to počne.

Namig: to so tisti, ki so na strani največje države na svetu.








http://www.newsweek.rs/nauka-tehnika/59...

"Avganistan: U NATO bombardovanju bolnice "Lekara bez granica" u Kunduzu ubijeno najmanje 20 osoba; NATO - Bolnica je moguća "kolateralna šteta napada"

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:


No, pa mi povej, kje točno in katero moralno ali logično napako sem naredil.


Misliš preden si označil bolnišnico za vojaško tarčo, ker Rusi niso mogli vedeti, da spodaj ni skladišča orožja?

windigo je izjavil:


Če je pa ta video oz. članek ultimativni dokaz (ker zaradi mene bi bil tam lahko tudi Saddam Hussein, če bi bil le še živ in v dobri kondiciji), potem se morajo fantje še malo potruditi in pokazati še kaj drugega kot monumentalno glasbo.


Kje je pa kak dokaz, da je res šlo za poveljnika al-Nusre?

Vprašam ker se vse sklada s tem, da je šlo za igralca, nič pa ne nakazuje, da je šlo za resnico. Razen trditve profesionalnega pravljičarja, ki so ga že ničkolikokrat dobili na laži, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Telbanc ::

Smrekar1 je izjavil:

windigo je izjavil:


No, pa mi povej, kje točno in katero moralno ali logično napako sem naredil.


Misliš preden si označil bolnišnico za vojaško tarčo, ker Rusi niso mogli vedeti, da spodaj ni skladišča orožja?

windigo je izjavil:


Če je pa ta video oz. članek ultimativni dokaz (ker zaradi mene bi bil tam lahko tudi Saddam Hussein, če bi bil le še živ in v dobri kondiciji), potem se morajo fantje še malo potruditi in pokazati še kaj drugega kot monumentalno glasbo.


Kje je pa kak dokaz, da je res šlo za poveljnika al-Nusre?

Vprašam ker se vse sklada s tem, da je šlo za igralca, nič pa ne nakazuje, da je šlo za resnico. Razen trditve profesionalnega pravljičarja, ki so ga že ničkolikokrat dobili na laži, seveda.


Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Misliš preden si označil bolnišnico za vojaško tarčo, ker Rusi niso mogli vedeti, da spodaj ni skladišča orožja?

Vidiš, ti točno veš, kaj Rusi vedo in česa ne vedo, jaz včasih ne vem niti tega, kje se me glava drži in dvomim celo v točnost včerajšnjih spominov.

Smrekar1 je izjavil:

Razen trditve profesionalnega pravljičarja, ki so ga že ničkolikokrat dobili na laži, seveda.

Po odločitvi nemških sodišč je v sporu Todenhöfer vs. der Spiegel krivo obtoževal slednji in je moral zato umakniti nekaj člankov.

Ne trdim, da je intervju pristen (ne vem tudi, da morda ni), ampak rad bi res videl ta "ničkolikokrat ujet na laži".

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:


Vidiš, ti točno veš, kaj Rusi vedo in česa ne vedo,


V bistvu je tako, da bi morali biti trdno prepričani, da so pod bolnišnico skladišča orožja. Če ne vedo da jih ni je to zločin proti človeštvu. Napadli niso ene bolnišnice, temveč po dve tedensko.

Ne trdim, da je intervju pristen (ne vem tudi, da morda ni),


Reciva takole, če je pristen je al-Nusra tudi enako SAA.

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

windigo je izjavil:

Ne trdim, da je intervju pristen (ne vem tudi, da morda ni),


Reciva takole, če je pristen je al-Nusra tudi enako SAA.

Še ena iz nabora tvojih repetitio mater veritatum. Ampak jaz bi res rad videl Todenhöferjeve dokazane laži.

Namig: lokacija kamnoloma v katerem je posnet intervju je bolj obetavna od prstanov, ki jih je nosil tudi Osama bin Laden.

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:


Namig: lokacija kamnoloma v katerem je posnet intervju je bolj obetavna od prstanov, ki jih je nosil tudi Osama bin Laden.


Za koga? Resna analiza namreč kaže, da je kamnolom vedno bil na režimski strani fronte.

Načeloma nas to ne bi smelo presenetiti.

In July 2012, Todenhofer conducted an interview with Bashar al-Assad. Leaked electronic emails from the regime’s archive that were published by Now newspaper in 2015, showed the warm relationship connecting Todenhofer to al-Jaffari. Todenhofer repeatedly congratulated Shahrazad on her supposed success in improving Bashar al-Assad’s image and praised the regime officials and Bashar saying, “he is doing very well” and he is “the only leader” able to provide “a stable, secure and modern democracy” in Syria.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

In July 2012, Todenhofer conducted an interview with Bashar al-Assad. Leaked electronic emails from the regime’s archive that were published by Now newspaper in 2015, showed the warm relationship connecting Todenhofer to al-Jaffari. Todenhofer repeatedly congratulated Shahrazad on her supposed success in improving Bashar al-Assad’s image and praised the regime officials and Bashar saying, “he is doing very well” and he is “the only leader” able to provide “a stable, secure and modern democracy” in Syria.

To je bias, ne "ničkolikokrat ujet na laži". Malo manjši sicer od tvojega, zato ga verjetno ne prepoznaš.

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:

To je bias, ne "ničkolikokrat ujet na laži".


Aja, ker snemanje intervjuja s pomembnim častnikom v SAA in predstavljanjem le-tega kot poveljnika al-Nusre ni laž ane? :))

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Aja, ker snemanje intervjuja s pomembnim častnikom v SAA in predstavljanjem le-tega kot poveljnika al-Nusre ni laž ane? :))

Kje so dokazi, da je laž? (dvomov je kar nekaj, od neumnih tipa prstan, do zelo resnih tipa lokacija kamnoloma, video z "razkrito identiteto častnika SAA v intervjuju" pa ni vreden decilitra tople vode, kot sem napisal, zaradi mene bi bil v njem lahko tudi Saddam Hussein če bi bil še živ in v dobrem stanju ali pa katerikoli od njegovih 32 bratrancev in dvojnikov).

Je pa dobra metoda, nekdo naredi nek half assed propagandni video, ki ga objavi kakšna propagandna stran, to povzame malo manj propagandna, ki objavi kdaj tudi kakšno zaresno novico, to povzamejo potem napol resni in napol rumeni mediji, slednje resni mediji in nazadnje te resne medije kot dokaz povzamejo še vsi propagandisti. In imamo novo resnico.

Smrekar1 ::

windigo je izjavil:


Kje so dokazi, da je laž?


Citiral si jih v oklepaju.

Je pa dobra metoda, nekdo naredi nek half assed propagandni video, ki ga objavi kakšna propagandna stran, to povzame malo manj propagandna, ki objavi kdaj tudi kakšno zaresno novico, to povzamejo potem napol resni in napol rumeni mediji, slednje resni mediji in nazadnje te resne medije kot dokaz povzamejo še vsi propagandisti. In imamo novo resnico.


To se je v tem primeru zgodilo z 'intervjujem'.

windigo ::

Smrekar1 je izjavil:

Citiral si jih v oklepaju.

Zapis = Citat.
Dvom = Dokaz.
Neznanje = Moč.

Tarzan ::

"Therefore, any missile or air strikes on the territory controlled by the Syrian government will create a clear threat to Russian servicemen."

"Russian air defense system crews are unlikely to have time to determine in a 'straight line' the exact flight paths of missiles and then who the warheads belong to. And all the illusions of amateurs about the existence of 'invisible' jets will face a disappointing reality," Konashenkov added

oo7 ::

France: Le Pen says EU and US responsible for "chaos" in Syria


Le Pen trenutno v anketah kaže zelo dobro, da drugo leto postane predsednica Francije. Upam, da ji uspe, ker je pametna ženska :D

oo7 ::

Russia will take down any American airplane or missile targeting Syrian army!




Zdaj se bo pa začelo. Dobro so vse skupaj zakuhali Američani z tem podpiranjem teroristov ampak Rusija je tam z dovoljenjem države Sirije Amerika ni.

Cervantes ::

Klavec Smrekca bo spet tarča posmeha na forumu.
OK, admins, a mu ne bi vsaj Persona Rudis prlimal?
Kolk je že blatil in debiliziral sogovornike.
Matakotu ste dali label za dosti manjši prekršek, recimo.

Invictus ::

On si ne zasluži Persona Rudis ali Non Grata.

Nekateri smo za ta status krvavi pot potili, ne pa pisali bedarij...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Fritz ::

Invictus je izjavil:

On si ne zasluži Persona Rudis ali Non Grata.

Nekateri smo za ta status krvavi pot potili, ne pa pisali bedarij...

Dobra :))
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gozdar1 ::

oo7 je izjavil:

Russia will take down any American airplane or missile targeting Syrian army!




Zdaj se bo pa začelo. Dobro so vse skupaj zakuhali Američani z tem podpiranjem teroristov ampak Rusija je tam z dovoljenjem države Sirije Amerika ni.

Dvomim, da se bo kaj začelo, vsaj !e je pri tistih , ki odločajo še kaj pameti. Direktna konfrontacija je bila no go celo za časa hladne vojne. Si pa predstavljam, da jastrebi prav navijajo za kakšno demonstrativno sestre!itev.

Tud amerikanci so bili v vietnamu z dovoljenjem juga. Svet pač ni črno bel in če hočeš se skoraj vse, da racionalizirat.

Tarzan ::

 Američani že barvajo svoja letala v ruske barve. Izgleda so bolj nevidne od njihovih :D

Američani že barvajo svoja letala v ruske barve. Izgleda so bolj nevidne od njihovih :D

Fritz ::

Tarzan je izjavil:

 Američani že barvajo svoja letala v ruske barve. Izgleda so bolj nevidne od njihovih :D

Američani že barvajo svoja letala v ruske barve. Izgleda so bolj nevidne od njihovih :D


Bi bilo treba videti, od kod te fotografije. Glede na rdeče oznake na USAF letalih bi prej rekel, da gre za njihove OPFOR enote, ki v ZDA na vseh resnih vajah predstavljajo nasprotnika. Imajo tudi kar nekaj ruske tehnike za te hece in kar nekaj ljudi, ki obvladajo ruščino.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Starodavni ::

To sem se tudi spraševal, da je za to sliko potreben vir, s katero bi videl od kje je vzeto in kaj je namen teh letal.

Sem skoraj prepričan, da to niso standardne barve ameriških letal, temveč to kar je Fritz že opisal.

fikus_ ::

dvomim, da bodo kar tako sestrelili, kar bo letelo. Še v času hladne vojne USA-USSR niso direktno streljali eden drugega! Preden se kdo obesi na sestrelitev U-2 in Korejskega Boeinga; USSR so bili prepričani da gre za vohunsko letalo in je letelo nad njihovim ozemljem.
Znajo pa sestreliti kakšnega Tomahawka ali kaj podobnega brez človeške posadke.

Smrekar1 ::

fikus_ je izjavil:

dvomim, da bodo kar tako sestrelili, kar bo letelo. Še v času hladne vojne USA-USSR niso direktno streljali eden drugega! Preden se kdo obesi na sestrelitev U-2 in Korejskega Boeinga; USSR so bili prepričani da gre za vohunsko letalo in je letelo nad njihovim ozemljem.
Znajo pa sestreliti kakšnega Tomahawka ali kaj podobnega brez človeške posadke.


Iskreno povedano, dvomim da jim bo kaj takega uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

tiborrr ::

Tarzan je izjavil:

 Američani že barvajo svoja letala v ruske barve. Izgleda so bolj nevidne od njihovih :D

Američani že barvajo svoja letala v ruske barve. Izgleda so bolj nevidne od njihovih :D


To je tipična aggressor poslikava, ki jo uporabljajo v trenažne namene (DATC vaje). Beri več tukaj: Aggressor squadron @ Wikipedia
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Mato989 ::

Usput pa SAA in Hezbolah osvjajo Allepo, osvojili so višje ležeče predele, Uporniki so zavrnili predajo orožja in prehod v varovane koridorje za civiliste, kar je logično ker potem ne bi več stalo med njimi in SAA nič, noben zadržek in bi pokalo na polno...

konspirator ::

No, za bombardirati "humanitarne" konvoje so dobri in krivdo obesiti komu drugemu.
Pri radarski sliki zgornja barva ne bo imela neke vloge (IFF in podobni sistemi).

V vzhodnem Aleppu so sami tuji islamistični plačanci, ki se ne bodo vdali.


Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

konspirator je izjavil:

No, za bombardirati "humanitarne" konvoje so dobri in krivdo obesiti komu drugemu.
Pri radarski sliki zgornja barva ne bo imela neke vloge (IFF in podobni sistemi).

V vzhodnem Aleppu so sami tuji islamistični plačanci, ki se ne bodo vdali.


Bodo pa umrli :) Ampak civiliste vlečejo v smrt oni ne RUsi in Assad, oni delajo samo to kar so dolžni kot regularni voditelji Sirije :)

konspirator ::

Glede na paniko in PR stunt, ki se dogaja v zahodnih medijih so jim dnevi šteti (dobesedno).

https://www.almasdarnews.com/article/ji...
The jihadist rebels of Jabhat Fateh Al-Sham (formerly Al-Nusra Front) formally rejected the UN's offer of safe passage from the east Aleppo neighborhoods, despite being completely besieged by the Syrian Arab Army (SAA).


Recimo kaj ima danes stern na naslovni strani
http://www.stern.de

http://www.rtvslo.si/svet/odposlanec-zn...

CDU politiki:
https://www.welt.de/politik/deutschland...
http://www.spiegel.de/politik/deutschla...

Za bbc so al-nusra glavorezci po 5 letih še vedno samo "rebels", OZN jih celo podpira in jim ponuja izstop iz kotla.
http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-...
Staffan de Mistura told reporters that he was prepared to personally accompany al-Qaeda-linked jihadists out of the city if it would stop the fighting.


Al kaida kot kaže ni več problem.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

konspirator je izjavil:


Al kaida kot kaže ni več problem.

He may Be a Son of A Bitch... But He's Our Son of A Bitch

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

7tom1ja ::

prava zglodba Aleppa
Na nas leži naloga, da naprej razvijamo našo samoupravno socialistično družbo,
da jo gradimo na revolucionarnih temeljih, temeljih marksizma.
Brigada AVNOJ 77;Komisar Ivan Janša

windigo ::

Američani (t.j. vpliven del ameriške politike) razmišljajo (spet in bolj resno) o zračnih napadih na Assadov del Sirije.

Dodatna spodbuda bi lahko bila, da ima HRC po Bushevih posnetkih Donalda zgleda trenutno "zicerja" in da ne bo čez par mesecev kakšnih nepredvidenih zunanjepolitičnih obratov ali vsaj poudarkov. Ovira pa, kaj bi se zgodilo potem.

Cervantes ::

Ne verjamem, da so US toliko nori, da bi šli v direkt konflikt z Rusi.
Bi bilo pa zanimivo vedeti, ali so tisti S-300 launcherji pod rusko ali SAA komando? Če so pod SAA lahko mirno nažigajo po "koalicijskih" avionih.
Ker Rusi imajo S-400 že od prej. In lahko razglasijo "No Fly Zone".?
Vsekakor upam, da zadeve ne postanejo preveč zanimive.

Mr.B ::

Glede na to , da so Ruse formalno obtožili da so hekali dokumente trenutne volilne kampanje.... ter da Donald ni plačeval davkov, no verjetno dovolj da bo na volitvah zmagal pravi.
SAA lahko nažiga, no bomo končno videli, kako se kaj obnese zadeva med export verzijo ter rusko verzijo
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Kot rečeno, upam, da nam ne bo dano to videti.
Sicer pa Rusi so že ob en avion, mogoče je že cajt še za kakšnega od "naših".
««
110 / 285
»»