» »

Windows 95 dve desetletji pozneje

1
2
3

filip007 ::

Meni gre na živce, da novo nameščanje sistema s popravki požre cel RAM, sem videl na bratovem sistemu je vzel 4GB, toliko kot ga je bilo na voljo. Linux samo pokaže spisek popravkov in samo klikneš OK, pa je.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

krneki0001 ::

A se z avtom tudi voziš samo v prvi in drugi prestavi, da ne boš preveč menjalnika rabil?

Ram je zato, da se uporablja. Če ga sistem ne zasede vsega, to pomeni, da ni izkoriščen ali da ga ne zna izkoristiti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

filip007 ::

Ja že samo nevem kako je pri tiskih, ki imajo več kot 4GB, je pa kriza na tiskih, ki imajo recimo samo 2GB, se lahko popravki zavlečejo za cel dan.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

krneki0001 ::

Na tablici z 2gb rama se zelo hitro popravki naložijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

HPME ::

krneki0001 je izjavil:

A se z avtom tudi voziš samo v prvi in drugi prestavi, da ne boš preveč menjalnika rabil?

Ram je zato, da se uporablja. Če ga sistem ne zasede vsega, to pomeni, da ni izkoriščen ali da ga ne zna izkoristiti.

Če ti Windows Update porabi ves RAM ne moreš opravljati drugih stvari in to se je meni že zgodilo. Vse dela počasi ker Windows ne zna posodobiti OS-a z 4GB RAM-a.
Nisem pričakoval takšne debilnosti.

HPME ::

filip007 je izjavil:

Linux samo pokaže spisek popravkov in samo klikneš OK, pa je.

To je zato ker moraš pri Windows-u gledat za tiste "Windows 10 notification" posodobitve in podobne oglase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HPME ()

krneki0001 ::

HPME je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

A se z avtom tudi voziš samo v prvi in drugi prestavi, da ne boš preveč menjalnika rabil?

Ram je zato, da se uporablja. Če ga sistem ne zasede vsega, to pomeni, da ni izkoriščen ali da ga ne zna izkoristiti.

Če ti Windows Update porabi ves RAM ne moreš opravljati drugih stvari in to se je meni že zgodilo. Vse dela počasi ker Windows ne zna posodobiti OS-a z 4GB RAM-a.
Nisem pričakoval takšne debilnosti.


Imam kar nekaj računalnikov (3 prenosnike, 5 stacionarnih mašin in server) in dve tablici ter tri telefone z windows sistemom (na vseh windows 8.1 ali 10, razen na serverju je server 2012R2). Niti na enem ni nikoli update zaciklal, da bi imel probleme in da česarkoli nebi mogel zraven delat. Nikoli ni bilo problemov niti s technical previewom, le na telefonu je pač prehitro porabil baterijo, zato je letel dol.

Ne rečem, da ni mogoče, ampak prej bi rekel, da si kako nesnago dobil gor, kot da je vse update kriv. Ali pa se kaki driverji, ki niso predpisani, tepejo z novimi. Pa ker so v uporabi, jih update ne more zamenjat. Ampak to si potem ti kriv, ker si dovolil namestitev novih driverjev, brez da bi preveril, če se bo kaj "steplo".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

HPME ::

krneki0001 je izjavil:


Imam kar nekaj računalnikov (3 prenosnike, 5 stacionarnih mašin in server) in dve tablici ter tri telefone z windows sistemom (na vseh windows 8.1 ali 10, razen na serverju je server 2012R2). Niti na enem ni nikoli update zaciklal, da bi imel probleme in da česarkoli nebi mogel zraven delat. Nikoli ni bilo problemov niti s technical previewom, le na telefonu je pač prehitro porabil baterijo, zato je letel dol.

Ne rečem, da ni mogoče, ampak prej bi rekel, da si kako nesnago dobil gor, kot da je vse update kriv. Ali pa se kaki driverji, ki niso predpisani, tepejo z novimi. Pa ker so v uporabi, jih update ne more zamenjat. Ampak to si potem ti kriv, ker si dovolil namestitev novih driverjev, brez da bi preveril, če se bo kaj "steplo".

Jaz imam tudi več računalnikov in ta "bug" se pojavlja samo pri enem ampak se še vedno pojavlja in tudi nekaterim se pojavlja ki so se pritožili vendar Microsoft ni odpravil te težave.

krneki0001 ::

Očitno je nekaj z driverji. Ti jih verjetno naložiš takoj po inštalaciji, potem pa z updejtom pridejo "novi", ki pa imajo kako knjižnico lahko starejšo, ali pa je kaka knjižnica v uporabi, pa se potem update zacikla, ker je ne zna zamenjat.

Kakšna je pa konfiguracije te mašine?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

technolog ::

@sisemen: Jasno, da tud windows pozna deljene knjižnice (dllje). Ampak nek tuj program se ne more niti piko zanesti, kaj ima uporabnik že nameščeno, zato je v 99% praksa, da zraven programa pridejo čisto vse (razen nativnih windows in .net) knjižnice statično povezane.

Thuban ::

sisemen je izjavil:

Na banda, uzivajte (ce sploh razumete kaj govori), god speaking:





Tip je car, na hitro je povedal VSE!


na hitro...v 2 urah in pol =)

sicer pa hvala, zanimivo poslušanje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

technolog ::

Zdej sta dve možnosti: al si ta posnetek dvakrat pogledal, al pa nobenkrat.

Spajky ::

Problem velike porabe rama in diska ob instalaciji in potem, je samo to, da že od win2k NE moreš ob inštalaciji določit (custom, za odkljukat), kaj vse se ti naloži takrat brez da te sprašuje, kaj naj se naloži. Vse za kao čimbolj nebolečo instalacijo, pri kateri ti ni treba bit zraven in klikat Yes/no (neizkušenemu uporabniku najprijazneje)...

Tako se ti naloži na sistemski particiji tudi vse nepotrebno sr*anje od fajlov do register vnosov, ki ti naraste do neobvladnjivih velikosti, za vse kar bi kdorkoli lahko kdaj uporabljal (predpriprava!) ali pa tudi ne in te pri tem niti ne vpraša, ali misliš kaj instalirat/rabit kdaj sploh. Tisti "Lite" programi, ki ti pa probajo sklestit že narejeno instalacijo, pa so čedalje manj uspešni pri tem ;( ..

Nadgradnje pa so še večje sr*anje, saj morajo "poskrbeti", da vse kar je prej funkcioniralo (z vsemi smetmi vred!), da še vedno vsaj za silo dela >:D. In potem ni čudno, da rabiš še kar novo močno strojno opremo (včasih smo temu rekli Wintel zarota) >:D ...

Ma začelo se je npr. že pri Win98SE - tudi če nisi hotel, ti je npr.WordPad vseeno instaliralo >:D ...

Nekateri so pa uspeli sklestit prejšnje Win OS-je do Win7 vključno toliko, da so bili praktično ful funkcionalni na LiveCD-jih ala BartPE verzije.

Vsi programerji pa samo skladajo predpripravljene "kocke" (module) v neko celoto z vsemi bugi vred in rešujejo težave šele potem (kupci uporabe licenc = real life testerji!)>:D ... zato je vedno priporočljivo čakat vsaj prvi SP za instalirat, pa še pred tem napravit full bekap sistema pred nadgradnjo za vsak slučaj.

Kot vidim so tudi Linux distribucije postale glomazne, da je joj (vsaka čast onim "sleek" verzijam, ki delajo tudi na stari opremi) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

darkolord ::

Thuban je izjavil:

na hitro...v 2 urah in pol =)

sicer pa hvala, zanimivo poslušanje.
Hudo offtopic, ampak vseeno - na Youtubu lahko pri videu (če stisneš na kolešček) nastaviš hitrost predvajanja. Še posebej, če ljudje govorijo počasi (normalno), lahko brez težav poslušaš na 1.25x ali 1.5x hitrosti :) Gre potem precej hitreje ...

Val202 ::

To je bil čas, ko je Amerika (natančneje ZDA) še kaj pomenila v svetu.

noraguta ::

Nikol nisem trpel tega zmazka od os-a. naredil je vec skode kot koristi. Ljudje ki so migrirali iz 95-98-me so kot prvo ko so prišli povozili vso varnost vgrajeno v nt familijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Cervantes ::

Lepa provokacija, tale novička.
Edino kar me je pri tem res zanimalo - koliko postov je potrebnih, da se znova razplamti Win-Linux vojna.
:))

tha_man ::

Petindevetdesetka je bila kul OS, po mojem mnenju prvi uporabni Windowsi. Z OSR2 in update-om za USB sem ga uporabljal do 2000-ke, ker mi 98 ni nikoli potegnil. Počasnejši in nasploh čuden je bil v primerjavi z res hitrimi 95.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MrStein ::

sisemen je izjavil:


Tip je car, na hitro je povedal VSE!

70 minut ni hitro. ;)
Že drugič vprašam: je kje transkript?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Thuban ::

technolog je izjavil:

Zdej sta dve možnosti: al si ta posnetek dvakrat pogledal, al pa nobenkrat.


2 povezavi do videa sem videl. seveda sem link poslušal do konca in potem ko sem kliknil na drugi video sem videl da je 2x linkal istega.
Sicer pa kot sem že rekel, zanimivo poslušanje. Saj sem vedel da ga živcira Debian samo nisem pa vedel da toliko :D

Cervantes je izjavil:

Lepa provokacija, tale novička.
Edino kar me je pri tem res zanimalo - koliko postov je potrebnih, da se znova razplamti Win-Linux vojna.
:))


nemogoče. V času windows 95 vojne še ni bilo, zato je edino primerno, da je ne bo niti pod to novico.

Sicer pa, se še kdo spomni tistega uvodnega zvoka, ko si prižgal windows 95?! Menda je bil to najglasnejši zvok kar sem jih kdaj slišal, ko sem enkrat pozabil utišati ozvočenje :D
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MrStein ::

jukoz je izjavil:


Sadomazo je bila konfiguracija mreže na win9x --> vsaka mala sprememba reboot.

Ni bil potreben reboot, dovolj je bilo restartat explorer.exe (ali nekaj podobnega...).

mtosev je izjavil:

jaz mam home network med win7 in win8.1 kompi in nisem imel nobenih problemov pri konfiguriranju. file share med win7/8.1 komp, mappanje driva,... sn nastavil v približno 10ih minutah

Kaj pa je za nastaviti?
Klikneš na mapo, Share ON in to je to.

(no, razen, ko noče sodelovati, takrat pa lahko traja tudi ure)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

user permissions maš še za nastaviti, če seveda rabiš tole,ker dzgače klikneš na everyone pa je
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Reycis ::

Jaz sem opazil problem z windows update na vsaki novo inštalirani mašini kjer se inštalira veliko popravkov naenkrat. Dolgo časa sem opažal, da gre ram blizu 100%. Že več kot pol leta pa sploh ne morem več inštalirat vseh popravkov naenkrat če je samo 4gb rama, ker se proces obesi.

Dr_M ::

2 dni nazaj sem na novo instaliral win8.1 na tablico z 2GB rama, prvi paket updetjov je bil vec kot 400MB, drugi cez 200... Vse brez problemov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

2 dni nazaj sem na novo instaliral win8.1 na tablico z 2GB rama, prvi paket updetjov je bil vec kot 400MB, drugi cez 200... Vse brez problemov.



Tudi jaz nimam nobenih problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Thuban ::

Reycis je izjavil:

Jaz sem opazil problem z windows update na vsaki novo inštalirani mašini kjer se inštalira veliko popravkov naenkrat. Dolgo časa sem opažal, da gre ram blizu 100%. Že več kot pol leta pa sploh ne morem več inštalirat vseh popravkov naenkrat če je samo 4gb rama, ker se proces obesi.


nimam težav s posodabljanjem. Tako win7 kot win8.1 ali win10. Tudi če je 1 gb posodobitev za prenesti za win in office skupaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

ikeman ::

Še zdaj imam nekje shranjen moj optimalin "bare" Win95 paket na 2 disketah sicer formatiranih na 2MB.
Zadeva se odpakira na cca. 15MB dolzine in voila win95 je namescen. In ze ob 1.zagonu isce gonilnike.
Tako preskocis vso tisto mukotrpno detekcijo in instaliranje. Torej win95 deluje, ves crap je odstranjen, gonilnike pa si moras poiskati sam.

Spajky ::

He, jest imam na podoben način Win98seLite shranjen za en dan, ko se bom lotil jih na novo reinstalirat :D ... vse gonilnike za moj hardware pa imam shranjene v eni mapi ;) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kixs ::

Js imam pa samo eno CF kartico z nalozenimi Win95 in ko zamenjam maticno ali dam kartico v drugi racunalnik, samo na novo dam "Detect new hardware" - seveda rabis gonilnike za druge naprave imet nekje shranjene.

Matev ::

gonilnike pa si moras poiskati sam.


in gonilniki so zajetnejši od celotnih tako oskubljenih oken

Kaj ::

Da se ne bo govorilo ne v pretekliku:

Ravno se trudim inštalirati Windows 95 na Compaq Deskpro 2000 Desktop PC 6233MMX. Tale članek je pač povzročil malo nostalgije.

Ko vstavim CD in kliknem F1 za boot, mi napiše "Invalid system disk. Replace the disk, and then press any key."
Trenutno so na C: naloženi Windows 2000 in delajo. BIOSI ne vem keri so, niti ne uspem najti (ko prižgem, kliknem F10 za bios, pri čemer se odpre nek oknast Compaq Utilities, kjer ni podatkov o verziji biosa).

Kot sem bral po raznih starih temah, sem kot edino rešitev za "invalid system disc" našel nasvet (ki je večim pomagal): "Boot it .. and type "format c:/s"" Ob tem pa mi seveda ni jasno, kam naj to vtipkam in ali je to res rešitev. Je to mišljeno v Windowsih v command prompt?

Aja, HDD je ok, tudi ko sem dal notri drugega, je bilo isto pri bootu, pa tudi ko sem probal z drugim W95 bootable diskom. Ta CD je že bil uporabljen.

Aja, bi lohko krivec za to obvestilo ob bootu bila prazna baterija na matični? Pač sej vse dela brez tega, samo datum se vsakič ponastavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

konspirator ::

win95 cd ni bootable, prvo moraš bootati iz diskete v dos, od tam poženeš setup na cdju.
http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Šele win2k je pravi win os, vsi win pred njim so dos + win gui.





Baterijo vsekakor menjaj.
--

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

ne bo držalo. že Win Nt ni imel nič s dosom. prvi nt sistemi so bili izdani v začetku devesetih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spajky ::

Če se hoce uspešno instalirat win9x iz CD-ja, je potrebno v Biosu naštimat CD/DVD drive kot prvi bootable. Nato pa mora bit CDR narejen tako, da ima že "vgrajen" boot FD 1.44Mb (Win Image ali win ISO to lepo lahko uvozi v *.img/iso file, da se ga uporabi kot bootable del CD-ja pri njegovi peki; na ostali plac pa se skopira ostale fajle/mape z vsebino instal CD-ja.

Seveda instal poteka v Dosu manualno, katerega je zagonski sektor CD-ja štartal v ram ... pa HD disk mora bit pred DOS instalacijo pripravljen in bootable seveda ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Cervantes ::

Win95 je bil DOS program. 98 tudi. Šele XP je bil pravi OS. Naslednik NTjev.

Dr_M ::

Šele XP je bil pravi OS.


Prvi uporabni NT za desktop je bil Win 2000. XP je pa samo malo bolj okicen, za djeco.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cervantes ::

Prejšnji NTji so bili še kako uporabni, verzij se več ne spominjam... ni pa bilo ppceni.

Dr_M ::

Seveda so bili uporabni, za biznis okolja.
Pa ce bi bil tako preprican, bi vedel vsaj za NT3.51 in 4.0.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

jaz sn leta 2000 šel iz win98 na win2000 in tile winsi so bili great. skoraj nič bsodov in zelo stabilno. celo se spomnim, da sn za njih dal 30k sit
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Sam sem imel windows NT 3.51 in potem NT 4.0. In iz tega sem šel potem na windows 2000.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Spajky ::

Cervantes je izjavil:

...Win95 je bil DOS program. 98 tudi. Šele XP je bil pravi OS. Naslednik NTjev...
Dej ne bluzi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

krneki0001 ::

Nič ne bluzi. zmotil se je samo v tem, da so bili XP drugi, ki niso potrebovali dosa. Do windows 2000, je bila podlaga za vse windowse dos. Tudi za NT 4.0.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

krneki0001 je izjavil:

Nič ne bluzi. zmotil se je samo v tem, da so bili XP drugi, ki niso potrebovali dosa. Do windows 2000, je bila podlaga za vse windowse dos. Tudi za NT 4.0.

Točno tako.

Cervantes ::

No saj. XP so bili samo malo "polepšana" nadgradnja 2000-ke, kakšnih večjih razlik v funkcionalnosti in konceptu se ne spominjam...
M, kaj si mislil z "biznis okoljem"?
Kaj je imela 2000-ka (NT) veze z biznisom?
BTW, so pa bili (manjši) problemi z driverji, ker nekateri proizvalci niso podpirali NT okolja.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

windows 2000 je bila prvotno biznis edicija windowsov in imel si 2 verziji; Server in Workstation. Za domače desktope pa so bili windows 98SE in windows ME v tistem času.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

krneki0001 je izjavil:

Nič ne bluzi. zmotil se je samo v tem, da so bili XP drugi, ki niso potrebovali dosa. Do windows 2000, je bila podlaga za vse windowse dos. Tudi za NT 4.0.



NTji nikol niso laufal na DOSu, kaj je narobe s tabo?

NT was the first purely 32-bit version of Windows, whereas its consumer-oriented counterparts, Windows 3.1x and Windows 9x, were 16-bit/32-bit hybrids.

Windows NT @ Wikipedia
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cervantes ::

Za namestitev (pripravo diska) si še vedno potreboval fdisk.
DOS ukaz.
No, pa format, jasno.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Da si sploh spravil na računalnik NT 3.51 in 4.0, si rabil boot disketo od dosa, ali pa boot cd, ki je imel dosov boot. Brez tega ni šlo. Sam setup se je štartal samo iz dosa. Pa tudi sama inštalacija je bila potem dosov xcopy.
Pri windows 2000, tega potem ni bilo več.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

Prej si drugace rekel. Iz cesa startas namestitev nima veze, rekel si, da je podlaga DOS tudi za NT, ne samo start za namestitev. Dos je podlaga za Win 1.0 do ME.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Sam sistem da se je naložil in da se je zbootal je potreboval dos. Še vedno je imel autoexec.bat in config.sys in še vedno si lahko te parametre nastavljal. Tudi v windows NT 4.0.

Sploh če si imel Service Pack 3 in si hotel USB vklopit ali pa DirectX vklopit (ja tudi to je delovalo v NT 4.0, čeprav večina ni znala skonfigurirat zadev, da bi lahko kako igro zalaufal, čeprav so vse delale, če si znal nastavit zadeve).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 za macOS, Linux in Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
268455 (5556)          
»

Windows je dopolnil tri desetletja

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
199664 (7475) opeter
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730645 (24116) Spajky
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445418 (34481) Icematxyz
»

Windows star 25 let! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924609 (21789) pegasus

Več podobnih tem