» »

Zakaj imigracija ni prava rešitev

Zakaj imigracija ni prava rešitev

««
9 / 9
»
»»

vostok_1 ::

jype > Na dejstvih temelji.

Dejstvih katere si pridobil z opazovanjem nezaposlenega soseda?
Ali dejstvo, da vsi migranti želijo poprimit za kakršnokoli pošteno delo?

Dejstva potegnjena iz riti niso ravno precizna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Pšenični ::

jype je izjavil:

yero7> jype to kar ti predlagaš bi uničilo našo socijalno podporo in bi prešli na način ki ga ima Amerika to je da vsak poskrbi zase za penzijo(mislim da se kliče 401k) ker že zdaj socijala poka po šivih in če sprejmemo nad 50000 beguncev niti pomislit ne morem

Dejstva so takale: Vsaka država si brez vsake težave lahko privošči sprejeti enega begunca na 100 prebivalcev na leto. Beguncev ni veliko, čeprav se morda komu tako zdi. Ne smemo pozabiti, da ima EU več kot 500 milijonov prebivalcev (od tega je samo 17M brezposelnih, kar je manj kot 4%).

NLight> - postavi se v kožo Evropejca, ki je moral vzeti kredit, da je lahko kupil stanovanje in je sedaj suženj bank

Komot se postavim v kožo takega človeka. Vsak mesec posojam takim ljudem sredstva, da se prebijejo iz meseca v mesec. Ampak to v ničemer ne spremeni mojega odnosa do beguncev. Evropejec ima že dolgo veliko boljše pogoje, ki jih bomo beguncu šele priskrbeli, če jih nima, ga pa itak že izdatno varujem z vlaganjem v evropske socialne sheme.

NLight> - da je sploh lahko prišel do kredita si mora poiskati službo. SAM, državne ustanove tega ne počnejo.

Tudi beguncem državne ustanove ne iščejo služb. Samo papirček jim dajo, da si lahko delo legalno poiščejo ali ustvarijo sami.

NLight> - vsak dan mora delat da bi lahko v stanovanju sploh živel (odplačevanje kredita)

To velja tudi za begunca.

NLight> - namesto da si kupi novi iPhone mora denar porabiti za položnice

Nacistične blodnje o poplavi beguncev z iPhoni so zgolj to - blodnje.

NLight> - hrana ne pade z neba in jo mora plačevati

Na zahodu v smeti vržemo več kot polovico proizvedene hrane.

NLight> - plačuje davke, država se vsake tri mesece (karikiram) spomni dodati nov davek, zvišati obstoječega in zopet te udari po žepu

Nacisti radi dramatizirajo.

NLight> - ves čas na nek način pomagaš k napredku države, k ohranjanju gospodarstva

Begunci počno enako in so enakopravni.

NLight> Pa se na tem mestu kot državljan vprašaš, zakaj za njega država naredi vse, zame pa ni naredila nič? Zakaj on dobi stanovanje zastonj, jaz ga moram kupit?

Jaz se vprašam, kakšne imam možnosti, ko sem soočen z begunsko krizo. Na pamet mi prideta dve:
- pomagamo mu in s tem onemogočimo širjenje katastrofe, na podlagi kakršnih je v preteklosti prišlo do velikega sranja,
- ignoriramo ga in mu s tem damo vedet, da ima ISIS prav in da je zahod gnil.

vostok_1> Nekaj ne upoštevaš.

Ti ne razumeš ekonomije.



vostok_1> Skratka, tvoja logika je other side of the same coin of extremism.

Ne, ti ne znaš računat.



Šwedska je sprejela veliko emigrantov. Posledice:

http://www.gatestoneinstitute.org/5195/...

»Forty years after the Swedish parliament unanimously decided to change the formerly homogenous Sweden into a multicultural country, violent crime has increased by 300% and rapes by 1,472%. Sweden is now number two on the list of rape countries, surpassed only by Lesotho in Southern Africa«

https://themuslimissue.wordpress.com/20...

»Somali immigrant brutally raped 12-year-old girl, sentenced to 180 hours community service«

http://10news.dk/?p=588

»Sweden: Muslim rapes woman lying on broken glass«

No Jurček, dej se ohladi, stopi mal pod tuš.

PrihajaNodi ::

Trenutno se v Sloveniji krvavo potrebuje zdravnike, medicinske sestre in delavce, ki bi delali v gradbeništvu in gozdarstvu.


Nonsense.

http://www.delo.si/novice/slovenija/kon...

To je iz leta 2013. Najema se pa cenejšo delovno silo iz tujine. Za gradbeništvo pa ne vem kje ti ideja ti je potrebno poiskati še podatke da se še dolgo ne bo nič gradilo?
Deficitarnih poklicev ni so pa tisti kjer delaš z 250 urami na teden za 600 EUR.

Seveda ni bil pomemben. Kaj tebe matra, pravzaprav?


Ne razumeš analogije. Nah ne da se mi več.

Zgodovina sprememb…

connel ::

Unemployment Rate In the Euro Area decreased to 10.90 percent in July from 11.10 percent in June of 2015. - http://www.tradingeconomics.com/euro-ar...
Google public data pravi 9.6 %.

EU populacija z dne 1.1. 2014 - 507,416,607 prebivalcev.

Torej koliko ima EU brezposelnih Jype?

PrihajaNodi ::

Narobe. Vidim, da ne poseduješ intelektualne kapacitete, ki bi lahko zagotavljala razumevanje tako kompleksnega koncepta.


Res je. Kazensko še nihče za nič odgovarjal.

krneki0001 ::

Forty years after the Swedish parliament unanimously decided to change the formerly homogenous Sweden into a multicultural country, violent crime has increased by 300% and rapes by 1,472%. Sweden is now number two on the list of rape countries, surpassed only by Lesotho in Southern Africa.


Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Sriple Tix ::

jype je izjavil:

Trenutno se v Sloveniji krvavo potrebuje zdravnike, medicinske sestre in delavce, ki bi delali v gradbeništvu in gozdarstvu.

Slika Arabca kako vihti štilarco v pokljuškem gozdu in golcva polena za GG Bled gre žal preko meje moje domišljije, pa če sem še tako prijazen do svoje okolice.

NLight ::

jype - Komot se postavim v kožo takega človeka. Vsak mesec posojam takim ljudem sredstva, da se prebijejo iz meseca v mesec. Ampak to v ničemer ne spremeni mojega odnosa do beguncev. Evropejec ima že dolgo veliko boljše pogoje, ki jih bomo beguncu šele priskrbeli, če jih nima, ga pa itak že izdatno varujem z vlaganjem v evropske socialne sheme.

Če je tebi kredit tako malo za hec potem verjetno sploh nima smisla s tabo debatirat. Če bi imel kredit bi vedel kakšno breme je to, sploh v današnjih časih ko te delodajalec lahko vrže na cesto v imenu 'restrukturiranja' podjetja oz. stečaj. Ampak še kar nisi pojasnil dejstva da država beguncu zrihta stanovanje (Nemčija) v katerem zastonj biva, državljan pa tega privilegija ni deležen

jype - Tudi beguncem državne ustanove ne iščejo služb. Samo papirček jim dajo, da si lahko delo legalno poiščejo ali ustvarijo sami.

Malo prej si napisal da bi država zrihtala stanovanje in eventuelno službo. Torej?
Citiram : jype - bi te toplo sprejeli, ti zrihtali stanovanje in eventuelno službo in omogočili, da si ustvariš družino

NLight> - vsak dan mora delat da bi lahko v stanovanju sploh živel (odplačevanje kredita)
jype - To velja tudi za begunca.

Res? Če si pa malo prej napisal da država zrihta stanovanje. Kako pričakuješ da bo begunec, ki pride sem brez vsega, imel denar za plačevanje stanovanja? (Služba? Kaj pa če je ne dobi)

NLight> - namesto da si kupi novi iPhone mora denar porabiti za položnice
jype - Nacistične blodnje o poplavi beguncev z iPhoni so zgolj to - blodnje.

Tale video prikazuje da begunci imajo smartphone. Zanimivo. Operaterja verjetno tudi, sprašujem se čigavega.


NLight> - hrana ne pade z neba in jo mora plačevati
jype - Na zahodu v smeti vržemo več kot polovico proizvedene hrane.
Res je, a jaz za to hrano plačam. In ko jo enkrat plačam lahko z njo počnem kar hočem. Ni moralno in humano, a je moja pravica, da z lastnino počnem kar hočem.

NLight> - plačuje davke, država se vsake tri mesece (karikiram) spomni dodati nov davek, zvišati obstoječega in zopet te udari po žepu
jype - Nacisti radi dramatizirajo.
Kdor ni za begunce je nacist torej. Tudi prav.

NLight> - ves čas na nek način pomagaš k napredku države, k ohranjanju gospodarstva
jype - Begunci počno enako in so enakopravni.
Ja? Kako bo neizobražen begunec prispeva enako državi? Jaz, ki prispevam k napredku države že leta in leta, jaz, čigar predniki so prispevali k razvoju države desetletja. In ti to primerjaš z beguncem, ki je komaj prišel v državo? S čim bo pa prispeval? Bauštelerjev ne potrebujemo več ker je vse propadlo. Znanja za kaj več nima, jezik pa tudi ne obvlada, naj bo nemški ali slovenski.

NLight> Pa se na tem mestu kot državljan vprašaš, zakaj za njega država naredi vse, zame pa ni naredila nič? Zakaj on dobi stanovanje zastonj, jaz ga moram kupit?

jype - Jaz se vprašam, kakšne imam možnosti, ko sem soočen z begunsko krizo. Na pamet mi prideta dve:
- pomagamo mu in s tem onemogočimo širjenje katastrofe, na podlagi kakršnih je v preteklosti prišlo do velikega sranja,
- ignoriramo ga in mu s tem damo vedet, da ima ISIS prav in da je zahod gnil.


In jaz ti odgovorim da to ni moj problem. Jaz plačujem davke Sloveniji in jaz pričakujem da ta poskrbi najprej zame. Enako pričakuje večina Slovencev. Če država meni ne nudi zastonj bivanja, zakaj bi tega bil deležen begunec? Podobno z ostalimi privilegiji.

jype - Ti ne razumeš ekonomije.
Seveda jo razumem. Kristalno jasna mi je. Kar vložim v državo to hočem da mi država na nek način vrne, meni, mojim otrokom, sorodnikom, prijateljem ali pa le sonarodnjakom. Nikakor pa ne pristanem in ne bom pristal da se iz mojih davkov financirajo prišleki. Saj vem, trenutno tega ne morem spremeniti, ampak če bo potrebno se tudi to lahko spremeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Gaius ::

Jype praviš, da v Slo krvavo potrebujemo zdravnike?

Jst pa ti povem, da je toliko mladih izšolanhi kadrov, ki ne dobijo službe, da glava boli.

ohnowhy ::

jype je izjavil:

fartman> Posojaš? Jah, dobričina pa takšna :)
Posojam. Slovenci ne marajo, da se jim kaj šenka.


Ja, Karitas, Botrstvo, Unicef, Rdeči križ pomenijo posojanje...
Ali pa si ti selektiven pri tistih, ki jim posojaš?
Po kakšnem ključu se odločiš, komu pomagaš posodiš in komu ne?
No, meni smeš šenkati, karkoli.
Bom že jaz opravil selekcijo; tudi v dokumentih piše, da sem Slovenec, torej je tvoja navedba Slovenci ne marajo, da se jim kaj šenka neresnična vsaj v mojem primeru.

Ok, sicer pa, jype, razumem, da se trudiš vnesti pozitivna čustva, ampak vsaj malo premisli, preden kaj napišeš :)

Miha 333 ::

Kaj pa porečete na to prijazno gesto begunca na Madžarskem? Verjetno tako pozdravljajo.

PrihajaNodi ::

Gaius je izjavil:

Jype praviš, da v Slo krvavo potrebujemo zdravnike?

Jst pa ti povem, da je toliko mladih izšolanhi kadrov, ki ne dobijo službe, da glava boli.


Res je. Ampak ko TI želiš v tujino gre takole:


- znanje jezika: NEMŠČINA C2, C1, za AU ali NZ IELTS 8
- delovne izkušnje: 5 let
- priznavanje kvalifikacij
- pridobitev stanovanja
...

vostok_1 ::

Jype kot zgleda, smatra, da vsi migranti bodo zadovoljni z nekim zanikrnim delom. Sploh ni možnosti, da nekaterim že v štartu to ne diši in tega ne bodo počeli.

Če so Sirijci (or whoever) enaki nam (kar se iz antropološkega vidika strinjam), potem tudi oni ne bodo veseli se plazit po kanalizaciji in čistit školjke. Če smo mi podobni njim, pa bomo tud mi spucali kak odtok.
Skratka jype, kaj želiš povedati...da je ena od teh dveh skupin manjvredna ali kako?

jype ::

vostok_1> Jype kot zgleda, smatra, da vsi migranti bodo zadovoljni z nekim zanikrnim delom. Sploh ni možnosti, da nekaterim že v štartu to ne diši in tega ne bodo počeli.

Nihče nikogar ne sili k ničemur. Sociala je za vse enaka.

vostok_1> Skratka jype, kaj želiš povedati...da je ena od teh dveh skupin manjvredna ali kako?

Tako je. Tisti, ki se ves čas trudijo ljudi deliti na naše in vaše, so vredni manj kot tisti, ki se s tem ne ukvarjajo.

PrihajaNodi> Res je. Ampak ko TI želiš v tujino gre takole:
PrihajaNodi> - znanje jezika: NEMŠČINA C2, C1, za AU ali NZ IELTS 8
PrihajaNodi> - delovne izkušnje: 5 let
PrihajaNodi> - priznavanje kvalifikacij
PrihajaNodi> - pridobitev stanovanja
PrihajaNodi> ...

Ne, ni tako.

Pri meni je bilo takole:

- Nakup vozovnice za letalo ali vlak.
- Delo.

Nič drugega.

fartman> Po kakšnem ključu se odločiš, komu pomagaš posodiš in komu ne?

Posojam tistim, ki pomoč potrebujejo. Okoli mene jih je vse polno. Večina ima težave, ker so se pustili nategnit in so vzeli kredit za bajto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype > Nihče nikogar ne sili k ničemur. Sociala je za vse enaka.

Absolutno. Ampak socialo ne tala Bog ali naftne vrtine v severnem morju.

jype > Tako je. Tisti, ki se ves čas trudijo ljudi deliti na naše in vaše, so vredni manj kot tisti, ki se s tem ne ukvarjajo.

Well then...te moram citirat, kako si ravno to počel?

NLight ::

vostok_1 je izjavil:

Jype kot zgleda, smatra, da vsi migranti bodo zadovoljni z nekim zanikrnim delom. Sploh ni možnosti, da nekaterim že v štartu to ne diši in tega ne bodo počeli.

Če so Sirijci (or whoever) enaki nam (kar se iz antropološkega vidika strinjam), potem tudi oni ne bodo veseli se plazit po kanalizaciji in čistit školjke. Če smo mi podobni njim, pa bomo tud mi spucali kak odtok.
Skratka jype, kaj želiš povedati...da je ena od teh dveh skupin manjvredna ali kako?


jype želi povedati da vsi ti Etiopijci, Eritrejci, Bagdaši, Čadci prihajajo iz ugledih afriških univerz (baje kotirajo v samem vrhu svetovne lestvice //sarcasm off) in so sem prišli polni znanja, željni učenja, željni novih izzivov. Obvladajo vse od kvantne fizike, do diferencialov. V dveh urah ti skicirajo in natančno opišejo delovanje BMW-jevega motorja. Ni problem, sprogramirajo Windows 12. Skratka, ljudje obvladajo vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

PrihajaNodi ::

Ne, ni tako.

Pri meni je bilo takole:

- Nakup vozovnice za letalo ali vlak.
- Delo.

Nič drugega.


Ne posplošuj in zrcale sebe na druge. Imaš znanja in izkušnje, ki si jih pridobil pravi čas. Zakar ti čestitam, ampak takšno posloševanje je nesramno. Tudi Paris Hilton dobi na tak način delo.

jype ::

Gaius> Jype praviš, da v Slo krvavo potrebujemo zdravnike?
Gaius> Jst pa ti povem, da je toliko mladih izšolanhi kadrov, ki ne dobijo službe, da glava boli.

Ko bo k nam prišlo 20.000 beguncev, bodo vsi dobili službo.

vostok_1> Well then...te moram citirat, kako si ravno to počel?

Komot me citiraš, ampak si zgrešil bistvo. Ti in tebi podobni pravite, da delovnih mest ni, kar je laž. Premalo ljudi je v državi, da bi lahko posrkbeli za vse tiste, ki ne morejo ali nočejo delat, samo to je problem. Če bo beguncev več, bo sociala višja za vse.

PrihajaNodi ::

Tako je. Tisti, ki se ves čas trudijo ljudi deliti na naše in vaše, so vredni manj kot tisti, ki se s tem ne ukvarjajo.


Prav, ampak res želja imeti tukaj skupino fundamendalističnih muslimnov, ki se bodo grupirali in obstali v getu (glede na videno) nam pa ne sme biti v interesu.

jype ::

PrihajaNodi> Ne posplošuj in zrcale sebe na druge. Imaš znanja in izkušnje, ki si jih pridobil pravi čas. Zakar ti čestitam, ampak takšno posloševanje je nesramno. Tudi Paris Hilton dobi na tak način delo.

Nobenega zrcaljenja ni. Papirjev ne potrebuješ, če si iz EU. Če nisi, potem moraš bit pa iz vojnega območja ali pa moraš nekako dobiti delovno dovoljenje (kar je grozno, ampak to je mehanizem, za katerega nekateri pravite, da ga nimamo, ter da bodo k nam prišli vsi tujci hkrati).

NLight ::

jype je izjavil:


Komot me citiraš, ampak si zgrešil bistvo. Ti in tebi podobni pravite, da delovnih mest ni, kar je laž. Premalo ljudi je v državi, da bi lahko posrkbeli za vse tiste, ki ne morejo ali nočejo delat, samo to je problem. Če bo beguncev več, bo sociala višja za vse.


Res je, potrebe po določenih kadrih so v Sloveniji velike, a se zatakne ker za te kadre ni denarja. Potrebujem zdravnike in imamo izšolane zdravnike, a se doma praskajo po... ker jim država ne da službe. Zakaj? Ker ni denarja. Vse se začne in konča pri denarju

jype ::

PrihajaNodi> Prav, ampak res želja imeti tukaj skupino fundamendalističnih muslimnov, ki se bodo grupirali in obstali v getu (glede na videno) nam pa ne sme biti v interesu.

Seveda nam mora biti. Če imamo tukaj skupino fundamentalističnih muslimanov, jo lahko uničimo - in to brez prelivanja krvi. Če jo imamo tam, je ne moremo na noben način, razen s prelivanjem krvi - pa še bistveno dražje je. Simple.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tako je. Tisti, ki se ves čas trudijo ljudi deliti na naše in vaše, so vredni manj kot tisti, ki se s tem ne ukvarjajo.


Prav, ampak res želja imeti tukaj skupino fundamendalističnih muslimnov, ki se bodo grupirali in obstali v getu (glede na videno) nam pa ne sme biti v interesu.

Jypetu je to očitno v interesu. Bo več zdravnikov zaposlitev dobijo, če bo kak avtobus v zrak vrglo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

NLight> Res je, potrebe po določenih kadrih so v Sloveniji velike, a se zatakne ker za te kadre ni denarja. Potrebujem zdravnike in imamo izšolane zdravnike, a se doma praskajo po... ker jim država ne da službe. Zakaj? Ker ni denarja. Vse se začne in konča pri denarju

No, vidiš! Ko bo tukaj več ljudi, bo tudi več denarja.

nebivedu> Jypetu je to očitno v interesu. Bo več zdravnikov zaposlitev dobijo, če bo kak avtobus v zrak vrglo.

Več avtobusov v zrak vržejo utrujeni vozniki kot islamski skrajneži. Tudi če se cel bližnji vzhod jutri zjutraj preseli v Domžale, bo stanje ostalo enako še vsaj 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NLight ::

jype je izjavil:


No, vidiš! Ko bo tukaj več ljudi, bo tudi več denarja.



A bi utemeljil. Kako s prihodom 20 000 ljudi država dobi denar? A pade z neba? Res ne razumem te logike. Zdaj nimam denarja, ko pride 20 000 lačnih ust ga bomo pa imeli. To pa je neka nova ekonomija. Zanimivo da ZDA niso že pol Afrike uvozili k sebi, če se količina denarja magično poveča s prihodom novih prebivalcev.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

NLight> Res je, potrebe po določenih kadrih so v Sloveniji velike, a se zatakne ker za te kadre ni denarja. Potrebujem zdravnike in imamo izšolane zdravnike, a se doma praskajo po... ker jim država ne da službe. Zakaj? Ker ni denarja. Vse se začne in konča pri denarju

No, vidiš! Ko bo tukaj več ljudi, bo tudi več denarja.

nebivedu> Jypetu je to očitno v interesu. Bo več zdravnikov zaposlitev dobijo, če bo kak avtobus v zrak vrglo.

Več avtobusov v zrak vržejo utrujeni vozniki kot islamski skrajneži. Tudi če se cel bližnji vzhod jutri zjutraj preseli v Domžale, bo stanje ostalo enako še vsaj 10 let.


Daš roko v ogenj, da ni militantnih osebkov med begunci. In to takih, ki jim je namen delat izključno škodo in vzpostavljat šarijo?

Ali pa takih?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Nobenega zrcaljenja ni. Papirjev ne potrebuješ, če si iz EU. Če nisi, potem moraš bit pa iz vojnega območja ali pa moraš nekako dobiti delovno dovoljenje (kar je grozno, ampak to je mehanizem, za katerega nekateri pravite, da ga nimamo, ter da bodo k nam prišli vsi tujci hkrati).


Ne! Posplošuješ po sebi. Že znanje nemščine C1, C2 je enormen pogoj.

No, vidiš! Ko bo tukaj več ljudi, bo tudi več denarja.


Kje si bil toliko čas? Na forumu so vsi odpirali teme: "Kje je jype"

Če uvedemo whv vize ali če jim da IMF po 2000EUR žepnine na mesec da trošijo pri nas.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

jype > Komot me citiraš, ampak si zgrešil bistvo. Ti in tebi podobni pravite, da delovnih mest ni, kar je laž. Premalo ljudi je v državi, da bi lahko posrkbeli za vse tiste, ki ne morejo ali nočejo delat, samo to je problem. Če bo beguncev več, bo sociala višja za vse.

Delovna mesta so za določeno število ljudi. Druga pa še bodo.
Ko bodo odprta, bomo dali vn razpise. Do takrat pa se ni potrebno izmišljevati.

Poskrbeli bomo za vse ki ne morejo ali nočejo delat sproti in po zmožnostih. Ne pa po wishful thinking metodi.

Sociala bo višja za vse, ko bodo begunci sprejeli naše ideale in ponotranjili našo situacijo. For this it takes time and effort.

jype ::

NLight> A bi utemeljil. Kako s prihodom 20 000 ljudi država dobi denar? A pade z neba? Res ne razumem te logike.

Vem, ja.

PrihajaNodi> Ne! Posplošuješ po sebi. Že znanje nemščine C1, C2 je enormen pogoj.

Ne, ni. Lažeš.

vostok_1> Delovna mesta so za določeno število ljudi. Druga pa še bodo.
vostok_1> Ko bodo odprta, bomo dali vn razpise. Do takrat pa se ni potrebno izmišljevati.

Ne seri. Ne živimo v planskem gospodarstvu. No, tisti, ki vam je fašizem blizu, verjetno verjamete, da bi morali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ohnowhy ::

jype je izjavil:

Posojam tistim, ki pomoč potrebujejo. Okoli mene jih je vse polno. Večina ima težave, ker so se pustili nategnit in so vzeli kredit za bajto.

Ok, da se izognemo vrtenju okoli vrele kaše, dajmo konkretizirati:
Koliko ljudem pomagaš? Koliko znaša skupni znesek, s katerimi tem ljudem pomagaš?
In, mimogrede, zakaj sploh pomagaš ljudem, ki so se zapufali za nepremično, po možnosti s kreditom v švicarskem franku?
A pomagaš tudi tisti, ki prosijo za pomoč (ne posojilo) preko Botrstva, Unicefa, Rdečega križa, Karitasa?
Seveda se lahko odgovorom izogneš, ampak na tak način prav veliko na kredibilnosti ne boš pridobil :)

Bi te prosil, da malo razložiš tisto glede prihajanja denarja s tem, ko sprejmeš begunce. Razmišljam o nekaterih možnostih, ampak se mi zdi, da niso povsem ekonomsko/politično/demokratsko korektne, pa raje vprašam za razlago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

PrihajaNodi ::

Ne, ni. Lažeš.


Iskal sem za kolega in je bilo to vedno in vedno pogoj (izjema je IT, tu pa sem se zlagal) in to še za internship. Za Anglijo pa niti nisem gledal ker te glava boli koliko so stanovanja. Predmestje pa nima služb.

Spet se je tema pričela vrteti okoli tebe Jure. In to se zgodi vedno. Zaklep teme je blizu, zelo blizu.

Zgodovina sprememb…

connel ::

Ma dajte ga že na ignore no, kako da ne vidite trola pred očmi.

NLight ::

jype - Utemelji torej. Če imaš 100 000 evrov minusa, in vzameš kredit za novih 100 000 evrov, kako si potem kar naenkrat v plusu?
Da prevedem na našo tematiko. Če država zdaj nima denarja, in pridejo lačni begunci, za katere treba poskrbeti - denar odteka iz meseca v mesec. Kako potem prideš do denarja da zaposliš zdravnike?

Da bi zaposlil te zdravnike potrebujemo gospodarsko rast. Gospodarska rast se doseže edino z razvojem zasbnega sektorja. Če zasebni sektor že zdaj nima dovolj delavnih mest za državljane, jih po prihodu beguncev ravno tako ne bo imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

jype ::

vostok_1> Sociala bo višja za vse, ko bodo begunci sprejeli naše ideale in ponotranjili našo situacijo. For this it takes time and effort.

Ne. Sociala bo višja, ker oni že imajo naše ideale, samo ti se prepričuješ, da jih nimajo. Prepričan sem, da je v populaciji Slovenije trenutno več ljudi, ki ne sprejemajo naših idealov, kot jih je med Sirci, ki si želijo v Nemčijo.

fartman> Ok, da se izognemo vrtenju okoli vrele kaše, dajmo konkretizirati:

Naj se kar sami javijo, če želijo, saj so na forumu. Meni ni treba špilat heroja, jaz že vem, zakaj počnem kar počnem.

fartman> In, mimogrede, zakaj sploh pomagaš ljudem, ki so se zapufali za nepremičnon, po možnosti s kreditom v švicarskem franku?

Ker si to lahko privoščim in ker s tem _bistveno_ dvignem kvaliteto življenja ljudem v moji bližini, s tem pa tudi svojo. Omejim vpliv hude duševno stiske, zmanjšam možnosti za zlorabo psihoaktivnih snovi in omogočim okrevanje. Zakaj? Ker bi, če bi meni kdo posodil sredstva, ko sem jih krvavo potreboval, to zelo cenil. Meni jih sicer ni, ampak glede tega se odloči vsak zase, na podlagi lastnih prepričanj.

fartman> A pomagaš tudi tisti, ki prosijo za pomoč (ne posojilo) preko Botrstva, Unicefa, Rdečega križa, Karitasa?

Ne. Botrstvo mi je sicer všeč, ampak jaz ne potrebujem organizacije, religije ali tretjih oseb za to da vidim, kako nekdo živi in kako mu lahko pomagam.

NLight> Da bi zaposlil te zdravnike potrebujemo gospodarsko rast. Gospodarska rast se doseže edino z razvojem zasbnega sektorja.

Aja, zdaj vidim, čemu si zmeden. Ti misliš, da bomo vse begunce zaposlili kar na naših ministrstvih? Pa saj niso žlahta od Janše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Miha 333 ::

Breaking: Hundreds Break Past Police Near Hungary Border, March North

Hungary's inability to control the flow of people across its southern border with Serbia was on graphic display Monday. Crowds who had grown tired of waiting for buses at Hungary's first migrant holding center near the border village of Roszke tore down flimsy police tape, advanced down a country road and walked around rows of police trying to block them. Officers offered no resistance as about half of the 500-strong crowd reached the M5 highway that connects Serbia and Hungary. They headed north along the shoulder, raising their arms and chanting "Germany! Germany!"

Police merely walked beside them as a lone helicopter monitored the marchers' progress north as darkness fell. The highway was blocked for nearly 50 kilometers (30 miles) as a precaution.


Vprašanja, ki se porajajo ob tem (morda zgolj logistični problemi?):

1. Ob sistemu kvot, kako begunce zadržati v drugih državah, če vsi želijo v Nemčijo? S solzivcem in šok bombami? Zaporom?

2. Potem, ko so slišali, da Madžarska z avtobusi vozi begunce v Avstrijo, se bodo na pot odpravili še milijoni. Ali je (z logističnega vidika) z brezplačnimi avtobusi možno prepeljati v Nemčijo in Avstrijo še milijone novih in novih beguncev? Če ne, kako postopati, ko bodo začele množice rušiti madžarsko mejno ograjo? Jo popolnoma odpreti ter izprazniti avtoceste in jim dati prostor ali pa morda poslati vojsko? Orban napoveduje slednje. Ali se je Slovenija zmožna (z logističnega vidika) spoprijeti s tem izzivom, ko bodo, ne desettisoči, ampak milijoni marširali čez Slovenijo naprej proti Nemčiji? Kako bomo mi postopali? Jim bomo izpraznili avtocesto?

Še enkrat, gre za logistična vprašanja, ne govorim o tem, ali je treba ljudem pomagati ali ne.

jype ::

Miha 333> ne desettisoči, ampak milijoni marširali čez Slovenijo

Ne trabunjaj.

myriad ::

jype ima sledečo logiko:
>"ljudje na bližnjem vzhodu si zaslužijo demokracijo in temeljne človekove pravice"
>nastane clusterfuck, večina prebivalcev začne bežati
>"vsi begunci (med katerimi je veliko ekon. migrantov) si zaslužijo nastanitev v državah EU, saj na tem temelji naša evropska kultura"
>ne zna se za trenutek ustavati in premisliti, zakaj večina rine v nemčijo
>"hurr bomo že dali socialo, tudi če ne nočejo integrirati (primer: švedska, anglija, nemčija, belgija itd itd.)"
>začnejo protestirati ker realnost ne ustreza njihovim sanjam

In ko bodo začeli sleeper agenti izvajati množične teroristične napade bo kriva evropa zaradi tega, ker jih nismo uspeli integrirati. Jype, s tabo se nima smisla imeti debate, ker si zatopljen v svoj namišljeni svet. Dober troll si in folk te resno jemlje. Tolaži me le to, da si v veliki manjšini. In ko bodo začeli glave padati (seveda v prenesenem pomenu), ne bodi presenečen zakaj se to dogaja in zakaj bo večina prebivalstva temu nasprotovala. Good bait m8, good bait.

vostok_1 ::

jype > Seveda nam mora biti. Če imamo tukaj skupino fundamentalističnih muslimanov, jo lahko uničimo - in to brez prelivanja krvi. Če jo imamo tam, je ne moremo na noben način, razen s prelivanjem krvi - pa še bistveno dražje je. Simple.

Neumnost. V Saudski arabiji v undergroundu že nastajajo disidentske grupe, ki se zgledujejo po našem standardu. Ženske so dobile volilno pravico.

Ne seri. Ne živimo v planskem gospodarstvu. No, tisti, ki vam je fašizem blizu, verjetno verjamete, da bi morali.


Od kdaj je privatna inicativa za razpis delovnega mesta predmet planskega gospodarstva?
Ali je morda plansko gospodarstvo ustvarjanje delovnih mest za kogarkoli, kadarkoli pride sm, ki si ga ti prej omenjal?
Morda je plansko gospodarstvo sociala za vse in višja?

Fašizem? Je to ista fora, kot obtoževat ljudi rasizma, če so proti Islamu?
Hmm, a ni to že par stricev počelo v preteklosti? Hmm...oh wait.

NLight ::

jype je izjavil:


NLight> Da bi zaposlil te zdravnike potrebujemo gospodarsko rast. Gospodarska rast se doseže edino z razvojem zasbnega sektorja.

Aja, zdaj vidim, čemu si zmeden. Ti misliš, da bomo vse begunce zaposlili kar na naših ministrstvih? Pa saj niso žlahta od Janše!


Še enkrat, od kje delavna mesta v zasebnem sektorju. Bom ponovil. Če zdaj nimamo delavnih mest v zasebnem sektorju, kako se bo to s prihodom beguncev spremenilo? Hočeš povedat da zasebni sektor zdaj skriva adute v rokavu in čaka na prihod beguncev, da bo zaigral na vse karte?

jype ::

Miha 333> Še enkrat, gre za logistična vprašanja, ne govorim o tem, ali je treba ljudem pomagati ali ne.

Rešitev je trivialna: Odpre se konzulate v begunskih taboriščih v Siriji, Libanonu, Turčiji in Jordanu in se s tistimi, ki bi radi v Evropo, že tam pogovori, jim razloži pravice in obveznosti in se jim omogoči varno emigracijo.

NLight> Še enkrat, od kje delavna mesta v zasebnem sektorju.

Od 20.000 novih ljudi.

vostok_1> Od kdaj je privatna inicativa za razpis delovnega mesta predmet planskega gospodarstva?

Od kdaj pa razpisujemo delovna mesta? Jaz nisem nič razpisal, ko sem ustanovil firmo. Soseda, ko je odprla frizerski salon tudi ne. Sosed, ko je kupil kombi in začel montirat telefonijo in internet tudi ne.

vostok_1> Fašizem? Je to ista fora, kot obtoževat ljudi rasizma, če so proti Islamu?

Čemu bi bil proti Islamu? Islam je politični sistem, ki je nezdružljiv z evropskimi pravnimi normami in ga tako ne moremo imeti v nobenem primeru nikjer v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Miha 333 ::

jype je izjavil:

Miha 333> Še enkrat, gre za logistična vprašanja, ne govorim o tem, ali je treba ljudem pomagati ali ne.

Rešitev je trivialna: Odpre se konzulate v begunskih taboriščih v Siriji, Libanonu, Turčiji in Jordanu in se s tistimi, ki bi radi v Evropo, že tam pogovori, jim razloži pravice in obveznosti in se jim omogoči varno emigracijo.

Se pravi, desettisoče, ki bodo dnevno prihajali na mejo (sodeč po trenutnem prilivu na grške otoke), poslati nazaj v begunska taborišča v Sirijo, Libanon, Turčijo. Z brezplačnimi avtobusi?

ohnowhy ::

jype je izjavil:

fartman> In, mimogrede, zakaj sploh pomagaš ljudem, ki so se zapufali za nepremičnon, po možnosti s kreditom v švicarskem franku?

Ker si to lahko privoščim in ker s tem _bistveno_ dvignem kvaliteto življenja ljudem v moji bližini, s tem pa tudi svojo. Omejim vpliv hude duševno stiske, zmanjšam možnosti za zlorabo psihoaktivnih snovi in omogočim okrevanje. Zakaj? Ker bi, če bi meni kdo posodil sredstva, ko sem jih krvavo potreboval, to zelo cenil. Meni jih sicer ni, ampak glede tega se odloči vsak zase, na podlagi lastnih prepričanj.

fartman> A pomagaš tudi tisti, ki prosijo za pomoč (ne posojilo) preko Botrstva, Unicefa, Rdečega križa, Karitasa?

Ne. Botrstvo mi je sicer všeč, ampak jaz ne potrebujem organizacije, religije ali tretjih oseb za to da vidim, kako nekdo živi in kako mu lahko pomagam.

Glede na to, da posojaš, kolikšno obrestno mero zaračunavaš na letni ravni?
O kakšnih zneskih se pogovarjamo glede tvojih posojil, namreč, pomagaš tistim, ki so se zafrknili z nepremičninskimi krediti.
Verjetno postajam malo neokusen, ampak samo razčistil bi rad, o kakšnem nivoju dobrodelnosti govorimo.
Za plačevanje Unicefu, Botrstvu, Rdečemu križu, Karitasu itd. ni potrebno poznati nobene teorije, samo trajnik nastaviš in je, vse ostalo bo opravila banka, ti samo zagotavljaš ustrezno stanje na transakcijskem računu.

Ok, zdaj te že malo hecam, ampak nisi dosleden, korektnim konkretnim odgovorom se izogibaš. Se pa lahko tudi strinjam, da to niti ni bistveno v celotni temi. Ampak, kaj morem, sem postal pozoren :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

NLight ::

jype je izjavil:


Od 20.000 novih ljudi.


Pa dajva še enkrat. Več kot 100 000 jih imamo na zavodu. Zakaj od teh 100 000 ne nastane razvoj zasebnega sektorja? Pa je teh 100 000 zagotovo v boljšem položaju in zmožnostih da ustvari podjetje kot prišleki. Kako bo begunec, ki nima ničsear, odprl biznis? A misliš da ga Slovenec ne bi odprl, če bi se od tega dalo živet? Kaj lahko neizobražen Afričan ponudi evropskemu trgu, česar 100 000 Slovencev oz. 23 000 000 Evropejcev ne more?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

jype ::

NLight> Hočeš povedat da zasebni sektor zdaj skriva adute v rokavu in čaka na prihod beguncev, da bo zaigral na vse karte?

Vsekakor si marsikdo mane roke:

http://www.bbc.com/news/magazine-340731...

NLight> Več kot 100 000 jih imamo na zavodu. Zakaj od teh 100 000 ne nastane razvoj zasebnega sektorja?

Saj nastane. Od teh 100.000 že imamo ogromno delovnih mest. Vsak dan jejo, vozijo se z avtobusi, surfajo po internetu... Eni res ne razumete, kako te reči potekajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Ti jaz odgovorim

Ob sistemu kvot, kako begunce zadržati v drugih državah, če vsi želijo v Nemčijo? S solzivcem in šok bombami? Zaporom?


Višja socialna pomoč

Potem, ko so slišali, da Madžarska z avtobusi vozi begunce v Avstrijo, se bodo na pot odpravili še milijoni. Ali je (z logističnega vidika) z brezplačnimi avtobusi možno prepeljati v Nemčijo in Avstrijo še milijone novih in novih beguncev? Če ne, kako postopati, ko bodo začele množice rušiti madžarsko mejno ograjo? Jo popolnoma odpreti ter izprazniti avtoceste in jim dati prostor ali pa morda poslati vojsko? Orban napoveduje slednje. Ali se je Slovenija zmožna (z logističnega vidika) spoprijeti s tem izzivom, ko bodo, ne desettisoči, ampak milijoni marširali čez Slovenijo naprej proti Nemčiji? Kako bomo mi postopali? Jim bomo izpraznili avtocesto?


Denar oni imajo in so vozovnice kupili. In to ni samo 50 €. Iz Budimpšte do Municha je Municha je 150€. Meje je potrebne odpreti, tako bo več delovnih mest v EU, ker bodo begunci več trošili in se že zdaj vidi da imajo denar.

jype ::

NLight> Kaj lahko neizobražen Afričan ponudi evropskemu trgu, česar 100 000 Slovencev oz. 23 000 000 Evropejcev ne more?

Ničesar. Ampak to ne pomeni, da bo brezposelen.

PrihajaNodi> Meje je potrebne odpreti, tako bo več delovnih mest v EU, ker bodo begunci več trošili in se že zdaj vidi da imajo denar.

Vsekakor imajo željo po normalnem življenju kar neobhodno pomeni gospodarsko rast, ker svojega potenciala v Siriji niti približno niso mogli izkoristiti.

fartman> Glede na to, da posojaš, kolikšno obrestno mero zaračunavaš na letni ravni?

Seveda posojam brez obresti, pa pogosto se zgodi, da denarja nikoli ne zahtevam nazaj. Ampak ko ljudje sprejmejo denar, vedno obljubijo, da bodo vrnili. Posojam seveda le denar, ki ga ne potrebujem za življenje in delo.

fartman> O kakšnih zneskih se pogovarjamo glede tvojih posojil, namreč, pomagaš tistim, ki so se zafrknili z nepremičninskimi krediti.

20% mojih letnih prihodkov gre skozi roke več ljudi. Od tega kaka četrtina nikoli ne pride nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::


Rešitev je trivialna: Odpre se konzulate v begunskih taboriščih v Siriji, Libanonu, Turčiji in Jordanu in se s tistimi, ki bi radi v Evropo, že tam pogovori, jim razloži pravice in obveznosti in se jim omogoči varno emigracijo.


In zakaj bodo poslušali ko jim bo socialni delave rekel da nima šans, še posebno če ni begunec? Oni bodo odvrgli dokumente in se vsi izdajali za sirske državljane.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

"Madžari fašisti, drugi nacionalisti" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9015646 (14810) blindb

Č.P vs nacionalizem

Oddelek: Problemi človeštva
274288 (3766) Pithlit

Več podobnih tem