» »

Analiza drevesa (DNK)

Analiza drevesa (DNK)

NLight ::

Danes sem šel v sadovnjak in opazil da mi je nekdo spet spi*il dve drevesi breskve. Spomladi smo posadili 10 dreves. Vsem tem drevesom je skupno eno in sicer da so nastali iz enega drevesa. Na dvorišču imamo eno breskvo in iz njenih plodov (pešk) smo dobili mislim da 15 dreves. 10 smo jih premestili v sadovnjak, kjer se je zgodil ta 'incident'. Zdaj me zanima, če se sprehodim čez vas in najdem pri enemu dve breskvi, ki ustrezata velikosti in obliki mojih (torej so bile posajene istočasno), ali lahko s kakšno analizo dokažem, da mi je ta človek ukradel ti dve drevesi? Ravno tako mi je pajac poizkušal odnesti mini smreko, a mu očitno ni uspelo jo je pa zato dobro uničil in se sedaj suši. Ta isti be*ak mi je najverjetneje pred leti že odnesel dve majhni smreki in po vsej verjetnosti mi vsako leto redno čisti sadovnjak (beri pobere vse sadeže), namreč v 95% pridem na prazno drevo.

SeMiNeSanja ::

Tudi če se to da, se bojim, da zadeva nebi bila ravno poceni.

Kakšne sosede pa imaš to, da noben nikoli nič ne opazi, da ti nekdo 'obira sadje'?

NLight ::

Sadovnjak se nahaja 5km stran od civilizacije, sosedov skoraj nikoli ni doma ker so v Nemčiji

SeMiNeSanja ::

Ko greš pa v vaško oštarijo, se ti pa vsi zahrbtom hihitajo, ker točno vedo, kdo obira?;(

NLight ::

Ne hodim po vaških oštarijah :) Na tistem koncu ne poznam žive duše

SeMiNeSanja ::

NLight je izjavil:

Ne hodim po vaških oštarijah :) Na tistem koncu ne poznam žive duše

Zato pa oni toliko bolje tvoj sadovnjak :P

viski ::

NLight je izjavil:

Ne hodim po vaških oštarijah :) Na tistem koncu ne poznam žive duše

sej zato se jim pa jebe ce kdo krade pri tebi

radmannsdorf ::

kupi si lovsko kamero, nabavi poceni sim kartico, in boš dobival slike na telefon/mail.
https://www.google.si/search?q=lovska+k...

noraguta ::

Pol pa hod po laboratorijih. Je pač tko, da se je treba za svojo lastnino včasih postavt. Amapak škode je manj kot te bo prišla analiza, pa še vzorce boš moral pridobit verodostojno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

TOP ::

Nabavi dva Rotvalerja in bo problem rešen.Edino vsak dan hranit jih.Ga ziher ne bo več.:))

Smrekar1 ::

Dvomim, da obstaja kak komercialen kit. Če pa obstaja ali kdaj bo obstajal bo pa preiskava tako draga, da boš za tisti denar kupil nov sadovnjak, ne samo par breskev. Investiraj v rotvajlerje, kot so ti rekli, ali pa kako kamero.

FTad ::

Smrekar1 je izjavil:

Dvomim, da obstaja kak komercialen kit. Če pa obstaja ali kdaj bo obstajal bo pa preiskava tako draga, da boš za tisti denar kupil nov sadovnjak, ne samo par breskev. Investiraj v rotvajlerje, kot so ti rekli, ali pa kako kamero.


Ja ce bo kamera na vidnem mestu, jo bo tisti, ki pride krasti sadeze ze tako zaobsel, da bo z necim pokril kamero, brez da bi se videlo njegov obraz, potem pa bo pobral sadeze.... Razen, ce postavis kamero na kak visok drog (potem je pa se to dodaten strosek)

Smrekar1 ::

FTad je izjavil:


Ja ce bo kamera na vidnem mestu, jo bo tisti, ki pride krasti sadeze ze tako zaobsel, da bo z necim pokril kamero, brez da bi se videlo njegov obraz, potem pa bo pobral sadeze.... Razen, ce postavis kamero na kak visok drog (potem je pa se to dodaten strosek)


Drog je strošek nekaj deset evrov. Postaviš dve kameri in je. Še vedno precej ceneje kot testiranje DNA dreves :) Sploh zato, ker prepreči tudi nadaljnjo škodo, v primeru da un tip slučajno ni kriv.

Še ena cenejša možnost je, v drevesa vreži svoj znak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

gzibret ::

Vse je za neki dobr!

mihec87 ::

Kamero daš nekam da se ne vidi pa je...Na drogu je preveč očitno..

cegu ::

Kje pa so ta drevesa, jesen prihaja jaz pa rabim eno breskev za posadit :D

Če boš šel 3x v vaško oštarijo in se spoznal z domačini, boš najceneje in najhitreje izvedel kaj se dogaja. Za vikendaše v naši vasi se nihče ne zanima, pojma nimamo skoraj kdo so saj se nikoli niso prišli predstaviti ali pa dali za pivo. Kakšnim vikendašom sosedje poberejo jabolka (ker so tako zmenjeni), tako da sosedje najbrž vse vedo pa mislijo da je s tabo domenjen. Če nikogar ne poznaš, se on brez problema zlaže.

Brez komuniciranja z vasjo pa te ne bo podrl nihče, še nagajali ti bodo. Nekako morš poznati svojo okolico kjer živiš na vasi, to ni mesto. Če boš strašil z DNK testom in se kregal z domačini k jih ne poznaš, boš kmalu ostal brez vsakršnega drevja, travnik bo posoljen, mogoče te pričaka celo kakšen kup kamenja ali gnilega krompirja pred vhodnimi vrati.

Če ne maraš hoditi v vaško oštarijo, moraš pa dati nekaj denarja za gasilce, in ti bodo potem tudi pomagali. Čeprav se ti mogoče zdijo vaški pojančki (požarov je danes manj), imajo še vedno veliko moč med vašim prebivalstvom.

Če boš po meščansko ignoriral vaščane in se šel svoj sadovnjak, bodo vedno problemi in boš izobčen.

NLight ::

Sem razmišljal o kameri naslednje leto ko bom nova drevesa sadil. Drog ni problem ker imam visok drog (3x) javne razsvetljave in se da gor montirat. Sadovnjak je na taki lokaciji da bi z kamerami na drogu lahko pokril 'udarna' drevesa oz. češnje ki jih vsako leto poberejo in breskve. Ne bi pa rad da mi poleg sadja ukradejo še kamero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

NLight ::

cegu je izjavil:


Brez komuniciranja z vasjo pa te ne bo podrl nihče, še nagajali ti bodo. Nekako morš poznati svojo okolico kjer živiš na vasi, to ni mesto. Če boš strašil z DNK testom in se kregal z domačini k jih ne poznaš, boš kmalu ostal brez vsakršnega drevja, travnik bo posoljen, mogoče te pričaka celo kakšen kup kamenja ali gnilega krompirja pred vhodnimi vrati.


Živim v mestu, sadovnjak se nahaja sicer na precej osamljenem območju a se cca. 500m stran začne ena vas, vse okoli pa so vinske kleti.

SeMiNeSanja ::

Kamera na drogu javne razsvetljave? Po moje ta kamera ne bo dočakala tretje noči.
Četrtega dne pa boš na mobi dobil closeup fotko enega oslička s stegnjenim jezikom, da bi te obliznil.

Že med obešanjem kamere se ti bo kakšen sosed izza vogala režal, koliko smeha bo šele potem, ko ti bodo poslali sliko oslička.....

Btw.: kako pa misliš priti do 'genetskega vzorca' ukradene breskve, če te bo lastnik zemljišča, na katerem je sveže posajena nagnal s šibrovko? Morda ima pa on kakšnega hudega psa, ki ti bo pomeril hlače, ko boš lezel preblizu njegovemu drevju?

@Cegu ima prav. Na vasi življenje teče drugače. Zadnje, kar rabiš, je to, da narediš bedaka iz sebe, ki se mu bo režala cela vas.

Vikking ::

NLight je izjavil:

Zdaj me zanima, če se sprehodim čez vas in najdem pri enemu dve breskvi, ki ustrezata velikosti in obliki mojih (torej so bile posajene istočasno), ali lahko s kakšno analizo dokažem, da mi je ta človek ukradel ti dve drevesi?


Da. Zastonj, poceni, enostavno in hitro. Na lahko zareži v lubje drevesa neko oznako (ne pregloboko, sploh pri mladem drevesu). Naj bo manjše velikosti, da bo manj opazno za tatiča.

Za takšna drevesa se ne rabiš sekirat, ker pač spet poseješ iz koščic dobiš nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Avenger ::

^^^ki brez cepljenja nimajo vrednosti.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

NLight ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kamera na drogu javne razsvetljave? Po moje ta kamera ne bo dočakala tretje noči.
Četrtega dne pa boš na mobi dobil closeup fotko enega oslička s stegnjenim jezikom, da bi te obliznil.

Že med obešanjem kamere se ti bo kakšen sosed izza vogala režal, koliko smeha bo šele potem, ko ti bodo poslali sliko oslička.....

Btw.: kako pa misliš priti do 'genetskega vzorca' ukradene breskve, če te bo lastnik zemljišča, na katerem je sveže posajena nagnal s šibrovko? Morda ima pa on kakšnega hudega psa, ki ti bo pomeril hlače, ko boš lezel preblizu njegovemu drevju?

@Cegu ima prav. Na vasi življenje teče drugače. Zadnje, kar rabiš, je to, da narediš bedaka iz sebe, ki se mu bo režala cela vas.


Drog javne razsvetljave se nahaja na mojem ozemlju in so uradniki iz občine lepo prosili če lahko postavijo le te na mojo zemljo, ker jih drugam ne morejo postavit. Tako da si pridržujem pravico da drogove uporabim tudi v lastne namene. Kako mislim priti do vzorca dreves? Načeloma tako da grem na dvorišče in si postrežem z listom, vejo 'osumljenega' drevesa. Za te breskve ne bom šel iskat amapk toliko da vem v prihodnje kako obračunat z lopovi. Bedaka pa oni delajo sami iz sebe da nimajo par evrov za dve hebeni breskvi in smreko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

NLight ::

Vikking je izjavil:


Da. Zastonj, poceni, enostavno in hitro. Na lahko zareži v lubje drevesa neko oznako (ne pregloboko, sploh pri mladem drevesu). Naj bo manjše velikosti, da bo manj opazno za tatiča.

Za takšna drevesa se ne rabiš sekirat, ker pač spet poseješ iz koščic dobiš nove.


A veš kolko cipres sem že posadil pa se trenutno v sadovnjaku nahaja ena sama. Sem imel namen zasadit več deset cipres ampak jih ne upam ker vse poberejo. Živim za dan ko bom dobil enega pajaca v sadovnjaku da mu preštejem kosti :))

cegu ::

NLight je izjavil:


Drog javne razsvetljave se nahaja na mojem ozemlju in so uradniki iz občine lepo prosili če lahko postavijo le te na mojo zemljo, ker jih drugam ne morejo postavit. Tako da si pridržujem pravico da drogove uporabim tudi v lastne namene. Kako mislim priti do vzorca dreves?


Če si dal služnost, potem te lahko uradnik iz občine toži za motenje posesti (na tvoji zemlji). Zaradi tega se služnost prodaja, ne šenkuje:)

Če je pa tako malo na črno, pa delaš kar hočeš.


Lahko drevesa, tudi pobarvaš s kakšno naravno barvo ali pa kar z apnom. Sicer ne bodo lepa, ampak ko bodo dovolj zrasla jih nihče več ne bo kopal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

SeMiNeSanja ::

Debla premažeš z lepilom za glodalce lovit, potem pa naj pridejo junaki....

noraguta ::

Ni panike tist. V vas bo treba pa za kak pir pa špricar dat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

Avenger je izjavil:

^^^ki brez cepljenja nimajo vrednosti.



Meni so vinogradniške breskve najbolj dobre. Pa še špricat jih ni treba.

Trololololol ::

noraguta je izjavil:

Ni panike tist. V vas bo treba pa za kak pir pa špricar dat.

Rešitev je na dlani. Za 10€ v špricarjih dobiš veliko informacij.

cegu ::

Trololololol je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ni panike tist. V vas bo treba pa za kak pir pa špricar dat.

Rešitev je na dlani. Za 10€ v špricarjih dobiš veliko informacij.


Včasih še preveč. Ugotoviš kdo je tvoj pravi oče pa te fore :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrezovanje sadja

Oddelek: Loža
214669 (653) fikus_
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612498 (5060) misticnimrk
»

Pogozditev kmetijskega zemljišča (travnika)

Oddelek: Loža
173058 (2595) __Devil__
»

Nakup odraslih dreves

Oddelek: Loža
296812 (5593) Okapi
»

Timelapse fotoaparat

Oddelek: Zvok in slika
102287 (2040) zaburek

Več podobnih tem