» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
56 / 373
»»

franseliski ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

franseliski ::

matijadmin je izjavil:

Reycis je izjavil:

Brat te levičarske poste je prav smešno. Ni samo to, da so naivni. Tako zelo so zaljubljeni v svojo ideologijo, da npčejo videt dejstev. Levičarji nas obtožujejo, da smo seksistični, rasistični, homofobični fanatiki. Obenem pa podpirajo muslimane, ki dejansko so seksistični, rasistčni, homofobični fanatiki. Pride pa tukaj do zanimive psihološke igre. Če bomo želeli preživeti in ne biti asimilirani od muslimanov se bomo morali spustiti na njihov nivo tudi mi postati rasisti.


Sam si se kar dobro opisal, dodal bi le, da podtikaš, da smo vsi, ki smo humani, levičarji in, da levičarji podpirajo muslimane. Dve butasti protislovji, ki jih je sproducirala tvoja nestrpnost (upam, da zaradi strahu/naivnosti in ne politikantske pokvarjenosti).

Priporočam v branje (dr. Ihana), da bi razumeli nestrpnost nekaterih kot nezmožnost drugačnega dojemanja in ne nujno samo zlobe (kar pa je nikakor ne opravičuje) ...


Naivni strahopetci da smo? Nehumani?

Daj podaj kakšna dejstva, ne le copy/paste iz Komunističnega manifesta.

Npr, podaj kakšen primer uspešne multikulturne družbe? Da vsaj ne propadajo kandelabri ker jih uporabljajo domačini za pisoarje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

Pšenični ::

http://www.b92.net/info/vesti/index.php...

"S obzirom da se u Grčkoj prema izbeglicama ne postupa dobro, sudovi su nam zabranili primenu Dablinskog postupka za ovu zemlju. I za Mađarsku postoje slične presude. Kad su u pitanju Hrvatska i Slovenija, situacija je drugačija. Zato moramo ispitati postoji li mogućnost masovnijeg vraćanja izbeglica u te zemlje", rekao je De Mezijer, javlja Hina, a prenose hrvatski mdiji. "

Ja, no, nimam komentarja. Nabili jih bojo 1, 5 miljona v Nemčijo samo letos , pol pa, bi jih delili okoli. Nam in hrvatom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

PrihajaNodi ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

fantasycamp ::

PrihajaNodi je izjavil:

Na meji je napeto


Ja lepo je da tako tudi mislijo!

opeter ::

RTVSLO: Nemčija se boji, da ji bodo razmere s prebežniki ušle iz rok

Do konca leta pričakujejo 1,5 milijona ljudi! Uh. 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matako ::

Iz članka: prihaja do pretepov med pribeglimi doktorji, profesorji programerji in celo medicinskimi sestrami. 8-O

"Glede na dosedanje izkušnje lahko povem da, na žalost, med različnimi etičnimi skupinami dnevno prihaja do nasilja." [Rainer Wendt]

http://www.rtvslo.si/svet/nemcija-se-bo...
No, čeprav vsi tisti, ki ste imeli nesrečo spremljati kakšno rivalstvo na vaši alma mater verjetno sedaj niste presenečeni!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Jarno ::

opeter je izjavil:

RTVSLO: Nemčija se boji, da ji bodo razmere s prebežniki ušle iz rok
Do konca leta pričakujejo 1,5 milijona ljudi! Uh. 8-O


Napihujejo. Radi bi se jih rešili oziroma svojo krizo prenesli na preostale države.
Vedno bolj sem mnenja, da je ta situacija za Evropo koristna, ker so človekoljubi povzročili masovne šok terapije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

lexios ::

matijadmin je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

Treba je razumeti, da gre za hrvaškega tabloida.


Hrvati samo povzemajo nemški časopis.

Tudi Avstrijci so že napovedali vračanje beguncev Sloveniji in Hrvaški. Hrvati jih ne bodo nikoli sprejeli nazaj, edino naši mehkužci na oblasti bodo sprejeli vse kar nam Nemčija ukaže.


Artikulacija nekega dela govora, lahko retoriko in tudi dogajanja predstavi čisto v drugačni luči. Pa tudi od sporočevalca je precej odvisno, kako resno gre jemati taka sporočila. Rumen medij, pika.

Če so jih naši organi sprejeli na meji s Hrvaško in tam registrirali, jih bi lahko vračali. Meni se zdijo te grožnje z vračili bolj pritiski v smeri, da se dajmo že enkrat zmeniti za enotno politiko sprejema in nudenja azila ter pomoči. Na ravni EU, seveda.


Glede na navdušenje, ki ga kažeš tudi s klikanjem drugače mislečim komentatorjem na predlagaj izbris, bi ravno ti moral bit navdušen nad novico, da bodo begunce vračali Sloveniji. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

Mare2 ::

In kam naj se vrnejo?

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

lexios ::

In kam naj se vrnejo?


Jst sm mnenja, da bi morali ostati v Nemčiji, prvič ker so si tja želeli, drugič, ker so mnogi prišli zaradi vabila, tretjič ker jim je EU na stežaj odprla vrata... Lahko jih pa še mi povabimo, da se zadosti željam mitjaadmina in jypa. Pravijo pa, da nočejo h komunistom. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

opeter ::

lexios je izjavil:

In kam naj se vrnejo?


Jst sm mnenja, da bi morali ostati v Nemčiji, prvič ker so si tja želeli, drugič, ker so mnogi prišli zaradi vabila, tretjič ker jim je EU na stežaj odprla vrata ... Lahko jih pa še mi povabimo, da se zadosti željam mitjaadmina in jypa. Pravijo pa, da nočejo h komunistom. ;)


Se strinjam.

Torej 1,5 milijona x 3 (oče, mati in otrok) = 4,5 milijona novih prebivalcev v Nemčiji ali pa novi EU državljani. Če pa družino sestavlja pet (ali več) članov, pol pa je že kar lepa številka.

Aja, pa to je samo to leto. Kmalu pride že naslednje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrihajaNodi ::

Mare2 je izjavil:

In kam naj se vrnejo?




Tale vojna bi se lahko končalan v enem tednu. Ampak ne, dajmo IS-SU raje nove Toyota jeepe preskrbet. Vse tole je zrežirano ko hudič. Pri obnovi bi pa lahko kotirala evropska podjetja in bi se vsaj nekaj delalo oziroma bi se tja poslalo na delo begunce, ki so sedaj tu, preko evropskih gradbenih podjetij.

P.s. Res nevem zakaj MatijaAdmin želi kar vse povprek cenzurirat, hrati pa s takšnim vedenjem nagaja moderatorjem. Dajte mu to opcijo onemogočiti.
Kje je Jure?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

Jarno ::

opeter je izjavil:

Torej 1,5 milijona x 3 (oče, mati in otrok) = 4,5 milijona novih prebivalcev v Nemčiji ali pa novi EU državljani. Če pa družino sestavlja pet (ali več) članov, pol pa je že kar lepa številka.

Aja, pa to je samo to leto. Kmalu pride že naslednje.


Brez skrbi, opeter, to so cifre sumljivega porekla.
Vseh beguncev iz Sirije je približno 4 milijonov, večinoma v Turčiji, Libanonu in Jordaniji.
Po določenih intervencijah in iniciativah EU, naj bi se jim pomagalo predvsem tam.
Za to navija večina članic, ki se jim kvote zdijo slaba ideja, po novem pa tudi Nemčija
(zeleni se nekaj bunijo - Erdogan naj bi begunce obdržal, v zameno pa EU ne bi kritizirala njegovega ravnanja s Kurdi).
Za to je na mestu vprašanje, koga to v Nemčiji sprejemajo in zakaj so naenkrat vsi begunci.
Še vedno ne naprotujem temu, da po sistemu pravičnih kvot Slovenija nekaj beguncev sprejme.
Ampak situacija je jasna, nekdo ima težave z definicijami ali pa z azilno zakonodajo.

opeter ::

@Jarno: dobro razmišljenje!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Martin Krpan ::

Mare2 je izjavil:

In kam naj se vrnejo?



A veš kolko dela bo tam !
Več dela pomeni več služb in višji standard .

lexios ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mare2 je izjavil:

In kam naj se vrnejo?




Tale vojna bi se lahko končalan v enem tednu.



Only if we nuke em into "a parking lot". Sam pol čez 2 leti, ko se zgodba ponovi v kakšni drugi "Sirji"... Spet? ;)



P.s. Res nevem zakaj MatijaAdmin želi kar vse povprek cenzurirat, hrati pa s takšnim vedenjem nagaja moderatorjem. Dajte mu to opcijo onemogočiti.


Al pa nam omogočit, da klikamo predlagaj izbris na njegove poste. ;)

matijaadmin, a si ti debil al bedak al idiot, da moraš za vsak post, ki tebi ne paše, predlagat izbris?


Tko to gre v komunizmu in diktatorskih režimih Bližnjega vzhoda. Ne vem pa kateri je po ideologiji mitji bližje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

Reycis ::

Jarno je izjavil:

Vedno bolj sem mnenja, da je ta situacija za Evropo koristna, ker so človekoljubi povzročili masovne šok terapije.

Tudi sam sem takšnega mnenja, če le ne bo epilog preveč krvav. Sam o tihi islamizaciji Evrope, ki poteka že kar nekaj časa nisem vedel ničesar. Šele zaradi te krize sem se malo poinformiral in verjamem, da nisem edini. Ko berem odzive in mnenja ljudi na internetu vidim, da se v Evropi začenja vstaja proti islamizaciji. Rasizem je v izjemnem porastu.

Za razliko od tebe sem tudi proti kakršnimkoli kvotam, ker z njimi ne rešimo problema na bližnjem vzhodu, dodatno spodbujamo migracijo in sebi ustvarjamo nesorazmerno velik varnostni problem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

3p ::

franseliski je izjavil:

Whereever I'm I must also rape:

https://translate.google.si/translate?h...

https://themuslimissue.wordpress.com/20...


Wherever "jaz ponosen" usput še malo pomočim.

Tule.

Reycis je izjavil:

Sam o tihi islamizaciji Evrope, ki poteka že kar nekaj časa nisem vedel ničesar. Šele zaradi te krize sem se malo poinformiral in verjamem, da nisem edini. Ko berem odzive in mnenja ljudi na internetu vidim, da se v Evropi začenja vstaja proti islamizaciji.


Meh. Ja, islam iz Meke se bo v Evropi izničil s krščanstvom iz Jeruzalema.

Za koga že moramo navijati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Matako ::

Mare2 je izjavil:

In kam naj se vrnejo?



Sem:
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

krneki0001 ::

3p je izjavil:



Meh. Ja, islam iz Meke se bo v Evropi izničil s krščanstvom iz Jeruzalema.

Za koga že moramo navijati?


Za tiste, ki bomo prepovedal vse vere. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

Jarno ::

Reycis je izjavil:

Za razliko od tebe sem tudi proti kakršnimkoli kvotam, ker z njimi ne rešimo problema na bližnjem vzhodu, dodatno spodbujamo migracijo in sebi ustvarjamo nesorazmerno velik varnostni problem.

Pravične kvote EU-ja za begunce, kjer bi se upoštevalo število prebivalcev in njihov standard so lahko tudi varnostni mehanizem pred preseravanjem "velikih".
Slovenija ima specifičen geografski položaj in zaradi tega nas že podjebavajo v smislu "ste varno območje, begunci naj so kar tukaj" in pa "varujte Šentgensko mejo".
Drugače pa predstavljamo 0.4% prebivalstva EU-ja, zato tukaj ne bi rabili sprejeti velikega števila.
Proti kvotam se upirajo predvsem države, ki ne predstavljajo koridorja do Nemčije in imajo večje število prebivalcev.
Tako da ja, zaradi kvot lahko Nemčiji rečeš GTFO, po drugi strani pa smo vsi motivirani krizo čimprej rešiti.

3p ::

krneki0001 je izjavil:

3p je izjavil:



Meh. Ja, islam iz Meke se bo v Evropi izničil s krščanstvom iz Jeruzalema.

Za koga že moramo navijati?


Za tiste, ki bomo prepovedal vse vere. :))


A, demokracijo boste ukinili?

lexios ::

A, demokracijo boste ukinili?


Ne to bomo obdržal, sam tiste ki se ne strinjajo z nami bomo odstranili. Podobno kot hočejo nekateri komentarje v tej temi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

krneki0001 ::

3p je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

3p je izjavil:



Meh. Ja, islam iz Meke se bo v Evropi izničil s krščanstvom iz Jeruzalema.

Za koga že moramo navijati?


Za tiste, ki bomo prepovedal vse vere. :))


A, demokracijo boste ukinili?


Če se drugače ne bo dalo ver prepovedat, tudi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

3p ::

krneki0001 je izjavil:

3p je izjavil:

A, demokracijo boste ukinili?


Če se drugače ne bo dalo ver prepovedat, tudi.


Neumnost, čeprav tudi sam mislim, da so religijske skupnosti le neizčrpen vir zdrah.

4kik4 ::

sory berem tole temo, pa bi samo rekla za @matijaadmin:
a konstruktivna debata je to, da za vse, ki mislijo drugače, predlagaš izbris? a to je ful demokratično pa tko, kokr se hočeš prikazat?
PS - malo si poglej videe, kolk so te begunci demokratični.. vejo pa, da lahko zahtevajo svoje pravice. Več pravic, kot jih imamo mi. to vedo zelo dobro.

[D]emon ::

4kik4 je izjavil:

a to je ful demokratično pa tko, kokr se hočeš prikazat?


Seveda. Ker ni admin in gre samo za predlog oz. njegovo mnenje. In ker ga zaradi tega nihce ne bo zaprl, ceprav bi ga nekateri v tej temi radi krizali.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vostok_1 ::

4kik4 je izjavil:

sory berem tole temo, pa bi samo rekla za @matijaadmin:
a konstruktivna debata je to, da za vse, ki mislijo drugače, predlagaš izbris? a to je ful demokratično pa tko, kokr se hočeš prikazat?
PS - malo si poglej videe, kolk so te begunci demokratični.. vejo pa, da lahko zahtevajo svoje pravice. Več pravic, kot jih imamo mi. to vedo zelo dobro.


Random videji na utubih ne povejo dovolj, da bi zaradi tega želeli izgnati kr vse po vrsti vn. Povedo pa da so med temi tudi oportunisti. Po mojem mnenju, glede na izkušnje iz preučevanja sociologije in psihologije človeka, teh ni tako malo.
Kar pa mislim, da bi se morali vsi strinjati, da tovrstni imigranti nikakor ne bi smeli imeti isto prioriteto kot jo ima družina, ki je glih zbežala pred ISISovci z hendikepiranim otrokom. Priorities.
Eventuelno lahko tudi razglabljamo, ali si človek, ki izvaja kaznivo dejanje/prekršek (kar recimo uničevanje tuje lastninte je), sploh zasluži sprejem.
IMO večina razgrajačev si ne, eventuelno se morda najde kdo, ki je precvikal ograjo, ker se mu je otrok dušil in ga je želel rešiti or something...ampak to so tako redke izjeme. Razgrajači so across the board, mladi prepotentni moški, ki želijo z nasiljem priti do svojega prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

lexios ::

Kar pa mislim, da bi se morali vsi strinjati, da tovrstni imigranti nikakor ne bi smeli imeti isto prioriteto kot jo ima družina, ki je glih zbežala pred ISISovci z hendikepiranim otrokom. Priorities.


Sj "prednost" pri obravnavi imajo, težava je, da imajo na voljo tudi manj sredstev, dlje čakajo in kasneje pridejo na vrsto.

Ne, to pravis predvsem ti. Pa tisti dripci, ki bi radi drugim vsiljevali svoje mnenje.


To pravim jst in mi tud dol visi, piši, briši, predlagaj, za to smo tu. :) "Neverbalna komunikacija" strpnih "aktivistov brez meja" pa mi je zanimiva in to tudi povem. Moje mnenje pač.

Svoje mnenje pa lahko vsiljuješ na več načinov, tudi s tem, ko predlagaš... Zaključiš z "in pika". ;)

Itaq vsi tule zgolj izražamo svoje mnenje, nekateri prekleto resno, drugi s priokusom sarkazma, tretji z čist mal provokacije. ;)

Forum pač in gor vsi od 9 letnikov do bivših članov komunistične partije. ;)

Aja, pa en kup mojih provokacij in zaj... bi še sam zbrisal, če bi lahko. Tko da kr. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

WarLord11 ::

Merklovo mnenje o begunski krizi in islamu.



Ena baba bo pokopala celo Europo zaradi svoje vesti/:.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

opeter ::

Najnovejše novice: Nemčija bo preučila možnost vračanja prebežnikov v Slovenijo

Nemški notranji minister Thomas de Maiziere je nakazal možnost, da bi Nemčija v skladu z dublinsko uredbo EU-ja prebežnike vračala nazaj v Slovenijo in na Hrvaško.

Meni najbolj zanimiv del članka je ta del:

"Pritisk prebežnikov se bo krepil. Pričakujemo, da bo v zadnjem četrtletju meje nezakonito prestopilo od sedem do 10.000 ljudi dnevno," je citiral poročilo nemških oblasti Bild. Te so v skrbeh, da "ne bodo kos tolikšnemu pritisku", saj imajo že zdaj težave z zagotovitvijo zadostnega števila bivakov in sanitarnih nastanitev.

"Tako visoko število prosilcev za azil lahko predstavlja veliko breme za posamezne države in mestne občine," navaja v ponedeljek objavljeno poročilo nemških oblasti, ki jih skrbi, da bodo tisti, ki bodo dobili odobren status prosilca za azil, v Nemčijo pripeljali tudi svoje družine. "Glede na strukturo družin na Bližnjem vzhodu bi to pomenilo, da bo vsak posameznik, ki bo zaprosil za azil, v povprečju s seboj pripeljal od štiri do osem družinskih članov," navaja poročilo nemški Bild. Na to je za MMC v članku Kakšne bodo ekonomske posledice begunske krize? opozoril tudi predstojnik katedre za ameriške, nemške in svetovne študije na ljubljanski Fakulteti za družbene vede (FDV) Bogomil Ferfila.

Obenem se v Sloveniji aktivno pripavljajo/mo na novo situacijo:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

matijadmin ::

Muslimanska skupnost v Sloveniji je po svoje precej podobna hribovskim nestrpnežem, ker svojim 'bratom' ni priskočila na pomoč. Številni verniki se celo ne strinjajo s takšno politiko, a če ti kane donacija za džamijo in verski center, kakopak zgubiš avtonomijo. Donatorja pa je strah njemu nenaklonjene in manj skrajne politične sile iste veroizpovedi, ki dere k nam. Znotraj skupnosti bi bolj konzervativne in potencialno tudi bolj radikalne struje dejansko lahko izgubile vpliv.

Tako lepljenje slik bodočega verskega centra nima nobene veze, še zlasti pa je zelo slabo uporabljena kot slamnati možic, saj je muslimanska skupnost v RS pravzaprav na strani nestrpnih hribovcev.

Mene bi veliko bolj skrbel brezvizumski režim za turške državljane v zameno za to, da bodo (potencialno) nehumano zaustavljali begunce na svojem ozemlju, saj se Turčija radikalizira in predstavljajo njeni prebivalci veliko večje ovire na poti do integracije pri ekonomskem priseljevanju v EU. Sploh pa zavračanje humanitarnega sprejema v zameno za dovoljenje ekonomske migracije je šele logično in ekonomično povsem zgrešeno!

Še vedno sem prepričan, da je nemško zastraševanje z vračanjem beguncev pritisk, da bi to enotno uredili.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Če se vsi tok sekirajo za begunce zakaj se potem ne dela več za sirijce v Siriji? Folk, ki je prišel sem je imel denar. Dejanski reveži so pa dol in nimajo denarja za plačilo tihotapcem. O iračanih in podobnih pa sploh ne bi zgubljal besed. Kdor v teh ljudeh vidi reveže naj se odpove državljanstvu in naredimo zamenjavo. Da bo ne bojo odžiral prostora dejanskim beguncem :)

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Looooooka je izjavil:

Če se vsi tok sekirajo za begunce zakaj se potem ne dela več za sirijce v Siriji? Folk, ki je prišel sem je imel denar. Dejanski reveži so pa dol in nimajo denarja za plačilo tihotapcem. O iračanih in podobnih pa sploh ne bi zgubljal besed. Kdor v teh ljudeh vidi reveže naj se odpove državljanstvu in naredimo zamenjavo. Da bo ne bojo odžiral prostora dejanskim beguncem :)


Očitno eni ne vidite čez plank ali svojo peč, zato tudi ne razumete geostrateških in geopolitičnih situacij onkraj zelenih kucljev ter snežnih Alp. Tam dol dve velesili merita lulčke, vsaka brani svoje interese, namočeni pa sta v krvav zos nepremostljivih kulturnih, verskih in predvsem družbenopolitičnih razlik, ki utaplja tamkajšnje prebivalstvo v vojni.
Vrnite nam techno!

franseliski ::

Tale video dobro demonstrira kako smo 'naci/fašisti' nerazgledani:

Popularnost fašizma med Slovenci:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

nejclp ::

franseliski je izjavil:

Tale video dobro demonstrira kako smo 'naci/fašisti' nerazgledani:



Ja, to se pa strinjam, točno to demonstrira.

3p ::

franseliski je izjavil:

Tale video dobro demonstrira kako smo 'naci/fašisti' nerazgledani:

Popularnost fašizma med Slovenci:


Manifest je vedno lahko zapisati.
V manifestih so fašizem, nacizem, komunizem, neo-liberalizem vsi genialni.

V praksi pa... Nacizem je bil le za Nacijo, ki je potrebovala "lebensraum".

Fašizem pa:

"Of the Manifesto's proposals, the commitment to corporative organisation of economic interests was to be the longest lasting. Far from becoming a medium of extended democracy, parliament became by law an exclusively Fascist-picked body in 1929; being replaced by the "chamber of corporations" a decade later.

Fascism's pacifist foreign policy ceased during its first year of Italian government. In September 1923, the Corfu crisis demonstrated the regime’s willingness to use force internationally. "

franseliski ::

3p je izjavil:

...the Corfu crisis demonstrated the regime’s willingness to use force internationally. "


Isto se dogaja pod to 'begunsko' krizo. Samo ker je bela Evropa žrtev, se šteje da ni nič narobe. Saj veš, ko ne bo več belcev, se bosta cedila med in mleko.

Isto ni nič narobe ko se v JAR pobija bele 'kmete'. Torej je višek moralnosti če se sledi JAR smernici.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

oo7 ::

Je tole povabilo merklove malo ušlo izpod nadzora namesto 800.000 migrantov v Nemčiji letos kar 1,5 miljona. In čist prav je tako pa naj bi držala tisto gofljo zaprto.

franseliski ::

franseliski je izjavil:

willingness



lexios ::

matijadmin je izjavil:

Muslimanska skupnost v Sloveniji je po svoje precej podobna hribovskim nestrpnežem, ker svojim 'bratom' ni priskočila na pomoč.


In kako so na pomoč priskočili strpni forumski "aktivisti brez meja"? Še enkrat te vprašam, koliko "beguncev" si sploh videl od blizu v živo?

Veš kaj me zanima, kako strpen boš čez čas do "beguncev". Kako boš zmerjal "begunce", ko se izkaže, da si ne delite istega mnenja?
Boš zahteval, da se jih izbriše?

Mene bi veliko bolj skrbel brezvizumski režim za turške državljane v zameno za to, da bodo (potencialno) nehumano zaustavljali begunce na svojem ozemlju, saj se Turčija radikalizira in predstavljajo njeni prebivalci veliko večje ovire na poti do integracije pri ekonomskem priseljevanju v EU.


Heh... Sj praviš, da ni razlike med ekonomskimi migranti iz Afganistana, Pakistana, Iraka, Irana in begunci iz Sirije? Vsem je treba pomagat, jih sprejet. ;) To, da si brez dokumentov želijo v EU še Turki, Indijci, Kitajci, Maročani in ostali je prva logična posledica takšne politike! Ne zdj bit diskriminatorni... ;((

Mene begunci ne skrbijo, skrbijo me budale, ki so že v EU! In to niso hribovci...

ZaphodBB ::



In kako so na pomoč priskočili strpni forumski "aktivisti brez meja"? Še enkrat te vprašam, koliko "beguncev" si sploh videl od blizu v živo?

Koliko si jih pa ti? Koliko med njimi jih je bilo islamistov, koliko teroristov?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

lexios ::

Koliko si jih pa ti? Koliko med njimi jih je bilo islamistov, koliko teroristov?


Nič, zero, nada... Ampak bojda jst nism strpen ali human tako kot mitja, še manj pa "aktivist brez meja". Jih v Sloveniji še "ni" in po treh tednih nakladat "o varnostnem vidiku, pa še nič groznega se nam ni zgodilo" je oxymoron.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

franseliski ::

Kaj me sploh briga terorizem, zanima me, zakaj sem jaz dolžan skrbeti za te lenuhe ki prihajajo v Evropo?

MUSLIMS have jobless rates more than twice the national average, says an analysis of census data

Zakaj smo Evropejci dolžni skrbeti za celo Afriko in vse te revne muslimane?
Kot vedno bo trpelo gospodarstvo in plače ljudi ki so tam zaposleni. Si že kdaj videl Levija, ki ni imel časa iti na protest proti naci fašistom, ker je moral biti v službi? Vsi podporniki multikulture so ljudje brez stika z realnostjo in mislijo da bogastvo raste na drevesu. Ko jim bojo znižali socialno, bo pa spet naci kriv, ker ne dovoli da bi se ti nepismeni 'begunci' zaposlili na direktorska mesta in tako ustvarili raj na zemlji:

SA's R600 million train blunder

"Prasa was warned the locomotives were too high even before they started arriving in the country. They carried on with the contract despite our warnings," said a senior Transnet engineer.

PrihajaNodi ::

franseliski je izjavil:

franseliski je izjavil:

willingness




A to jih samske nemke dejansko spolno zadovoljujejo že?

ZaphodBB ::

Kaj me sploh briga terorizem, zanima me, zakaj sem jaz dolžan skrbeti za te lenuhe ki prihajajo v Evropo?

Zakaj sem pa jaz dolžen skrbeti zate lenuha? Zakaj je jype? Ali pa mitja? Da o Okapiju niti ne govorimo?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lexios ()

mailer ::

80 odstoktov Nemcev za nadzor na svojih mejah
Javnomnenjska raziskava je pokazala, da so Nemci skeptični do vladne priseljenske politike; 59 odstotkov vprašanih meni, da je odločitev kanclerke Angele Merkel, da Nemčija sprejme neregistrirane sirske begunce iz Madžarske, napačna. Na začetku septembra je raziskava televizije ZDF pokazala, da 66 odstotkov anketiranih takšno odločitev podpiralo.

Na vzhodu Nemčije se z vladno odločitvijo ne strinjata dve tretjini vprašanih, v južnih deželah Baden-Württemberg in Bavarska, kamor pride največ beguncev, pa zgolj 55 odstotkov, je pokazala raziskava, ki jo je naročila Iniciativa za tržne in socialne raziskave.

Dve tretjini Nemcev svojo državo vidita kot priseljensko, vendar več kot tri četrtine ljudi misli, da bi morali begunci ostati v prvih državah na svoji poti, ki so varne zanje. Več kot osemdeset odstotkov bi jih uvedlo nadzor na nemških mejah.


Vir: siol.net

Očitno so Nemci, predvsem pa njihovo mediji spoznali, da se ljudi ne da več preslepit. Informacije niso postrežene ampak se jih išče, na človeku pa je kako jih po prefiltriral in interpretiral. Novica ni povezana čisto z našo državo bo pa imela seveda v kratkem posledice, verjetno ne pozitivne. Zakaj se sedanji Nemci čutijo odgovorne za zločine, ki so jih počeli povsem drugi ljudje 70 let nazaj mi ni jasno. Kot bi se jaz obremenjeval za povojne poboje pri nas.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

lexios ::

ZahodBB, nisi. Je kdo trdil, da si? ;)

Kaj me sploh briga terorizem, zanima me, zakaj sem jaz dolžan skrbeti za te lenuhe ki prihajajo v Evropo?


Je dolžna zanje poskrbeti Savdska Arabija, Katar, Turčija? Pa zahodne sile kot so ZDA, Velika Britanija in Francija? Jasno je, da begunci bežijo večinoma iz držav, ki so bile žrtev zahodnih vojaških posredovanj.

Zakaj se čuti Nemčija:

"Nemčija je v odlični gospodarski kondiciji, praktično nima brezposelnosti in potrebuje delovno silo. V Sloveniji imamo težave z nizkokvalificirano delovno silo, zato bi z dodatnim valom ponudnikov neizobražene delovne sile ustvarili le še dodatne težave. Nemčija pa ima ekonomske temelje za sprejem beguncev," razloži ekonomist, sociolog in politolog dr. Bogomil Ferfila. Predstojnik katedre za ameriške, nemške in svetovne študije na ljubljanski Fakulteti za družbene vede (FDV) ob tem poudari: "Dejstvo je, da je Nemčija gospodarsko krizo previharila sorazmerno dobro. Gledal sem podatke, da je bila Nemčija tista, kjer so stopnje zaposlenosti med krizo celo rasle. Menim, da je razlog za to, ker je še pred krizo začela izvajati gospodarsko reformo, agendo 2000. Ko je kriza nastopila, jo je elegantno preskočila. Nemčija je zagotovo v najmočnejšem položaju in si ekonomsko lahko privošči ta zalogaj."

Po skupni oceni nemških deželnih vlad, o čemer je poročal Frankfurter Allgemeine Zeitung, bo država samo letos za nastanitev prebežnikov namenila od 9 do 10,5 milijarde evrov.


Slovenija na drugi strani je že prvi dan posegla v proračunske rezerve...

Kakšne stroške bodo imele posamezne države EU-ja, za zdaj ostaja skrivnost, zaprta za bruseljskimi vrati. "Številke so skrb vzbujajoče. Ne bi želel o njih govoriti, ker so zelo približne, so pa izjemno visoke," je dejal slovenski minister dr. Dušan Mramor po sobotnem zasedanju finančnih ministrov EU-ja v Luksemburgu. Tako kot dr. Bogomil Ferfila je tudi slovenski minister opozoril, da bo imel val prebežnikov pozitivne posledice zlasti za finančno trdne države s hitro starajočim se prebivalstvo, kot je Nemčija, saj so begunci, ki prihajajo, v glavnem mlajši. "V tem primeru je to dobra naložba ... težje pa je za države, ki imajo demografske probleme, a so šele v procesu fiskalne konsolidacije ter pod pritiski, naj zmanjšajo primanjkljaj in dolg." Mednje sodi tudi Slovenija, ki je morala izvesti varčevalne ukrepe in v ustavo zapisala zlato oziroma fiskalno pravilo o uravnoteženem proračunu. Nov izdatek za oskrbo prebežnikov bo država upoštevala pri načrtovanju proračuna za leto 2016 in 2017.

"Nastanitve so velike težave," nadaljuje dr. Ferfila, ki s svojimi študenti obišče zapore na Dobu, ko jim pojasnjuje, kakšni so izdatki države za nastanitev enega zapornika v primerjavi z nastanitvijo študenta. "Študent stane Slovenijo 50 evrov, zapornik 100 evrov. Mislim, da so stroški migranta verjetno nekje vmes. V Sloveniji imamo med 1.500 in 2.000 zapornikov, pomnožitev to s 100 evri in dobili boste strošek Slovenije. Zavedati pa se je treba ene stvari ... Osnovni razlog za rast priseljencev v skandinavskih državah in tudi v drugih, je ta, da imajo pravico do t. i. združitve družin. Približna ocena je, da, ko pride v državo en priseljenec, mu bo sledila družina, in število se poveča za pet. Če sprejmeš tisoč priseljencev, to v doglednem času pomeni 5.000. Tu so stroški od nastanitve, do učenja jezika in drugih socializacijskih stroškov, ki bodo za Slovenijo gotovo problem."


http://www.rtvslo.si/svet/kaksne-bodo-e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

matijadmin ::

Toda Slovenija je prav tako v zavezništvu Nata in tiščanje glave v pesku, da mi s posredovanji nimamo nič, je milo rečeno težka neumnost.
Vrnite nam techno!
««
56 / 373
»»