» »

Uteži

Uteži

fraising ::

Živjo,

ima kdo kak predlog kje dobiti poceni železo ali karkoli podobnega da ima veliko teže pri majhni površini. Rad bi naredil uteži. Material je vseeno kater je, namem imam izdelati okrogle uteži za olimpijsko palico.

Hvala

Lp.

Unknown_001 ::

Tebe mora zanimat gostota materiala.

Da se uteži tudi iz cementa narest sam mej prej narejene kalupe, ali pa svinec če boš kje dobil večje kose ki jih pol sam navrtaš pa obrežeš v krog, da se tudi kake debele odslužene ketne gor obesit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GabrieLeo ::

kanta od barve prerezana na pol, noter palica, zabetoniraš, ponoviš postopek na drugi strani.

Matija82 ::

DIY zveni super kul toda bodi pozoren na identičnost uteži. Nočeš ustvariti neravnovesja v telesu.

Thuban ::

fraising je izjavil:

Živjo,

ima kdo kak predlog kje dobiti poceni železo ali karkoli podobnega da ima veliko teže pri majhni površini. Rad bi naredil uteži. Material je vseeno kater je, namem imam izdelati okrogle uteži za olimpijsko palico.

Hvala

Lp.


bodi hudičevo pazljiv da bodo vse uteži 100% enake. Nočeš si ustvarit neravnovesja v mišicah z napačno vadbo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

FTad ::

Thuban je izjavil:

fraising je izjavil:

Živjo,

ima kdo kak predlog kje dobiti poceni železo ali karkoli podobnega da ima veliko teže pri majhni površini. Rad bi naredil uteži. Material je vseeno kater je, namem imam izdelati okrogle uteži za olimpijsko palico.

Hvala

Lp.


bodi hudičevo pazljiv da bodo vse uteži 100% enake. Nočeš si ustvarit neravnovesja v mišicah z napačno vadbo.



zato pa naj raje kupi ze izdelano, ne pa da se sam zafrkava s tem, ce nima ustreznih orodij ipd pri sebi...

fraising ::

Da razložim, kupil bi najraje železo(svinec itd..) ker bom sam razrezal (CNC) in bi me prišlo veliko ceneje kot pa kupljene.

Unknown_001 ::

fraising je izjavil:

Da razložim, kupil bi najraje železo(svinec itd..) ker bom sam razrezal (CNC) in bi me prišlo veliko ceneje kot pa kupljene.


Če poznaš orodjarja ki ti bo to naredil ga tudi vprašaj od kje on kupuje surovce (kocke jekla) pa če bi lahk svinc dobil. Na odpadu se tudi marsikaj najde.

Aja, pa stari akomulatorji se tud dajo obesit na štango :P (majo svinca dost not)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fraising ::

To je problem, razrezal bom sam. Ne poznam nobenega :) Pri čistem svincu ni nobenega problema pri zdravju kajneda?

Unknown_001 ::

Probaj kako livarno kontaktirat. Za svinc se ne sekiraj, saj ga ne boš jedel. V Sloveniji je kr dost starih hiš pa večinoma imajo vse svinčene vodovodne cevi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

toliko kompliciranja namesto 1 obisk hervisa. zanimivo.

v Hervisu bi dal tam okoli 40 EUR se mi zdi za 2 x 10kg uteži. Ali boš res bistveno ceneje prišel skozi če najdeš nekoga ki se ukvarja s CNC in mu plačaš da ti naredi? dvomim.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

fraising ::

Očitno je res bralno razumevanje v kurcu pri nas... SAM bom naredil na CNC, rabim samo material. Drugače pa cena za cca 80kg uteži pride cca 200€ če pa dobim material pod 1€/kg bi se mi to splačalo, mar ne?

Unknown_001 ::

Najhitreje pa najmanj zajebavanja bo, če narediš več kalupov pa cement not namešaš. Cement itak veš kje ga lahk dobiš kalupe pa tud ni problem narest, magar so iz lesa. Sam zdimenzioniraj si prej da boš približno imel umerjene gevihte.

Mislim, da te pride ene 3 evre na 25 kilsko vrečo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

fraising je izjavil:

Očitno je res bralno razumevanje v kurcu pri nas... SAM bom naredil na CNC, rabim samo material. Drugače pa cena za cca 80kg uteži pride cca 200€ če pa dobim material pod 1€/kg bi se mi to splačalo, mar ne?

Če vračunaš zraven hobi faktor ja, drugače ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

fraising je izjavil:

Očitno je res bralno razumevanje v kurcu pri nas... SAM bom naredil na CNC, rabim samo material. Drugače pa cena za cca 80kg uteži pride cca 200€ če pa dobim material pod 1€/kg bi se mi to splačalo, mar ne?

Če vračunaš zraven hobi faktor ja, drugače ne ...


Bolj treba v tej smeri razmišljat. Nekak znisna plača je okol 4EUR na uro. Sedaj pa preračunat kok cajta moraš delat da razliko pokriješ in koliko časa ti vzame izdelava. Na koncu rezultata ko govorijo samo številke ni več dileme.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

crniangeo ::

lejte dragi forumaši, lepo je napisal da bo naredil na cnc orodju. Torej zanima ga, kje se pri nas dobi poceni zelezo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Unknown_001 ::

crniangeo je izjavil:

lejte dragi forumaši, lepo je napisal da bo naredil na cnc orodju. Torej zanima ga, kje se pri nas dobi poceni zelezo :)


Ceneje kot v livarni ali na odpadu ziher ne bo dobil ampak kovine so bolj tako tako za ta namen zaradi cene tako da mislim da so alternative bolj smiselne sploh zaradi izdelave in obdelave kjer je pri kovinah ogromno stroška.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Svinec bo bolje če ulivaš, ker frezat svinec na cnc zna bit problem.Lahko pa na cnc nrdiš kalup ali pa kovinski obroč(okroglo z stranico zunaj in znotraj da gre palica čez ali pa se zvari iz cevi(odrežeš krog z luknjo v sredini in navariš par cm cevi istega premera kot krog, v sredini isto)) kamor vliješ svinec ipd.. Kovino dobiš kjer pač to prodajajo-livarna če prodaja na malo,odpad ali pa trgovina z tem.Poglej še za rabljene uteži..

fraising ::

Sem že naredil. Samo za info, delal sem malo manj kot 3 ure in imam narejenih zaenkrat 50kg uteži za ceno pod 10€.

Vseeno hvala :)

Unknown_001 ::

fraising je izjavil:

Sem že naredil. Samo za info, delal sem malo manj kot 3 ure in imam narejenih zaenkrat 50kg uteži za ceno pod 10EUR.

Vseeno hvala :)


Iz česa si jih pa naredil ;) ?

Unknown_001 je izjavil:

fraising je izjavil:

Sem že naredil. Samo za info, delal sem malo manj kot 3 ure in imam narejenih zaenkrat 50kg uteži za ceno pod 10EUR.

Vseeno hvala :)


Iz česa si jih pa naredil ;) ?


Ps. Če imaš to za fi30 palico me zanima če bi se lahko zmenil da jih še kaj narediš pa ti z veseljem dam 20 EUR za isto količino.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

fraising ::

Delal sem za fi50. Dvomim, da bi dobil še kje toliko materiala.

Unknown_001 ::

fraising je izjavil:

Delal sem za fi50. Dvomim, da bi dobil še kje toliko materiala.


Aha... Ništa od posla onda :D

Ker material si pa uporabil?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fraising ::

Čisto navadno železo. Če bi kje dobil še gumo za "oblečt" kose bi bilo super. Če kdo slučajno ve kdo to dela ali ima kakšno idejo kako to narediti sam bi bil hvaležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

Unknown_001 ::

http://www.gumitehna.si/?izdelki/tehnic...

Naročiš en rolo pa razrežeš zvariš okolin z industrijskim fenom mal stopiš da skup potegne.

Naravni kavčuk bo nekak najboljš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

fraising ::

Uf super, hvala.

c3p0 ::

Je možno videt kakšno sliko? Za to ceno lahko zalaufaš dober biznis, olimpijski koluti (fi 50) so ponavadi še dražji.

Highlag ::

Jeklene palice: (samo primer)
http://pagatti.si/userfiles/files/Jekla... ->1.4301 je nerjavno jeklo.
Lahko pa poizkusiš tudi pri Merkurju - metalurgija. Sicer palic nisem kupoval (reklamirajo predvsem cevi), so mi pa profile lepo narezali na mero.
Železo v obliki, ki bi jo ti še lahko obdelal v uteži boš težko dobil kar nekje. Firme ti to uporabljajo odpadke prodajajo.

Dinos v Črnučah je včasih pustil kakšno brskanje po njihovih kupih odpadkov, samo ne vem če še dovolijo, ker je početje precej nevarno.
Never trust a computer you can't throw out a window

Unknown_001 ::

Highlag je izjavil:

Jeklene palice: (samo primer)
http://pagatti.si/userfiles/files/Jekla... ->1.4301 je nerjavno jeklo.
Lahko pa poizkusiš tudi pri Merkurju - metalurgija. Sicer palic nisem kupoval (reklamirajo predvsem cevi), so mi pa profile lepo narezali na mero.
Železo v obliki, ki bi jo ti še lahko obdelal v uteži boš težko dobil kar nekje. Firme ti to uporabljajo odpadke prodajajo.

Dinos v Črnučah je včasih pustil kakšno brskanje po njihovih kupih odpadkov, samo ne vem če še dovolijo, ker je početje precej nevarno.


Al pa od naših "brazilcev" odkupiš >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Heisenberg ::

fraising je izjavil:

Sem že naredil. Samo za info, delal sem malo manj kot 3 ure in imam narejenih zaenkrat 50kg uteži za ceno pod 10€.

Vseeno hvala :)


SUper poceni!

Če mi narediš 2 x po 20 ali 30kg ti tudi ustrezno plačam ?! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup fitnes naprave

Oddelek: Loža
4913698 (2612) IcyFox
»

Fitness naprava (vse v enem)

Oddelek: Loža
377510 (4865) thramos
»

Nakup utežnih kolutov

Oddelek: Šport
121598 (1048) kitajc
»

Home GYM Budget build ?

Oddelek: Šport
224408 (3582) Domobrancek
»

Svinc ...

Oddelek: Loža
386805 (5520) energetik

Več podobnih tem