» »

Kako delujejo ta stikala

Kako delujejo ta stikala

xxurban ::

Lep pozdrav. Za nek projekt potrebujem stikala ki delujejo tako da je stikalo sklenjeno ko je pritisnjeno. Torej tako kot večina takšnih stikal:


Za projekt rabim večja stikala, ki se jih da našravfati v luknje v pločevini. Na ebayu sem našel neka ampak nisem siguren da delujejo tako kot si zamišljam. LINK
Torej prosil bi če mi nekdo potrdi ali predlaga drugačne.
Hvala za pomoč!

KraitPay ::

To ni stikalo ampak tipka.

Po delovanju sta tipki enaki, le obliki sta različni.

xxurban ::

Ok, potem pa tipka. Skrbelo me je, da ta iz ebaya deluje tako da ko enkrat pritisneš in se vklopi, potem ko drugič pritisneš se pa izklopi.

SaXsIm ::

Drugače tejle pushbuttni, ki si jih linkal, tudi niso bohvekaj. Jih imam, pa precej bouncajo, pa tudi precej drobni so.
SaXsIm

čuhalev ::

Kateri pa so boljši?

SaXsIm ::

Takšni so super. So pa bili kupljeni v Conradu ali Delkotu, se ne spomnim več.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

erkgheoruugh ::

Tako kot je nekdo zgoraj napisal. To je tactile switch, ki se vrača v Off pozicijo, ko ga pritisneš. Sem jih lihkar menjaval, ker mi je ena šla pri videofonu.

mirator ::

xxurban je izjavil:

Lep pozdrav. Za nek projekt potrebujem stikala ki delujejo tako da je stikalo sklenjeno ko je pritisnjeno. Torej tako kot večina takšnih stikal:


Za projekt rabim večja stikala, ki se jih da našravfati v luknje v pločevini. Na ebayu sem našel neka ampak nisem siguren da delujejo tako kot si zamišljam. LINK
Torej prosil bi če mi nekdo potrdi ali predlaga drugačne.
Hvala za pomoč!

Malo nejasno si povedal. Stikalo pomeni, da kontakt po pritisku ostane v nasprotnem položaju kot je bil pred pritiskom na tipko. Pri tipkalu, pa se kontakt po sprostitvi tipke vrne v začetni položaj. Začetni položej je lahko odprt ali zaprt kontakt. Takšnih tipkal imaš malo morje, samo v googlu odtipkaj "tipkala".

xxurban ::

Ok, sedaj razumem. Torej tista tipkala iz ebay-a ki sem jih linkal so to kar iščem? Pomoje bo kvaliteta dovolj za to kar jaz rabim.

barbaricb ::

Drugače pa poglej pri katalogarjih pod tactile switches in izberi pravega. Farnel jih ima malo morje na zalogi:http://si.farnell.com/webapp/wcs/stores...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony na CESu osupnil ... s prototipom svojega vozila. In ne, presenečenj še ni konec.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
227716 (3547) feryz
»

zakaj se reče oljčno olje ne pa olivno?

Oddelek: Loža
384840 (3705) SloLord
»

CNC rezkar

Oddelek: Loža
284593 (3656) Janac
»

Kampiranje, oprema, lokacije

Oddelek: Loža
104044 (3542) ahac
»

Draga, moji Crocsi so se skrčili (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510299 (7245) Okapi

Več podobnih tem