» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
57 / 373
»»

3p ::

ZaphodBB je izjavil:

Kaj me sploh briga terorizem, zanima me, zakaj sem jaz dolžan skrbeti za te lenuhe ki prihajajo v Evropo?

Zakaj sem pa jaz dolžen skrbeti zate lenuha? Zakaj je jype? Ali pa mitja? Da o Okapiju niti ne govorimo?


Ne, to niso "lenuhi".

Zakaj smo dolžni poskrbeti zanje?

Zakaj sem ti pa jaz dolžan odstopiti prednost, če ti pelješ po cesti z postrani kvadratom, jaz pa po cesti s trikotnikom pred križiščem?!

Zato, ker je lepše živeti v civilizaciji kot na divjem zahodu! Zdaj dam prednost jaz tebi, drugič ko bom jaz na prednostni, jo boš pa ti meni. Čeprav me to omejuje. In kaki zadrti polumneži bojo zdaj rekli, da jih to tako omejuje in taka ureditev ni demokratična. Rabimo malo več strpnosti do tistih, ki ne čakajo radi pred trikotnikom.

Podobno kot s tem trikotnikom in kvadratom, je tudi z mednarodnimi konvencijami. Ker smo se iz 2. sv. vojne nekaj naučili, smo sprejeli pravila, ki nam vsem omogočajo lepše življenje. Zato se jih držimo. Smo pa trenutno mi na cesti s trikotnikom, in nam seveda ne diši "ustavljanje" zaradi nekih "lenuhov", ki se peljejo po prednostni.

franseliski ::

Ma tiste fore, da Nemčija rabi imigrante za delo, je tudi tako iz trte zvita, da bolj ne bi mogla biti.
Zakaj bi hoteli nepismene muslimane, ko pa imajo v Evropi ogromno ljudi, ki bi bili takoj pripravljeni iti delati v Nemčijo? Nobenega ISISa, nobenih religioznih in rasnih izpadov, nobenih logističnih stroškov...

Isti kot podpirajo neomejeno imigracijo 3. sveta v Evropo, so prej jokali kako moramo biti ekološki, kako moramo šparati, kako je problem prevelike populacije (za belce seveda, ki 'smo' samo 7%), kako bo zmanjkalo virov... sedaj pa so kar pozabili na vse te 'včerajšne' probleme. Očiten rasizem.

Sprehodite se malo na:
http://www.redicecreations.com/

Sploh so zanimivi talk showi.

krneki0001 ::

3p je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Kaj me sploh briga terorizem, zanima me, zakaj sem jaz dolžan skrbeti za te lenuhe ki prihajajo v Evropo?

Zakaj sem pa jaz dolžen skrbeti zate lenuha? Zakaj je jype? Ali pa mitja? Da o Okapiju niti ne govorimo?


Ne, to niso "lenuhi".

Zakaj smo dolžni poskrbeti zanje?

Zakaj sem ti pa jaz dolžan odstopiti prednost, če ti pelješ po cesti z postrani kvadratom, jaz pa po cesti s trikotnikom pred križiščem?!

Zato, ker je lepše živeti v civilizaciji kot na divjem zahodu! Zdaj dam prednost jaz tebi, drugič ko bom jaz na prednostni, jo boš pa ti meni. Čeprav me to omejuje. In kaki zadrti polumneži bojo zdaj rekli, da jih to tako omejuje in taka ureditev ni demokratična. Rabimo malo več strpnosti do tistih, ki ne čakajo radi pred trikotnikom.

Podobno kot s tem trikotnikom in kvadratom, je tudi z mednarodnimi konvencijami. Ker smo se iz 2. sv. vojne nekaj naučili, smo sprejeli pravila, ki nam vsem omogočajo lepše življenje. Zato se jih držimo. Smo pa trenutno mi na cesti s trikotnikom, in nam seveda ne diši "ustavljanje" zaradi nekih "lenuhov", ki se peljejo po prednostni.


Napaka! Niso oni na prednostni cesti, mi smo. Oni se hočejo vključit na prednostno cesto. In to z nehomologiranim vozilom.

Pa da boš razumel kaj sem misli z "nehomologiranim": oni niso pripravljeni da bodo opustili šarijo, vsaj večina ne. In za njih je vera in država eno in isto, zato se temu odpovedali ne bodo. Pri nas pa se preveč na zakone vsi izgovarjate. Ampak ko jih bo dovolj, da bodo oni zahtevali šarijo in podobne verske idiotizme, jih nihče več ne bo mogel ustaviti.
Ja razumem da jim je treba pomagat in da rabimo delovno silo, vendar se morajo oni prvo odpovedati svoji verski mentaliteti in šariji. Tisti, ki se, bravo, jih komot sprejmemo. Ostale oskrbimo in pošljemo nazaj, pa naj pri sebi živijo v šariji, če jim tako paše. Pri nas šarije nočemo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

matijadmin ::

franseliski je izjavil:

Ma tiste fore, da Nemčija rabi imigrante za delo, je tudi tako iz trte zvita, da bolj ne bi mogla biti.
Zakaj bi hoteli nepismene muslimane, ko pa imajo v Evropi ogromno ljudi, ki bi bili takoj pripravljeni iti delati v Nemčijo? Nobenega ISISa, nobenih religioznih in rasnih izpadov, nobenih logističnih stroškov...

Isti kot podpirajo neomejeno imigracijo 3. sveta v Evropo, so prej jokali kako moramo biti ekološki, kako moramo šparati, kako je problem prevelike populacije (za belce seveda, ki 'smo' samo 7%), kako bo zmanjkalo virov... sedaj pa so kar pozabili na vse te 'včerajšne' probleme. Očiten rasizem.

Sprehodite se malo na:
http://www.redicecreations.com/

Sploh so zanimivi talk showi.


Iz trte izvito je, kar pišeš ti. Sicer bi bila Nemčija polna Italijanov in Špancev (ki imajo hude težave z brezposelnostjo in javnim dolgom) ali pa Francozov, saj EU plača tečaj jezika, potne stroške za razgovore pri delodajalcu, dokler si še doma in nekaj primakne celo za selitev, pa je daleč od tega. Ker smo finoriti in leni ... Tja pa zato rinejo drugi, manj leni, ki imajo slabši standard od nas (in Italijanov ter Špancev). Če ne verjameš mojim navedbam, pojdi na Zavod za zaposlovanje RS in se pozanimaj.
Vrnite nam techno!

franseliski ::

matijadmin je izjavil:

Toda Slovenija je prav tako v zavezništvu Nata in tiščanje glave v pesku, da mi s posredovanji nimamo nič, je milo rečeno težka neumnost.


Jaz ne, če si ti, pa sebe vrti pod vlak in ne pridigaj. Itak ste levičarji na vladi, tu in v US of A.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

fantasycamp ::

matijadmin je izjavil:

Toda Slovenija je prav tako v zavezništvu Nata in tiščanje glave v pesku, da mi s posredovanji nimamo nič, je milo rečeno težka neumnost.


Seveda naš vojaški proračun nam to omogoča, poleg tega mi od teh posredovanj dobimo to kar Američani dobijo, praktično zastonj nafto, ostale mineralne resurse...

Mi smo beli, krivi smo še za vse kar se je nad črnci zgodilo, vse kar so ostale bele države naredile...

Ne boš pa povedal koliko je dala Slovenija ki je v bivši jugi imela veliko tehnike in podpore afriškim deželam!

To si pa kar tako pozabil!
Ogromno se jih šolalo v jugi!

Dejmo vsi biti krivi za zahodni imperializem. pa zato ker je par vojakov nekje v afganistanu!

Zaradi tega moramo imeti krivdo Anglije,Nemčije in USA...

3p ::

matijadmin je izjavil:

franseliski je izjavil:

Ma tiste fore, da Nemčija rabi imigrante za delo, je tudi tako iz trte zvita, da bolj ne bi mogla biti.
Zakaj bi hoteli nepismene muslimane, ko pa imajo v Evropi ogromno ljudi, ki bi bili takoj pripravljeni iti delati v Nemčijo? Nobenega ISISa, nobenih religioznih in rasnih izpadov, nobenih logističnih stroškov...

Isti kot podpirajo neomejeno imigracijo 3. sveta v Evropo, so prej jokali kako moramo biti ekološki, kako moramo šparati, kako je problem prevelike populacije (za belce seveda, ki 'smo' samo 7%), kako bo zmanjkalo virov... sedaj pa so kar pozabili na vse te 'včerajšne' probleme. Očiten rasizem.

Sprehodite se malo na:
http://www.redicecreations.com/

Sploh so zanimivi talk showi.


Iz trte izvito je, kar pišeš ti. Sicer bi bila Nemčija polna Italijanov in Špancev (ki imajo hude težave z brezposelnostjo in javnim dolgom) ali pa Francozov, saj EU plača tečaj jezika, potne stroške za razgovore pri delodajalcu, dokler si še doma in nekaj primakne celo za selitev, pa je daleč od tega. Ker smo finoriti in leni ... Tja pa zato rinejo drugi, manj leni, ki imajo slabši standard od nas (in Italijanov ter Špancev). Če ne verjameš mojim navedbam, pojdi na Zavod za zaposlovanje RS in se pozanimaj.


Točno. Nemčija išče ljudi, eden "argumentov" desnice proti beguncem pa je, da pomagajmo domačim brezposelnim, namesto beguncev. Tistim 100000-im, ki se jim ne ljubi zapeljati par 100km po avtocesti do Nemčije (ali pa do nasadov po Sloveniji). Pa ne pravim da to zagovarjam.

Beguncem pa se ljubi na čoln. Pa peš. Če tudi bodo morali v Nemčiji pobirati hruške.

Pri nas pa vsi v jok, kaka krivica se nam godi.

franseliski ::

matijadmin je izjavil:

Iz trte izvito je, kar pišeš ti. Sicer bi bila Nemčija polna Italijanov in Špancev (ki imajo hude težave z brezposelnostjo in javnim dolgom) ali pa Francozov, saj EU plača tečaj jezika, potne stroške za razgovore pri delodajalcu, dokler si še doma in nekaj primakne celo za selitev, pa je daleč od tega. Ker smo finoriti in leni ... Tja pa zato rinejo drugi, manj leni, ki imajo slabši standard od nas (in Italijanov ter Špancev). Če ne verjameš mojim navedbam, pojdi na Zavod za zaposlovanje RS in se pozanimaj.


Ha ha ha, Evropejci ki so ustvarili civilizacijo, so leglo lenuhov, Afričani in Arabci pa so cvet pridnosti, čeprav živijo v utah iz gnoja in slame?

In ja seveda, za EU državljana iz Španije, je res najmanjši problem dobiti službo v Nemčiji. Gotovo je vzrok lenoba in ne birokratske omejitve. Verjetno se bojo tudi 'begunci vračali nazaj v Sirijo, ker jim bo manjkal kak kolek.

matijadmin ::

Če kdo ni glasoval za NATO, je vseeno za, ker sprejema demokracijo (upal sem, da mi tega ne bo potrebno pojasnjevati). Smo tudi zavezniki v boju 'zoper' terorizem (tudi to vemo, kdo je podpisal). Tako smo (s tem se strinjam z vami) žal soodgovorni za nastalo situacijo na Bližnjem Vzhodu, pa če nam je to všeč ali ne, obžalujemo ali ne ...

franseliski je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Iz trte izvito je, kar pišeš ti. Sicer bi bila Nemčija polna Italijanov in Špancev (ki imajo hude težave z brezposelnostjo in javnim dolgom) ali pa Francozov, saj EU plača tečaj jezika, potne stroške za razgovore pri delodajalcu, dokler si še doma in nekaj primakne celo za selitev, pa je daleč od tega. Ker smo finoriti in leni ... Tja pa zato rinejo drugi, manj leni, ki imajo slabši standard od nas (in Italijanov ter Špancev). Če ne verjameš mojim navedbam, pojdi na Zavod za zaposlovanje RS in se pozanimaj.


Ha ha ha, Evropejci ki so ustvarili civilizacijo, so leglo lenuhov, Afričani in Arabci pa so cvet pridnosti, čeprav živijo v utah iz gnoja in slame?

In ja seveda, za EU državljana iz Španije, je res najmanjši problem dobiti službo v Nemčiji. Gotovo je vzrok lenoba in ne birokratske omejitve. Verjetno se bojo tudi 'begunci vračali nazaj v Sirijo, ker jim bo manjkal kak kolek.


Saj pravim, pojdi na ZZSRS, pa preveri. Ovir ni, velja prost pretok delovne sile. Še finančno ti Evropa pri tem pomaga. Španci in Italijani (še bolj) so podobno kot mi, zelo finoriti!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

franseliski ::

matijadmin je izjavil:

Če kdo ni glasoval za NATO, je vseeno za, ker sprejema demokracijo (upal sem, da mi tega ne bo potrebno pojasnjevati). Smo tudi zavezniki v boju 'zoper' terorizem (tudi to vemo, kdo je podpisal). Tako smo (s tem se strinjam z vami) žal soodgovorni za nastalo situacijo na Bližnjem Vzhodu, pa če nam je to všeč ali ne, obžalujemo ali ne ...


Lepo da priznaš da si kriv, jaz nisem. Sedaj pa nehaj plačevati tvojega greha z mojim tekočim računom.

Zgodovina sprememb…

stjan ::

Jaz pa mislim, da bodo muslimani rešili Slovenijo.
Res bo po nekaj letih tu malo drugače, bo pa mogoče bolj zanimivo.
Samo na tak način se bomo rešili večnih politikov in tajkunov, ki že 20 let uničujejo Slovenijo.
Parlament se sedaj na novo gradi in bomo starega lahko prodali, Stožice pa bodo vsak dan v uporabi, ko se bo lopovom sekalo roke in kamenjalo prešuštnike.

Svet bo lepši in bolj svoboden, dela bo dovolj za vse, demokratično pa se bo poskrbelo za neprilagojene, oziroma drugačne.

3p ::

krneki0001 je izjavil:

3p je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Kaj me sploh briga terorizem, zanima me, zakaj sem jaz dolžan skrbeti za te lenuhe ki prihajajo v Evropo?

Zakaj sem pa jaz dolžen skrbeti zate lenuha? Zakaj je jype? Ali pa mitja? Da o Okapiju niti ne govorimo?


Ne, to niso "lenuhi".

Zakaj smo dolžni poskrbeti zanje?

Zakaj sem ti pa jaz dolžan odstopiti prednost, če ti pelješ po cesti z postrani kvadratom, jaz pa po cesti s trikotnikom pred križiščem?!

Zato, ker je lepše živeti v civilizaciji kot na divjem zahodu! Zdaj dam prednost jaz tebi, drugič ko bom jaz na prednostni, jo boš pa ti meni. Čeprav me to omejuje. In kaki zadrti polumneži bojo zdaj rekli, da jih to tako omejuje in taka ureditev ni demokratična. Rabimo malo več strpnosti do tistih, ki ne čakajo radi pred trikotnikom.

Podobno kot s tem trikotnikom in kvadratom, je tudi z mednarodnimi konvencijami. Ker smo se iz 2. sv. vojne nekaj naučili, smo sprejeli pravila, ki nam vsem omogočajo lepše življenje. Zato se jih držimo. Smo pa trenutno mi na cesti s trikotnikom, in nam seveda ne diši "ustavljanje" zaradi nekih "lenuhov", ki se peljejo po prednostni.


Napaka! Niso oni na prednostni cesti, mi smo. Oni se hočejo vključit na prednostno cesto. In to z nehomologiranim vozilom.

Pa da boš razumel kaj sem misli z "nehomologiranim": oni niso pripravljeni da bodo opustili šarijo, vsaj večina ne. In za njih je vera in država eno in isto, zato se temu odpovedali ne bodo. Pri nas pa se preveč na zakone vsi izgovarjate. Ampak ko jih bo dovolj, da bodo oni zahtevali šarijo in podobne verske idiotizme, jih nihče več ne bo mogel ustaviti.
Ja razumem da jim je treba pomagat in da rabimo delovno silo, vendar se morajo oni prvo odpovedati svoji verski mentaliteti in šariji. Tisti, ki se, bravo, jih komot sprejmemo. Ostale oskrbimo in pošljemo nazaj, pa naj pri sebi živijo v šariji, če jim tako paše. Pri nas šarije nočemo.


Ne, tvoja analogija je napačna. Če bi bili mi na prednostni cesti, bi zakon zdaj nam omogočil brezbrižno vožnjo dalje. Terja pa, da ustavimo in pomagamo njim.

Če slučajno imajo "nehomologiran avto" jih bo iz prometa izločila policija. To je druga zadeva.

Ne moremo pa mi zdaj kar po domače "ne bomo jim dali prednosti" ker vozijo nehomologiran avto. Poskusi naslednjič. Čakaj pred trikotnikom na prvi avto, iz katerega se nenormalno kadi, potem pa kar po gasu. Boš videl izid.

franseliski ::

matijadmin je izjavil:

Saj pravim, pojdi na ZZSRS, pa preveri. Ovir ni, velja prost pretok delovne sile. Še finančno ti Evropa pri tem pomaga. Španci in Italijani (še bolj) so podobno kot mi, zelo finoriti!


HA ha ha, ZZSRS. To krdelo tepcev poznam ja, je enkrat en privatnik preko njih skušal enega zaposliti. Morda bi bilo treba njih zamenjati s kakšnimi begunci.

matijadmin ::

franseliski je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Če kdo ni glasoval za NATO, je vseeno za, ker sprejema demokracijo (upal sem, da mi tega ne bo potrebno pojasnjevati). Smo tudi zavezniki v boju 'zoper' terorizem (tudi to vemo, kdo je podpisal). Tako smo (s tem se strinjam z vami) žal soodgovorni za nastalo situacijo na Bližnjem Vzhodu, pa če nam je to všeč ali ne, obžalujemo ali ne ...


Lepo da priznaš da si kriv, jaz nisem. Sedaj pa nehaj plačevati tvojega greha z mojim tekočim računom.


Ničesar nisem priznal, ker nasprotujem posredovanjem na Bližnjem Vzhodu, poleg tega pa te opominjam, da če ti demokracija ni po godu, se lahko preseliš prav tja dol, kjer vlada anarhija.

franseliski je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Saj pravim, pojdi na ZZSRS, pa preveri. Ovir ni, velja prost pretok delovne sile. Še finančno ti Evropa pri tem pomaga. Španci in Italijani (še bolj) so podobno kot mi, zelo finoriti!


HA ha ha, ZZSRS. To krdelo tepcev poznam ja, je enkrat en privatnik preko njih skušal enega zaposliti. Morda bi bilo treba njih zamenjati s kakšnimi begunci.


Lahko se smeješ, a si spet pokazal, kako si zaril v debati. ZRSZ sem omenil, ker pač pri nas tala EU sredstva (in dejansko jih), poanta pa je bila, da EU finančno pomaga svojim državljanom pri zaposlovanju izven domovine. Pa nič od tega.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

franseliski ::

3p je izjavil:

Ne moremo pa mi zdaj kar po domače "ne bomo jim dali prednosti" ker vozijo nehomologiran avto. Poskusi naslednjič. Čakaj pred trikotnikom na prvi avto, iz katerega se nenormalno kadi, potem pa kar po gasu. Boš videl izid.


A ti resno misliš da ti ljudje grejo v Nemčijo delati? Ali nisi sposoben na googlu poiskati % nezaposlenih muslimanov?

Lenuhi:

krneki0001 ::

3p je izjavil:

Ne, tvoja analogija je napačna. Če bi bili mi na prednostni cesti, bi zakon zdaj nam omogočil brezbrižno vožnjo dalje. Terja pa, da ustavimo in pomagamo njim.

Če slučajno imajo "nehomologiran avto" jih bo iz prometa izločila policija. To je druga zadeva.

Ne moremo pa mi zdaj kar po domače "ne bomo jim dali prednosti" ker vozijo nehomologiran avto. Poskusi naslednjič. Čakaj pred trikotnikom na prvi avto, iz katerega se nenormalno kadi, potem pa kar po gasu. Boš videl izid.


Nope, moja analogija je točna. Mi smo na prednostni, vendar moramo ustaviti, ker se je pred nas zrinil avto iz neprednostne. In to avto, ki je nehomologiran za naše ceste.

3p ::

franseliski je izjavil:

3p je izjavil:

Ne moremo pa mi zdaj kar po domače "ne bomo jim dali prednosti" ker vozijo nehomologiran avto. Poskusi naslednjič. Čakaj pred trikotnikom na prvi avto, iz katerega se nenormalno kadi, potem pa kar po gasu. Boš videl izid.


A ti resno misliš da ti ljudje grejo v Nemčijo delati? Ali nisi sposoben na googlu poiskati % nezaposlenih muslimanov?

Lenuhi:



Hočeš reči lenuhinje, ki v skladu z njihovo tradicijo (in tradicijo naše generacije tvoje stare mame) skrbijo doma za družino.
Razlika v brezposelnosti moških pa niti ni posebej velika, sploh če upoštevaš, da večinoma delodajalci raje vidijo pri sebi v službi domačine.

"The main reason for Christians being economically inactive was retirement, for Muslims
economic inactivity was mainly because they were students, or because they were looking after
the home or family." (http://www.ons.gov.uk/ons/dcp171776_310...

fantasycamp ::

stjan je izjavil:

Jaz pa mislim, da bodo muslimani rešili Slovenijo.
Res bo po nekaj letih tu malo drugače, bo pa mogoče bolj zanimivo.
Samo na tak način se bomo rešili večnih politikov in tajkunov, ki že 20 let uničujejo Slovenijo.
Parlament se sedaj na novo gradi in bomo starega lahko prodali, Stožice pa bodo vsak dan v uporabi, ko se bo lopovom sekalo roke in kamenjalo prešuštnike.

Svet bo lepši in bolj svoboden, dela bo dovolj za vse, demokratično pa se bo poskrbelo za neprilagojene, oziroma drugačne.


Zakaj pa ne pravi multi kulti ki rešuje ostale dežele EU ki kradejo naše intelktualce!

Kako je multi kulti če ena skupina pride v tvojo državo?

Jaz bi rad pravega kjer k nam pridejo Francozi, Angleži, Avstrijci...itd...

Slovenija rabi strategijo kako privabit mlade ljudi iz EU ne pa škart robo in verske fanatike iz 3 sveta..

Zahod nam je kradel intelekt stoletja, lahko bi se mi kaj iz tega naučili!

stjan ::

Glejte na stvari oziroma dogajanje pozitivno..

lexios ::


Ne, to niso "lenuhi".

Zakaj smo dolžni poskrbeti zanje?


Nekateri pravijo, da so "lenuhi" in v prvi vrsti breme družbi. In seveda nikakor niso "dolžni poskrbeti zanje", so pa po zakonu dolžni plačevati davke in prispevke, tako kot so jih "lenuhi" preden se znajdejo na zavodu za zaposlovanje.

V Sloveniji sicer deluje cel kup dobrodelnih društev in humanitarnih organizacij, ki poskrbijo za "lenuhe" in se za razliko od strpnih "aktivistov brez meja" na Slo-Techu (ki se imajo za strpne, človekoljube, humanitarce...) ne sprašujejo ali so dolžni pomagat in tudi ne sanjajo o pokojninah na račun beguncev. Tisti pravi strpni humanitarci in človekoljubi so tudi v Sloveniji begunce že videli od blizu...


Toda Slovenija je prav tako v zavezništvu Nata in tiščanje glave v pesku, da mi s posredovanji nimamo nič, je milo rečeno težka neumnost.


Prav tako kot ideja, da bodo begunci delali za vaše pokojnine. Še prej jih boste morali zaposlit. In tu je bistvena razlika med Nemčijo in Slovenijo. Še večja neumnost pa je tiščanje glave v pesek in govorit o reševanju problema Sirije tako, da v EU uvoziš 2 milijona ljudi... Seveda sem mnenja, da je ljudem v stiski potrebno pomagat, sem pa tudi mnenja, da je politika, ki se jo gre ga. Merkel neumnost in nič več kot zakrinkana restavracija fevdalizma.

Beguncem pa se ljubi na čoln. Pa peš. Če tudi bodo morali v Nemčiji pobirati hruške.


Kako pa veš, da bodo v Nemčiji pripravljeni pobirat hruške? Nazadnje, ko sm spremljal komentarje beguncev, ki si želijo delat, imajo povsem enake želje kot "lenuhi" v Španiji in Italiji:

- "wants a desk job or office job"

- "continue education in Germany. The qualification, he hopes, will get him closer to a really good job in a good company"

ZRSZ sem omenil, ker pač pri nas tala EU sredstva (in dejansko jih), poanta pa je bila, da EU finančno pomaga svojim državljanom pri zaposlovanju izven domovine.


V sosednji temi o ZRSZ pravijo, da "kaj tako neumnega pa že dolgo ne. Prvič EU sredstva nimajo nič z socialno pomočjo in drugič zato, ker dejasnko živiš v pravljici kjer evropski denar raste na drevesih in davke plačujejo škrati." ;)

3p ::

fantasycamp je izjavil:


Zakaj pa ne pravi multi kulti ki rešuje ostale dežele EU ki kradejo naše intelktualce!

Kako je multi kulti če ena skupina pride v tvojo državo?

Jaz bi rad pravega kjer k nam pridejo Francozi, Angleži, Avstrijci...itd...

Slovenija rabi strategijo kako privabit mlade ljudi iz EU ne pa škart robo in verske fanatike iz 3 sveta..

Zahod nam je kradel intelekt stoletja, lahko bi se mi kaj iz tega naučili!


Res lepa fantazija.

Ti ne bi prenesel niti Francozev, Angležev in Avstrijcev, kaj šele Romunov in Hrvatov, ki bi morda imeli kak motiv, da bi prišli sem.

Kaj pa bi jim ponudil? Prijetno ksenofobno okolje, kjer se iz strahu pred tujci domorodci parijo med sabo?

Intelekta nam pa zahod nič ne krade, ampak se prostovoljno pobere, če le ima možnost.

opeter ::

matijadmin je izjavil:

Toda Slovenija je prav tako v zavezništvu Nata in tiščanje glave v pesku, da mi s posredovanji nimamo nič, je milo rečeno težka neumnost.


Ne vem, no. Sicer smo v NATO-u, to je res, dejstvo pa je tudi, da o marsičem Slovenije (ali pa njenih državljanov) ne obveščajo. Skratka, naša država (baje) sploh ne ve, če oz. kdaj in kje sodelujemo.

Npr. to je bilo lani, septembra 2014:
SiOL: ZDA Slovenijo uvrstile na seznam držav v koaliciji proti IS
SiOL: Erjavec obžaluje, da so ZDA molčale o protiterorističnemu seznamu
Večer: ZDA na lastno pest potisnile Slovenijo v koalicijo voljnih?

Koliko stvari pa sploh ne pride v medije?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lexios ::

Intelekta nam pa zahod nič ne krade, ampak se prostovoljno pobere, če le ima možnost.


Kar je več kot očitno tudi na Slo-Techu. ;)

franseliski ::

matijadmin je izjavil:

Lahko se smeješ, a si spet pokazal, kako si zaril v debati. ZRSZ sem omenil, ker pač pri nas tala EU sredstva (in dejansko jih), poanta pa je bila, da EU finančno pomaga svojim državljanom pri zaposlovanju izven domovine. Pa nič od tega.


Kaj drugega pa naj počnem, kot da se smejim tvojim spisom o lenobi Evrope. Kljub temu da imamo najmanjši % brezposlenosti, kljub temu da smo postavili civilizacijo?
Poglej si zgornji graf in potem povej kje je tvoja logika? Razen sovraštva do bledoličnika.

3p ::

franseliski je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Lahko se smeješ, a si spet pokazal, kako si zaril v debati. ZRSZ sem omenil, ker pač pri nas tala EU sredstva (in dejansko jih), poanta pa je bila, da EU finančno pomaga svojim državljanom pri zaposlovanju izven domovine. Pa nič od tega.


Kaj drugega pa naj počnem, kot da se smejim tvojim spisom o lenobi Evrope. Kljub temu da imamo najmanjši % brezposlenosti, kljub temu da smo postavili civilizacijo?
Poglej si zgornji graf in potem povej kje je tvoja logika? Razen sovraštva do bledoličnika.


Saj sem ti interpretiral graf.

Tradicija. In protestantska delovna etika (Protestant work ethic) @ Wikipedia, ki ni neposredno povezana le z religijo.

In, ki je v večinsko katoliški Sloveniji seveda nimamo.

Glej tule: http://www.poverty.org.uk/i47/index.sht.... Razlika med (irskimi) katoliki in protestanti je višja (popravek: v resnici tvoj graf kaže, da je malo nižja), kot med krščanskimi in muslimanskimi moškimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

fantasycamp ::

3p je izjavil:

fantasycamp je izjavil:


Zakaj pa ne pravi multi kulti ki rešuje ostale dežele EU ki kradejo naše intelktualce!

Kako je multi kulti če ena skupina pride v tvojo državo?

Jaz bi rad pravega kjer k nam pridejo Francozi, Angleži, Avstrijci...itd...

Slovenija rabi strategijo kako privabit mlade ljudi iz EU ne pa škart robo in verske fanatike iz 3 sveta..

Zahod nam je kradel intelekt stoletja, lahko bi se mi kaj iz tega naučili!


Res lepa fantazija.

Ti ne bi prenesel niti Francozev, Angležev in Avstrijcev, kaj šele Romunov in Hrvatov, ki bi morda imeli kak motiv, da bi prišli sem.

Kaj pa bi jim ponudil? Prijetno ksenofobno okolje, kjer se iz strahu pred tujci domorodci parijo med sabo?

Intelekta nam pa zahod nič ne krade, ampak se prostovoljno pobere, če le ima možnost.


pa kdo si ti da v mojem imenu govoriš kaj bi jaz hotel?

In ja večina Slovencev nebi imela proti prihodu intelekta zahoda! Imamo dokaze, knjige,filmi,serije,tehnologija,glazba,kultura...vse fascinira nas o njih, koliko ljudi fascinira življenje v S arabiji, Afganistanu in ostalih kulturah?



Glede intelekta nam pa seveda ne kradejo tko da pridejo sem in iz domov vlečejo, obstajo bolj prefinjeni načini! Američani imajo karto ki omogoča prehod znanstevnikov iz drugih držav v Ameriko, tako da jim ni treba izpopolnjevat svojega šolstva!
Slovenija je imela v zadnjih letih največji odliv diplomantov, mi nimamo nič od tega...
Dober denar in možnost zaposlitve je nekaj kar jih samo odpelje!

Če ne moreš privlačiti intelekta boš privlekel škart robo...

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Zato, ker je lepše živeti v civilizaciji kot na divjem zahodu! Zdaj dam prednost jaz tebi, drugič ko bom jaz na prednostni, jo boš pa ti meni. Čeprav me to omejuje. In kaki zadrti polumneži bojo zdaj rekli, da jih to tako omejuje in taka ureditev ni demokratična. Rabimo malo več strpnosti do tistih, ki ne čakajo radi pred trikotnikom.

Prišleki ne vedo, da se je treba za civilizacijo čemu tudi odpovedati in kaj narediti. A res mislijo, da se bo v nemških tovarnah vsak dan 5x ustavila proizvodnja, da si bodo oni umivali noge in molili? Tega v civilizaciji ni ravno veliko, v državah kjer pa je knjiga pravljic hkrati tudi zakon pa ni napredka in ga tudi nikoli ne bo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

opeter ::

mailer je izjavil:

Prišleki ne vedo, da se je treba za civilizacijo čemu tudi odpovedati in kaj narediti. A res mislijo, da se bo v nemških tovarnah vsak dan 5x ustavila proizvodnja, da si bodo oni umivali noge in molili? Tega v civilizaciji ni ravno veliko, v državah kjer pa je knjiga pravljic hkrati tudi zakon pa ni napredka in ga tudi nikoli ne bo.


Čakaj malo, pa kdo je rekel, da bodo oni* (večina) delali?
Besedičenje nemške politike in "prvega moža" Mercedesa ne šteje. To je samo njihovo fantaziranje o superduper delovni sili.

Realnost pa je:
Nahles: Nicht einmal jeder zehnte Flüchtling für Arbeit oder Ausbildung qualifiziert (Andrea Nahles, nemška ministrica za delo: Niti vsaki deseti begunec ni kvalifiran za delo oz. ima primerno izobrazbo")



* Tu pa tam morda najdeš izjemo. Nekateri so rekli, da je med njimi veliko višješolsko in univerzitetno izobraženih, profesorjev, znanstvenikov itn., o tem govori tudi članek na RTV-ju. Da bo vsi ti mladi fantje prišli zato, da bi "delali"? Morda, samo ne v smislu, kot si to nekateri predstavljajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matijadmin ::

franseliski je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Lahko se smeješ, a si spet pokazal, kako si zaril v debati. ZRSZ sem omenil, ker pač pri nas tala EU sredstva (in dejansko jih), poanta pa je bila, da EU finančno pomaga svojim državljanom pri zaposlovanju izven domovine. Pa nič od tega.


Kaj drugega pa naj počnem, kot da se smejim tvojim spisom o lenobi Evrope. Kljub temu da imamo najmanjši % brezposlenosti, kljub temu da smo postavili civilizacijo?
Poglej si zgornji graf in potem povej kje je tvoja logika? Razen sovraštva do bledoličnika.


Finoriti pa se kljub superiorni delavnosti niso pripravljeni preselit v druge države, kjer je povpraševanje večje. Krasno.
Vrnite nam techno!

3p ::

fantasycamp je izjavil:

3p je izjavil:


Ti ne bi prenesel niti Francozev, Angležev in Avstrijcev, kaj šele Romunov in Hrvatov, ki bi morda imeli kak motiv, da bi prišli sem.

...


pa kdo si ti da v mojem imenu govoriš kaj bi jaz hotel?

In ja večina Slovencev nebi imela proti prihodu intelekta zahoda! Imamo dokaze, knjige,filmi,serije,tehnologija,glazba,kultura...vse fascinira nas o njih, koliko ljudi fascinira življenje v S arabiji, Afganistanu in ostalih kulturah?

Če ne moreš privlačiti intelekta boš privlekel škart robo...


Kdo pa si ti, da boš govoril kaj hočejo begunci?

Torej mi povej sam:
1) Bi Hrvate in Romune tudi imel pri nas?
2) Indijce in Kitajce?
3) Le Francoze, Angleže in Avstrijce?
4) So ok tudi angleški in francoski muslimani arabskega porekla ali le "beli" katoliki?

---
Svojo misel o tem, da "če ne moreš privlačiti intelekta boš privlekel škart robo" pa malce premisli:
1) Želenih zahodnjakov skozi zgodovino v Slovenijo očitno ne privlačimo več kot za vzorec.
2) Ker so se ljudje skozi zgodovino vseeno priseljevali, se je torej priseljevala "škart roba".
3) In mi smo potomci pra-slovanov in škart robe.

fantasycamp ::

Kdo pa si ti, da boš govoril kaj hočejo begunci?

Mislim da oni nimajo istih pravic zbirat kot mi, to je isto kot da bi jaz hotel nekaj v njihovih deželah, bi bil deležen tega?

Torej mi povej sam:
1) Bi Hrvate in Romune tudi imel pri nas?
2) Indijce in Kitajce?
3) Le Francoze, Angleže in Avstrijce?
4) So ok tudi angleški in francoski muslimani arabskega porekla ali le "beli" katoliki?


Ok odgovorim enako, bi oni dovolili masovna priseljevanja belcev v njihove države če bi vedeli da se ne bodo spremenili? da imamo slabo kulturo,navade, odnos do manjšin in ostalih religij?

Po tvoje ne smeš branit svoje rase ker si rasist, medtem pa oni imajo svoja področja 100% zase, edino mi moramo biti mešani ker edino tako smo pravični?

Glede Hrvatov in Romunov je malo oz velika razilka v razvitosti!
S Hrvati nismo imeli problemov razen na ravni politike...delimo pa jezik in kulturo, smo povezani...

Glede škart robe, koliko procentov ljudi ki pride iz teh dežel je visoko razvitih in koliko iz EU je visoko razvitih?

Te bučke da prihajajo sem iz Afganistana,Turčije in Sirije samo programerji in zdravniki mi gredo že na živce!

Pšenični ::

3p je izjavil:

matijadmin je izjavil:

franseliski je izjavil:

Ma tiste fore, da Nemčija rabi imigrante za delo, je tudi tako iz trte zvita, da bolj ne bi mogla biti.
Zakaj bi hoteli nepismene muslimane, ko pa imajo v Evropi ogromno ljudi, ki bi bili takoj pripravljeni iti delati v Nemčijo? Nobenega ISISa, nobenih religioznih in rasnih izpadov, nobenih logističnih stroškov...

Isti kot podpirajo neomejeno imigracijo 3. sveta v Evropo, so prej jokali kako moramo biti ekološki, kako moramo šparati, kako je problem prevelike populacije (za belce seveda, ki 'smo' samo 7%), kako bo zmanjkalo virov... sedaj pa so kar pozabili na vse te 'včerajšne' probleme. Očiten rasizem.

Sprehodite se malo na:
http://www.redicecreations.com/

Sploh so zanimivi talk showi.


Iz trte izvito je, kar pišeš ti. Sicer bi bila Nemčija polna Italijanov in Špancev (ki imajo hude težave z brezposelnostjo in javnim dolgom) ali pa Francozov, saj EU plača tečaj jezika, potne stroške za razgovore pri delodajalcu, dokler si še doma in nekaj primakne celo za selitev, pa je daleč od tega. Ker smo finoriti in leni ... Tja pa zato rinejo drugi, manj leni, ki imajo slabši standard od nas (in Italijanov ter Špancev). Če ne verjameš mojim navedbam, pojdi na Zavod za zaposlovanje RS in se pozanimaj.


Točno. Nemčija išče ljudi, eden "argumentov" desnice proti beguncem pa je, da pomagajmo domačim brezposelnim, namesto beguncev. Tistim 100000-im, ki se jim ne ljubi zapeljati par 100km po avtocesti do Nemčije (ali pa do nasadov po Sloveniji). Pa ne pravim da to zagovarjam.

Beguncem pa se ljubi na čoln. Pa peš. Če tudi bodo morali v Nemčiji pobirati hruške.

Pri nas pa vsi v jok, kaka krivica se nam godi.



Ne bojo oni obirali hruške, ampak socialno v Nemčiji. Sam si poglej statistiko, kolko se jih zaposli.....lepo prosim....

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Kdo pa si ti, da boš govoril kaj hočejo begunci?


Heh, kdo si pa ti, si begunec? Al skup obirate hruške?


---
2) Ker so se ljudje skozi zgodovino vseeno priseljevali, se je torej priseljevala "škart roba".
3) In mi smo potomci pra-slovanov in škart robe.


Kaj pa če ste to res? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

opeter ::

Hahaha, sori, se opravičujem, da se ne morem zdržat, da ne bi prilepil:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

leiito ::

Je kdo že vzel kako prišlekovsko družino k sebi? Tako se integrira v Kanadi, da se tem ubogim, travmatiziranim ljudem pomaga od samega začetka, ne da potem šele tretja generacija tekoče govori jezik in se normalno vključuje na teg dela. Rezon je verjetno tudi v tem, da bo prišleke zaposlitev z dobro plačo odvračala od radikalizma.

Se pa pojavlja povsem praktičen problem, ki terja izumiteljsko žilico. Za stranišča, kjer ni bideja, in z izjemo severne Italije je večina takih, je treba izumiti stojalo za steklenico z vodo, ali pa cel komplet. Kickstarter?

mailer ::

Pri nas poznamo WC papir in umivalnik z milom in brisačo. Če to ni dovolj dobro za njih naj se pa prilagodijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

lexios ::

To sprašujem tudi jaz. Fanj je, da se ksenofobom v Sloveniji pokaže to navdušenje, strpnost in humanost, ki jo prikazujete na forumih. Tko za zgled in ker pravite, da smo NATO zavezniki in dolžni še kaj več kot bla bla bla in tiščanja glave v pesek. Dejmo Slo-Techovci vzet k sebi vsak vsaj enega. Jst sm jih pripravljen vzet 10 po 15 eurov/noč na osebo na državne stroške, device pa s 50% popustom. ;)

Od naših politikov pa pričakujem tole, tko za zgled:

http://www.bbc.com/news/world-europe-33...

http://i100.independent.co.uk/article/f...

http://www.independent.co.uk/news/uk/po...

http://www.independent.co.uk/news/peopl...

leiito ::

mailer je izjavil:

Pri nas poznamo WC papir in umivalnik z milom in brisačo. Če to ni dovolj dobro za njih naj se pa prilagodijo.


A ni tisti umivalnik in brisača za roke? Nisem prepričan, da si želiš, da ti doma begunci sedijo na umivalnikih in uporabljajo tisto brisačo.

To je še en primer, ki dokazuje, da različnost bogati. Sam sem do danes mislil, da s tisto vodo in roko nekaj packajo, dejansko pa sploh ni kontakta! Če smo iskreni, je naš stil packarija, enako logičen kot če bi kasiral na roko od ptiča in bi z robčkom samo razmazal po dlakah. Idealna rešitev so sicer japonska Toto stranišča s premičnim mini tušem, stopnjo nižje bidet, potem so pa že musulmani, vsekakor superiorna rešitev glede na našo.

http://www.salon.com/2012/07/10/secrets...

Jarno ::

leiito je izjavil:

Je kdo že vzel kako prišlekovsko družino k sebi? Tako se integrira v Kanadi, da se tem ubogim, travmatiziranim ljudem pomaga od samega začetka, ne da potem šele tretja generacija tekoče govori jezik in se normalno vključuje na teg dela. Rezon je verjetno tudi v tem, da bo prišleke zaposlitev z dobro plačo odvračala od radikalizma.


Eh, pusti Kanado. To, kar omenjaš, se da primerjati z darovanjem ledvic in kostnega mozga. Pohvalno je, da se takšni ljudje najdejo, ampak breme tovrstnih odločitev se praviloma prelaga.

Samo moje mnenje je, da ideja pravega načrta za institualizirano integracijo, primerljivo z andragogiko, še ni vseprisotna kjer bi jo potrebovali.
Sicer pa nobena država noče, da bi zadeve šle predaleč, kljub apelom zaskrbljenih posameznikov.
Sem že omenil, da ekonomske migracije doživljajo kot nujno zlo sodobnega sveta in se zadeve lotevajo polovičarsko.
Da bi razvili integracijsko lestvico in migrante konkretno motivirali v napredku po njej, pa so notranje prešibki.

Dober primer jajcmanskega razmišljanja je ta, ko umetno znižujejo ceno nafte, da bi oslabili Rusijo in sploh ne razmišljajo, da bi določene pretežno muslimanske države lahko presežke denarja posvetile reševanju perečih vprašanj (like overpopulation) v arabskem svetu. Ne, boko haram rabi orožje ja.

Ker krivda za konkretno neukrepanje ni na strani Evrope, ne vidim razlogov, da se ne bi prilagodili situaciji in ohranili dostojanstvo, avtoriteto ter integriteto.
Začeli bi lahko s tem, da bi pri zasedanjih ZN-a določene države soočili s situacijo in jim po potrebi ponudili tudi konkretno pomoč.
Nee, sekirat se spravijo Putina, ker je s slabo izurjeno vojsko in precej žrtvami komaj ustvaril red v Čečeniji.

krneki0001 ::

leiito je izjavil:

Je kdo že vzel kako prišlekovsko družino k sebi? Tako se integrira v Kanadi, da se tem ubogim, travmatiziranim ljudem pomaga od samega začetka, ne da potem šele tretja generacija tekoče govori jezik in se normalno vključuje na teg dela. Rezon je verjetno tudi v tem, da bo prišleke zaposlitev z dobro plačo odvračala od radikalizma.

Se pa pojavlja povsem praktičen problem, ki terja izumiteljsko žilico. Za stranišča, kjer ni bideja, in z izjemo severne Italije je večina takih, je treba izumiti stojalo za steklenico z vodo, ali pa cel komplet. Kickstarter?


Si to da se prišleke vzame k sebi videl v živo v kanadi, ali samo nakladaš. Namreč moj stric v kanadi, s katerim imamo kontakste na skoraj tedenskem nivoju, nobenih prišlekov na dom ne jemlje. Kvečjemu jih takoj postavijo pred dejstvo ali se prilagodiš nam ali pa letiš iz države kot si dolg in širok, pa ne glede na tvoje znanje in barvo kože.

Jarno ::

jype je izjavil:

Masovna imigracija je dejstvo, ki se ga ne da spremeniti na noben human način, nehumani načini so pa v nasprotju s temelji Evrope

Zamislil se je ob protislovjih in nehal sodelovat v debati. Ni pomislil na to, kaj je prepoznavanje bistva problema, soočenje vpletenih, razčiščevanje odnosov na mednarovni ravni, iniciativa, ustvarjanje momentuma in vztrajanje pri dobrih, zdravih praksah. Razlogi za situacijo so resda zakoreninjeni, zato so potrebni kolektivni in vztrajni napori.
Povedal sem dovolj, nejevoljen pa postanem, ker smo zgleda v operativo pozabili integrirati še razne dobro plačane analitike. Razumete finto? Dobro jih plačujemo, da se ne bi radikalizirali.:)

Bellatrix ::

Kaj pa, če je begunska kriza res le dimna zavesa; za lažji in mirnejši sprejem TTIP?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

krneki0001 ::

Čisto mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

mailer ::

Dvomim. Vojne na bližnjem vzhodu so tam izključno zaradi nafte. Določen del prišlekov je rezultat tega, večinski del pa pravljice o indiji koromandiji Evropi, kjer se ves čas cedi med in mleko, vsi imajo dobro stanovanje, skoraj nič ne delajo in imajo odlične socialne prispevke. Če nebi bilo tam nafte bi bio območje podobno Dubaju pred 50 leti. Imajo pa še eno prednost tam. Število sončnih dni, kar bi lahko iskoristili za sončne elektrarne. Ampak dokler bo nafta jim tega ni treba.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Reycis ::

TTIP itak ne bo šel čez. Višegrajska četvorka je že napovedala njegovo zavrnitev in pri temu sporazumu ni možno preglasovanje ampak mora biti odločitev soglasna. Res hecno kako je višegrajska četvorka postala politično najbolj napredna skupina držav v Evropi. To se pozna tudi pri njihovem hitrem gospodarskem vzponu. Ob vstopu v EU so vsi bili za Slovenijo zdaj pa so nas (razen Romunije, ki je bila res močno zadaj ampak so pa močno zmanjšali zaostanek) že dohiteli.

Jarno je izjavil:

jype je izjavil:

Masovna imigracija je dejstvo, ki se ga ne da spremeniti na noben human način, nehumani načini so pa v nasprotju s temelji Evrope

Zamislil se je ob protislovjih in nehal sodelovat v debati. Ni pomislil na to, kaj je prepoznavanje bistva problema, soočenje vpletenih, razčiščevanje odnosov na mednarovni ravni, iniciativa, ustvarjanje momentuma in vztrajanje pri dobrih, zdravih praksah. Razlogi za situacijo so resda zakoreninjeni, zato so potrebni kolektivni in vztrajni napori.
Povedal sem dovolj, nejevoljen pa postanem, ker smo zgleda v operativo pozabili integrirati še razne dobro plačane analitike. Razumete finto? Dobro jih plačujemo, da se ne bi radikalizirali.:)

Jype je imel v tej izjavi v svojem zadnjem postu prav. 100% se strinjam. Tudi sam sem že napisal sicer nekoliko drugače zapakirano: "če bomo želeli kot evropski belci preživeti se bomo morali spustiti na njihov nivo". Razlika je v rešitvi problema, kot jo predlagajo progresivci - humanisti in pragmatiki - rasisti. Progresivci verjamejo, da mi te ljudi lahko integriramo in z njimi nadgradimo svojo kulturo. Pragmatiki pa vidimo negativne posledice neuspešne integracije v preteklosti. In te posledice so strašljive:
-Število muslimanskih enklav strmo narašča. Na Švedskem so se že tako razrasle, da se že zraščajo skupaj in se število zmanjšuje.
-Strmo naraščanje muslimanske populacije. Muslimanska populacija v Evropi se je v 20 letih povečala za več kot 50%.
-Delež kriminala muslimanske populacije je totalno nesorazmeren z njihovo skupno populacijo. Zapisana je že bila švedska statistika posilstev - muslimanski moški, ki predstavljajo 2% populacije zakrivijo 77% posilstev. Tudi drugje ni nič drugače. V Franciji je delež muslimanske populacije 7%. Delež muslilmanske populacije v zaporih pa 70%.
-V merjenju znanja so muslimanski otroci zelo podpovprečni, gospodarski in znanstveni dosežki njihovih staršev prav tako.
Lahko bi še našteval pa se mi niti ne da. Problem, ki ga imamo pragmatiki je, da je naša rešitev muslimanskega problema izjemno nehumana. Če pogledamo Anglijo, Nemčijo, Francijo, Švedsko na koncu koncev tudi Jesenice vidimo, da se ne gre več samo za imigrante ampak tudi za že obstoječe muslimane, ki so že v Evropi. Veliko jih že ima državljanstva. Ni nehumane rešitve.

franseliski ::

Evo, jaz sem bil ravno včeraj muslimanskega nestrpneža (očitno je videl na FB, da sem v grupi ki nasprotuje islamizaciji Evrope), ker se poznava že dlje, a je naredil 180:
Na glas se je drl, kako sem jaz kriv za Sirijo, kako Evropa nima nobene kulture (razen Mcdonaldsa), da itak nimam pojma kaj se dogaja tam dol (čeprav že kakšna 3 leta poslušam podkaste analitikov o dogajanju po celem svetu). Že prej je bil grozno nadležen s tistim Golden ratio (ni znal razložiti kaj je, sem ga vprašal če govori o pi, pa je rekel da je to to...).
Ter seveda kako sedaj prihaja njegova kultura in nas bojo 'oplemenitili'. Skratka, izpadel mi je kot nekdo ki je bil indoktriniran v ISIS, čeprav sovraži USA/EU in očitno tudi Asada...

Jarno ::

Majk, nisi edini, ki razmišlja o tem. Vendar je bilo govora predvsem o prihajajočih problemih masovne migracije in ne o slabi integraciji obstoječih migrantov/azilantov.
Slaba integracija nam kvečjemu sporoča, da se s problematiko ne gre šaliti in da bodo preprosto morali reči tudi NE, a na human način.
Tukaj so pa mnenja različna. Notranje šibki ljudje, katerim je sveta ideologija nad prakso, ne razumejo teorije signalov, ki jih pošiljamo in po katerih se migrantje ravnajo.
Eden izmed signalov je ta, da lahko zberejo denar, enega pošljejo v razvito državo, nakar zaradi zakonodaje lahko pride preostalih 5-8.
Nič nehumanega ni, če ga skupaj z jurčkom v žepu pošljemo k družini nazaj, ker nam zakonodaja to omogoča. S tem pošlješ drugačne signale in sprožiš upad oportunizma.
Ampak s temi težavami se ne da spopadat na polovičarski način. Začeti je treba pri zakonodaji, kar se je že začelo.
Druga stvar, ki bi jo omenil, je nafta. Nočemo, da bi nam jo preprodajali Kitajci, zato ostajamo "humani". Go figure politiko nekaterih držav.:)
Pod ta nivo pa se ne bi spuščal, ker enostavno razumem, da nasilje rodi nasilje. Zaenkrat bi bilo dovolj, da nekatere sreča pamet.

3p ::

Reycis je izjavil:


...
Pragmatiki pa vidimo negativne posledice neuspešne integracije v preteklosti. In te posledice so strašljive:
-Število muslimanskih enklav strmo narašča. Na Švedskem so se že tako razrasle, da se že zraščajo skupaj in se število zmanjšuje.
-Strmo naraščanje muslimanske populacije. Muslimanska populacija v Evropi se je v 20 letih povečala za več kot 50%.
-Delež kriminala muslimanske populacije je totalno nesorazmeren z njihovo skupno populacijo. Zapisana je že bila švedska statistika posilstev - muslimanski moški, ki predstavljajo 2% populacije zakrivijo 77% posilstev. Tudi drugje ni nič drugače. V Franciji je delež muslimanske populacije 7%. Delež muslilmanske populacije v zaporih pa 70%.
-V merjenju znanja so muslimanski otroci zelo podpovprečni, gospodarski in znanstveni dosežki njihovih staršev prav tako.
Lahko bi še našteval pa se mi niti ne da. Problem, ki ga imamo pragmatiki je, da je naša rešitev muslimanskega problema izjemno nehumana. Če pogledamo Anglijo, Nemčijo, Francijo, Švedsko na koncu koncev tudi Jesenice vidimo, da se ne gre več samo za imigrante ampak tudi za že obstoječe muslimane, ki so že v Evropi. Veliko jih že ima državljanstva. Ni nehumane rešitve.


Navajaš kup podatkov, ki se nenehno svaljkajo po forumih, katerih točnost in/ali interpretacija je sumljiva. Prav možno je seveda, da muslimani povzročijo nadpovprečno število kaznivih dejanj (čeprav se pri tem ne bi zanašal na internetni rekla-kazala).

1) Kako je torej s temi enklavami in kaj točno to je? Število se torej zmanjšuje, ampak zato ker naraščajo ali? Kako se to meri?

2) Številke zgledajo izredno sfrizirane. V Britaniji recimo, je delež muslimanov v zaporu 2x višji od pričakovanega povprečja. Ob tem je potrebno upoštevati, da so najrevnejši priseljenci v teh državah spredalčkani v razdelek "muslimani". Zanimivo bi bilo videti razmerje med zaprtimi najrevnejšimi prebivalci in splošno populacijo.
V ZDA je v zaporih "premajhen" delež ateistov (http://www.alternet.org/tea-party-and-r.... Kaj je sklepati iz tega? Podrimo cerkve in mošeje?

3) Število posilstev na švedskem je eden glavnih parol evropske desnice. O načinu merjenja (na Švedskem beležijo vsak "akt" posilstva posebej), o pripravljenosti žensk da posilstva prijavijo (tam jih vzpodbujajo, kje drugje pa je ženske sram in dejanja sploh ne prijavijo) sem nekje v tej temi že pisal. Pa pustimo to. Malo zdrave pameti. Če so muslimaniski imigranti taki posiljevalci, kako to, da v Turčiji, Siriji, Bosni (itd.) nimajo višje stopnje posilstev?! V ZAE je posilstev pol manj kot pri nas (če že verjameš številkam).

Skratka, vsake oči imajo svojega malarja. Ti si očitno že prepričan. In ko si enkrat prepričan, na internetu gotovo izbrskaš dejstva, ki potrjujejo tvoje prpričanje.

Pri vsem tudi ne gre že v izhodišču pozabiti, da obravnavanje zločinov kar čez palec (muslimani posiljujejo, kristjani v ZDA streljajo) navadna verska diskriminacija.

Looooooka ::

3) Število posilstev na švedskem je eden glavnih parol evropske desnice. O načinu merjenja (na Švedskem beležijo vsak "akt" posilstva posebej), o pripravljenosti žensk da posilstva prijavijo (tam jih vzpodbujajo, kje drugje pa je ženske sram in dejanja sploh ne prijavijo) sem nekje v tej temi že pisal. Pa pustimo to. Malo zdrave pameti. Če so muslimaniski imigranti taki posiljevalci, kako to, da v Turčiji, Siriji, Bosni (itd.) nimajo višje stopnje posilstev?! V ZAE je posilstev pol manj kot pri nas (če že verjameš številkam).

No ti zdej bullshit s forumov navajaš.
Pejt na youtube...maš bosanca, ki je preživel celo življenje na Švedskem pa ti bo čist lepo povedal, da so problem migranti.

Pa da te ni sram med vrsticami pisat, da smo v Sloveniji tko nazadnjaški, da posiljujemo ravno toliko kot uvoženi muslimani iz tretje razrednih držav na Švedskem ampak, da smo pač zraven še tko nasilni, da si ženske tega pač ne upajo prijaviti.
Če so muslimaniski imigranti taki posiljevalci, kako to, da v Turčiji, Siriji, Bosni (itd.) nimajo višje stopnje posilstev

Ker majo na Švedskem muslimane iz mal bl primitivnih držav. Ampak prosta migracija omogoča ravno to. Primitivne priseljence. Karkoli drugega bi padlo v diskriminacijo, ki pa je pri nas strogo prepovedana. In to je razlog zakaj bo Evropa propadla.
Ker smo kreteni.

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

3p je izjavil:

(če že verjameš številkam)


Čemu pa ti verjameš? Glasu ulice?

3p je izjavil:

izbrskaš dejstva, ki potrjujejo tvoje prpričanje.


Verjetno nisi hotel napisati prav dejstva ali pa si želel dodati kaj v smislu "iztrgana iz konteksta".

Torej, kdo ali kaj ali kje ali kdaj bi morali napisati, da zadeve dojemal kot dokončna dejstva?

PS: Upam, da prebereš, preden izbrišejo.


Looooooka je izjavil:

Pejt na youtube...maš bosanca, ki je preživel celo življenje na Švedskem pa ti bo čist lepo povedal, da so problem migranti.


Sorry, to ni dokaz, bo verjetno odgovor. Ampak pravo vprašanje pa je - kaj je dejanski dokaz potem?


PS: Noro, sem že na liniji za odstrel, haha :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()
««
57 / 373
»»