» »

Domače omrežje

Domače omrežje

Grozd ::

imam router in do nedavnega sem imel samo priklopljen en računalnik preko mrežnega kabla, drugega pa preko wifija, enkao sem s telefoni uporabljal wifi....
pred kdatkim sem še dokupil mrežni disk, na katerega se backupirajo zadeve

zdaj pa opažam da mi večkrat ne dela net in morem resetirat router
na računalniku mi javi da ni pravega IPja in gatewaya...

ne vem v čem je problem, mogoče tudi to da se na disk preveč podatkov zliva... kaj pa vem... mogoče bi moral kakšne porte forwrdat pa en vem?

drugače pa že nekaj časa me mika da bi računalnikom dejansko nastavil fiksne IPje, pa na routerju nastavil da ima vsak z določeno mac adreso določen ip....
problem je samo da sem malo pozabil te zadeve oz. mi nekak ne uspe....
če nastavim na routerju za določeno mac adreso določen ip, na računalniku pa istega... nekak ne dela

zdaj ne vem če je problem da kaki mask in gateway ne nastavim prav, ali pa dns....
ne vem



bi mi znal kdo pomagat kako nastavit da imajo računalniki statične IPje, da bo vse le podelalo?

modelno1 ::

Če DHCP serverju na routerju poveš, kateri IP naj dodeli kateremu MAC naslovu, v napravi pustiš samodejno pridobivanje IP naslova, pa ji bo router sam dodelil IP, ki si ga določil.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

repson ::

če nastavim na routerju za določeno mac adreso določen ip, na računalniku pa istega... nekak ne dela


Tukaj je problem. Na routerju pravilno narediš DHCP reserve za določen MAC naslov, ampak potem ne nastavljaj na računalniku fiksnega, ampak pusti automatic.

SeMiNeSanja ::

Preveri nastavitve DHCP strežnika na routerju. Mogoče pa je nastavljeno premajhno območje, ki ga ima na razpolago za dinamično dodeljevanje.

Načeloma nebi smelo biti problema, tudi če imaš DHCP rezervacijo na routerju, računalnik pa dejansko statično skonfiguriran, če so le parametri na računalniku točno tisti, ki bi jih dobil preko DHCP ali pa če si mu dodelil IP naslov izven območja, ki ga podeljuje DHCP strežnik (če strežnik podeljuje .10-.50, lahko porabiš adrese od .51 navzgor za ročno konfiguriranje).

Ribič ::

Po moje leži problem drugje. DHCP način bi moral delovati čisto v redu in ne vidim nobene potrebe po nastavljanju statičnih IP-jev. Če ti zadeva ne funkcionira normalno, potem mora obstajati neka težava. Se ti router slučajno pregreva? Po možnosti zamenjaj router s katerim drugim samo za test, da vidiš, če se težave ponavljajo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313807 (3281) NeMeTko
»

CISCO Catalyst 2950

Oddelek: Omrežja in internet
301509 (1111) x.sci
»

Statični IP na Win7

Oddelek: Omrežja in internet
71352 (1237) Lonsarg
»

Router z nastavitvami firewalla po imenih ali mac naslovih???

Oddelek: Kaj kupiti
51167 (1099) tomaz321
»

Imam dinamicen IP,rabim pa staticnega!?

Oddelek: Omrežja in internet
111926 (1812) Racunalnik

Več podobnih tem