» »

Rezanje laminata

Rezanje laminata

DimmniBurek ::

Dela se en mini projekt, laminat moram razrezat po obliki. Kolega pravi da so ti laminati kar trdi in da bo verjetno problem z vbodno to razrezat.
Kaka ideja? Katere žagice naj kupim? Fine kot za kovino ali tiste za les?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Machete ::

Vbodna ti bo vse razhukala, pa še vse bo skrušeno.
Glede žagice bi rekel, da za les bi morala bit ok. Je pa odvisno tudi kaj ima v notranjosti, ker imaš ful nekih tipov sestave.. Verjetno boš to z ločno žagico delal, kot je npr modelarska.. ? To bi kar šlo, če nimaš tega preveč.



še bolje
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DimmniBurek ::

To je one-time projekt, ne mislim kupovat nič, ker je bolj za foro vse skupej. Še vbodno si bom sposodu :)
Z modelarsko ni varjante, mam kos 1m x 1.5m za obrezat.
Bom danes šel po fina rezilca za vbodno pa bom probal. Robovov načeloma ne bo videt, edino za sredinsko luknjo me skrbi, ker bi rad da izgleda lepo.
Mogoče ve kdo kje bi dobil pant na mater, da lahko naredim odprtino?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Thuban ::

jaz sem rezal z vbodno žago. Ni bilo težav.
Zraven pripraviš še kakšno pilo za les, da po potrebi kak rob malo popraviš. Če si kupil kvalitetn laminat se ti sicer ne bo nič poškodoval med rezanjem..kak šibkejši pa se morda bo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Machete ::

Ja s kakšnim boljšim rezilom bo morda šlo. Pobrušiš pa z brusnim papirjem, bo lepš kot s pilo.
Iščeš t.i. klavir spono aka klavirski pant. To ima vsaka malce bolj založena gradbena trgovina / železnina.

http://www.vijak.si/spone/klavir-spone
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

t-zonaz ::

Nalepiš ta širok selotejp po črti, ki jo boš rezal in ti ne bo razturalo reza...potem pa z vbodno, ja
t-zonaz

DimmniBurek ::

A bravo, klavirska spona, prvič slišm ampak to sem mislu :)

Bom probal danes po šihtu s fino žagco za vbodno, pa prelepljeno vse skupaj z ličarskim selotejpom, pa da vidmo hudiča :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Thuban ::

ah nimaš kaj brusit, če boš pravilno rezal. Odrezani deli itak pridejo k zidu in tja boš itak dal kotnike potem tako da se niti ne bo vidlo če bo kaj odkrušeno.
Vsaj tako smo naredili mi in ni bilo prav nobenih težav.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Machete ::

Pa model ne poklada laminata. Nekaj čara. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dzinks63 ::

Če niso prezahtevne oblike, lahko uporabiš npr.: Ročno krožno žago
drugače pa tračna žaga, vibracijska žaga, dekopirna žaga, Žaga luknjarica, če pa nimaš veliko, lahko tudi z ročnim rezbarskim lokom.

Thuban ::

Machete je izjavil:

Pa model ne poklada laminata. Nekaj čara. :)


ah, imaš prav :)

Potem pa kar po tisto rezilo k so ti za svetovali (jaz se nisem spomnil imena), vodobrusni papir in akcija!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

noraguta ::

Za laminate mas posebne liste za vbodno zago.
http://www.top-nova.si/orodje/list-za-v...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sverde21 ::

DimmniBurek je izjavil:

Dela se en mini projekt, laminat moram razrezat po obliki. Kolega pravi da so ti laminati kar trdi in da bo verjetno problem z vbodno to razrezat.
Kaka ideja? Katere žagice naj kupim? Fine kot za kovino ali tiste za les?

Greš v Merkur/Bauhaus/Baumax in vprašaš kaj priporočajo za rezanje laminata, ni hudič, da ti en od zaposlenih tam nebi znal svetovati, kaj se prodaja za laminat rezat.

Drugače pa kot je že v postu pred mano bilo omenjeno.. za vbodno žago se dobi poseben listič, ki ne cefra laminata in gre skoz njega kot vroč nož skozi maslo. Preizkušeno :)
<?php echo `w`; ?>

Highlag ::

Vbodna žaga laminat reže brez problema. Finejše žage režejo počasneje in manj cefrajo material. Del plošče, po katerem boš drgnil z žago bo imel tudi okrušeno površino. Vrhnja stran laminata je precej trda in se rada kruši. Če je to hud problem, potem se potrudi in obrni ploščo tako, da bo vidna stran spodaj in tako odžagaj. Seveda moraš potem pazi, da narišeš vzorec zrcalno. Žaga cefra v smeri zob. Tako ne bo idealno ampak precej bolje kot obratno.
Never trust a computer you can't throw out a window

noraguta ::

Tisto z drgnjenjem preprečiš z izolir trakom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje plexi stekla

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
2513553 (9442) Machete
»

Stranska zareza v ohišje...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91424 (1186) HardwareMaster
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172082 (1624) webcreator
»

Kako rezati v pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101999 (1805) R@C@
»

Cut me!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
143026 (2825) alien-w

Več podobnih tem