» »

Seminarska naloga o Avstriji

Seminarska naloga o Avstriji

roki22 ::

Za seminarsko nalogo moram narediti tole.Sem iskal po netu razno raznih knjigah pa sem najdel odgovore le na dva vprašanja..na ostale pač ne. Prosim vas,če mi lahko pomagate je zelo nujno.
Hvala lepa!

1.Avstrija sestoji iz zveznih dežel. Katera je največja / najmanjša po: gostoti prebivalstva, deležu tujcev, BDP?
2.Zvezne dežele so razdeljene na okraje (Bezirk, politischer Bezirk). Koliko okrajev je v Avstriji? Ali se število okrajev spreminja? Za katere okraje menite, da utegnejo zaradi majhnosti biti ogroženi?
3.Kaj so sodni okraji (Gerichtsbezirk)? Ali je sodni okraj in politični okraj eno in isto? Koliko je sodnih okrajev?
4.Okraji so razdeljeni na občine. Koliko občin je v Avstriji? Koliko na Koroškem? Kaj so naloge občine? Največja/najmanjša občina?
5.Kakšna je administrativna ureditev Slovenije? Kako se razvija število občin v Sloveniji?
6.Kakšna je administrativna ureditev ostalih sosednjih dežel Avstrije?

Invictus ::

Google in Wikipedia vesta vse ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

roki22 ::

nekaterim manjka očitno nekaj..sem napisal da sem brskal povsod in JAZ nenajdem iskal sem na wikipediji googlu,prebil sem dve uri dobil pa le odgovore na dva vprašanja.Prosim da take odgovore rajše obdržiš zase. Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roki22 ()

FXMagic ::

Katera dva odgovora pa imas? Pa brskal si povsod? A res? No daj ta dva odgovora pa da vidimo ce se splaca pomagat al si samo lenuh ki bi rad imel vse servirano na pladnju

imagodei ::

No, še mal bolj kulturno vprašamo: na katera dva si že dobil odgovor in kaj ta odgovor je? Da vidimo, do kam si že sam prišel?
- Hoc est qui sumus -

XsenO ::

Odgovor na 5.:
Administrativna ureditev Slovenije je v kurcu. trenutni princip občin je občina za vsako vukojebino.

Ostale odgovore po hitrem pogledu dobiš na angleški wikipediji na strani in podstraneh o Avstriji
1 + 1 = 1

roki22 ::

2. Avstrija sestoji iz zveznih dežel. Katerih? Katera je največja / najmanjša po: površini, prebivalstvu, gostoti prebivalstva, deležu tujcev, BDP?
Sestavlja jo 9 zveznih dežel.
Dežela Prestolnica
Slovensko Nemško Slovensko Nemško
1 Gradiščanska
Burgenland Železno
Eisenstadt
2 Koroška
Kärnten Celovec
Klagenfurt
3 Spodnja Avstrija
Niederösterreich St. Pölten

4 Gornja Avstrija
Oberösterreich Linz

5 Solnograška ali Salzburg
Salzburg starinsko Solnograd
Salzburg

6 Štajerska
Steiermark Gradec
Graz
7 Tirolska
Tirol starinsko Inomost
Innsbruck

8 Predarlska
Vorarlberg Bregenz

9 Dunaj
Wien Dunaj
Wien

Največja po površini (Spodnja Avstrija), najmanjša po površini (Dunaj)
Največja po prebivalstvu (Dunaj), najmanjša po prebivalstvu (Gradiščanska)


3. Zvezne dežele so razdeljene na okraje (Bezirk, politischer Bezirk). Koliko okrajev je v Avstriji? Kateri so največji / najmanjši po površini, prebivalstvu (prvih deset)? Ali se število okrajev spreminja? Za katere okraje menite, da utegnejo zaradi majhnosti biti ogroženi?
Avstrija je razdeljena na 84 političnih okrajev (Politische Bezirke) in 15 statutarnih mest (Statutarstadt).
Največji po površini: ( Liezen, Špital ob Dravi, Zell am See, Lienz, Innsbruck-Land, Schwaz, Sankt Johann im Pongau, Imst, Landeck, Šentvid ob Glini).
najmanjši po površini: ( Rust, Štajer, Železno, Wels, Krems, Wiener Neustadt, Salzburg, Linz, Innsbruck, Sankt Pölten).
Največji po prebivalstvu: ( Dunaj, Gradec, Linz, Innsbruck, Salzburg, Gradec-okolica, Salzburg-okolica, Linz-Land, Baden, Vöcklabruck).

najmanjši po prebivalstvu: ( Rust, Waidhofen an der Ybbs, Bad Aussee, Železno, Ženavci, Hermagor, Tamsweg, Gröbming, Fürstenfeld, Radkersbrug).


EVO TUKAJ IMATE TO KAR SEM SAM NAŠEL.LEPO VAS PROSIM DRUGEGA NEMOREM NAJTI.NEMŠKEGA JEZIKA PA NERAZUMEM PROSIM LEPO PROSIM POMAGAJTE PA PROSIM ZA RESNE ODGOVORE.

FXMagic ::

Anglesko razumes? Austria @ Wikipedia

ameba ::

roki22 ::

Nerazumem dobro angleško..

ameba ::

Potrudi se mal. Daj v google prevajalnik..... Lahko ti odgovorim na vsa vprašanja, ti pa še vseeno ne boš nič vedel .....

roki22 ::

seminarska ni zame ampak za prijateljico ki je bolna in sem ji obljubil da ji bom naredil ko pa sem se poglobil sem videl da nekaterih odgovorov ni mogoče dobiti..

AC_DC ::

roki22 je izjavil:

Nerazumem dobro angleško..

Koliko si star, da ti dela težava wiki angleščina ?

FXMagic ::

Ves kaj, nehaj trolat. Delas seminarsko torej si verjetno v srednji soli in imas vsaj en tuj jezik. Mislim da si samo en velik lenuh. Vsi potrebni linki so ti bili dani, ce ne znas vsaj tega v google translate vnest potem pa ne vem...

roki22 ::

star sem 19 let kaj nemoreš razumeti da vsi nerazumemo perfektno angleško tako da če imaš čas in VOLJO seveda bi ti bil hvaležen če bi pomagal vsaj malo..LEPO TE PROSIM

Invictus ::

roki22 je izjavil:

star sem 19 let kaj nemoreš razumeti da vsi nerazumemo perfektno angleško tako da če imaš čas in VOLJO seveda bi ti bil hvaležen če bi pomagal vsaj malo..LEPO TE PROSIM

Še vedno si lenuh. Če po vsaj 8 letih angleščine le te ne znaš dovolj, da bi razumel preprosto angleščino na Wikipedii, se lahko malo zamisliš kaj si počel v šoli.

Google Translate prevede povsem dobro. Če iz tiste, kljub vsemu slabe slovenščine, ne znaš slovnično napisati nekaj stavkov, potem definicija lenuha ostaja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Nekonstruktivni prispevki in jamrarija OP-a pobrisana. (Enako reference nanje.)

Op, in annaluna, to ni primeren attitude za ta forum.
https://dolhar.si/

Phantomeye ::

Če ti ne gre angleščina, pojdi v knjižnico, tam imajo precej slovenskih knjig o Avstriji.

Pa če delaš za sošolko, ker je bolna. Če je opravičeno bolna, ji bodo že prestavili datum za seminarsko. Če prinese zdravniško opravičilo, ji v šoli nimajo kaj sikat.

Isotropic ::

roki22 je izjavil:

Za seminarsko nalogo moram narediti tole.Sem iskal po netu razno raznih knjigah pa sem najdel odgovore le na dva vprašanja..na ostale pač ne. Prosim vas,če mi lahko pomagate je zelo nujno.
Hvala lepa!

1.Avstrija sestoji iz zveznih dežel. Katera je največja / najmanjša po: gostoti prebivalstva, deležu tujcev, BDP?
2.Zvezne dežele so razdeljene na okraje (Bezirk, politischer Bezirk). Koliko okrajev je v Avstriji? Ali se število okrajev spreminja? Za katere okraje menite, da utegnejo zaradi majhnosti biti ogroženi?
3.Kaj so sodni okraji (Gerichtsbezirk)? Ali je sodni okraj in politični okraj eno in isto? Koliko je sodnih okrajev?
4.Okraji so razdeljeni na občine. Koliko občin je v Avstriji? Koliko na Koroškem? Kaj so naloge občine? Največja/najmanjša občina?
5.Kakšna je administrativna ureditev Slovenije? Kako se razvija število občin v Sloveniji?
6.Kakšna je administrativna ureditev ostalih sosednjih dežel Avstrije?

bolj se potrudi
seminarska je namenoma narejena tako, da ne najdeš vsega v 5min na wiki.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitev pokrajin v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547184 (1761) arnecan1
»

prijava začasnega bivanja v tujini ?

Oddelek: Loža
81416 (1211) #000000
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315592 (13587) BlaiseM
»

Kapitulacija koroških Slovencev - dvojezični krajevni napisi (A)

Oddelek: Problemi človeštva
264617 (3944) Gregor P
»

Uptime interneta, po ponudnikih?

Oddelek: Omrežja in internet
6964 (728) BlueRunner

Več podobnih tem