» »

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase

1
2
3

Oberyn ::

Oglasi? Keri oglasi?
To je vse, kar imam za povedat, odkar smo opustili socializem in živimo v kapitalizmu. Ko mi bo nekdo plačal, da lahko plasira oglase na oglasno površino v moji zasebni lasti, to je pa druga pesem. Za biznis sem vedno. Samo ga opozarjam, da je oglasna površina v moji zasebni lasti glih tolk draga, kot vse druge oglasne površine - torej zelo draga.

MrStein ::

Shegevara je izjavil:


Tako.
2022:
Mesečna naročnina na Youtube.com SAMO 5€. Akcija je časovno omejena.

2024: Popular quiz question: What was You-Tube? Answer: a popular video site in the previous decade.

na področje mobilnih telefonov. Tu je prostora za prikaz vsebine manj

fixed.
Za oglase vedno najdejo prostor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bMozart ::

Markoff je izjavil:

Machete je izjavil:

Ja ampak nemoreš vsebine videt brez prvega. Kar pa še ni dovolj, ko se konča njihov prispevek, te takoj rektalno posili nov oglas po koncu videa.

Pozabil si napisati, da sta oba oglasna videa posamično precej daljša od samega prispevka. Kot da bi gledal Formulo 1 na RTL. V bistvu gledaš reklame z občasnim vklopom v prenos dirke. Enkrat sem te norce štopal - 12 zaporednih minut reklam sredi dirke!



Motiš se. Da ti popravim stavek:

V bistvu gledaš reklame z občasnim vklopom v prenos premikajočih se reklam snemanih s kamerami. ;((
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Phantomeye ::

Adblock je zame nekaj podobnega kot možnost prestavit kanal na TV, ko se začnejo reklame. Si predstavljate, da bi bilo prepovedano?

Še dobro, da ne gledam več klasične televizije. Ampak vse na demand. Pa magar z uporabo torrentov.

r3dkv1c4 ::

adblock plus rules all the way....žal brez tega danes ne gre, ker je vsa krama moteča.

Večino slo portalov niti ne gledam, ker so nadležni do skrajnosti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bambam20 ::

Obstajajo določene spletne strani, kjer sem v preteklosti doniral nekaj denarja ( recimo Partis ).

opeter ::

Sploh ni slabo, če se bodo določene strani ukinili oz. zaprle.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Lepega dne se bodo oglaševalci zavedli, da od internetnih oglasov ni prav nobene koristi in opustili vse skupaj. Jaz še v lifu nisem kupil ama nič zaradi oglasa na netu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Se čudijo? Na veliko spletnih straneh vse skače in se bliska. Tega jaz ne mislim gledati.

Ales ::

Najbolj tečna reklama je najboljša reklama. Najbolj tečna reklama je najboljša reklama. Najbolj tečna reklama je najboljša reklama. Najbolj tečna reklama je najboljša reklama.

Ob primerni količini dobro plasiranih ponovitev. >:D

Poleg tega itak, da vse reklame niso namenjene direktni prodaji izdelka, ampak so bolj dolgoročna naložba. Name branding, sublimacija, ...

Izklopit vse, kjer se le da. Ne gledat sploh, tudi če *mislite*, da ne vpliva na vas.

p.s.
Enako tudi z "kajenje ubija" napadi na podzavest, če ste že kadilci. Ne glejte tega (IN nehajte kadit), vse te škatlice takoj v smeti. Če že, si naredite škatlico na kateri je povsod "nehaj kaditi", "nehaj kaditi takoj", "nehaj kaditi", "ne kadit", ... nalimano.

(edit: typo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Furbo ::

Ales je izjavil:


Enako tudi z "kajenje ubija" napadi na podzavest, če ste že kadilci. Ne glejte tega (IN nehajte kadit), vse te škatlice takoj v smeti. Če že, si naredite škatlico na kateri je povsod "nehaj kaditi", "nehaj kaditi takoj", "nehaj kaditi", "ne kadit", ... nalimano.


Hmmm, če bi to delovalo, potem ne bi že noben več kadil. Ponavljanje ne deluje. Saj si že opazil opozorila na škatlicah?

Pomojem se tole oglaševanje vozi naprej samo zato, ker bi sicer kup ljudi, ki se ukvarjajo z oglaševanjem ostalo brez dela. Tako pa še naprej hecajo stranke, da imajo od tega neke blazne koristi. Ko bodo to spregledali, bo zabave konec.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Furbo je izjavil:

Ales je izjavil:


Enako tudi z "kajenje ubija" napadi na podzavest, če ste že kadilci. Ne glejte tega (IN nehajte kadit), vse te škatlice takoj v smeti. Če že, si naredite škatlico na kateri je povsod "nehaj kaditi", "nehaj kaditi takoj", "nehaj kaditi", "ne kadit", ... nalimano.


Hmmm, če bi to delovalo, potem ne bi že noben več kadil. Ponavljanje ne deluje. Saj si že opazil opozorila na škatlicah?

Govorim ravno o opozorilih na škatlicah, ki so po mojem mnenju neustrezna oz. pošiljajo slabo ciljana in potencialno škodljiva sporočila.

Z drugimi besedami, "fasali boste < vstavi strahotno bolezen >" je popolnoma neustrezno sporočilo, "ne potrebuješ cigarete" pa je ok.

Furbo je izjavil:

Pomojem se tole oglaševanje vozi naprej samo zato, ker bi sicer kup ljudi, ki se ukvarjajo z oglaševanjem ostalo brez dela. Tako pa še naprej hecajo stranke, da imajo od tega neke blazne koristi. Ko bodo to spregledali, bo zabave konec.

Učinki oglaševanja so statistično merljivi, tako da glede na našo družbeno ureditev kakega bližnjega konca tega ne vidim.

Phantomeye ::

Ales je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ales je izjavil:


Enako tudi z "kajenje ubija" napadi na podzavest, če ste že kadilci. Ne glejte tega (IN nehajte kadit), vse te škatlice takoj v smeti. Če že, si naredite škatlico na kateri je povsod "nehaj kaditi", "nehaj kaditi takoj", "nehaj kaditi", "ne kadit", ... nalimano.


Hmmm, če bi to delovalo, potem ne bi že noben več kadil. Ponavljanje ne deluje. Saj si že opazil opozorila na škatlicah?

Govorim ravno o opozorilih na škatlicah, ki so po mojem mnenju neustrezna oz. pošiljajo slabo ciljana in potencialno škodljiva sporočila.

Z drugimi besedami, "fasali boste < vstavi strahotno bolezen >" je popolnoma neustrezno sporočilo, "ne potrebuješ cigarete" pa je ok.

Furbo je izjavil:

Pomojem se tole oglaševanje vozi naprej samo zato, ker bi sicer kup ljudi, ki se ukvarjajo z oglaševanjem ostalo brez dela. Tako pa še naprej hecajo stranke, da imajo od tega neke blazne koristi. Ko bodo to spregledali, bo zabave konec.

Učinki oglaševanja so statistično merljivi, tako da glede na našo družbeno ureditev kakega bližnjega konca tega ne vidim.


Baje najbolje delujejo opozorila, ki so slikovna. Samo, če kaj takšnega uvede mala država, zelo hitro dobi opozorilo v obliki tožbe od kakega Philipa Morrisa International Inc

shadeX ::

Ribič je izjavil:

driver_x je izjavil:

Čudno, da še nihče ni omenil kako nemoralno je blokiranje oglasov.

A vsiljevanje oglasov je pa moralno?

Dajte no, že na televiziji je dosti te svinarije in zato ni potrebe, ta trpimo še na internetu.


Aja, a ti bi pa kar "zastonj" brskal in dobival informacije iz neta?

zee ::

Blokiram od pamtiveka. V zadnjem letu sem dodatno namestil se dodatek Disconnect.me, ki zmanjsa sledenje oglasevalcev. Na iPhonu aplikacija s podobnim imenom deluje tudi kot adblock.

Zakaj? Zato, ker so oglasi vedno bolj vsiljivi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Ribič je izjavil:

driver_x je izjavil:

Čudno, da še nihče ni omenil kako nemoralno je blokiranje oglasov.

A vsiljevanje oglasov je pa moralno?

Dajte no, že na televiziji je dosti te svinarije in zato ni potrebe, ta trpimo še na internetu.


Aja, a ti bi pa kar "zastonj" brskal in dobival informacije iz neta?


Wikipedija pridobi vedno sredstva, ker je koristna zadeva. NObenih reklam ampak ni problema donirat evro.

Najprej mora spletna stran ponudit zadosten razlog in seveda kvalitno vsebino, da bi jo bilo smoterno podpreti. Večina strani tega ne počne.


Primer je Slo-tech, ki bi propadel, če bi se odločil in začel zaračunavati za dostop od foruma.
Preživel bi recimo BMWslo, ker je koristen iz stališča informacij.

driver_x ::

zee je izjavil:

Blokiram od pamtiveka. V zadnjem letu sem dodatno namestil se dodatek Disconnect.me, ki zmanjsa sledenje oglasevalcev. Na iPhonu aplikacija s podobnim imenom deluje tudi kot adblock.


Katera aplikacija točno je to?

opeter ::

shadeX je izjavil:

Aja, a ti bi pa kar "zastonj" brskal in dobival informacije iz neta?


Od kdaj pa je "net" brezplačen? A ti mesečno ne plačuješ račune za internet, pa naj bo to kakšnemu internetnemu ponudniku ali pa mobilnemu ... Aja, morda pa koristiš sosedov nezaščiten Wifi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

issak ::

Phantomeye je izjavil:

Adblock je zame nekaj podobnega kot možnost prestavit kanal na TV, ko se začnejo reklame. Si predstavljate, da bi bilo prepovedano?

Še dobro, da ne gledam več klasične televizije. Ampak vse na demand. Pa magar z uporabo torrentov.


Čudi me (sicer ne uporabljam raznih siol boxov ipd, tako da ne vem), da niso reklame vključene tudi v VoD (legali VoD). Torrenti so razred zase, tam lahko fašeš kaj hujšega kot samo reklame, če nisi pazljiv, pa še mimo vrste reklam se moraš prebiti da torrent sploh dobiš (vsaj na javnih trackerjih).

Televizije pa verjetno ne bom več nikoli gledal, ker je reklam več kot programa, se mi zdi malo brezveze gledati 50 minutno serijo uro in pol.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

nikjozo ::

To kar se mesečno plačuje za internet gre tk operaterjem, za infrastrukturo in ostalim državnim prisesalcem ter agencijam...ne pa ponudnikom storitev na internetu.

Če ti uredijo cesto in dostop do bližnje trgovine, še ne pomeni da imaš tudi v trgovini izdelke/storitve vključeno v to ceno.

Moje stališče glede adblock: tako kot ima pravico urednik strani obljavljati vse živo po svoji volji na portalu v okviru zakona, tako imam jaz pravico filtrirati in izbirati med vsebino ki jo želim videti. Zaenkrat še nimamo zakona da moram gledati reklame. Demokracija pa to. Nekaj podobnega se že dolgo dogaja, ko med reklamami preklopiš kanal na televiziji, pa se marketing ne buni pretirano.

Sam vidim dve poti:
-ali kvalitetna vsebina in ustrezna monetizacija (pavšal,pay per article, freemium content, inside article purchase for extra audio/video...)
-ali pa vztrajanje pri vsebini brez dodane vrednosti,rumeni članki,seo-link-affiliate članki..... z reklamami kot do sedaj in ciljanje na manjšino ki ne bo uporabljala adblock.

driver_x ::

issak je izjavil:

Televizije pa verjetno ne bom več nikoli gledal, ker je reklam več kot programa, se mi zdi malo brezveze gledati 50 minutno serijo uro in pol.


Točno to. Tudi zame je televizija postala popolnoma negledljiva. Za novice je itak brezveze eno uro gledati dnevnik, tisti dve (ali pa še to ne) zanimivi novici raje prebereš, ostalo pa je zaradi reklam popolna polomija. Edino kakšen športen dogodek še pogledam v živo, pa še tam preklapljam med tujimi in domačimi programi, kadar eni ali drugi predvajajo reklame.

Machete ::

A kdo pod 50 let starosti dejansko še gleda klasične TV postaje? :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

issak je izjavil:


Torrenti so razred zase, tam lahko fašeš kaj hujšega kot samo reklame, če nisi pazljiv, pa še mimo vrste reklam se moraš prebiti da torrent sploh dobiš (vsaj na javnih trackerjih).



Neumnost in to velika. ne vem kje ti vidiš na KAT reklame :). JIh ni.

nikjozo ::

Kar se tiče reklam na tv, je dolžina teh zakonsko urejena.

Pri komercialnih postajah je dovoljenega do 12 minut reklamnega materiala, na nacionalki pa do 8 minut na uro. V zakupljen čas se ne štejejo napovedniki za lasten program. Te cifre si niso pri nas izmislili, ampak veljajo na nivoju EU.

Kazni za prekoračitev so relativno nizke, zato se včasih tv postajam bolj splača v prime time dati več reklam in pokasirati kazen.

Phantomeye ::

issak je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Adblock je zame nekaj podobnega kot možnost prestavit kanal na TV, ko se začnejo reklame. Si predstavljate, da bi bilo prepovedano?

Še dobro, da ne gledam več klasične televizije. Ampak vse na demand. Pa magar z uporabo torrentov.


Čudi me (sicer ne uporabljam raznih siol boxov ipd, tako da ne vem), da niso reklame vključene tudi v VoD (legali VoD). Torrenti so razred zase, tam lahko fašeš kaj hujšega kot samo reklame, če nisi pazljiv, pa še mimo vrste reklam se moraš prebiti da torrent sploh dobiš (vsaj na javnih trackerjih).

Televizije pa verjetno ne bom več nikoli gledal, ker je reklam več kot programa, se mi zdi malo brezveze gledati 50 minutno serijo uro in pol.


To je samo še vprašanje časa. Hulu v ameriki ima menda oglase, če se ne motim. Nadležno.

Hja zame kaj drugega kot privatni skoraj ne pridejo v poštev. Ampak ja, ljudje v splošnem so premalo ozaveščeni o varnosti na internetu. Po eni strani imajo hud strah pred 'virusi' po drugi strani pa počnejo stvari, ki so bolj nevarne kot pa fasat virus.

thramos ::

Včasih? Kazni za prekoračitev so redne, praktično vsem omembe vrednim televizijam pri nas.

Jaz sem že zdavnaj prenehal plačevati za distribucijo TV reklam na steno stanovanja ..., cord cutting je v tujini že norma.

zee ::

Rias Gremory je izjavil:

@sammy73
Morebiti https://itunes.apple.com/us/app/disconn...


Natanko ta.

Jaz sem že zdavnaj prenehal plačevati za distribucijo TV reklam na steno stanovanja ..., cord cutting je v tujini že norma.


V Singapurju ne placujem TV narocnine, prav tako nimam narocene ne kabelske ne IP TV.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nsignific ::

SimplyMiha je izjavil:

Ne. Internet je financiran iz naročnin. Oglasi so samo beden poskus pokritja naročnin.



Uau, ti pa nimaš stika z realnostjo. Resnično, resnično neinformiran komentar.

nsignific ::

opeter je izjavil:

shadeX je izjavil:

Aja, a ti bi pa kar "zastonj" brskal in dobival informacije iz neta?


Od kdaj pa je "net" brezplačen? A ti mesečno ne plačuješ račune za internet, pa naj bo to kakšnemu internetnemu ponudniku ali pa mobilnemu ... Aja, morda pa koristiš sosedov nezaščiten Wifi?



Ti plačuješ za dostop do interneta kot infrastrukture, ne za vsebino na njem.

Šokantno, kako veliko vas to dvoje tu meša.
Za tehnološki forum ste nasploh presenetljivo neinformirani o finančni strukturi interneta.

Imejte se fino na praznem internetu, oz. polnem zaklenjenih vrat, paywallov in spletnih vizitk podjetij.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

driver_x je izjavil:

issak je izjavil:

Televizije pa verjetno ne bom več nikoli gledal, ker je reklam več kot programa, se mi zdi malo brezveze gledati 50 minutno serijo uro in pol.


Točno to. Tudi zame je televizija postala popolnoma negledljiva. Za novice je itak brezveze eno uro gledati dnevnik, tisti dve (ali pa še to ne) zanimivi novici raje prebereš, ostalo pa je zaradi reklam popolna polomija. Edino kakšen športen dogodek še pogledam v živo, pa še tam preklapljam med tujimi in domačimi programi, kadar eni ali drugi predvajajo reklame.


Televizija je z opcijo Ogled za nazaj/Časovni zamik postala šele resnično uporabna: ko imaš čas, se vsedeš pred škatlo, izbereš karkoli iz zadnjih treh dni in začneš gledati. Ko prideš do reklam, prevrtiš ffwd naprej in potem gledaš naprej. Kje je tukaj kakašna resna slabost?

Trololololol ::

Wait, what? Vi dejansko obiskujete strani našopane z reklamami? Take strani imajo ponavadi mutno politiko z mutno vsebino.
Sicer pa, če lahko plačujem naročnino za Windowse in naročnino za Apple Music, potem bom še pa za kvalitetno stran. Škoda, da jih ni veliko na vidiku.

Ales ::

Kaj pa ta, na kateri razpredaš svoje umotvore? Plačuješ za Slo-tech?

p.s.
@nsignific, pri debati pogosto kdo kaj pove med vrsticami oz. jim predstavi redko uporabljen način razmišljanja, ki pa je popolnoma realen pogled na problematiko. Preden take prispevke označiš za resnično, resnično neinformirane, raje o njih... khm... malo razmisli ;)

Ganon ::

Machete je izjavil:

A kdo pod 50 let starosti dejansko še gleda klasične TV postaje? :)


Zelo neumno vprašanje. Seveda jo spremljamo, najdeš precej zelo zanimivih oddaj. Sploh se je pa televizija zelo spremenila v zadnjih letih, gledalec se lahko sam odloča, kaj bo gledal.

issak ::

bambam20 je izjavil:

issak je izjavil:


Torrenti so razred zase, tam lahko fašeš kaj hujšega kot samo reklame, če nisi pazljiv, pa še mimo vrste reklam se moraš prebiti da torrent sploh dobiš (vsaj na javnih trackerjih).



Neumnost in to velika. ne vem kje ti vidiš na KAT reklame :). JIh ni.



Dobro veš da ni neumnost.

Valda bom kliknih tistega ki je safe in anonymous, ane?
Brez adblockerja je reklam kolikor hočeš, govorim za neizkušene uporabnike, ki ponavadi ne nalagajo adblockera, ker sploh ne vedo da to obstaja.
Ni več kot včasih, ko si pogooglav 'house of cards s01e03 torrent', klikniv prvi link in downloadal torrent, zdaj je situacija malenkost težja (govorim za NEizkušene uporabnike)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

thramos ::

zmaugy je izjavil:

Televizija je z opcijo Ogled za nazaj/Časovni zamik postala šele resnično uporabna: ko imaš čas, se vsedeš pred škatlo, izbereš karkoli iz zadnjih treh dni in začneš gledati. Ko prideš do reklam, prevrtiš ffwd naprej in potem gledaš naprej. Kje je tukaj kakašna resna slabost?


To, da lahko izbereš samo med tistim, kar so se ti odločili pokazati v (zgolj) treh dneh, da je potrebno prevrtavati reklam in konec koncev da plačuješ cel kup programov, ki jih ne želiš gledati. Če gledaš zgolj televizijo je napredek sicer občuten, ampak na srečo obstaja alternativa.

Machete ::

Ganon je izjavil:

Machete je izjavil:

A kdo pod 50 let starosti dejansko še gleda klasične TV postaje? :)


Zelo neumno vprašanje. Seveda jo spremljamo, najdeš precej zelo zanimivih oddaj. Sploh se je pa televizija zelo spremenila v zadnjih letih, gledalec se lahko sam odloča, kaj bo gledal.


THIS
.
.
.

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Televizija je z opcijo Ogled za nazaj/Časovni zamik postala šele resnično uporabna: ko imaš čas, se vsedeš pred škatlo, izbereš karkoli iz zadnjih treh dni in začneš gledati. Ko prideš do reklam, prevrtiš ffwd naprej in potem gledaš naprej. Kje je tukaj kakašna resna slabost?


To, da lahko izbereš samo med tistim, kar so se ti odločili pokazati v (zgolj) treh dneh, da je potrebno prevrtavati reklam in konec koncev da plačuješ cel kup programov, ki jih ne želiš gledati. Če gledaš zgolj televizijo je napredek sicer občuten, ampak na srečo obstaja alternativa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MasterKiD ::

Verjemite tisti, ki uporabljate AdBlock. Strani bodo imeli kmalu obvestila (oz. že zdaj imajo redke):
Prosimo izklopite vaš AdBlock za ogled vsebine. In kaj boš potem? :D

Ales ::

Si že kdaj izlopil AdBlock zaradi takega obvestila..? Tri možnosti so:

- ljudje bodo množično izklapljali AdBlock, uBlock, itd. na posameznih straneh (not bloody likely)
- izdelovalci teh programov bodo iskali načine, kako zaobiti tako preverjanje (se že dogaja)
- upravljalci strani bodo ukapirali, da ta model plačevanja naročnin ni sprejet s strani obiskovalcev / naročnikov in bodo morali ponuditi kaj drugega ali pa se sprijazniti s vse manj prikazanimi reklamami.

Četrte možnosti ne vidim.

Machete ::

Saj Bolha ti že drobi jajca, če imaš adblock. Pol stvari ti ne dela, ali pa ko zaključiš urejanje, brisanje, obnovo itd.. javi da ne bo šlo, dokler ne sklopiš adblocka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Televizija je z opcijo Ogled za nazaj/Časovni zamik postala šele resnično uporabna: ko imaš čas, se vsedeš pred škatlo, izbereš karkoli iz zadnjih treh dni in začneš gledati. Ko prideš do reklam, prevrtiš ffwd naprej in potem gledaš naprej. Kje je tukaj kakašna resna slabost?


To, da lahko izbereš samo med tistim, kar so se ti odločili pokazati v (zgolj) treh dneh, da je potrebno prevrtavati reklam in konec koncev da plačuješ cel kup programov, ki jih ne želiš gledati. Če gledaš zgolj televizijo je napredek sicer občuten, ampak na srečo obstaja alternativa.

Omejitve glede vsebin so vsepovsod, cena za televizijske programe je zanemarljiva v primerjavi s ceno interneta in telefona (internet z ali brez televizije stane praktično isto, je pa res da te nekaj stanejo dodatni programi).
Vsekakor pa mi zdaj reklam ni treba spremljati, ampak jih samo bežno vidim v tistih seundah, ko se prevrti naprej in kar je najvažnejše - z njimi ne izgubljam skoraj nič časa.

MasterKiD je izjavil:

Verjemite tisti, ki uporabljate AdBlock. Strani bodo imeli kmalu obvestila (oz. že zdaj imajo redke):
Prosimo izklopite vaš AdBlock za ogled vsebine. In kaj boš potem? :D

+1 Pred leti sem bil brez Flasha (varnost in to), potem po določenem času strani brez Flasha praktično ni bilo več in če sem hotel ali ne sem ga moral instalirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

driver_x ::

Zanimivo pri vsem tem pa je to, da ljudje na netu blokirajo oglase, na TVju jih preskakujejo, nato pa si grejo na Youtube ogledovati "funny commercials"!

Oberyn ::

bambam20 je izjavil:

Primer je Slo-tech, ki bi propadel, če bi se odločil in začel zaračunavati za dostop od foruma.

Ne verjamem. ST bi preživel, plus razmerje signal/šum bi se znatno izboljšalo.

thramos ::

zmaugy je izjavil:

Omejitve glede vsebin so vsepovsod, cena za televizijske programe je zanemarljiva v primerjavi s ceno interneta in telefona (internet z ali brez televizije stane praktično isto, je pa res da te nekaj stanejo dodatni programi).
Vsekakor pa mi zdaj reklam ni treba spremljati, ampak jih samo bežno vidim v tistih seundah, ko se prevrti naprej in kar je najvažnejše - z njimi ne izgubljam skoraj nič časa.


Nekateri v tem preprosto vidimo toliko slabosti, da smo prekinili s televizijo. Če tebe ne motijo - super zate, plačuj še naprej in uživaj ob gledanju.

zmaugy ::

Ok, kaj pa je alternativa temu?

nikjozo ::

MasterKiD je izjavil:

Verjemite tisti, ki uporabljate AdBlock. Strani bodo imeli kmalu obvestila (oz. že zdaj imajo redke):
Prosimo izklopite vaš AdBlock za ogled vsebine. In kaj boš potem? :D


ker je bilo preveč nadležnih reklam so izumili adblock.

ker je bilo preveč adblocka so izumili detect adblock.

ko bo detect adblock-a preveč bodo izumili block detect adblock

ko bo ...........

Vedno bo lahko webmaster forsiral detekcije in vedno se bo na drugi strani našla rešitev v raznih adblockih in noscriptih. Podobno kot bitka med virusi in zdravili ali dilerji in policijo....vedno korak spredaj.

Menim da, namesto da se energija usmerja v blokado blokiranih blokad adblockov, webmastri delajte na quality content, vpeljite ustrezen billing, pa ne bo potrebe bo adblock rešitvah

thramos ::

Sedenju na kavču in konzumiranju nečesa, kar ti servirajo drugi? :))

Ti to resno sprašuješ v času interneta?

No, če si strasten ljubitelj resničnostnih šovov in neposrednih športnih prenosov se strinjam, da je TV še vedno najboljša izbira.

zmaugy ::

thramos je izjavil:

Sedenju na kavču in konzumiranju nečesa, kar ti servirajo drugi? :))

Ti to resno sprašuješ v času interneta?

No, če si strasten ljubitelj resničnostnih šovov in neposrednih športnih prenosov se strinjam, da je TV še vedno najboljša izbira.


Res me zanima - da vidim kaj zamujam. Človek mora biti vedno odprt za nove dobre stvari.

thramos ::

www.google.com

Odprl se ti bo nov svet.

zmaugy ::

thramos je izjavil:

www.google.com

Odprl se ti bo nov svet.


Hvala. Še en link zate:

http://www.emka.si/bonton-za-otroke/PR/...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stack Overflow: Ni nam mar, kdo blokira oglase

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4514346 (7091) jukoz
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121166 (16643) Pithlit
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420214 (17443) videc
»

Koliko bi stal internet brez oglasov

Oddelek: Novice / Ostale najave
4011762 (8972) Mesar

Več podobnih tem