» »

1 pivo in kontrola

1 pivo in kontrola

jalovec09 ::

Mi zna kdo povedat, kdaj se 0.5l pivo razgradi v telesu, po koliko urah, če je nekdo zadnji obrok zaužil prejšnji dan. Pivo spil ob 7 uri, nato pa ob 10 uri šel na šiht, povprečna teža.
Včeraj so me ustavli ob 22.30 uri, pira ne pijem pogosto, redkokdaj, nikol pa ne takrat ko vozim. Pokazal 0.0, sam bedasto se mi zdi, ker te ob taki uri ustavjo, ko ni ne otrok, ne kolesarjev na cesti, niti prometa ni več tolk, semaforji pa tako že utripajo.

EVili ::

Ustavljajo takrat ko je na cesti največ pijančkov.

perci ::

Bi bil presenečen, če bi vedel koliko pijančkov je na cesti v popoldanskih (pa tudi dopoldanski) urah.

Miha 333 ::

Jetra razgradijo 8-10g alkohola na uro.

Ljudska modrost pravi, da lahko povprečno težek moški popije 2 veliki pivi v večeru (npr. 3 ure), pa ne bo presegel zakonsko dovoljene meje za alkohol.

Še odgovor na vprašanje, alkohol 1 piva se razgradi v približno 2 urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

MasterTade ::

Skrbijo za varnost na cesti-Da, tudi tvojo :)
Mors omnia aequat

brodul ::

Jaz sem spil 2 velika piva tocena Lasko/Union v casu 2000-2200. Ob 2300 napihal 0.14 mg/L v zraku, meja je 0.24 mg/L .
Ustavili so me na kolesu z lucmi in celado. Poskusam pit po CPP tudi ko sem na kolesu, tipicno dva piva na vecer, vmes spijem kaksno limonado.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

shadeX ::

brodul je izjavil:

Jaz sem spil 2 velika piva tocena Lasko/Union v casu 2000-2200. Ob 2300 napihal 0.14 mg/L v zraku, meja je 0.24 mg/L .
Ustavili so me na kolesu z lucmi in celado. Poskusam pit po CPP tudi ko sem na kolesu, tipicno dva piva na vecer, vmes spijem kaksno limonado.


Lahko za natančnejšo predstavitev poveš tvojo težo, višino in koliko si vmes pojedel oz. bil lačen? :)

brodul ::

shadeX je izjavil:

brodul je izjavil:

Jaz sem spil 2 velika piva tocena Lasko/Union v casu 2000-2200. Ob 2300 napihal 0.14 mg/L v zraku, meja je 0.24 mg/L .
Ustavili so me na kolesu z lucmi in celado. Poskusam pit po CPP tudi ko sem na kolesu, tipicno dva piva na vecer, vmes spijem kaksno limonado.


Lahko za natančnejšo predstavitev poveš tvojo težo, višino in koliko si vmes pojedel oz. bil lačen? :)

Moja teza takrat je bila 89 kg in 175cm. Kolikor se spomnim nisem jedel nic.
Je pa bilo to leto in pol nazaj.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Sami ::

Jaz sem kaksni 2 leti nazaj spil dve veliki pivi 2X0,5L in pojedel vecerjo, cez eno uro sem napihal 0,00. Visok sem 175cm in 85kg.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

šernk ::

odvisno od človeka do človeka, kaj je vmes, kaj pije vmes itd...

spil med 19. uro in 22. uro eno veliko laško in 2 pivi 0,66dcl ravno tako z cca 5% alkohola. pri prvem pivu sem pojedel še eno konkretno pico. okoli 22:30 so me sneli policaji in napihal 0.0. (res ne vem če je minilo od zadnjega požirka piva 30 minut, ker me je policaj vprašal če je že minilo 15min pa sem rekel recimo da je)

teža cca 95kg @ 189cm. danes če grem tko pit sem pomoje že nekje na meji pa imam težo skoraj isto itak pa pijem bolj glede nato kako se počutim. včasih spijem na večer 3 pive, včasih pa samo eno pač popolnoma odvisno od počutja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Trololololol ::

Se držim nekako tega: 1 enota na uro. Se pravi 1 špricar/bambus/pivo(5%) ali 0,03 srednje žganjare. Pihal ogromnokrat, niti 1x napihal.

scipascapa ::

brodul si pa kar težak za 179cm...jaz imam 94kg pa imam 191cm....pa se mi zdi, da moram še kako kilo ali 2 spustit.
tudi sami...šernk podoben men hehe.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

jalovec09 je izjavil:

Mi zna kdo povedat, kdaj se 0.5l pivo razgradi v telesu, po koliko urah, če je nekdo zadnji obrok zaužil prejšnji dan. Pivo spil ob 7 uri, nato pa ob 10 uri šel na šiht, povprečna teža.
Včeraj so me ustavli ob 22.30 uri, pira ne pijem pogosto, redkokdaj, nikol pa ne takrat ko vozim. Pokazal 0.0, sam bedasto se mi zdi, ker te ob taki uri ustavjo, ko ni ne otrok, ne kolesarjev na cesti, niti prometa ni več tolk, semaforji pa tako že utripajo.


jaz sem pol ure po popitem 1 pivu pihal 0.0 , v krvi bi mi ga pa zihr našl, a premalo za 0.5

drgač pa nekak velja osnovno pravilo: pihanje 12 ur, kri 24 ur, urin 48 ur, če te res zanima razgradnja v telesu.

shadeX ::

scipascapa je izjavil:

brodul si pa kar težak za 179cm...jaz imam 94kg pa imam 191cm....pa se mi zdi, da moram še kako kilo ali 2 spustit.
tudi sami...šernk podoben men hehe.


To sploh ni predmet debate. Sicer je pa napisal "takrat".

@brodul, hvala za info.

HotBurek ::

Jaz sem zadnjič popil dva velika piva. In se potem odpeljal domov. Nobene kontrole, nobenega problema.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418309 (2879) feryz
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720738 (10059) krneki0001
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
478695 (6959) Mare2
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224305 (16249) krneki0001
»

0.0 na alkotestu in toleranca

Oddelek: Na cesti
237822 (7044) čuhalev

Več podobnih tem