» »

PC se zažene s črnim zaslonom

PC se zažene s črnim zaslonom

The Player ::

Pozdrav,

na žalost se spet obračam na vašo pomoč :8)

Problem:
- Ob zagonu PC-ja se mi pojavi črn zaslon, a PC se normalno brez kakršnih koli težav boota in pride v windowse (slišim pozdravni zvok win 7)

- Ta težava ni prisotna vedno, je pa zelo pogosta, ko do nje enkrat pride. Ponavadi sem pustil PC stati nekaj časa in ponovno poskusim prižgati. Včasih deluje in dobim spet sliko, v primeru ne delovanja, ponovim postopek dokler ne dobim slike (kar je zamuden postopek).
Ugotovil sem tudi, da pride do tega po sezonah in ponavadi pride vedno poleti. Mislim, da se je to zgodilo že tretjič, ponavadi se je zgodilo to vsako leto, letos je bil razmak mislim da 2-3 leta.

- V primeru, če dobim sliko deluje PC normalno in ni večjih sledi okvar/težav. Sicer se me mogoče kdo spomni iz teme z napako "atikmpag.sys", kjer sem imel iste simptome ob bluescreenu, a to težavo sem že rešil, sedaj je problem ob zagonu PC-ja.

- Ob zagonu ne dobim nobenih piskov, monitor ne bi smel biti problematičen, ker sem imel priklopljena 2 monitorja in noben od njiju ni dal ven slike, oba sta črna.

- Ponavadi sem dal PC na servis in po tem ko sem ga dobil je vedno delal BP. Ko sem jih vprašal kaj je bilo narobe so vedno rekli, da so vse stestirali in da so vse komponente na novo odstranili in namontirali nazaj, en serviser mi je omenil tudi pregrevanje procesorja, a dvomim, saj med zagonom še ne doseže visokih temperatur + nikoli se mi PC ne pregreva, tudi danes ni vroče, saj so prišle ohladitve.

Googlal sem, a dejansko ne vem kako bi se lotil težave, tudi nočem se več vsako leto obadati s to težavo.

PC bo letos septembra star 7 let. Ima kdo kakšen predlog, kaj lahko naredim, kaj bi lahko bilo narobe?

Konfig:
- Intel Core2Quad Q9300 (z Asus Lionsquare hladilnikom)
- Asus P5E (posodobljen BIOS)
- ATI Sapphire 4850HD
- 4GB Mushkin DDR2 ram 1066Mhz
- 2HDD in 1 samsung 830 SSD-jem
- WIN 7 64-bit

hvala!

konspirator ::

Grafična bo crknila.
--

BorutK-73 ::

graficna - kondenzatorji crkujejo.

solatko ::

Po navadi je ta problem povezan z RAM-i. Vzemi jih ven, če imaš enega ga daj v drugo ležišče, sicer pa vzemi radirko in očisti konektorje, ter izpihaj reže (ne sesat, temveč izpihaj - fen na hladno ali sesalec, ki tudi piha, sicer pa stisnjen zrak v pločevinki).

Na priklopnih pinih se nabere oksid in prah, pa dobi slab kontakt.

Enako očisti grafiko - vse pine pci-e.

BorutK-73; konspirator - Odpade - preberi post.
Delo krepa človeka

The Player ::

solatko je izjavil:

sicer pa vzemi radirko in očisti konektorje, ter izpihaj reže (ne sesat, temveč izpihaj - fen na hladno ali sesalec, ki tudi piha, sicer pa stisnjen zrak v pločevinki).

Na priklopnih pinih se nabere oksid in prah, pa dobi slab kontakt.


Mora to biti posebna radirka, ali misliš klasično radirko za brisanje grafitnih svinčnikov?

Bo kompresor/pumpa za blazine OK, za izpihovanje?

imaš kak predlog, na kakšni podlagi naj imam RAM-e, grafično, ko čistim pine?

hvala

edit:
sem pozabil omeniti še napajalnik, ki je corsair HX 620w

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Navadno radirko, da počisti maščobe in ostanke kondenza.
Kompresor bo dovolj, vzemi tisto špico za polnjenje žog.
Napajalnik ne dela takih problemov.
Delo krepa človeka

The Player ::

sem malo googlal in je zanimivo, da se težava, s katero se soočam rešila pri mnogih, ki so počistili kontakte z radirko, tako, da upam, da bo stvar delovala tudi pri meni :) (nič več dragih servisov)

sem pa prebral, da se da kontakte čistiti tudi z alkoholom? Ima kdo kakšno mnenje? Je ok čistiti z alkoholom? Mora biti nujno izopropilni alkohol al je lahko tudi 96% etanol?

Na servisu so mi rekli, da za čiščenje kontaktov uporabljajo "steklene svinčnike", ki se jih dobi v elektronskih trgovinah kot je conrad, našel sem to
http://www.conrad.si/PB-Fastener-copic-...

Je to tudi ok?

kixs ::

Radirka je vec kot dovolj.

The Player ::

V redu, grafično kartico in rame sem podrgnu z radirko in z kompresorjem spihal in iz rež ves odvečen prah.

Dobil sem sliko iz prve, upam, da bo tako tudi ostalo. V primeru, da dobim spet črn zaslon, se vam javim, za enkrat pa še enkrat hvala :)

sem pa ugotovil, da bi mogoče z alkoholom bilo veliko lažje, že zaradi tega, ker nimaš odvečnega materiala, ki se ti nabere na pinih. No še zmeraj je važno da stvar dela.

Ajrina ::

Imamo podoben problem, da ne odpiram nove teme, pišem kar sem. Komponente:
- Trdi disk Samsung 500GB 16MB SATA2 300 7200
- Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn
- Procesor AMD Athlon II X3 450, 3,20GHz, Triple-Core, S-AM3, Boxed
- Ram Apacer DDR3 4GB PC10600/1333 256X8 APA
- Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A87TD EVO, ATX
- DVD/RW Sony AD-5260S-0B SATA črn
- Grafična kartica PCI-E 2.1 SAPPHIRE Radeon HD 5450, Lite retail, 1024MB

Težave:
Cca. pol leta nazaj je bil na monitorju samo črn zaslon (no signal) po prižigu računalnika. Najprej smo poskusili z menjavo monitorja pa ni pomagalo. Potem z zamenjavo grafične, tudi nič bolje. Pomagal je pritisk gumba MemOK! in/ali premik rama v drug slot. Sedaj se je napaka ponovno pojavila. Ram mislim, da smo takrat zamenjali pa ni bilo bolje. Vseeno ga poskusim zamenjati še danes.

Ve kdo kaj bi bilo narobe? Hvala!

solatko ::

Pri tebi je lahko zanič procesor. A ti sistem teče v ozadju? Če da, najprej naredi to kar smo svetovali prejšnjemu - očisti vse kontakte na ram-u in grafiki, ter spihaj konektorje. Z leti se nabere prah in malo vlage, tako se kontakti začenjo izgubljat.
Sicer pa poglej kondenzatorje in napajalnik - tale LC v ohišju, bi lahko že rahlo podlegel letom.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472758 (1669) polde66
»

Obnova kontakta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7822 (531) poga
»

RAM oksidacija kontaktov

Oddelek: Pomoč in nasveti
101273 (1007) gomzi82
»

Pregrevanje nečesa ali ... ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151197 (960) auch
»

NTFS celeron600 in winxpPRO - ne dela niti pod razno

Oddelek: Programska oprema
6780 (742) iskra

Več podobnih tem