» »

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a

1
2
»

KTr1sk ::

A tako torej, sem že pozabil, vglavnem meni takrat nikakor ni uspelo, pa ni važno kako zaženeš setup, vglavnem če ti bo oz komurkoli uspelo kako naložit 8.1 ali windows 10 na ta model Asusa, naj tukaj javi kaj je naredil ;), thx
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Kaj mislite se splača uporabljati windows 8 (in ne windows 8.1), še kdo tu uporabljam prvotni windows 8 ter da je nekako izklopil da ne opozarja nadgradnje na 8.1?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

zee ::

Se samo zaradi varnosti se splaca uporabljati Wibdows 8.1 ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

_Sajmon_ ::

bomber111 je izjavil:

Danes po dolgem času prižgem malega acerja na katerem sem imel nameščen w10 technical prewiew in pojavi se enak blue screen z enakim napisom" system thread exception not handled". A je možno da so ti winsi kaj zaklenili npr v biosu ali kaj podobnega?


Hm, očitno nisem edini s to težavo. Včeraj hočem v virtualbox-u zagnat technical preview in glej ti zlomka, moder ekran... !??!? Časovna bomba ;-)?

Lonsarg ::

Jao kaki teretiki zarot ste. Pac na preview se na veliko testira tudi manj stabilne driverji. Blue screen je skoraj vedno posledica hardwerja ali driverja. Izjemoma kaj drugega.

_Sajmon_ ::

Lonsarg je izjavil:

Jao kaki teretiki zarot ste. Pac na preview se na veliko testira tudi manj stabilne driverji. Blue screen je skoraj vedno posledica hardwerja ali driverja. Izjemoma kaj drugega.


No, če bi se to zgodilo množici ljudi še pred izdajo dokončne verzije, bi metalo slabo luč. Morda pa se je ms sedaj sprostil, pa malce bolj eksperimentira. Bogve kaj se je spremenilo od zadnjič, da sedaj dobivam modri zaslon..

solatko ::

Če se pokaže moder zaslon s smeškotom in napako, je znak, da je s HW nekaj narobe - HDD, napaka v račualniku,.....
Če se izklopi oziroma obstane instalacija, je nekaj narobe z namestitvenim medijem.

Sicer pa je lahko še nepravilna nastavitev bios-a - izklopit je potrebno varnostno preverjanje, za UEFI je najbolje, da je SSD, HDD prazen, brez particij.

Ni mi uspelo še narediti ključka, ki bi pognal instalacijo v UEFI načinu, DVD (zunanji na USB) pa gre brez problema na vsako mašino. DVD je narejen z M$ orodjem za nadgradnjo - izdelava ISO faila in ne takojšnja namestitev.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445262 (1833) jahidtech
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182435 (2062) BorutK-73
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518582 (820) Mare2
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610463 (7977) krepki
»

Windows 7 in UEFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
302033 (1698) FX6300B

Več podobnih tem