» »

Preprost, tih UPS-pomoč!

Preprost, tih UPS-pomoč!

GabrieLeo ::

Zdravo,

Iščem čim tišji in kvaliteten ups s največ dvema šuko prilkjučkoma, ker več ne potrebujem. In možnost servisa v Sloveniji.
V oči mi je padel tale, a nevem kakšen sloves ima power walker.

Kakšne izkušnje iz prve roke so dobrodošle!

Že vnaprej hvala za pomoč

Miha 333 ::

Imam 2 powerwalkerja, zaenkrat nimam pripomb. Ob normalnem napajanju iz omrežja sta neslišna, ko delujeta na baterijo pa malo brnita. Za moje potrebe (premostitev občasnih kratkotrajnih izpadov napajanja oziroma zaustavitev računalnika v primeru daljših izpadov) zadostujeta. Nimajo pa tile cenejši powerwalkerji prenapetostne zaščite za napajalni del, zato to kupi posebej, če rabiš.

Pri praktično vseh UPS-ih ne glede na znamko je potrebno menjati baterije po 3-5 letih. To pa lahko narediš tudi sam, če le nimaš dveh levih rok.

stapler rump ::

Pri praktično vseh UPS-ih ne glede na znamko je potrebno menjati baterije po 3-5 letih. To pa lahko narediš tudi sam, če le nimaš dveh levih rok.


Dobro se je vnaprej pozanimati, ali uporablja UPS kakšno od standardnih dimenzij baterij (s standardno obliko priključkov). Pri nestandardnih je lahko menjava kar problem oziroma je potreben pri tem kak podvig v domači delavnici. Svinčene baterije so težke in naročanje po pošti iz tujine se večinoma ne izplača po mojih izkušnjah, domači prodajalci pa eksotike običajno nimajo na zalogi.

Res pa je, da pri ceni 50 EUR verjetno nov UPS stane manj kot nadomestna baterija.

GabrieLeo ::

Še vprašanje: se lahko v 650VA ups priključi razdelilec v katerega imam priključen vufer, pc in ekran? Ali mora biti direktno povezano?

Miha 333 ::

Seveda lahko, le pazi na skupno priključno moč.

Bi pa svetoval, da napajanje naprav ločiš in v UPS priključiš le najnujnejše, kar je potrebno za varno zaustavitev sistema v primeru izpada. Tako bo podaljšan čas delovanja na baterijo.

BorutK-73 ::

Ne priklapljaj LASERSKEGA printerja na UPS.
Jaz sem pred kratkim menjal akumulator na mojem ups-u (25EUR), nanj je pa priklopljen 1 pc+monitor in modem+router.
Sem pa bil zelo vesel da imam ups ko smo imeli žled, ups je nonstop preklapljal a nikoli ni pc ugasnil. Ups je tudi dober za odpravo nihanja napetosti v omrežju.

ps
moj ups, star dobre 4 lete.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Zgodovina sprememb…

GabrieLeo ::

To sem zasledil ,da se printarjev ne priključi gor. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z mojim. Še zadnje vprašanje: Čez teden sem zdoma in ker ne uporabljam
ničesar kar je priključeno na ups bi le tega rad ugasnil oz. izključil ven iz napajanja. Lahko to naredim brez skrbi ali med izklopljenim načinom akumulator
kaj energije zgubi in se hitreje "znuca"?

Miha 333 ::

GabrieLeo je izjavil:

To sem zasledil ,da se printarjev ne priključi gor. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z mojim. Še zadnje vprašanje: Čez teden sem zdoma in ker ne uporabljam
ničesar kar je priključeno na ups bi le tega rad ugasnil oz. izključil ven iz napajanja. Lahko to naredim brez skrbi ali med izklopljenim načinom akumulator
kaj energije zgubi in se hitreje "znuca"?

Moraš ga najprej ugasnit s stikalom. Večina UPSov v primeru, da je ugasnjen in priključen v napajanje, vzdržuje napolnjenost akumulatorja. Lahko ga tudi izklopiš iz napajanja, vendar predolgo to ni priporočljivo, ker lahko napetost akumulatorja prveč pade, s tem pa se zmanjša življenjska doba. No, za kak teden ni panike.

MacGyver141 ::

Nekateri UPS-ji imajo tudi zadaj battery connector, da lahko odklopiš baterije (slika spodaj).

misek ::

Miha 333 je izjavil:

Imam 2 powerwalkerja, zaenkrat nimam pripomb.
Meni je pri powerwalker-ju počil akumulator in stekla kislina (v računalnik). Mislim da ni potrebno napisati, da je akumulator bil fuč. Je pa še vedno javljal 70% kapacitete. Tako da problema sploh nisem zaznal dokler ni zmanjkalo elektrike. Zato powerwalker ups-a ne kupim več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS - izračun časa delovanja ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3711120 (3471) FireSnake
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027165 (8576) Vuli
»

Katero brezprekinitveno napajanje?

Oddelek: Kaj kupiti
162947 (2460) jernejl
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376599 (5399) suhi
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314588 (3698) denabiker

Več podobnih tem