» »

Ura z baro in višinometrom?

Ura z baro in višinometrom?

jolandic ::

Sem vidu eno v conradu za 30.000 in me ful zanima, če se splača kupit tako uro. A je možno da taka majhna stvarca kaže točno višino in zračni tlak (da si lahko pomagaš recimo pred nevihto). Je že kdo imel kaj takega?

Thomas ::

Na osnovi tlaka, je višina zlahka napačna.

Tlak sam pa najbrž kaže prav. Da bi pa to pomagalo pri napovedi neviht, pa spet ne kaj dosti.

Tko da ... kakor hočeš.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jolandic ::

Ta odgovor me je prav zmedel

Reso ::

Morda ti bo preprost (navaden) odgovor bolj pomagal:
Zračni tlak se spreminja z nadmorsko višino in seveda vremenom. Če je slabo vreme bo zračni tlak nižji in obratno (se mi zdi, morda je obratno). Zračni tlak pa se spreminja tudi z nadmorsko višino (višje je nižji tlak).
Zaradi tega je za natančnejše določanje nadmorske višine ali trenutnega vremena treba upoštevati tudi vlažnost zraka.

Večina cenejših ur nima senzorja za vlažnost in zato kažejo samo zračni tlak (ne kažejo nadmorske višine). Tiste ure ki lahko prikazujejo tudi nadmorsko višino so ponavadi kar natančne (pri morju pokaže na vsaj 5 metrov natančno nadmorsko višino). Torej če ura prikazuje nadmorsko višino je po vsej verjetnosti kar natančna, čeprav to ni sigurno. Vprašaj prodajalca.

OldSkul ::

No jaz imam eno uro od Casio firme.Bila je 50 tisoč, meri pa tlak, temperaturo in nadmorsko višino.Seveda višino ura ne meri kaj preveč natančno, recimo zmoti se tam nekje za 30 m ampak ob morju pa res kaže 0m oz 5m.

OwcA ::

Če ura omogoča nastavljanje tlaka, lahko vsakič, ko potrebuješ "natančno" višino pokličeš meteorološko službo na najbližjem letališču in ti bodo povedali koliko je pri njih. Se pa velja vprašati ali kaj takega dejansko potrebuješ.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Lahko pa računaš, da povprečna nadmorska višina, ki jo čudo kaže skozi celo leto - je taprava! Vsaj zelo blizu nje.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tattoo- ::

Lahko si pa kupiš GPS (za 30k dobiš že kar solidnega) in imaš nadmorsko višino na 1. meter natančno...:))

BigWhale ::

Pri GPSu seveda upas tudi na to, da signal trenutno ni moten... Ker se ti zna zgoditi, da se bos zmeril 'six feet under' ;>


Disclaimer: GPS signal je moten (bolj ali manj), ne vem pa, ce tudi merjenje nadmorske visine... :) Ampak naceloma da...

jolandic ::

GPSa se ne bi branil samo, še posebej z vojaškim odkodirnikom.
V glavnem.... a se da primerjat natančnost barometra, ki ga dobiš v uri (echo master 2 v tem primeru) s klasičnim barometrom, ki ga maš recimo na steni?

OwcA ::

@alkao: odvisno od kvalitete sobnega barometra, tisti v uri mislim, da ni bog ve kaj. Na kakšnem principu sploh deluje?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

jolandic ::

TO se mi ne niti sanja, sej zato me pa ful zanimajo vaše izkušnje.

Reso ::

Moja ura z barometrom riše graf kakšen je tlak v odvisnosti od časa in naprimer sedaj je po grafu kazalo da bo lepše vreme in napoved je res taka (je že malo nehalo deževati..)

krneki0001 ::

Takih ur za 30k sit se ne splača kupovati - sam sem imel casiovo(cena 80k sit), pa je pri 27m pod vodo(normalen potop) crknila, prodajalec mi jo je hotel zamenjati, samo sem se odločil za drugačno uro. Ura je kar natančno kazala pritisk, temperaturo in višino, ter globino do 20m, imela pa je tudi elektronski kompas, ki je bil pa zelo zelo natančen, do desetinke minute, kar je za take ure redkost.

Če že kupuješ tako uro, jo kupi za najmanj 70 - 80k sit, pa ne sme biti plastično ohišje, pa senzorji morajo biti zelo zavarovani pred umazanijo, in mehanskimi poškodbami, ker je od tega odvisno tudi to da prav kaže.

LP
Nebivedu

OwcA ::

elektronski kompas, ki je bil pa zelo zelo natančen, do desetinke minute,

Smeh. Kaj pa magnetna deklinacija in deviacija kompasa? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

krneki0001 ::

Owca, primerjano z navadnim kompasom pod in nad vodo. Se pravi so za oba komapsa bili enaki pogoji in oba sta vedno pokazala enako vrednost, če pa sta kazala pravilno vrednost je pa vprašanje - popravek prejšnjemu postu.

LP
Nebivedu

Owca - zadovoljen?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barometer in Garmin Vivoactive 3 Music

Oddelek: Pomoč in nasveti
91709 (1495) GupeM
»

Temperatura

Oddelek: Loža
163998 (3367) echo
»

Višina vleka/črpanja vode

Oddelek: Loža
215924 (5572) korenje3
»

Športna ura Canyon CNS-SW7

Oddelek: Loža
61659 (1273) mindzone
»

V Motoroli Xoom se skriva barometer

Oddelek: Novice / Android
64398 (2934) Rudolf

Več podobnih tem