» »

V Nemčiji do leta 2018 vsem 50-megabitni internet

1
2
»

feryz ::

Po principu, ko eden uleti v blok z optiko, sta takoj še dva z optičnimi kabli tam.
Če se ga ne loti noben, pač ostane za boljše čase.
Kar je v bistvu logično.
Vsak jih v bloku nekaj pokasira. Takoj, ko nekdo potegne optuko, pobere vse in morajo ostali operaterji temu slediti. Če želijo stranke nazaj.

Sicer imam jaz VDSL do 20/4 in optike popolnoma nič ne pogrešam. Razen nje ceno.

jlpktnst ::

Tule na robu Tacna ... vsdl 10/2. Predvsem me moti neobostoječ upload in slaba latenca. Smo pač na robu dosega centrale.

Vlayke je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj nekateri imamo optiko od T-2 tudi v Ljubljani ...

Super.
Nekateri je pa nimamo, pa živimo v krogu 100-200m od glavne telekomove stavbe.

Drugače pa razkopavanje cest ni nujno glavni pogoj, da bi bila optika na voljo. Obstajajo komunikacijski jaški, kjer se da kablovje potegnit z ne preveč truda. Samo to očitno kakim ni pogodu, oziroma ne vidijo potenciala za zaslužek.


Tole je res. Zajebalo se je čisto na začetku. Zdaj se je pokazalo da je najboljši model - naj lokalno omrežje zgradi lokalna skupnost, povezave pa operater. Tako tudi večina infrastrukture ostane v rokah tistih, ki jo uporabljajo in ni te dileme, ki smo jo imeli pri prodaji telekoma. Prav tako ne rabiš 3 kable dobit v stanovanje ampak imaš enega in več ponudnikov brez težav.

kronik ::

feryz je izjavil:

Po principu, ko eden uleti v blok z optiko, sta takoj še dva z optičnimi kabli tam.


Potrjujem to trditev :D Imam optiko od Telemach, Telekom in še od T-2 v stanovanju. 6 vlaken, lahko odprem datacenter 8-)

Mr.B ::

Lahko odpreš, samo visoke razpoložljivosti ne smeš preveč razlagati, ker gre verjetno vse preko ene centrale...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SimplyMiha ::

Ja, tako to delajo, čakajo da kdo postavi centralo za optiko in položi kabel, nato pa se usujejo.

Saso_C ::

dottor je izjavil:

Je pa T-2 pri nas vrgu optiko vn in šou na baker ker so non stop imeli neke probleme.


Za tole pa skoraj ne verjamem, da bi bilo res. Kje? Kdaj?
Jaz sem imel T-2 jevo optiko in se sedaj prav počasi odvajam od učinkovitosti delovanja, ker sem sedaj po selitvi primoran uporabljati baker.

Invictus ::

Saso_C je izjavil:

dottor je izjavil:

Je pa T-2 pri nas vrgu optiko vn in šou na baker ker so non stop imeli neke probleme.


Za tole pa skoraj ne verjamem, da bi bilo res. Kje? Kdaj?
Jaz sem imel T-2 jevo optiko in se sedaj prav počasi odvajam od učinkovitosti delovanja, ker sem sedaj po selitvi primoran uporabljati baker.

To tudi meni ni jasno. Sam imam optiko skoraj 10 let, pa nikoli problemov.

Najbrž je en šalabajzer slabo naredil omarico in švasal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski načrt hitrih povezav se je sfižil

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4411486 (8292) Invictus
»

V Nemčiji do leta 2018 vsem 50-megabitni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5619853 (16936) Invictus
»

Odprto optično omreŽje

Oddelek: Omrežja in internet
51577 (1185) čupi
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11840187 (34548) madmitch
»

Nemci milijarde od koncesij vlagajo v optiko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
327743 (6252) BlueRunner

Več podobnih tem