» »

Po kateri poti na Otok Krk iz Koroške?

Po kateri poti na Otok Krk iz Koroške?

ttommy ::

Mi lahko poveste po kateri poti bi bilo najbolje iti na otok Krk iz Koroške? Grem prvič tja, pa ne vem kje bi šel. Garmin mi vrže ven čudno dolgo pot (z avtocestami in plačljivimi cestami), ki gre vse do Kozine in potem do mejnega prehoda Starod. Res je, da že 3 leta nisem bil na Primorskem in se po novem odseku še nisem vozil.
Naj upoštevam Garmina z najnovejšim CNE 2016, ali naj upoštevam ta Google maps:?

https://www.google.si/maps/dir/Slovenj+...!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x476ff45f3d10acc1:0xa7ea4c8b1ed4318b!2m2!1d15.0768162!2d46.5075851!1m5!1m1!1s0x476370dad930e7cf:0x93e5fa7781942199!2m2!1d14.674392!2d45.077031
Gamer

ZaphodBB ::

Postojna -> Knežak -> Ilirska Bistrica -> Reka -> Krk.

Imaš cel čas avtocesto, razen od Postojne do Obrežja. In po Krku seveda.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AnriK ::

ZaphodBB je izjavil:

Postojna -> Knežak -> Ilirska Bistrica -> Reka -> Krk.

Imaš cel čas avtocesto, razen od Postojne do Obrežja. In po Krku seveda.



Res da je ta pot "najpopularnejša" vendar v juliju in avgustu zna postati ozko grlo regionalna cest in hitro nastane kolona na mejne prehodu ali še hujše na prvi cestninski postaji čez mejo. Slednje se sicer da rešit da izbereš prvi izvoz po mejnem prehodu in greš cca 10km po vzporedni regionalni cesti. Sam v mesecu avgustu raje potujem čez Kočevje in mejni prehod Delnice, kjer skoraj ni nikogar. Nazaj pa še raje, sploh ob nedeljah ko se zgosti primorska avtocesta proti Lj.

Maj, Junij, September pa izberem omenjeno pot (Postojna -> Knežak -> Ilirska Bistrica -> Reka -> Krk).

Tilen ::

Jaz grem vedno ob 4 zjutraj na pot in še nikoli ni bilo nobene kolone, razen pri čakanju na trajekt.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ZaphodBB ::


Res da je ta pot "najpopularnejša" vendar v juliju in avgustu zna postati ozko grlo regionalna cest in hitro nastane kolona na mejne prehodu ali še hujše na prvi cestninski postaji čez mejo. Slednje se sicer da rešit da izbereš prvi izvoz po mejnem prehodu in greš cca 10km po vzporedni regionalni cesti. Sam v mesecu avgustu raje potujem čez Kočevje in mejni prehod Delnice, kjer skoraj ni nikogar. Nazaj pa še raje, sploh ob nedeljah ko se zgosti primorska avtocesta proti Lj.

Jaz to rešujem tako, da potujem ob Ponedeljkih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

AnriK ::

ZaphodBB je izjavil:


Res da je ta pot "najpopularnejša" vendar v juliju in avgustu zna postati ozko grlo regionalna cest in hitro nastane kolona na mejne prehodu ali še hujše na prvi cestninski postaji čez mejo. Slednje se sicer da rešit da izbereš prvi izvoz po mejnem prehodu in greš cca 10km po vzporedni regionalni cesti. Sam v mesecu avgustu raje potujem čez Kočevje in mejni prehod Delnice, kjer skoraj ni nikogar. Nazaj pa še raje, sploh ob nedeljah ko se zgosti primorska avtocesta proti Lj.

Jaz to rešujem tako, da potujem ob Ponedeljkih.


Hja za letni dopust ja, sam pa sem skoraj vsak ali vsak drugi vikend na krku. :)

ttommy ::

Mi gremo na pot ob 4h jutri zjutraj. Ali zna biti zaradi cerkvenega praznika povečan promet proti Hrvaški?
Gamer

zee ::

Pot mimo Kozine je morda res daljsa, vendar imas avtocesto vecji del poti + mejni prehod Starod* je tipicno manj "okupiran" od MP Jelsane. Od Postojne do Jelsan je bistveno prevec jajcanja in ovinkov.

* - v Sloveniji zivel sem le nekaj kilometrov stran
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ttommy ::

Torej bi se bilo res najbolje pustiti voditi Garminu....?
Gamer

Tavher ::

Sam se ne pustim več brezglavo voditi Garminu pa če mi pokaže zlato pot. Kam me je ta norec oziroma bolje rečeno babura že vse zvlekla... Očitno tudi ne pozna razlike med mednarodnim in obmejnim mejnim prehodom.

shmandi ::

ZaphodBB je izjavil:

Postojna -> Knežak -> Ilirska Bistrica -> Reka -> Krk.

Imaš cel čas avtocesto, razen od Postojne do Obrežja. In po Krku seveda.


Od Postojne do Obrežja po regionalnih cestah je lepa pot za kakšen izlet, nikakor pa ne za potovanje. ;)

nejcek74 ::

zee je izjavil:

Pot mimo Kozine je morda res daljsa, vendar imas avtocesto vecji del poti + mejni prehod Starod* je tipicno manj "okupiran" od MP Jelsane. Od Postojne do Jelsan je bistveno prevec jajcanja in ovinkov.
* - v Sloveniji zivel sem le nekaj kilometrov stran

popravi me ce se motim: ta pot je na udaru italijanskih dopustnikov, torej se jo splaca izognit v casu njihove selitve? In se to, zadnjic sem sel tam cez, pa je bilo kar precej tovornjakov na cesti, ampak definitvno precej manj obremnenjeno kot ona cez Ilirsko in Jelsane

ttommy ::

Glede Garmina- do sedaj mi je še vedno pravo pot pokazal. Je pa enkrat en sodelavec tarnal, kako ga brezglavo vodi Garmin. Je pa imel vklopljeni Adria Route in City Navigator Europe. Ko sem mu izklopil Adria Route, je rekel, da kaže OK.
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vw, škoda, seat 1.4, 1.6 dizl in poraba (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6214354 (10494) jalovec09
»

Najcenejša pot na morje

Oddelek: Na cesti
418026 (5959) GrimReaper
»

Stare bencinske črpalke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10818411 (12023) Samson
»

Hrvaske avtoceste (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
696799 (5215) barbarpapa1
»

Navor - avtomobilizem?

Oddelek: Na cesti
216560 (6188) krneki0001

Več podobnih tem