» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 373
»»

Primoz ::

Tri dni kasneje bomo poskusili s ponovnim odprtjem te tematike. Zaradi občutljivosti tematike z malo spremenjenimi pravili:

a) splošna pravila veljajo, razen določb o pritožbah. Če bo kakšnega moderatorja zaneslo, je razlog težka roka, za kar se v naprej opravičujemo, vendar pritožb ne bomo obravnavali.

b) v skladu s splošnimi pravili bomo precej radodarno delili nazive. Nazivi imajo stransko posledico, da vas lahko kdorkoli (tudi ostali uporabniki) briše kadarkoli brez razloga, kar precej poenostavi čiščenje. Ko se razmere malo umirijo, bomo o tej točki ponovno premislili.

c) ponovno opozarjamo, da je na Slo-Techu:
Prepovedano je spodbujati k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, k nasilju in vojni ter izzivati ali razpihovati narodno, rasno, versko, spolno ali drugo sovraštvo, razdor ali nestrpnost.
  • preklical razglas: Primoz ()

SimplyMiha ::

Pozdravljam to odločitev.

Edino prav je, da se omogoči dialog o aktualni problematiki, kajti le tako si bomo lahko izmenjali vse poglede, ne samo forsirali "edinega pravega". Dialog je temelj demokracije in gonilo razvoja.

Reycis ::

Torej pametovalci, kaj mislite, da se bo zgodilo s temi masami, ki se valijo čez evropo? Kaj se bo zgodilo z evropo ki tako nemarno krši svoje lastne zakone?

jtothek ::

Pozdravljam to odločitev. Upam, da se bo folk korektno obnašal. Če je vladavina ljudstva mora biti tudi razprava. Bravo.


"Če bo kakšnega moderatorja zaneslo, je razlog težka roka, za kar se v naprej opravičujemo" Ta del pa se mi ne dopade glih najbolj. Da ne bo prišli do kakšne prevelike samovolje glede izbrisov s strani moderatorjev.

chucki ::

Nemiri,nasilje in kaos
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kow ::

Ce prav razumem tocko c, forumasi ne smejo pozivati k vojaski intervenciji proti ISISu?

jtothek ::

Reycis je izjavil:

Torej pametovalci, kaj mislite, da se bo zgodilo s temi masami, ki se valijo čez evropo? Kaj se bo zgodilo z evropo ki tako nemarno krši svoje lastne zakone?



Šli dobo v bogate države (Švedska, Nemčija, itd) in bodo tam dobili azil. Ne vidim razloga, da ne bi. Razen če te države ne poostrijo zakonskih zahtev. Samo tak zakon ne more retroaktivno veljat, tak da ti, ki do sprembe pridejo na cilj ne bo problemov. Kak bo s temi ljudmi ko enkrat pridejo tja. Ne vem. Eni pravijo, da so ti sammi odličen kader. JAz pa bolj verjemem, kar je danes pisal Spiegel pa FAZ, da so to težko zaspoljivi ljudje. že zaradi jezika. Dalje glede integracija to pa jaz pojma nimam. Najhuje bi bilo če bi prišlo do getov, kjer bi prišlo do dveh svetov v eni državi.

Glede Evrope (EU) in njenih zakonov, kršitve pa se bodo lepo pod preprogo pometle mogoče bo Madžarska še najbolj nasankala pa še to zaradi slabege PRja.

krneki0001 ::

Mene recimo skrbi kako se bo odzvala evropa, glede nato, da smo mi meja EU in zunanji svet, pa spuščamo brez da bi begunce popisali v EU, poleg tega ne znamo niti se ne trudimo zavrnit ekonomskih migrantov od pravih beguncev, ki imajo probleme in resnično bežijo pred vojno vihro.
Po evropski zakonodaji smo dolžni popisati vse begunce, zavrniti ekonomske migrante in omogočiti prost prehod samo in izključno beguncem katerih država je v vojni.

Recimo tole že nakazuje na probleme, ki bodo začeli nastajat:
Pridejo, trdijo, da so iz Sirije in jemljejo naša mesta

http://www.24ur.com/novice/svet/video-b...


Drugi problem je pa recimo ta, da begunci pričakujejo 2000 evrov mesečno denarja kot pomoči. Zato smo mi, kot majhna in revna država samo prehodna država in si ne želijo ostati tukaj. V bistvu imamo v povprečju plače slabše, kot so jih imeli Sirci v večjih mestih. Mi smo za njih reveži, zato tudi nimajo interesa ostati tukaj.
Recimo v avstriji se je 20 beguncev ali migrantov odločilo za gladovni štrajk, ker jim ne dajejo vsak mesec po 2000 evrov. Mislim, če jim bodo tole dajal vsak mesec, grem pa fliknem svoje dokumente stran, se začnem predstavljat kot begunec iz sirije in se postavim v vrsto za tak denar.

zee ::

Recimo v avstriji se je 20 beguncev ali migrantov odločilo za gladovni štrajk, ker jim ne dajejo vsak mesec po 2000 evrov. Mislim, če jim bodo tole dajal vsak mesec, grem pa fliknem svoje dokumente stran, se začnem predstavljat kot begunec iz sirije in se postavim v vrsto za tak denar.


Link or it didn't happen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

futune ::

zee je izjavil:

Recimo v avstriji se je 20 beguncev ali migrantov odločilo za gladovni štrajk, ker jim ne dajejo vsak mesec po 2000 evrov. Mislim, če jim bodo tole dajal vsak mesec, grem pa fliknem svoje dokumente stran, se začnem predstavljat kot begunec iz sirije in se postavim v vrsto za tak denar.


Link or it didn't happen.


http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_...

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

krneki0001 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Reycis ::

Ja mene je tudi zelo strah getoizacije. Pogoji za to so namreč odlični. Sicer pa se zna zgodit, da bo večina azilov zavrnjenih. Tudi tiste, ki dejansko so iz Sirije lahko zavrnejo z razlogom kot so ga uzakonili Madžari. Ker so že prečkali več varnih držav in tam niso zaprosili za azil.

chucki ::

Si predstavljaš kakšen kaos bo, ko jih bodo deportirali nazaj? Raje ne pomislim...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jtothek ::

futune je izjavil:

zee je izjavil:

Recimo v avstriji se je 20 beguncev ali migrantov odločilo za gladovni štrajk, ker jim ne dajejo vsak mesec po 2000 evrov. Mislim, če jim bodo tole dajal vsak mesec, grem pa fliknem svoje dokumente stran, se začnem predstavljat kot begunec iz sirije in se postavim v vrsto za tak denar.


Link or it didn't happen.


http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_...



Ta članek je bolj medijska izjava FPÖ, stranke Jorga Haiderja če se še spomnite. Tak da ne vzeti to kot suho zlato.
Sem pa našel tudi da planek, ki praktično dementira, da so kaki begunci štrajkali. Pa glede na to da zadnje čase spremljam avstrijske medije je prvič, da bi slišal za kak gladovni štrajk na KOroškem.

http://www.heute.at/news/politik/art236...

jtothek ::

Reycis je izjavil:

Ja mene je tudi zelo strah getoizacije. Pogoji za to so namreč odlični. Sicer pa se zna zgodit, da bo večina azilov zavrnjenih. Tudi tiste, ki dejansko so iz Sirije lahko zavrnejo z razlogom kot so ga uzakonili Madžari. Ker so že prečkali več varnih držav in tam niso zaprosili za azil.



Sirijce (ali Sirce ali kakorkoli) ni šans, da bi poslali nazaj, pa kake Afganistance tudi ne. V aktivno vojno cono ne bodo poslali nikoga to je sto posto. V varne države pa jih tudi lahko pošljejo samo v tiste, ki lahko dokažejo, da so bili. Tak da tiste, ki so pri nas registrirali lahko k nam vrnejo pa teh je do zdaj max 2 tisoč od kdo ve koliko deset tisoč. Za druge države EU pa ne vem če je sploh katera kaj registrirala ljudi. One iz Bangladeša pa Irana pa bodo skoraj za ziher nazaj poslali.

krneki0001 ::

@jtothek
Bolj gre za drugo vprašanje. Ali resnično dobivajo nek denar in koliko je to? Mislim delavci v Sloveniji so v večini na minimalcih in če nek begunec dobiva več denarja na mesec (plus prebivališče, hrano in zdravniške storitve zastonj) lahko temu rečemo samo kriminal in sramota.

aerie ::

Reycis je izjavil:

Ja mene je tudi zelo strah getoizacije.

Zakaj le? Geti že obstajajo v večini večjih evropskih mest. Tudi pri nas imamo nekaj, recimo temu, mini getov - torej območij, kamor policija nerada zahaja.

krneki0001 je izjavil:


Bolj gre za drugo vprašanje. Ali resnično dobivajo nek denar in koliko je to? Mislim delavci v Sloveniji so v večini na minimalcih in če nek begunec dobiva več denarja na mesec (plus prebivališče, hrano in zdravniške storitve zastonj) lahko temu rečemo samo kriminal in sramota.

Ne. To ni kriminal, še manj pa sramota. Lahko pa je nepravično.

jtothek ::

krneki0001 je izjavil:

@jtothek
Bolj gre za drugo vprašanje. Ali resnično dobivajo nek denar in koliko je to? Mislim delavci v Sloveniji so v večini na minimalcih in če nek begunec dobiva več denarja na mesec (plus prebivališče, hrano in zdravniške storitve zastonj) lahko temu rečemo samo kriminal in sramota.


http://www.soziales.steiermark.at/cms/z...
http://www.asyl-in-tirol.at/info/grundv...

Begunec v azilu, če so te informacije pravilne ima plačano nastanitev, pa vse te fore + 40 evrov žepnine na mesec. V Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

Reycis ::

Geto nastane zaradi pomankanja ali pa popolne odsotnosti uveljavljanja (državnih) zakonov in pravil. In ti begunci so že dosegli, da so vse države na njihovi poti opustile uveljavljanje prava, kar je izjemno slaba popotnica. In ko je neka populacija getoizirana potem je verjetnosr integracije minimalna. Evrope nam ne bodo uničili priseljenci, ampak si jo uničujemo kar sami z opuščanjem pravnih norm. Skrajni čas je, da se začnemo držat prava.

phantom ::

krneki0001 je izjavil:

Mene recimo skrbi kako se bo odzvala evropa, glede nato, da smo mi meja EU in zunanji svet, pa spuščamo brez da bi begunce popisali v EU, poleg tega ne znamo niti se ne trudimo zavrnit ekonomskih migrantov od pravih beguncev, ki imajo probleme in resnično bežijo pred vojno vihro.
Po evropski zakonodaji smo dolžni popisati vse begunce, zavrniti ekonomske migrante in omogočiti prost prehod samo in izključno beguncem katerih država je v vojni.

Kako da jih ne popisujemo? Vsi so najprej registrirani in se jim izda odločba za prosto gibanje po Sloveniji, potem se jih izpusti iz centrov za registracijo.
~
~
:wq

krneki0001 ::

phantom je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Mene recimo skrbi kako se bo odzvala evropa, glede nato, da smo mi meja EU in zunanji svet, pa spuščamo brez da bi begunce popisali v EU, poleg tega ne znamo niti se ne trudimo zavrnit ekonomskih migrantov od pravih beguncev, ki imajo probleme in resnično bežijo pred vojno vihro.
Po evropski zakonodaji smo dolžni popisati vse begunce, zavrniti ekonomske migrante in omogočiti prost prehod samo in izključno beguncem katerih država je v vojni.

Kako da jih ne popisujemo? Vsi so najprej registrirani in se jim izda odločba za prosto gibanje po Sloveniji, potem se jih izpusti iz centrov za registracijo.


Ja, seveda in svizec zavije....

Malo preveri kako gredo preko meje in kako gredo na avtobuse in vlake? Prvih 150 so popisali, zdej pa samo na avtobuse šibajo in gremo.
V nedeljo zjutraj sem na avtocesti srečal nekje 15 avtobusov polnih beguncev, ki so se peljali proti jesenicam. Pa nisem v celem dnevu potem nikjer v nobenih novicah zasledil, da bi kak avtobus v tej smeri omenili.

Cervantes ::

Vse pozivam, da povedo... kakšna grozovita zadeva bi se morala zgoditi v vašem okolju, da bi se spravili peš na par tisoč km dolgo pot nekam, kjer niti ne veste kaj vas čaka...
Osebno s temi ljudmi globoko sočustvujem...
Kaj pa to pomeni za Evropo...
End of a dream?

phantom ::

krneki0001 je izjavil:


Ja, seveda in svizec zavije....

Malo preveri kako gredo preko meje in kako gredo na avtobuse in vlake? Prvih 150 so popisali, zdej pa samo na avtobuse šibajo in gremo.
V nedeljo zjutraj sem na avtocesti srečal nekje 15 avtobusov polnih beguncev, ki so se peljali proti jesenicam. Pa nisem v celem dnevu potem nikjer v nobenih novicah zasledil, da bi kak avtobus v tej smeri omenili.


Jih kar vse registrirajo. https://twitter.com/vladaRS/status/6455...
~
~
:wq

donfilipo ::

Grozot ni? Nižji povprečni IQ veli da so zavedeni? Naivni gredo v obetani raj Nemčijo kjer jih čaka pekel?

Tale splet ne drži povsem :))

Grozote SO! Videne celo kljub cenzuri medijev,...ki je povezana z dejstvom, da so mediji pač predvsem sredstvo zabave in obveščanja o novih sponzorskih produktih....in ne več toliko politične in antropološke analize:) No res je tudi, da primeren medijski prijem nemara naredi veliko več, kot eksplicitno kazanje vseh grozot,....ki, če ga ni na prvi prijem, ...še ne pomeni da ga ni sploh. Obglavljanja in ostali zločini v teh deželah SO in so nagnusni.
Dalje povprečni nižji IQ ne pomeni da med ubežniki in migranti ni tudi nadpovprečno inteligentnih. Pri tej številki bi morali biti. In tudi da so zavedeni nad rajem Nemčijo bi se ne strinjal čisto,....ker Nemčija je deloma raj celo za nas, (ali Švica:), pa čeprav hudičevo dobro vemo in poznamo kaj so švabi. Če ne mladi ki drvijo tja osebno, pa zagotovo mi zombiji, ki smo jim to razlagali na vse pretege...in še danes . Sem natapkal sicer že celo biblijo, pa sem nekaj potem narobe tapknil po sadističkoj mašini in je šlo u maloro...no ja morda je pa to tudi bolje. Nekakšen strojni avtokorekt. Drugi poizkus...naj bo :)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

dejanslo ::

Nevarnosti ni? V 2013 je že samo v bližini Libanonsko-Sirske meje bila v zraku takšna napetost, da se je ob vsaki cestni postojanki dvignil pulz. Kaj vse smo (v medijih) videli še od takrat..
Njihov beg razumem, ne razumem pa našega odziva. Ocena bi bila slaba.
Kako ugotoviti, kje vse so bili? Saj pa imajo pametne telefone ;)
There`s More Than One Way To Do It

SimplyMiha ::

Cervantes je izjavil:

Vse pozivam, da povedo... kakšna grozovita zadeva bi se morala zgoditi v vašem okolju, da bi se spravili peš na par tisoč km dolgo pot nekam, kjer niti ne veste kaj vas čaka...
Osebno s temi ljudmi globoko sočustvujem...
Kaj pa to pomeni za Evropo...
End of a dream?

Saj je definicija begunca dovolj jasna: v domovini mu mora groziti smrtna nevarnost oziroma aktualna oblast mu ne nudi zaščite.

Če vmes prehodijo več tisoč varnih držav, to ne zanima človekoljubov. Dovolj je, da vidijo jokajočega otroka. V tej krizi se preveč igra na čustveno noto, ki tu nima nobene veze. Ker če bi bili zares človekoljubni, bi se potegovali za prekinitev nasilja in vzpostavitev stabilnosti v Siriji ter Iraku.

thramos ::

krneki0001 je izjavil:

Bolj gre za drugo vprašanje. Ali resnično dobivajo nek denar in koliko je to? Mislim delavci v Sloveniji so v večini na minimalcih in če nek begunec dobiva več denarja na mesec (plus prebivališče, hrano in zdravniške storitve zastonj) lahko temu rečemo samo kriminal in sramota.



Pomoje pa gre bolj za to, da nekateri nekritično sprejemate in delite informacije iz vprašljivih virov in s tem širite polresnice ter laži.

Ter tako spodbujate neutemeljen strah in negotovost, zavajate ostale, skratka, FUD.

scipascapa ::

Razlog je izključno tole:

http://www.zurnal24.si/migranti-mercede...

Gaius ::

V zadnjih dneh je mene precej zmotilo ravnanje Hrvaške. Niti se ni še dobro polegel Pirangate, že so ponovno pozabili na vsa mednarodna pravila in furajo oni naprej svojo pjesam.

Da se to počne samo zaradi bližnjih volitev se mi zdi malo pretirano. Ampak vse je mogoče.
Malo več o tem tukaj:
http://www.portalplus.si/mobile/1089/za...

stara mama ::

http://www.unzensuriert.at/content/0018...

Imam eno dobro idejo:
Na vstopu države napisat, koliko je povprečna slovenska plača.
Se bojo kr hitr obrnili in naredili ovinek okrog :)

jtothek ::

SimplyMiha je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Vse pozivam, da povedo... kakšna grozovita zadeva bi se morala zgoditi v vašem okolju, da bi se spravili peš na par tisoč km dolgo pot nekam, kjer niti ne veste kaj vas čaka...
Osebno s temi ljudmi globoko sočustvujem...
Kaj pa to pomeni za Evropo...
End of a dream?

Saj je definicija begunca dovolj jasna: v domovini mu mora groziti smrtna nevarnost oziroma aktualna oblast mu ne nudi zaščite.

Če vmes prehodijo več tisoč varnih držav, to ne zanima človekoljubov. Dovolj je, da vidijo jokajočega otroka. V tej krizi se preveč igra na čustveno noto, ki tu nima nobene veze. Ker če bi bili zares človekoljubni, bi se potegovali za prekinitev nasilja in vzpostavitev stabilnosti v Siriji ter Iraku.



To je za mene vredno bplj podrobno povedat. Ali si še vedno begunec če hkrati se aktivno trudiš zavračat azil ker ti tretja varna država pač ni všeč. Najboljši argument za ta "country seeking" ki sem ga zasledil je, da imajo ljudje pravico do izbire najboljše države za njih. Jaz se s tem ne strinjam. To je za mene navadna zbirčnost. Jaz bi tudi rad ferrarija a ne gre. Če se kdo bolj spozna na Konvencijo o beguncih naj mi kdo razloži kateri člen dovoljuje izbiranje držav. Vem da konvencija oprosti ilegalni prehod meje, tak da tega jim ne morem zoperstavljat. Zdaj ali kje piše da lahko zavračaš azil v varnih državah?

jtothek ::

stara mama je izjavil:

http://www.unzensuriert.at/content/0018...

Imam eno dobro idejo:
Na vstopu države napisat, koliko je povprečna slovenska plača.
Se bojo kr hitr obrnili in naredili ovinek okrog :)



Ne uporabljat Unzensoriert.at, ker to je "uradno" glasilo svobodbnjakov (skrajna avstrijska desnica v Avstriji). To je kot bi vse kar Jelinčič na facebook objavi jemali za resnico.

BlaY0 ::

Mene pa zanima, glede na to da naša zakonodaja predvideva kazensko odgovornost za tiste, ki pomagajo "nezakonitim" prebežnikom pri transferjih in nastanitvah (in še čem)... kako naj bi pa človek vedel ali gre za "nezakonitega" oziroma "zakonitega" prebežnika? Legitimirat ga načeloma ne moreš? A so potem kazensko odgovorne tudi firme... recimo taksisti pa SŽ ter avtobusne firme, že s tem, ko jim prodajo karto oziroma jim zaračunajo prevoz? Kahel je nekaj bluzil tudi o možnostih nesreč in odškodninskih odgovornostih... ampak saj to je isto kot pri štopanju? Bi prosil za razlagko kakega pravno podkovanega forumaša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Smrekar1 ::

BlaY0 je izjavil:

Mene pa zanima, glede na to da naša zakonodaja predvideva kazensko odgovornost za tiste, ki pomagajo "nezakonitim" prebežnikom pri transferjih in nastanitvah (in še čem)... kako naj bi pa človek vedel ali gre za "nezakonitega" oziroma "zakonitega" prebežnika? Legitimirat ga načeloma ne moreš? A so potem kazensko odgovorne tudi firme... recimo taksisti pa SŽ ter avtobusne firme, že s tem, ko jim prodajo karto oziroma jim zaračunajo prevoz? Kahel je nekaj bluzil tudi o možnostih nesreč in odškodninskih odgovornostih... ampak saj to je isto kot pri štopanju? Bi prosil za razlagko kakega pravno podkovanega forumaša.


Če ti lahko dokažejo, da si vedel, da je nekdo prišel v državo nezakonito, ti grozi kazen, sicer ne. Lahko se izgovarjaš na nevednost, ampak če si jih čakal ob zeleni meji znaš skupiti.

BlaY0 ::

Ne, pobral sem jih par pri Postojni in jih recimo zategnil do Podljubelja. Bili so tujci z ruzaki. Govorili so recimo Nemško. Na to "če ti dokažejo", se jaz ne bi ravno zanašal. Kakšen pravnik prosim, z navedbo zakonov, členov in izkušenj.

Smrekar1 ::

jtothek je izjavil:

Ali si še vedno begunec če hkrati se aktivno trudiš zavračat azil ker ti tretja varna država pač ni všeč.


Načeloma ne, si migrant.

Bral sem zgodbo nekega osebka, ki je iz Sirije prebežal v Egipt, kjer je dve leti delal kot zobozdravnik,v Kairu. Ko je navarčeval 5000 dolarjev se je šel begunca v Nemčijo.

Razumem, da bi raje delal kot zobozdravnik v Nemčiji kot v Egiptu. Ampak če lahko v neki državi dve leti delaš v svojem poklicu in privarčuješ kar spodobno vsoto denarja, ter greš ko meniš, da si privarčeval dovolj za pot, pač nisi več begunec. Lahko bi zaprosil za vizum tudi prek ambasade, prepričan sem, da bi lahko dobil premožno in stabilno državo, ki bi ga vzela. Dobri zobozdravniki so iskani. Morda pa to ne bi bila Nemčija.

unix ::

V teh dneh kroži tole https://goo.gl/kaFZHg po FB (morda samo za razmislek).

Sicer pa če nimaš dokumentov (passporta) nimaš vstopa v državo. Je že res da imajo vojno, ampak zakaj ravno čez celo Evropo :) (boljša socialna pomoc na severu Evrope). Verjetno v krogu 3-4h držav okrog Sirije ni nasilja...

fikus_ ::

Malo za razmišljanje o begunski krizi:
http://geopolitika.si/2015-09-14-begunc...

Smrekar1 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne, pobral sem jih par pri Postojni in jih recimo zategnil do Podljubelja. Bili so tujci z ruzaki. Govorili so recimo Nemško. Na to "če ti dokažejo", se jaz ne bi ravno zanašal. Kakšen pravnik prosim, z navedbo zakonov, členov in izkušenj.


Tale "če ti dokažejo" bosta relevantna kar Konvencija o človekovih pravicah (6. člen Evropske konvencije, 2. odstavek) ter Ustava RS (27. člen). Štoparje pač lahko jemlješ v avto, če so bili v Postojni najbrž niso bili migranti, temveč turisti.

fikus_ je izjavil:

Malo za razmišljanje o begunski krizi:
http://geopolitika.si/2015-09-14-begunc...


Tega v članku, žal, precej manjka.

ISIS je posledica Assadovega načrtnega preoblikovanja konflikta v sektaškega ter KGB-jevske (oz. FSB-jeve) strategije uničenja nasprotnika s tem, da ga narediš neprimernega za potencialne zaveznike. Naši mediji ter družba na splošno tega nočejo verjeti, nek rus pa očitno sploh ne. Zakaj, ne vem. Smo strašno prorusko usmerjen narod, čeprav smo od tega zgodovinsko imeli kvječemu škodo, koristi pa nobene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mufasa ::

Pohvale Primoz, za odprtje volatilne teme :).

Sirci so zelo, ampak zelo kulturen narod napram ostalim Arabcom. To vam bo povedal vsak ki je kadarkoli imel stik z njimi ali bil dol pred "ruknimo assada" kampanijo. Niso niti reveži in so v povprečju kar izobraženi ljudje, bi rekel z solidnim iqjem. Tisto kar se drenajo po vlakih in vsepovprek mečejo otroke čez mejo so pretežno drugih nacionalnosti (Ala albanezrji, Afganci, Iračani).

To ni sirski way, zato vidite ko se klofajo med sabo tudi...ker sirci povejo ostalim da apeshit ni da way in pol jih dobivajo po kepi. Sirci tudi takoj ločijo med svojimi in fake-sirci. (ponavadi tisti JUNAKI ki so žene in otroke pustil na vojnem področju in sami odšli)

Treba bi bilo nakaj sircev rekrutirat za pomoč socialnim delavcem in enostavno anonimno locirat ekonomske migrante in jih dat v "posebno" čakalno vrsto.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Magic1 ::

Imate begunske centre v Turčiji, kjer jih je že kar dosti stotisočev že nekaj let. Ljudje so do zdaj čakal, da bi se zadeve normalizirale doma. A ker nič ne kaže na to da se bo in jih je Merklova povabila, so se tudi le ti odločili pridružit begunskemu valu v Evropo. Turčija ji pa tudi ne bo zadrževala, saj jih to stane ogromno. Bojim se, da če se ne bo naredilo kaj v smeri normalizacije vojnega območja, bomo nasljednje poletje prejeli še izdatnejšo količino beguncev. A kaj ko je to najbolj v rokah Američanov in Rusov, njih pa boli za EU (oziroma jim še ustreza naša destabilizacija).
Magic

Smrekar1 ::

Magic1 je izjavil:

Imate begunske centre v Turčiji, kjer jih je že kar dosti stotisočev že nekaj let. Ljudje so do zdaj čakal, da bi se zadeve normalizirale doma. A ker nič ne kaže na to da se bo in jih je Merklova povabila, so se tudi le ti odločili pridružit begunskemu valu v Evropo. Turčija ji pa tudi ne bo zadrževala, saj jih to stane ogromno. Bojim se, da če se ne bo naredilo kaj v smeri normalizacije vojnega območja, bomo nasljednje poletje prejeli še izdatnejšo količino beguncev. A kaj ko je to najbolj v rokah Američanov in Rusov, njih pa boli za EU (oziroma jim še ustreza naša destabilizacija).


Eh, tale z destabilizacijo EU je pa bosa. Ni vse zarota, veste.
Koliko migrantov je zdaj skupno na Hrvaškem in Madžarskem? Morda 100 000? To je za eno manjše mesto, oz. 0,0002% prebivalstva. Za primerjavo - to je podobno, kot da bi se v Slovenijo nenadoma, v nekaj tednih, priselilo 450 ljudi. To nas ne bo destabiliziralo, temveč predstavlja lokalno krizo za tri do štiri članice, ki so na udaru - Grčijo, Madžarsko, Hrvaško in Slovenijo.

Kar se pa destabilizacije tiče, nemcem manjka delavcev.
http://www.zurnal24.si/migranti-mercede...

Tale kriza bo za EU bolj blagodejna kot kaj drugega. Samo panika se mora poleči. Če ne bi imeli sranja z Grškimi dolgovi in če ne bi Cipras in Varufakis delala takega cirkusa bi bila zadeva v veliki meri najbrž že rešena vnaprej. Določen delež migrantov bi iz Grčije premestili v Nemčijo, Avstrijo in še kam, kjer se jih rabi in bi zdaj brali o čem drugem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

thramos ::

BlaY0 ::

Smrekar1 je izjavil:


Tale "če ti dokažejo" bosta relevantna kar Konvencija o človekovih pravicah (6. člen Evropske konvencije, 2. odstavek) ter Ustava RS (27. člen). Štoparje pač lahko jemlješ v avto, če so bili v Postojni najbrž niso bili migranti, temveč turisti.

Se pravi si pečen za naslednjih 5 do 10 let sodnih bitk v Sloveniji in na koncu greš na ESČP? V Postojni je eden od nastanitvenih centrov za tujce kamor med drugim vozijo tudi begunce.

Tr0n ::

Reycis je izjavil:

Torej pametovalci, kaj mislite, da se bo zgodilo s temi masami, ki se valijo čez evropo? Kaj se bo zgodilo z evropo ki tako nemarno krši svoje lastne zakone?

Nic. Ta 1% povisana populacija bo nadomestila staro evropsko rajo. Bolj je vprasanje, kaj bodo razni ISIS podtaknjenci poceli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Smrekar1 ::

BlaY0 je izjavil:


Se pravi si pečen za naslednjih 5 do 10 let sodnih bitk v Sloveniji in na koncu greš na ESČP? V Postojni je eden od nastanitvenih centrov za tujce kamor med drugim vozijo tudi begunce.


V nastanitvenem centru morajo deponirati vse imetje (točno zato, da se ne zgodi scenarij, ki ga opisuješ). Glede na to, da so imeli nahrbtnike, so jih bodisi izpustili iz centra in so torej v državi legalno in jih lahko voziš naokoli, bodisi niso migranti.

Tr0n je izjavil:


Nic. Ta 1% povisana populacija bo nadomestila staro evropsko rajo. Bolj je vprasanje, kaj bodo razni ISIS podtaknjenci poceli.


ISIS rekrutira predvsem iz sicer navidezno normalnih muslimanskih evropejcev. Ni jim treba pošiljati skrajnežev, ki bi se izdajali za begunce/migrante/karkoli drugega. Ta sistem je prepočasen in neučinkovit. Za ISIS je celo ceneje, če jih pošlje po sicer legalni poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

BlaY0 ::

Magic1 je izjavil:

Imate begunske centre v Turčiji, kjer jih je že kar dosti stotisočev že nekaj let. Ljudje so do zdaj čakal, da bi se zadeve normalizirale doma. A ker nič ne kaže na to da se bo in jih je Merklova povabila, so se tudi le ti odločili pridružit begunskemu valu v Evropo

Ne verjamem, da so to tisti, ki so v Turčiji že nekaj let. Ti ki so tam že nekaj let nimajo osnovnih možnosti za takšno pot. Begunci, ki jih gledamo pri nas (večina njih), ne zgledajo kot da bi že več let živeli v kakšnem begunskem centru nekje v Turčiji. Imajo pametne telefone, kreditne kartice, gotovino.

Smrekar1 ::

BlaY0 je izjavil:


Ne verjamem, da so to tisti, ki so v Turčiji že nekaj let. Ti ki so tam že nekaj let nimajo osnovnih možnosti za takšno pot. Begunci, ki jih gledamo pri nas (večina njih), ne zgledajo kot da bi že več let živeli v kakšnem begunskem centru nekje v Turčiji. Imajo pametne telefone, kreditne kartice, gotovino.


Po slikah sodeč imajo s sabo tudi ličila.

Večinoma to sploh niso begunci, temveč migranti, ki se predstavljajo za begunce. Vseeno so za Evropo lahko koristni.

BlaY0 ::

Smrekar1 je izjavil:


V nastanitvenem centru morajo deponirati vse imetje (točno zato, da se ne zgodi scenarij, ki ga opisuješ). Glede na to, da so imeli nahrbtnike, so jih bodisi izpustili iz centra in so torej v državi legalno in jih lahko voziš naokoli, bodisi niso migranti.

Pri nas nikomur niso nič jemali. Vsaj jaz ne vem za to. Tako ali tako pa nimajo dosti s seboj - tošl, telefon ka nekaj malega za obleči.
««
«
1 / 373
»»