» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
55 / 373
»»

vostok_1 ::

jype > Izbira ni izključno med "nič" in "vsemi" in tvoja dilema je skrajno žaljiva do držav, ki gostijo več milijonov beguncev (kot jih je tudi Sirija, dokler tam ni bilo vojne), očitno z bistveno manj sredstvi, kot jih imamo na voljo v EU.

Jz sem mislu, da črno-bela pozicija je tvoja pozicija. Sprejemanje vseh, no questions asked.
Nisem žalil, ker nimam nič proti sprejemanju ljudi, ki so nedolžni in resno akutno ogroženi.

Govorim pa o tebi, da če bi ti dali moč, bi sprejel praktično ves svet k sebi. Zelo plemenito dejanje, vsekakor. A je možno samo na papirju in vprašanje če je to dejansko res etično in the long run.
Kot rečeno, že to da preferiraš svojo družino, je očiten znak, da v resnici se tudi ti tega zavedaš, nisi pa pripravljen si priznat.

jype > Ja, v resnici je. Če se komurkoli kaj hudega zgodi, smo mi pripravljeni pomagat. To je temelj EU, ki je zapisan v njeni ustanovni pogodbi.

Bom kr tvoje besede vzel:

Izbira ni izključno med "nič" in "vsemi"


Brezpogojno nihče na tem svetu ne pomaga. Par obsesivnih altruistov se sicer trudi, ampak ti hitro preminejo, ker postavijo spredaj druge in premalo sebe.

jype > Kdo trdi, da je ni? Običajno so to tisti, ki bi raje, da bi Evropa predstavljala bistveno manj kot zgolj vsoto njenih delov, torej ksenofobi, nacionalisti in oportunisti, ki so od Evrope že iztržili bistveno višji življenski standard, zdaj je pa ne potrebujejo več.

Pravzaprav si ti tisti, ki je trdil, da Evropa ni nikogaršnja last in da se požvižgaš na evropsko kulturo. Vsaj kolikor sem spremljal. Lahko pa me popraviš če se motim.

PaX_MaN ::

Looooooka je izjavil:

Kdor misli z burkami in svojim nevropskim načinim življenja lezti v Evropo naj lepo ostane doma. Simple as that.

Kaj pa je "evropski način življenja"?
Da se ne krši zakonov?
Newsflash, v Evropi zakone najbolj kršijo - Evropejci...

Looooooka je izjavil:

Kdor se presli se mora privaditi novga okolja ne pa obratno. Komu se to zdi ksenofobno naj vzame svojo babo in proba z njo v hotkah skakati po njihovih državah pa naj se potem oglasi.

Ksenofobija je neutemeljen strah pred tujci, ne pa nestrinjanje z razliko med dvema različnima kulturama.

jype ::

Looooooka> če jim zapaše hamburger se lahko vsedejo na letalo, burko pustijo v hotelu in si privoščijo meni. Približno tko kot se morajo naše babe pri njih oblečt zato, da si lahko pogledajo eno smrdljivo bajto.

Ksenofobi v svoji skrajnosti kar tekmujete med sabo, Talibane in IS ste pa itak že davno presegli v svojih pravičniških blodnjah. Oni le niso tako butasti, da bi se jim zdel smiseln argument, da če dekadentni zahod lahko nakupuje erotično spodnje perilo, potem pa lahko tudi oni, medtem ko se mnogim od vas zdi smiselno, da če so oni totalni fašisti, potem moramo bit pa tudi mi vsaj tolikšni, še raje pa malce večji. Če želite bit taki, potem imate na voljo številne države, kjer se boste bistveno bolje počutili, kot v strpni, solidarni in multikulturni Evropi.

vostok_1> Jz sem mislu, da črno-bela pozicija je tvoja pozicija. Sprejemanje vseh, no questions asked.

Ja, si pač mislil narobe. Saj sploh vprašal nisi nikoli.

vostok_1> Govorim pa o tebi, da če bi ti dali moč, bi sprejel praktično ves svet k sebi. Zelo plemenito dejanje, vsekakor. A je možno samo na papirju in vprašanje če je to dejansko res etično in the long run.
vostok_1> Kot rečeno, že to da preferiraš svojo družino, je očiten znak, da v resnici se tudi ti tega zavedaš, nisi pa pripravljen si priznat.

Nonsense. Jaz zgolj nisem dovolj butast, da bi verjel, da lahko problem ignoriram, pa ne bo več moj. Eni pač ne vedo, da če zgradiš zid in se pretvarjaš, da problema več ni, ni dolgoročna rešitev, ampak recept za kolaps celotne Evrope.

vostok_1> Brezpogojno nihče na tem svetu ne pomaga.

Čemu bi pa moral? _ZA NAS_ je najbolje, če pomagamo.

vostok_1> Pravzaprav si ti tisti, ki je trdil, da Evropa ni nikogaršnja last in da se požvižgaš na evropsko kulturo. Vsaj kolikor sem spremljal. Lahko pa me popraviš če se motim.

Me boš moral pa kar citirat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

jype ::

vostok_1> Nisem žalil, ker nimam nič proti sprejemanju ljudi, ki so nedolžni in resno akutno ogroženi.

Saj nihče ni rekel, da imaš - samo ksenofobi v tej temi nonstop lažejo o tem, kaj pomeni masovna imigracija, kako se je pametno z njo soočiti in kakšne alternative imamo. Naj obnovim:

- Masovna imigracija je dejstvo, ki se ga ne da spremeniti na noben human način, nehumani načini so pa v nasprotju s temelji Evrope,
- kvalitetni odzivi na masovno imigracijo so v interesu celotne Evrope in vseh njenih članic, terjajo pa spoštljiv in strpen odnos do tistih, ki pridejo, ne glede na njihove okoliščine in
- alternativ v resnici nimamo, ker imajo ti ljudje na izbiro le razvito Evropo ali pa životarjenje v vedno močnejšem kalifatu. No, lahko jih tudi humano (tako da tistemu, ki z miško naklika smrt par sto nedolžnih civilistov ponudimo brezplačno psihiatrično pomoč) iztrebimo, tako kot to že aktivno poskušata Rusija in ZDA.

vostok_1 ::

jype > Ja, si pač mislil narobe. Saj sploh vprašal nisi nikoli.

Ok. Torej ne zagovarjaš sprejemanja vseh ne glede na kaj so. Happy to clear that up.

jype > Nonsense. Jaz zgolj nisem dovolj butast, da bi verjel, da lahko problem ignoriram, pa ne bo več moj. Eni pač ne vedo, da če zgradiš zid in se pretvarjaš, da problema več ni, ni dolgoročna rešitev, ampak recept za kolaps celotne Evrope.

Spet te črno bele primerjave. Zid kakšenkrat lahko pomaga. Sam vpraši Rimske in Srednjeveške vladarje.
Je pa ob enem prav, da ga ne planiraš za večno imeti postavljenega.
Mislim, da ni jih veliko tu, ki bi enostavno želeli dati glavo v pesek in pozabiti, da problem obstaja.

Tvoje rešitve se predvsem osredotočajo na reševanje z premestitvijo vseh ljudi od nekje drugje k nam. Kaj se zgodi tam...kolikor sem ti sledil...you didn't really give a fuck?
Nekaj je resnice na tem. Da če odneseš vse ki bi lahko kaj prispevali, potem bo dežela še tok dlje ostala osiromašena.

jype > Čemu bi pa moral? _ZA NAS_ je najbolje, če pomagamo.

Ok že. Dilema je kako pomagati.


jype > Me boš moral pa kar citirat.

Uff. Zdej brskat po celi temi. Bom raje tako vprašal...kot anarhistu ti načeloma za evropsko kulturo (karkoli bi to že bilo) ni dosti mar? Ali čutiš kakršnokoli pripadnost svoji deželi, s tem ne mislim papirnatim mejam, ampak dejansko okolici in ljudem znotraj te?
Glede na to, da si aktiven v svojem okolju in da si že nekaj truda in denarja vanj vložil, predvidevam, da ti je mar?

Preden nadaljujemo s tem, bi bilo boljš definirat kaj je evropska kultura. Šele potem, bi dejansko lahko določili, kdo jo lahko ogroža.

jype ::

vostok_1> Ok. Torej ne zagovarjaš sprejemanja vseh ne glede na kaj so. Happy to clear that up.

Seveda ne. Ampak to ne pomeni, da lahko zapreš meje in se delaš, da so vsi enaki. Vsakega moraš sprejet, spravit skozi postopek, ko ugotoviš, da je neprimeren, mu pa zrihtaš alternativo. Ne pošlješ ga nazaj med islamiste, da jim bo pomagal ustanavljat islamsko državo, temveč ga drugače zaposliš. To je bistveno ceneje, kot da bi ga moral bombardirat, ko se vrne v svojo domovino (kar bo nujno, ker bo sicer tam vedno višja rodnost in vedno več nasilja, tako kot se je to do zdaj zgodilo še vedno v zgodovini takih konfliktov).

vostok_1> Zid kakšenkrat lahko pomaga. Sam vpraši Rimske in Srednjeveške vladarje.

Saj bi jih, pa so se vsi ti imperiji, ki so gradili zidove, brez ene same izjeme zrušili pod težo barbarov.

vostok_1> Mislim, da ni jih veliko tu, ki bi enostavno želeli dati glavo v pesek in pozabiti, da problem obstaja.

Ne, veliko jih je takih, ki bi zgradili zidove in se jim zdi, da bi potem lahko pozabili, da problem obstaja - ampak ker nimajo pojma, kako te reči v resnici delujejo ne vejo, da to ne drži.

vostok_1> Dilema je kako pomagati.

V resnici je ta dilema že dolgo rešena, rešili smo jo pa med zadnjimi petimi begunskimi krizami.

vostok_1> Bom raje tako vprašal...kot anarhistu ti načeloma za evropsko kulturo (karkoli bi to že bilo) ni dosti mar? Ali čutiš kakršnokoli pripadnost svoji deželi, s tem ne mislim papirnatim mejam, ampak dejansko okolici in ljudem znotraj te?

Nobene pripadnosti ne čutim do abstraktnih konstruktov, kot je "dežela". Ljudem sem pa kot anarhist obvezan omogočit po mojih močeh kar najboljše življenje, ker je to tisto, kar najbolj učinkovito dvigne tudi mojo kvaliteto življenja. Ne vidim sicer, kako bi lahko brez hude moralne zadrege te ljudi ločil na staroselce in priseljence, komot jih pa ločim na tiste, ki mi želijo dobro, tiste, ki jim je zame vseeno in tiste, ki mi želijo slabo. Začuda lahko prvo in zadnjo skupino preštejem in ugotovim, da je ogromni večini ljudi vseeno za ogromno večino ljudi, ne glede na njihova prepričanja. Muslimanov nič ne moti, da sem ateist in da so moji otroci vsi po vrsti pankrti, ker jim ne težim, da bi morali tudi oni obvezno tako živet, samo da se mi zdijo njihovi predpisi butasti. S kristjani je popolnoma enako.

vostok_1> Preden nadaljujemo s tem, bi bilo boljš definirat kaj je evropska kultura. Šele potem, bi dejansko lahko določili, kdo jo lahko ogroža.

V resnici je evropska kultura že vsaj 70 let multikulturni konglomerat, ki se ga ne da natančno definirat, ker se ves čas spreminja - kar je super. Da so temelji evropske kulture takšni, kot so zapisani v dokumentih, ki formalno definirajo razloge za združevanje evropskih nacionalnih držav v transnacionalne zveze, je pa itak neizpodbitno dejstvo. Če si želiš to spremeniti, potem moraš države pač nahecat, da podpišejo drugačne pogodbe, te pa razveljavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype > Seveda ne. Ampak to ne pomeni, da lahko zapreš meje in se delaš, da so vsi enaki. Vsakega moraš sprejet, spravit skozi postopek, ko ugotoviš, da je neprimeren, mu pa zrihtaš alternativo. Ne pošlješ ga nazaj med islamiste, da jim bo pomagal ustanavljat islamsko državo, temveč ga drugače zaposliš. To je bistveno ceneje, kot da bi ga moral bombardirat, ko se vrne v svojo domovino (kar bo nujno, ker bo sicer tam vedno višja rodnost in vedno več nasilja, tako kot se je to do zdaj zgodilo še vedno v zgodovini takih konfliktov).

True. Alternativa za ljudi, ki ne prihajajo iz vojnih območij in so nekompatibilni z nami, je predvsem vrnitev v domovino.

Zato pa razglašat, da so evropske (in nemške) meje odprte je butasto, ker folki dajaš lažno upanje. Če to sliši kak islamist, postane vesel, ker misli, da bo lahko se kar tja preselil brez nobenih omejitev.

Predvsem bi bilo dat fanj vedet vsem tistim "sirskim beguncem" da metat stran potni list bo v njegovo škodo. Zato resnični begunci tega ne počnejo in je to bolj domena oportunistov. Torej že imamo eno kategorijo. Je pa res da kolateralna škoda bo vedno prisotna. Kdor dela greši, tko to je.

jype > Saj bi jih, pa so se vsi ti imperiji, ki so gradili zidove, brez ene same izjeme zrušili pod težo barbarov.

Nič ni večno. Ampak tisoč let spet ni tako slaba doba.
Že ki smo pri zidovih...izraelu je zid še kako izboljšal situacijo. Pred njim so bili teroristični napadi na busih redni pojav. Po tem pa je varnost se bistveno izboljšala.
Je pa problem, ker premalo postorijo za razrešitev dejanskega problema. Začeti bi morali z neizvolitvijo fundijev, kar marsikateri sekularni žid se že trudi počet.

jype > Ne, veliko jih je takih, ki bi zgradili zidove in se jim zdi, da bi potem lahko pozabili, da problem obstaja - ampak ker nimajo pojma, kako te reči v resnici delujejo ne vejo, da to ne drži.

Assholes will be assholes.

jype > V resnici je ta dilema že dolgo rešena, rešili smo jo pa med zadnjimi petimi begunskimi krizami.

Maybe. To je kompleksen sistem z mnogimi feedback loopi.


jype > Nobene pripadnosti ne čutim do abstraktnih konstruktov, kot je "dežela". Ljudem sem pa kot anarhist obvezan omogočit po mojih močeh kar najboljše življenje, ker je to tisto, kar najbolj učinkovito dvigne tudi mojo kvaliteto življenja. Ne vidim sicer, kako bi lahko brez hude moralne zadrege te ljudi ločil na staroselce in priseljence, komot jih pa ločim na tiste, ki mi želijo dobro, tiste, ki jim je zame vseeno in tiste, ki mi želijo slabo. Začuda lahko prvo in zadnjo skupino preštejem in ugotovim, da je ogromni večini ljudi vseeno za ogromno večino ljudi, ne glede na njihova prepričanja. Muslimanov nič ne moti, da sem ateist in da so moji otroci vsi po vrsti pankrti, ker jim ne težim, da bi morali tudi oni obvezno tako živet, samo da se mi zdijo njihovi predpisi butasti. S kristjani je popolnoma enako.

V resnici je evropska kultura že vsaj 70 let multikulturni konglomerat, ki se ga ne da natančno definirat, ker se ves čas spreminja - kar je super. Da so temelji evropske kulture takšni, kot so zapisani v dokumentih, ki formalno definirajo razloge za združevanje evropskih nacionalnih držav v transnacionalne zveze, je pa itak neizpodbitno dejstvo. Če si želiš to spremeniti, potem moraš države pač nahecat, da podpišejo drugačne pogodbe, te pa razveljavijo.


Hja. To glede pripadnosti dežele je kompleksno vprašanje. Ocenit bi bilo potrebno koliko recimo si vložil vanj (nepremičnine in čas ki ti ne bo povrnjen), koliko ceniš ljudi v njej in koliko so ti ljudje nepremični.
Vsekakor pa je koncept klasičnih mej, ki ti ga v šoli ali doma povedo...precej arhaičen...morda celo škodljiv.

Glede EU kulture. V Evropi pravega multikulturalizma že dolgo ni več. V resnici je Evropa monokultura, z različnimi kulinaričnimi specialitetami in navadami ter z različno visokimi kaznimi za CPP prekrške.
Kot že tisočkrat povedano...it makes no sense, da bi to bila multikultura v širšem smislu. Multikultura bi pomenilo imeti v ljubljani šarijo, v mariboru vatikan in v kopru budiste, kjer ko prestopiš mejo si v čisto drugačnem okolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Zato pa razglašat, da so evropske (in nemške) meje odprte je butasto,

To razglašajo predvsem ksenofobi. Merklova je rekla, da je vsak Sirijec dobrodošel, ne pa da so meje odprte.

vostok_1> Predvsem bi bilo dat fanj vedet vsem tistim "sirskim beguncem" da metat stran potni list bo v njegovo škodo. Zato resnični begunci tega ne počnejo in je to bolj domena oportunistov. Torej že imamo eno kategorijo. Je pa res da kolateralna škoda bo vedno prisotna. Kdor dela greši, tko to je.

vostok_1> Nič ni večno. Ampak tisoč let spet ni tako slaba doba.

Skratka, ti še vedno misliš, da bomo z zidovi Evropo lahko ohranili tisoč let. Daj, še enkrat premisli: Kaj se zgodi z ljudmi, ki jih Evropa zavrne?

vostok_1> V Evropi pravega multikulturalizma že dolgo ni več.

To ni res. Multikulturalizem je točno to, kar zdaj imamo: Ne glede na to kdo in kakšen si, lahko povsod normalno preživiš in te nihče pretirano ne sekira, če pa te, je policija praktično povsod na tvoji strani.

vostok_1> Multikultura bi pomenilo imeti v ljubljani šarijo, v mariboru vatikan in v kopru budiste, kjer ko prestopiš mejo si v čisto drugačnem okolju.

Normalno je, da poskušate desničarji po svoje razlagat multikulturno družbo, ampak dejstva se s tem ne spremenijo. To, kar opisuješ ti, je getoizacija, ne pa multikulturna družba. Multikulturna družba je v resnici to, da v istem podjetju delajo ljudje iz popolnoma različnih kultur, ki se vsi brez težav strinjajo o skupnih točkah, razlike pa zedinijo s spoštljivimi kompromisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:


Skratka, ti še vedno misliš, da bomo z zidovi Evropo lahko ohranili tisoč let. Daj, še enkrat premisli: Kaj se zgodi z ljudmi, ki jih Evropa zavrne?


To ni res. Multikulturalizem je točno to, kar zdaj imamo: Ne glede na to kdo in kakšen si, lahko povsod normalno preživiš in te nihče pretirano ne sekira, če pa te, je policija praktično povsod na tvoji strani.


Nisem tega rekel, da je zid dobra opcija za vsako situacijo in za nedoločen čas. Je pa uporaben v kaosu, da se vzpostavi nek začasen red. Sej zato evropa ne gradi zidove (če odšteješ madžarsko), ker nimamo kaosa.
Zid pretežno mislim kot prispodoba, se razume.


Te FDVjevske definicije multikulturalizma, priznam, mi niso povsem jasne. In vedno bolj mislim, da tudi zagovornikom niso jasne.
Multikulturalizem je sprejemanje različnih kultur pod jarem ene kulture, ki ultimativno določa vse, kar se sme in ne sme početi. Svašta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Te FDVjevske definicije multikulturalizma, priznam, mi niso povsem jasne.

Niso čisto nič FDVjevske.

vostok_1> Multikulturalizem je sprejemanje različnih kultur pod jarem ene kulture, ki ultimativno določa vse, kar se sme in ne sme početi. Svašta.

Jarem vidiš, ker si vzgojen v prepričanju, da mora obstajati "trda roka", ki vse nadzira. Pa ni tako. Če bi v šolo hodil na Švedskem bi razumel, da je bistvo vsega v eni besedi: Kompromis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Te FDVjevske definicije multikulturalizma, priznam, mi niso povsem jasne.

Niso čisto nič FDVjevske.

vostok_1> Multikulturalizem je sprejemanje različnih kultur pod jarem ene kulture, ki ultimativno določa vse, kar se sme in ne sme početi. Svašta.

Jarem vidiš, ker si vzgojen v prepričanju, da mora obstajati "trda roka", ki vse nadzira. Pa ni tako. Če bi v šolo hodil na Švedskem bi razumel, da je bistvo vsega v eni besedi: Kompromis.


Kakšen pa je kompromis med plačilom manjše globe in odsekano roko za krajo haribo medvedkov v trgovini...ti odrežemo samo en prst pa damo mal višjo globo?

jype ::

vostok_1> Kakšen pa je kompromis med plačilom manjše globe in odsekano roko za krajo haribo medvedkov v trgovini...ti odrežemo samo en prst pa damo mal višjo globo?

Vidiš, to je skrajno ksenofobna opazka. Koliko ljudi poznaš, ki jim je v Evropi v zadnjih 10 letih kdorkoli odrezal karkoli? Ne pozabi, da je prek 40 milijonov muslimanov med nami - pa praktično nobenega prsta niso odrezali? Čudno, zgleda da je kompromis v tem primeru popolnoma nepotreben, ker je že "manjša globa" sprejet kompromis.

Jarno ::

jype je izjavil:

Če si želiš to spremeniti, potem moraš države pač nahecat, da podpišejo drugačne pogodbe, te pa razveljavijo.

V primeru vojne v Hrvaški in BiH je zadeva delovala, Slovenija je sprejela 70.000 beguncev in se ne rabimo sramovati.
Vlade niso padale, ljudje se niso razburjali, kakšen jugo-nostalnik je švical, ker je bil v notranjih dilemah (Što ako moji pobjede?).
Nekaj jih je bilo nastanjenih prav v moji bližini, odnos ljudi do njih pa je bil skrajno pozitiven. Malo so za devize celo šušmarili.

Prišlo je tudi do širitve narodnih zavesti na novo, Evropsko raven in problemi unije so tudi naši.

Nimamo nič proti, da EU investira tudi v BiH, da se lahko tam življenje nadaljuje (se ne deremo buu, najprej mi, potem oni).
Tukaj so še Srbija, Makedonija, Kosovo, Albanija, Moldavija in Ukrajina kot del evropskega prostora in potrebujejo veeliko pomoči.
Kdo spet svoje potrebe postavlja pred potrebe drugih (tudi Grki) in zakaj ne pomagamo še bolj pa ne bom razlagal.

Nekje drugje pa prevladuje ideološki vzorec, o katerem ne mislim podrobno razpravljati.
S stališča FDV-jevca povedano, niso bili deležni odrešenika, ki ni nasprotoval sekularni oblasti in je obsojal duhovščino.
Ti tega še ne razumeš, živiš pa kot živiš in predvsem odrešen bremena religije.
Pa zanikaj, religiozno ozadje oz. preteklost tukaj ne igrata vloge in se boš ignoriral sporočilo le-teh.

Če se vrnem na pogodbe, ki so jih podpisale države. Ni finta v pogodbah pač pa v zakonodaji za azilante in v njenem izvajanju.
Bodi prepričan, da vladajoče strani v bogatih državah unije ne bodo delale a) državljanske vojne in b) ritualnega samomora iz zasede.
Potveakali bodo določene spremenljivke in voila bi rekli francozi. Si Si Si No bo šel v Si Si No No No.
Da se delajo francoze in glumijo gljivu je nujno, ker bi dajansko radi rekli Si Si Si Si Si.
Ne mislim ti razlagat, da niso brez razuma in razumevanja.

leiito ::

Torej je očitno, da migrantov ni mogoče ustaviti, Evropa je tik pred popolno islamizacijo, ker jih je tok in bojo pač večina, zato je zdaj treba modro najti kompromis in pobrati iz Islama vse, kar je dobro. Vrednote npr., za katere vsi jamrajo, da jih ni, v islamu jih je polno, tudi pravna država, s shario grejo stvari hitreje in ceneje, alkohol itak samo škodi, tudi pokrivanje ni nujno slaba ideja, mi bomo pa njih naučil naših stvari in ni vrag, da najdemo način skupnega bivanja, čez 100 let bomo pa itak že vsi pomešani in bo Ahmed normalno ime za predsednika Slovenije. Edino za pršut bo težka, najbrž bo kozji, sej mogoče je še boljši.

lexios ::

Ni finta zgolj v zakonodaji za azilante. Z drugimi besedami in na kratko, prevetrit bo potrebno desetletja stare papirje, kot sta dublinski in schengenski sporazum. ;)

krneki0001 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Mene bolj zanima širše področje. Recimo, ali je rešitev vseh svetovnih socialno-ekonomskih problemov taka, da sprejmemo cev tretji svet v evropo/zahod?

Izbira ni izključno med "nič" in "vsemi" in tvoja dilema je skrajno žaljiva do držav, ki gostijo več milijonov beguncev (kot jih je tudi Sirija, dokler tam ni bilo vojne), očitno z bistveno manj sredstvi, kot jih imamo na voljo v EU.


Koliko morajo muslimani dati od svoje plače za tiste, ki nimajo nič?

jype ::

leiito> Evropa je tik pred popolno islamizacijo, ker jih je tok in bojo pač večina

Ha?

Tebi seštevanje dela hude težave.

nebivedu> Koliko morajo muslimani dati od svoje plače za tiste, ki nimajo nič?

Huh? Koliko morajo pa dat cariniki?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Jarno> V splošnem so zelo odpuščajoči in tolerantni tile Francozi.

Seveda so, imajo pa, podobno kot Slovenci, močno in zelo ksenofobno skrajno desnico, po domače skinheade.

Za razliko od Nemčije, kjer policija zelo ostro ukrepa zoper takšne skupine, kadarkoli te izvajajo nasilje, se v Franciji glede na politično ravnovesje moči takšne skupine včasih celo spodbuja.


Spet trosiš laži, v franciji ni skinheadov. Oziroma jih je ravno toliko kot na švedskem no-go con za policaje.

jype ::

nebivedu> v franciji ni skinheadov. Oziroma jih je ravno toliko kot na švedskem no-go con za policaje.

Tvoja ocena je napačna.

Okapi ::

jype je izjavil:

leiito> Evropa je tik pred popolno islamizacijo, ker jih je tok in bojo pač večina

Ha?

Tebi seštevanje dela hude težave.
Tebi pa zaznavanje sarkazma.;)

O.

jype ::

Okapi> Tebi pa zaznavanje sarkazma.;)

V tej temi?

A si prebral kak post?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

leiito> Evropa je tik pred popolno islamizacijo, ker jih je tok in bojo pač večina

Ha?

Tebi seštevanje dela hude težave.

nebivedu> Koliko morajo muslimani dati od svoje plače za tiste, ki nimajo nič?

Huh? Koliko morajo pa dat cariniki?


Še nikoli nisi slišal, da morajo muslimai del svoje plače nameniti tistim, ki nič nimajo?
Zanimivo, pa si par strani nazaj trdil, da veš vse.

No nekje par procentov mesečne plače dajejo za revne in tiste, ki so brez vsega. Vsaj za maroko, iran in tunizijo vem da dajejo vsi, pa v libiji so dajal tisti premožnejši in v siriji tudi premožnejši. Za ostale pa ne vem.

jype je izjavil:

nebivedu> v franciji ni skinheadov. Oziroma jih je ravno toliko kot na švedskem no-go con za policaje.

Tvoja ocena je napačna.


Moja ocena je točna. Dokaži nasprotno. Dokaži da na švedskem ni no-go con za nemuslimane.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> No nekje par procentov mesečne plače dajejo za revne in tiste, ki so brez vsega. Vsaj za maroko, iran in tunizijo vem da dajejo vsi, pa v libiji so dajal tisti premožnejši in v siriji tudi premožnejši. Za ostale pa ne vem.

A ti ne veš, da morajo cariniki dat približno polovico mesečne plače za državo?

nebivedu> Moja ocena je točna. Dokaži nasprotno. Dokaži da na švedskem ni no-go con za nemuslimane.

Bojim se, da je breme dokazovanja na tistemu, ki trdi, da bog obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

k4vz0024 ::

leiito je izjavil:

Torej je očitno, da migrantov ni mogoče ustaviti, Evropa je tik pred popolno islamizacijo, ker jih je tok in bojo pač večina, zato je zdaj treba modro najti kompromis in pobrati iz Islama vse, kar je dobro. Vrednote npr., za katere vsi jamrajo, da jih ni, v islamu jih je polno, tudi pravna država, s shario grejo stvari hitreje in ceneje, alkohol itak samo škodi, tudi pokrivanje ni nujno slaba ideja, mi bomo pa njih naučil naših stvari in ni vrag, da najdemo način skupnega bivanja, čez 100 let bomo pa itak že vsi pomešani in bo Ahmed normalno ime za predsednika Slovenije. Edino za pršut bo težka, najbrž bo kozji, sej mogoče je še boljši.


In Slovenija bo Muslovenija:))

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> No nekje par procentov mesečne plače dajejo za revne in tiste, ki so brez vsega. Vsaj za maroko, iran in tunizijo vem da dajejo vsi, pa v libiji so dajal tisti premožnejši in v siriji tudi premožnejši. Za ostale pa ne vem.

A ti ne veš, da morajo cariniki dat približno polovico mesečne plače za državo?

nebivedu> Moja ocena je točna. Dokaži nasprotno. Dokaži da na švedskem ni no-go con za nemuslimane.

Bojim se, da je breme dokazovanja na tistemu, ki trdi, da bog obstaja.


Ti si trdil, da francija ima skinheade in da jih podpira celo policija. Torej sedaj to dokaži.

leiito je izjavil:

Torej je očitno, da migrantov ni mogoče ustaviti, Evropa je tik pred popolno islamizacijo, ker jih je tok in bojo pač večina, zato je zdaj treba modro najti kompromis in pobrati iz Islama vse, kar je dobro. Vrednote npr., za katere vsi jamrajo, da jih ni, v islamu jih je polno, tudi pravna država, s shario grejo stvari hitreje in ceneje, alkohol itak samo škodi, tudi pokrivanje ni nujno slaba ideja, mi bomo pa njih naučil naših stvari in ni vrag, da najdemo način skupnega bivanja, čez 100 let bomo pa itak že vsi pomešani in bo Ahmed normalno ime za predsednika Slovenije. Edino za pršut bo težka, najbrž bo kozji, sej mogoče je še boljši.


Tujec, ki pride sem, se mora nam prilagajt. Bodo pač začeli pit alko in gledat na pol nage babe in nič molit.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Kakšen pa je kompromis med plačilom manjše globe in odsekano roko za krajo haribo medvedkov v trgovini...ti odrežemo samo en prst pa damo mal višjo globo?

Vidiš, to je skrajno ksenofobna opazka. Koliko ljudi poznaš, ki jim je v Evropi v zadnjih 10 letih kdorkoli odrezal karkoli? Ne pozabi, da je prek 40 milijonov muslimanov med nami - pa praktično nobenega prsta niso odrezali? Čudno, zgleda da je kompromis v tem primeru popolnoma nepotreben, ker je že "manjša globa" sprejet kompromis.


Govorimo o različnih kulturah, ne muslimanih. Ampak že ki si omenil muslimane...jah pri nas pač nimamo muslimanov. Mamo ljudi z muslimanskimi koreninami. Se sicer tud kak rokorezec najde, ampak je nadvladujoča monokultura že poskrbela, da se ga drži na vrvici. V pravem multikulturalizmu bi bilo rezanje roke, kot dvojezične table na cestah.
Skratka ta vaša definicija multikulturalizma je še vedno povsem nekoherentna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> V pravem multikulturalizmu bi bilo rezanje roke, kot dvojezične table na cestah.

Res? Se pravi tudi nimamo kristjanov?

vostok_1> Skratka ta vaša definicija multikulturalizma je še vedno povsem nekoherentna.

Ne, ni - samo ti imaš popolnoma nore predstave o tem, kaj multikulturalizem je.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

lexios ::

Res? Se pravi tudi nimamo kristjanov?


Ne. Samo upokojence, ki ob nedeljah hodijo k maši. ;)

chucki ::

Jype, bodi koristen in nehaj klamfat poste tukaj, ker utrujaš. Naseldnji prvi val, ki bo prišel, te pričakujem v prvi vrsti pri humanitarni pomoči.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jype ::

chucki> Naseldnji prvi val, ki bo prišel, te pričakujem v prvi vrsti pri humanitarni pomoči.

Nah, jaz nisem tak, bom rajš pomagal zid gradit, vi boste pa pol loh pucal sranje, ko bom js emigriral.

Pšenični ::

jype je izjavil:

chucki> Naseldnji prvi val, ki bo prišel, te pričakujem v prvi vrsti pri humanitarni pomoči.

Nah, jaz nisem tak, bom rajš pomagal zid gradit, vi boste pa pol loh pucal sranje, ko bom js emigriral.


Najprej iskrene čestitke za napredovanje, ki smo ga vsi zelo dolgo čakali. Dobrodošel med veterane slo techa, je bil že skrajni čas, da ti kaj nalimajo?

No, verjetno se boš kmalu opravičil, za nesramnost, ki si jo verjetno zagrešil. Ali že puzaš v pritožbah???

Kar se tiče beguncev, se je edino za bat, da Madžari zaprejo mejo, pa da hrvati potem begunce vozjo k nam, kot je blo že omenjeno danes v njihovem časopisju.

Naslednjega vala ne bo, oziroma se bo zadeva nekako umirila, tako zgleda, ker so Nemci danes pritisnili na Turke in ti bojo mejo zaprli.

Da boš emigriral???, druga dobra novica danes.....

Vidim tud, da je Merklova odobrila, da se na portalu lah piše o beguncih.....

Zgodovina sprememb…

nokkj ::

Če se že zapira niti, potem je najboljše vse politično-ekonomske niti zapreti. Imbecili pač s sranjem, ki ga imajo v glavi, preglasijo vsako razumno misel, tako pri politiki, ekonomiji, okolju in vsem ostalem...

ZaphodBB ::

Tujec, ki pride sem, se mora nam prilagajt. Bodo pač začeli pit alko in gledat na pol nage babe in nič molit.

Ker it se kvazivojake se pa itak že znajo.

Jaz mislim, da je nebivedu latentni musliman. Zato pa tudi hodi dol k njim na dopust. To je to stari. Priznaj, pa lignja stran pa bo. Totalna integracija.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Stari maček ::

Iz Madžarske prihajajo signali, da bodo ta teden hermetično zaprli mejo. Zdaj pa se bo začel pravi hec! Me pa resnično zanima, zakaj 100% zapore ne uvedemo tudi mi glede na to, da se 70% Slovencev s tem strinja.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> V pravem multikulturalizmu bi bilo rezanje roke, kot dvojezične table na cestah.

Res? Se pravi tudi nimamo kristjanov?

vostok_1> Skratka ta vaša definicija multikulturalizma je še vedno povsem nekoherentna.

Ne, ni - samo ti imaš popolnoma nore predstave o tem, kaj multikulturalizem je.


Kristjanov mamo več, a iz dneva v danj manj. Zelo malo ljudi je kamenjanih ker so nosli oblačila iz dveh različnih tkanin. Bunch of slackers these christians.


Stari maček je izjavil:

Iz Madžarske prihajajo signali, da bodo ta teden hermetično zaprli mejo. Zdaj pa se bo začel pravi hec! Me pa resnično zanima, zakaj 100% zapore ne uvedemo tudi mi glede na to, da se 70% Slovencev s tem strinja.


Poleg zakonov ki nas vežejo...ali res želiš imeti še dodatno nepotrebno kri na rokah?

fantasycamp ::

Fantastična debata in javno priznanje nekoga ki je še vedno veren...

Maajid Nawaz govori o tem da muslimani sami morajo priznati da imajo problem samo ga nočejo poimenovati...

krneki0001 ::

ZaphodBB je izjavil:

Tujec, ki pride sem, se mora nam prilagajt. Bodo pač začeli pit alko in gledat na pol nage babe in nič molit.

Ker it se kvazivojake se pa itak že znajo.

Jaz mislim, da je nebivedu latentni musliman. Zato pa tudi hodi dol k njim na dopust. To je to stari. Priznaj, pa lignja stran pa bo. Totalna integracija.


Daleč od tega. Dol hodimo pa zaradi poceni hrane in poceni dopusta pa ker se lahko vozimo kjerkoli, pri nas so pa zeleni postavili omejitve za vožnjo v naravnem okolju in so kazni večje od tritedenskih počitnic v krajih, kjer se lahko voziš kjerkoli ti paše.

Reycis ::

Brat te levičarske poste je prav smešno. Ni samo to, da so naivni. Tako zelo so zaljubljeni v svojo ideologijo, da nočejo videt dejstev. Levičarji nas obtožujejo, da smo seksistični, rasistični, homofobični fanatiki. Obenem pa podpirajo muslimane, ki dejansko so seksistični, rasistični, homofobični fanatiki. Pride pa tukaj do zanimive psihološke igre. Če bomo želeli preživeti in ne biti asimilirani od muslimanov se bomo morali spustiti na njihov nivo tudi mi postati rasisti.

stjan ::

Mene pa zanima, kako se bi najhitreje naučil arabsko...

AC_DC ::

matijadmin ::

Reycis je izjavil:

Brat te levičarske poste je prav smešno. Ni samo to, da so naivni. Tako zelo so zaljubljeni v svojo ideologijo, da npčejo videt dejstev. Levičarji nas obtožujejo, da smo seksistični, rasistični, homofobični fanatiki. Obenem pa podpirajo muslimane, ki dejansko so seksistični, rasistčni, homofobični fanatiki. Pride pa tukaj do zanimive psihološke igre. Če bomo želeli preživeti in ne biti asimilirani od muslimanov se bomo morali spustiti na njihov nivo tudi mi postati rasisti.


Sam si se kar dobro opisal, dodal bi le, da podtikaš, da smo vsi, ki smo humani, levičarji in, da levičarji podpirajo muslimane. Dve butasti protislovji, ki jih je sproducirala tvoja nestrpnost (upam, da zaradi strahu/naivnosti in ne politikantske pokvarjenosti).

Priporočam v branje (dr. Ihana), da bi razumeli nestrpnost nekaterih kot nezmožnost drugačnega dojemanja in ne nujno samo zlobe (kar pa je nikakor ne opravičuje) ...


Funkcionalna slikanja možganov so tudi odkrila, da imamo ljudje dva različna čustvena filtra, skozi katera naš politični um zaznava svet. Že okoli četrtega leta starosti se na možganskih slikah izoblikuje prevlada liberalnega ali konservativnega političnega filtra. Štiriletniki, bodoči konservativci, imajo znatno večje možganske centre za zaznavanje nevarnosti in procesiranje stresa; medtem ko mali bodoči liberalci zaznavanja sprememb ne povežejo s centrom za stres, ampak jih usmerijo v centre za komunikacijo. Posledično bodoči konservativci vsako spremembo hiperobčutljivo zaznavajo kot boleč stres in se mu skušajo izogniti tako, da težijo k urejenosti, redoljubnosti, spoštovanju avtoritete; všeč so jim pravila, tudi če jih ne razumejo, blizu jim je ideja presežnega in božjega. Obratno so bodoči liberalci v povprečju težje obvladljivi otroci, težijo h komunikaciji, pogajanjem, trgovanju, izsiljevanju; tuja jim je ideja avtoritete, pravil, presežnega, božjega.



Na prevlado liberalnega ali konservativnega uma vpliva genetika; poleg nje pa tudi zgodnje otrokovo okolje. Avtoritarno okolje spodbudi razvoj konservativnega možganskega filtra, odsotnost avtoritete pa liberalnega. Zanimivo je, da na politični um vpliva celo podnebje - vročina spodbuja prevlado konservativnega uma, mraz pa liberalnega. Razpis volitev sredi poletja torej politično ni povsem nevtralna zadeva.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

Reycis je izjavil:

Brat te levičarske poste je prav smešno. Ni samo to, da so naivni. Tako zelo so zaljubljeni v svojo ideologijo, da nočejo videt dejstev. Levičarji nas obtožujejo, da smo seksistični, rasistični, homofobični fanatiki. Obenem pa podpirajo muslimane, ki dejansko so seksistični, rasistični, homofobični fanatiki. Pride pa tukaj do zanimive psihološke igre. Če bomo želeli preživeti in ne biti asimilirani od muslimanov se bomo morali spustiti na njihov nivo tudi mi postati rasisti.



Lepo napisano, se strinjam!

Kar je najhuje da so zatajili pri Van Goghu, pustili da Turški predsednik v UN hotel uvesti pojem islamofobije, napadli Charlie Hebdo da so sami krivi, namesto da podelijo rizik in vsi objavijo njihove nesporne risanke in tako pokažejo da ne morejo ustrahovat cel svet, enostavno ni tok municije!

Skupaj z islamisti so bili na trgu in nasprotovali objavi, te isti islamisti jim nebi dali košček miru če bi bili glavni!

Uporabljajo demokracijo zato da izvajajo nedemokratična načela svoje religije v državi ki jim daje vse!
Čisti primer!

lexios ::

Še dobr, da so jih integriral. ;((

PrihajaNodi ::

Bilo bi super ce bi se humanisti brigali se za pokvarjen sporazum kot je TTIP v enaki meri kot za pribeznike v Slo (ki jih prakticno ni). TTIP je nevarnost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

Vanich ::

matijadmin ::

Vanich je izjavil:

Nemčija: "Slovenija in Hrvaška sta varni državi in vzorno ravnata z begunci, zato bomo kar vse vrnili tja".


Treba je razumeti, da gre za hrvaškega tabloida. Zelo težko pa bodo vračali begunce, ki niso registrirani, še manj verjetno je, da bi na edino državo, ki jih je vzorno registrirala in z njimi sočasno ravnala humano, preložili odgovornost preostalih držav. Okoli teh beguncev se že ves čas dramatizira varnostni vidik, pa še nič groznega se nam ni zgodilo.
Vrnite nam techno!

Zagor_tenay ::

Treba je razumeti, da gre za hrvaškega tabloida.


Hrvati samo povzemajo nemški časopis.

Tudi Avstrijci so že napovedali vračanje beguncev Sloveniji in Hrvaški. Hrvati jih ne bodo nikoli sprejeli nazaj, edino naši mehkužci na oblasti bodo sprejeli vse kar nam Nemčija ukaže.

AC_DC ::

Hrvati jih ne bodo nikoli sprejeli nazaj,

...ker jih sploh niso popisali, jih prevzamejo in pošiljajo dalje na sever.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

lexios ::

Okoli teh beguncev se že ves čas dramatizira varnostni vidik, pa še nič groznega se nam ni zgodilo.


Talentirana izjava! Kolk beguncev iz Pakistana ste humanitarci v Sloveniji v zadnjih tednih sploh videli od blizu? ;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

matijadmin ::

Zagor_tenay je izjavil:

Treba je razumeti, da gre za hrvaškega tabloida.


Hrvati samo povzemajo nemški časopis.

Tudi Avstrijci so že napovedali vračanje beguncev Sloveniji in Hrvaški. Hrvati jih ne bodo nikoli sprejeli nazaj, edino naši mehkužci na oblasti bodo sprejeli vse kar nam Nemčija ukaže.


Artikulacija nekega dela govora, lahko retoriko in tudi dogajanja predstavi čisto v drugačni luči. Pa tudi od sporočevalca je precej odvisno, kako resno gre jemati taka sporočila. Rumen medij, pika.

Če so jih naši organi sprejeli na meji s Hrvaško in tam registrirali, jih bi lahko vračali. Meni se zdijo te grožnje z vračili bolj pritiski v smeri, da se dajmo že enkrat zmeniti za enotno politiko sprejema in nudenja azila ter pomoči. Na ravni EU, seveda.
Vrnite nam techno!
««
55 / 373
»»