» »

win7->win10

win7->win10

risanjunak ::

zdravo.
imam vprašanja glede win10 in sicer zanima me:
- sedaj imam win7 nameščene, rad bi nadgradil na win10. (pobrane s travnika(partis)).. zanima me, glede te kode,.. vse povspod je ena in ista koda,..
zanima me ali je ta win10 brezplačna ali je le trial varianta(s to kodo)?
IN
- ko se vstavi disk, in ko pride do ekrana kjer me vpraša ali zelim nadgradnjo ali pa želim naložiti sistem na novo,..
zanima me, če dam upgrade(nadgradnja)..
ALI mi ostanejo vsi dokumenti in datoteke na disku ali ne? Ali je boljše da vse podatke kopiram na usb ključ?

radmannsdorf ::

najprej si vse, za vsak slučaj skopiraj na usb. potem povej ali imaš win 7 legalne? če so legalni, ne rabiš win 10 pobirat s travnika, ampak v win 7 izbereš nadgradnjo na win 10. z nadgradnjo, bo tvoja win 7 serijska številka, postala legalna tudi za win 10.
naprej je odločitev tvoja. lahko uporabljaš nadrgajeno verzijo, ali pa si iz MS strani potegneš dol ISO win 10, s katerim lahko na novo inštaliraš win 10 na svoj pc.
nikakor pa ne inštaliraj win 10, kot svežo namestitev, preden win 7 nadgradiš na win 10. torej, najprej update na 10, potem pa lahko delaš kar hočeš.
EDIT: če nimaš win 7 legalne kode, si pa kupi win 10 legalno verzijo

Zgodovina sprememb…

risanjunak ::

, win7 go legalni so bli že na laptopu ko sem g akupil v štacuni :)

ok, tudi ta disk win10 z MS imam, s tak sem vprašal za kodo ker je vse povsod ista :)

ok, torej ne bo težav če samo nadgradim? torej vsi podatki ki so trenuntno na compu, bodo ostali? Podatke bom za zihr dal še na usb ključ..

radmannsdorf ::

nujno najprej nadgradi. zato da se komp poveže z MS serverji in jim da vedet da je tvoj win 7 ključ veljaven tudi za win 10.
nato sem jaz naredil svežo inštalacijo z usb-ja, win 10. to je to :)

risanjunak ::

kul,super hvala za informacije

ST-777 ::

risanjunak je izjavil:

Podatke bom za zihr dal še na usb ključ..
Najbolje in najhitreje je vse, kar imaš sedaj na disku (podatki + OS), prenesti kot zrcalno kopijo na drugi disk. S programom Norton Ghost zapišem 80 GB v 20 minutah. USB ključ je manj zanesljiv kot HDD ali SSD, pa še prenos podatkov dlje časa traja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
306108 (2314) starfotr
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9517503 (13488) mtosev
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726988 (22108) R1710
»

Iz nelegalno do legalno win7pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
244162 (3178) Mare2
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145507 (4978) solatko

Več podobnih tem