» »

Otični kabli v stanovanju, pretvorniki...

Otični kabli v stanovanju, pretvorniki...

matobeli ::

Torej, dobil sem idejo da bom v eno sobo napeljal internet kjer bom imel računalnik, ker je precej deleč od modema in routerja sem se odločil za optiko. Mi lahko kdo pove kje bi se dalo dobiti tako pretvornike iz navadnega LAN v otični kabel, in dovolj dolg optični kabel (mislim da so taki tanki kablčki) recimo usaj 30m.
Lp

AndrejS ::

Ne vem zakaj bi si delal stroške. Raje uporabi navaden UTP kabel.

LuGi ::

Predraga oprema pozabi na to. Napelji si utp kable in bo mir ali pa si omisli wifi draft-n.

shock ::

30 m UTP kabla pa ni dosti. Drugače imaš mediakonvertorje (100Mbps), ki stanejo tam cca 60€ na kos in optični kabel 30 m dolg isto tako cca 60 €. Skratka celotna investicija. bi te prišla 180€. A se ti splača v to investirat?

matobeli ::

no končno mi je nekdo odgovoril kot se zagre :) nekej te robe mamo celo doma, morem še malo pogledati kaj je. je kakšna trgovina kjer bi se dalo videti cene?

Tilen ::

Kaj ti bo 100Mbps media konverter na optičnem kablu? CAT 5E UTP kabel ti spelje čez gigabit Ethernet, zadnji CAT 7 pa bo dovolj že za 10 Gigabit Ethernet. Takrat, ko boš imel pa takšen link do hiše, pa te že lahko skrbi. Razen, če bi res rad imel nepotrebne težave in bi rinil z optičnim kablom z glavo skozi zid.

30m za UTP/STP/SFTP ... kabel ni nič!

The CAT7 cable standard has been created to allow 10 gigabit Ethernet over 100 m of copper cabling

Sploh pa ne vem, zakaj optični kabel od routerja do PC-ja? A je "izguba" pod 1ms do tvoje kište preveč? Misliš, da bo z optičnim kablom prek 2 konverterjev bolje? Imaš vsaj gigabitno opremo (Router/switch/mrežna?)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Karen ::

Jaz imam s sosedom naslednje:
- cca 10m UTP-ja od routerja do strehe na hiši. Od tam cca. 20m STP-ja po zraku, otem pa še 40m po cevi v sosedovo hišo. Od tam pa še ene 10m UTP-ja do vtičnice v sobi računalnika, pa še ene 2 metra UTP-ja do mrežne kartice. Povezavo zazna v ene 3h sekundah, potem pa špila internet normalno. Dol ne meče, res pa je da nisem posebej testov hitrosti delal. Skratka za internet čisto ok. Za 30m znotraj hiše bi moral miže delat vsak trdožilen UTP na katerem so parice po standardu razporejene na koncih.

Senitel ::

Spet tisti dnevi v letu, ko se najde en omrežni ekspert, ki še tega ne ve, kako poiskat optični pretvornik na internetu/trgovini...

McMallar ::

Pa pazi, ko boš vlekel optiko (če jo boš). Prehudi radiusi ti povzročijo, da ti svetloba uide iz vlakna in se ti lahko zgodi, da ti sploh ne bo delalo. Pa pusti jo, da ti v kanalčku leži tako "kot ji paše" in je ne nategovati in kriviti, če res ni nujno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417977 (16889) Bimbo11111
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710478 (9540) Senitel
»

10Gb/s preko kabla

Oddelek: Omrežja in internet
182203 (1422) Spc
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322417 (1958) Blue3D

Več podobnih tem