» »

Nakup daljnogleda

Nakup daljnogleda

NeonCaNDY ::

Pozdravljeni!
Odločil sem se, da si bi kupil daljnogled, a nimam veliko izkušenj z njimi. Prosil bi, če bi mi poslali linke od daljnogledov, ki so primerni za opazovanje živali na en kilometer. Cena je lahko največ 50€.
Hvala za odgovor :)

Anze90 ::

Lahko pogledaš na naslednjem linku: http://www.idealo.de/preisvergleich/Pro... Cene so sicer nastavljene do 60EUR.

Redorange ::

Poglej vseeno za kaj rabljenega za tak dnar.
Verjetno boš dobil več

mailer ::

Potrebuješ tole, je verjetno boljše kot katerikoli daljnogled v tem cenovnem razponu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Martin Krpan ::

+1 za spektiv. Identičnega pod blagovno znamko Bresser imajo 1-2 x letno v Lidlu za 30€.
Z navadnim dalnogledom boš na 1 km bolj slabo opazoval živali razen če boš gledal slone.:))

Spidi 02 ::

Pozdravljeni tema je res že stara pa vseeno.
No pa da še jaz izkoristim to temo za nakup daljnogleda. Namreč rad bi kupil daljnogled za opazovanje narave in živali in morda tudi kakšne luštne punce ki se sonči v kakšni gramoznici :).
Ne vem pa kateri model od teh treh naj kupim:
Nikon Aculon A211 16x50 https://edigital.si/daljnogledi/daljnog...
Nikon Aculon A211 12x50 https://edigital.si/daljnogledi/daljnog...
Nikon Aculon T01 10x21 https://edigital.si/daljnogledi/daljnog...

Lepo prosim poznavalce in tiste ki imate izkušnje s tem da mi pomagate izbrati pravi daljnogled.
Vnaprej hvala za vaš trud in odgovore. LP

Heavy ::

Od teh; Nikon Aculon A211 16x50


Zadnji je ok za prinašati v žepu, vendar takoj ko se malo zmrači postane neuporaben.
#TeamFelix

Spidi 02 ::

Ali morda veš za katero drugo boljšo firmo za ceno do 130€ ?? Če morda nikon ni ravno dobra izbira.

gruntfürmich ::

https://www.optics-trade.eu/si
tule vprašaj za mnenje. vendar vedi, da bo za 100EUR en težek jajc.
morda kaki celestron, vortex, hawke, delta optical v tem rangu ?

leče večje kot 42mm po mojem ne rabiš, ker ne boš opazoval v mraku
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Spidi 02 ::

Ja v mraku res nebo opazoval. Denarja ha si kupim kakšen ta boljši daljnogled za 1500€ pa res nimam. Zato pa vas sprašujem za mnenje kaj mi priporočate tam za ceno do 130€. Nisem lovec da bi rabil profesionalni daljnogled. A se ne da dobiti koliko toliko dobrega daljnogleda za 130€???

gruntfürmich ::

optik trejd ti bo najbolje svetoval.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Robert ::

Bo uporabil kar to temo, čeprav je starejšega datuma. Kupujem namreč za darilo daljnogled manjšega formata (prenosni) a kvaliteten s ceno od 100-150€. Zanima me kakšne karakteristike naj ima, katere firme so kvalitetne,.....se namreč ne spoznam na te zadeve.

starfotr ::

Vedno je tako, da velikost pomeni zmogljivost. Če je v manjšem ohišju, to pomeni da je nek kompromis med optiko in velikostjo ter posledično kvaliteto/zmogljivostjo. To je prva stvar.

Vprašanje je, kaj boš gledal. Če rabiš npr. za v hribe in da je majhen je dovolj 8x25, 10x25, 8x28 ali 10x28.

Firme pa... japonci znajo z optiko. Karkoli vzameš od njih je ok. Glej samo, da ne bo gumiran/plstičen z nanšeno gumo, ker se ti čez leta guma postane lepljiva.

gruntfürmich ::

ko sem jst sestavljal seznam za kompaktne daljnoglede, sem gledal za: Zeiss Terra ED Pocket 8x25, Kowa BD 8x25 , Minox BV 8x25, Meopta MeoSport 8x25.
zadnja dva sta v tvojem cenovnem razredu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matija82 ::

starfotr je izjavil:

Vedno je tako, da velikost pomeni zmogljivost. Če je v manjšem ohišju, to pomeni da je nek kompromis med optiko in velikostjo ter posledično kvaliteto/zmogljivostjo. To je prva stvar.

Glej samo, da ne bo gumiran/plstičen z nanšeno gumo, ker se ti čez leta guma postane lepljiva.


Zgodilo se je točno to (lepljiva guma), kaj storiti sedaj? Izolir trak čez al spucat z alkoholom al?

borisk ::

Matija82 je izjavil:


Zgodilo se je točno to (lepljiva guma), kaj storiti sedaj? Izolir trak čez al spucat z alkoholom al?


pojdi full tacticool in nalimi maskirni tekstilni salotejp preko.. neke pametne rešitve za lepljivo plastiko ni.

Matija82 ::

Maš kak link oz. kako se reče temu po angleško?

MH0 ::

Matija82 je izjavil:

Maš kak link oz. kako se reče temu po angleško?

Rojal ima to v online trgovini.

starfotr ::

Matija82 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vedno je tako, da velikost pomeni zmogljivost. Če je v manjšem ohišju, to pomeni da je nek kompromis med optiko in velikostjo ter posledično kvaliteto/zmogljivostjo. To je prva stvar.

Glej samo, da ne bo gumiran/plstičen z nanšeno gumo, ker se ti čez leta guma postane lepljiva.


Zgodilo se je točno to (lepljiva guma), kaj storiti sedaj? Izolir trak čez al spucat z alkoholom al?


Zdrgni z alkoholom, če ne gre pa z acetonom.

gruntfürmich ::

mislim da z alkoholom ne boš rešil zadeve, ker po mojem gre to po celi strikturi navznoter. pač strupen čip šit kitajski izdelek.
obleči z drugim trakom.

starfotr je izjavil:

Vedno je tako, da velikost pomeni zmogljivost. Če je v manjšem ohišju, to pomeni da je nek kompromis med optiko in velikostjo ter posledično kvaliteto/zmogljivostjo. To je prva stvar.

prva stvar glede kvalitete je da pogledaš znamko in ceno. velikost je potem na drugem mestu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Matija82 je izjavil:

Maš kak link oz. kako se reče temu po angleško?


camo tape

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca...

rockstar ::

Še en nasvet, če boš kupoval daljnogled preko spleta, govorim iz izkušenj: prek Amazona sem kupil daljnogled za cca 200 eur (v Slo je bil isti 300), ne najboljši, ne najslabši. Ko sem ga prejel, ga testiram, ugotovim da so se zaradi udarcev med transportom premaknile leče. Ne glede na to, da si jih lahko ročno nastavil z imbus ključem, je bil neuporaben. Preveč poškodovano. Pošljem nazaj, dobim drugega, isti problem ampak na srečo sem z imbusom lahko rešil zadevo. Za reklamacije, transport, pritoževanje ipd sem porabil cca 2 meseca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Daljnogled

Oddelek: Kaj kupiti
152842 (1074) gruntfürmich
»

Venera, Mars & Jupiter

Oddelek: Znanost in tehnologija
243380 (2682) vostok_1
»

Nakup daljnogleda-prosim za pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8427205 (22875) JebatGa
»

nakup daljnogleda

Oddelek: Loža
71329 (1116) gruntfürmich
»

Kateri daljnogled

Oddelek: Kaj kupiti
218289 (7837) LordTado

Več podobnih tem