» »

Westworld (Tv serija 2016- )

Westworld (Tv serija 2016- )

««
3 / 21
»»

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

kva za vraga Ford gradi v parku ?




Mogoče bo razširil park.

Nikec3 ::

Tretja epizoda je imela najvišjo gledanost do zdaj. To zaenkrat zgleda obetavno, da bi lahko nastal potreben hype, da serija dobi še nekaj sezon.

Westworld (TV series) @ Wikipedia

Zgodba se počasi razvija, kar mi je všeč, očitno gre pa spet za eno podobnih serij kot je GOT, kjer lohk vlečejo zgodbo v nedogled...pa upam da po 3 urah/3 delih ne bomo spet u četrtem gledali tiste konzerve ki se kotali, Dolores mi je pa vedno bolj antipatična, kot lik in igralka.

Vsakič ko gledam isto sceno, vem da bo nekaj drugače mi je zanimivo. Dolores pa mi je brez dvoma najljubši lik serije.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Nikec3 ::

Kar dobra je bila 4. epizoda. Sicer se mi zdi, da bodo morali v prihodnjih epizodah upravljalci parka rahlo pritisniti na zavoro glede osamosvajanja likov, ker gre vse skupaj skoraj rahlo prehitro. Poleg tega, da me čudi da čudnega obnašanja ne opazijo, oziroma ga ignorirajo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nisem čisto dobro razumel kdo je Arnold? Antony Hopkins in Arnold sta skupaj ustanovila ta park potem se je Arnoldu malo zmešalo tega nisem najbolje razumel.

karafeka ::

Ja, saj več v tem delu niti ni bilo razloženo.
Je pa Bernard v prejšnjem delu razlagal, kako je Arnold želel dati robotom dušo in ga je to na koncu čisto prevzelo, zaradi česar je tudi umrl.
Sedaj pa tudi Bernard dela nekaj podobnega z Dolores. Medtem ko Ford prepleta zgodbe robotov, ki so začeli povezovati stvari oz. se spominjat prejšnjih dogodkov.
Če daš zraven še Harrisonovega lika, to pelje v Judgment day.:)

Nikec3 ::

Jaz mislim da sta Arnold in Ed Harris nekako povezana. Harrisov karakter zaenkrat še nima imena in to zagotovo ni naključje. Ford in Harrisv lik sta tudi podobno stara in lahko da Harris je Arnold, ali pa kaj podobnega.

Medtem ko Ford prepleta zgodbe robotov, ki so začeli povezovati stvari oz. se spominjat prejšnjih dogodkov.

Ford da prepleta zgodbe robotov? Meni se zdi, da so roboti začeli sami prepletati zgodbe robotov in da je Dolores tista, ki je sprožila "triger", ki bo povzročil plaz tega da karakterji odhajajo iz svojega loopa in se spominjajo.

Bernard zaenkrat pusti to, ker mu je zanimivo in ker je navezan na Dolores, za Forda se mi pa zdi, da ne vidi najbolj kaj se dogaja, ker je preveč obseden z razširjanjem svoje zgodbe.

V prejšnjem delu je Ford razlagal Bernardu o tem, kako "se lahko še ne vem kako zdi, da so roboti ljudje, so še vedno roboti". Se mi zdi, da je malo preveč vase prepričan, da ima vse pod kontrolo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

A ni ravno v tej epizodi Ed Harris rekel, da išče Arnolda ali sem narobe slišal?
Mene zanima kdo so bili tisti indijanci v tretji epizodi, ki so Teddija privezali na drevo. Tisti indijanci morajo biti ljudje, ker teddy je ustrelil vsakega pa nobenemu ni bilo popolnoma nič.

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

A ni ravno v tej epizodi Ed Harris rekel, da išče Arnolda ali sem narobe slišal?
Mene zanima kdo so bili tisti indijanci v tretji epizodi, ki so Teddija privezali na drevo. Tisti indijanci morajo biti ljudje, ker teddy je ustrelil vsakega pa nobenemu ni bilo popolnoma nič.

Ja Arnold je bil v zadnjih dveh epizodah omenjen na različne načine in med različnimi osebami, tako da sem verjetno kaj zamešal. Ampak nekako Ed Harris in Arnold skorajda morata biti povezana.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

karafeka ::

Vodja skupine "indijancev" je Wyatt, ki ga je pred kratkim ustvaril Ford, kot podlago za življenje Tedija (iz vojske). Ford se je hvalil, da bo to nekaj posebnega.

S prepletanjem zgodb sem mislil recimo Abernatija, ki je začel deklamirati Sheakspeara, ker je bil v preteklosti v neki drugi vlogi. Je pa to omenjeno v 2. delu. Čeprav robotom izbrišejo spomin, le-ti še vedno imajo določene prebliske oz. spomine. Očitno jim ne delajo low level formata.

Za Arnolda je bilo rečeno, da je umrl v parku. Mogoče se pa samo skriva kje.Ali pa je res on Harris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

oo7 je izjavil:

A ni ravno v tej epizodi Ed Harris rekel, da išče Arnolda ali sem narobe slišal?
Mene zanima kdo so bili tisti indijanci v tretji epizodi, ki so Teddija privezali na drevo. Tisti indijanci morajo biti ljudje, ker teddy je ustrelil vsakega pa nobenemu ni bilo popolnoma nič.

Ja Arnold je bil v zadnjih dveh epizodah omenjen na različne načine in med različnimi osebami, tako da sem verjetno kaj zamešal. Ampak nekako Ed Harris in Arnold skorajda morata biti povezana.


Ed in Arnold sta sigurno povezana, ker ga išče tako kot mislim, da sta Ed in Antony povezana. Zato, ker Ed ima prav posebne privilegije v parku ali več plačuje ali pa je prijatelj od Hopkinska :)

karafeka je izjavil:

Vodja skupine "indijancev" je Wyatt, ki ga je pred kratkim ustvaril Ford, kot podlago za življenje Tedija (iz vojske). Ford se je hvalil, da bo to nekaj posebnega.

S prepletanjem zgodb sem mislil recimo Abernatija, ki je začel deklamirati Sheakspeara, ker je bil v preteklosti v neki drugi vlogi. Je pa to omenjeno v 2. delu. Čeprav robotom izbrišejo spomin, le-ti še vedno imajo določene prebliske oz. spomine. Očitno jim ne delajo low level formata.

Za Arnolda je bilo rečeno, da je umrl v parku. Mogoče se pa samo skriva kje.Ali pa je res on Harris.



Se pravi zna biti to nekaj posebnega, da andoid ne more ubiti androida Wayata?

Jaz mislim, da je Arnold še živ in se skriva nekje v parku. Tudi ni izključeno, da je Ed Arnold samo je malo čudno, da bi iskal sam sebe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Sarkozy ::

oo7 je izjavil:

Jaz mislim, da je Arnold še živ in se skriva nekje v parku. Tudi ni izključeno, da je Ed Arnold samo je malo čudno, da bi iskal sam sebe :)


mogoče pa se mu je zmešalo ;)

sicer pa, v nedeljo bomo zvedeli

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

JC Denton ::

Harris in Arnold zagotovo nista ista oseba. Harrisa je uni gost, ki je bil v tolpi takoj prepoznal po tem, kaj dela v RL in mu povedal, da je njegov velik fan. Vseeno pa sta lahko kako povezana. Morda pa išče loophole da bi bil lahko večno v WW. Ampak po trailerju za 1x05 temu ni tako.

Qcube ::

Verjetno bodo Arnolda našli nekje ko razrešijo maze.

Jst ::

Zapleta se, zapleta. Trenutno kaže na zelo dober scifi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Dobra epizoda posebej srečanje Hopkinska in Harrisa :)

IL_DIAVOLO ::

Huh, ta serija pa zna bit dobra...pogledam v kratkem

JC Denton ::

Po Fringe končno spet ZF serija pri kateri komaj čakam naslednji del. Vse ostale sem po parih epizodah ali po 1 sezoni nehal gledat.

Sarkozy ::

je Ford za Dolores namenil neko posebno vlogo?
se mi zdi da ima sedaj več pristojnosti v parku. :|
Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Dolores vozi okrog Forda in tega Ford ne opazi? Sem že po prejšnji epizodi napisal, da je preveč samovšečen in ne verjame, da so androidi dejansko sposobni lastnega razvoja. Zaenkrat nič ne kaže na razvlečeno nategancijo ala The Walking Dead ali Lost, zgodba gre naprej precej hitro, če samo pomislimo kam je prišla Dolores v petih epizodah. Scenarij tudi vsebuje klasične "Nolanizme", (pes ki lovi zajca, kot simbolika z Dolores in Harrisom po iskanju smisla), kar je pa na koncu samo dobro. Doda k epskosti zgodbe.

Se pa že pojavljajo rahle luknje v izvedbi vsega skupaj, kar me malo moti. Režiser/scenarist nam kažeta stvari ki nam jih želita, ne kažeta pa nam stvari, ki bi pojasnile marsikaj, kar bi moralo biti pojasnjeno, da gledalci ne bi smatrali nekaterih neprikazovanj kot luknje v zgodbi. Primer: V prejšnji epizodi (oz. dve nazaj) smo videli Stubsa (Luke Hemsworth) kako opazi, da se Dolores čudno obnaša in to jasno pove in se sprašuje kako naj ukrepajo, enako je bilo pri tem izgubljenem, ki očitno vohuni za neko tujo družbo. V zadnji epizodi, pa je šla Dolores še veliko bolj iz svoje zgodbe in je tudi povsem jasno da se upira, a v tem primeru ne vidimo odziva in skrbi tistih, ki skrbijo za normalen razvoj likov. Ta selektivnost prikazovanja je logična posledica tega, da je zgodba in svet zelo kompleksen. Upam da se te stvari ne bodo stopnjevale, ker se lahko zgodba in "realnost" serije sesede sama vase.

Še nekaj. Kje je torej meja "androidi ne morejo poškodovati gosta"? Ga lahko mučijo? Ga lahko držijo v ječi? V zadnji epizodi smo videli precej konkretno davljenje in boksanje. In še to, opazil sem da so ljudje izven parka zelo arogantni. Vsak dialog je precej očitno narejen zelo arogantno z nekaj izjemami (Bernard, ta Azijec Felix).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

run2 ::

Kaj pa to? Zadnja scena na vlaku. William in Lawrence se usedeta, kamera gre do Dolores, nato obrne in vse prazno.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: run2 ()

oo7 ::

run2 je izjavil:

Kaj pa to? Zadnja scena na vlaku. William in Lawrence se usedeta, kamera gre do Dolores, nato obrne in vse prazno.






Najbrž napaka.

Dobro opazuješ jaz nisem opazil.

bluefish ::

oo7 je izjavil:

Najbrž napaka.
Dvomim.

Qcube ::

Je neka teorija da ona ponavlja pot iz preteklosti, zato osebe izginjajo iz kadrov, ker dejansko niso z njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

bluefish ::

Le upam, da se jim vse te "vzporedne" zgodbe iz preteklosti ne bodo maščevale in bo iz serije nastala ena ogromna zagonetka.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem no tole meni ne potegne...vse skupaj deluje zelo zmedeno in nedorečeno. Brez repa in glave.

Verjetno ne bom gledal dalje, ta serija nima perspektive, žal.

knesz ::

run2 je izjavil:

Kaj pa to? Zadnja scena na vlaku. William in Lawrence se usedeta, kamera gre do Dolores, nato obrne in vse prazno.




Mislim, da to ni edini tak kader, po mojem mnenju je to takrat, ko "se pogovarja" z Arnoldom.

Nikec3 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem no tole meni ne potegne...vse skupaj deluje zelo zmedeno in nedorečeno. Brez repa in glave.

Verjetno ne bom gledal dalje, ta serija nima perspektive, žal.

Zdrži do konca sezone, verjetno bo zadnja. Meni je sicer serija zelo všeč in bi rad videl več sezon.

Evo, Westworld 1.0 :))

http://www.bloomberg.com/news/articles/...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PacificBlue ::

Serija ima veliko skritih detajlov, moraš res imeti "oko sokolovo", da jih opaziš:

http://www.thisisinsider.com/westworld-...

Sarkozy ::

hja
nekateri so za teorijo,
da sta William in Man in Black ena in ista oseba
le v različnem časovnem obdobju !?

Timeline theory

 M.I.B.

M.I.B.



je to možno?
8-O
Ils sont fous ces Slovenes!

PacificBlue ::

Teorija je, da se zgodba z Dolores, William in Loganom dogaja 35 let pred časovnim obdobjem z Man in Black, Teddyem, Hectorjem, Maeve in da je to zgodba, ki razkrije preteklost črnega moža, ki ga igra Harris.
In ja, je možno:)

oo7 ::

Če sta ena in ista oseba potem se mu je pa morala Dolores nekako zameriti. Ker William je zdaj nor na Dolores v pilotu pa je MIB zvlekel Dolroes v skedenj ne na preveč lep način.

Nikec3 ::

Torej, s kom govori Ford, ko govori z Dolores? S "present time Dolores"? In v katerih scenah smo do sedaj sploh videli Dolores v sedanjosti?

To je zanimivo:

In Dolores' case, an employee came to Stubbs to notify him that she was making a big deviation from her loop. Stubbs said they'd flag her and check it out, and in the very next scene we see a host attempting to bring Dolores back to Sweetwater. William puts a stop to that, telling the host that Dolores is with him.

V tem primeru je možno, da je Stubs govoril o "present time Dolores", za katero sploh ne vemo kaj počne, ker nismo imeli veliko scen z Dolores v "present time". Ta teorija bi tudi pojasnila mojo dilemo, zakaj v primeru Dolores v preteklosti Stubs ne odreagira, ko gre po svoje. 8-O Preprosto takrat še niso imeli takšnih mehanizmov, niso verjeli da lahko gredo Androidi po svoje in Stubs ni obstajal.

Še ena dilema. Kaj je torej z Arnoldom v preteklosti? Še je živ? Je že mrtev?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Qcube ::

Jaz sem prepričan da William in MiB nista ista oseba. Predvsem zato ker so odlično pomladili Forda in ne bi imelo smisla da bi kasneje tako različna igralca bila ista oseba.

Nikec3 ::

Qcube je izjavil:

Jaz sem prepričan da William in MiB nista ista oseba. Predvsem zato ker so odlično pomladili Forda in ne bi imelo smisla da bi kasneje tako različna igralca bila ista oseba.

Ja to pač jasna posledica dejstva, da isto osebo igrata različna igralca.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Torej, s kom govori Ford, ko govori z Dolores? S "present time Dolores"? In v katerih scenah smo do sedaj sploh videli Dolores v sedanjosti?



Sedanjost je bila v pilotu, ko je Harris ubil Tedija in odvlekel Dolores v hlev.

Nikec3 je izjavil:



Še ena dilema. Kaj je torej z Arnoldom v preteklosti? Še je živ? Je že mrtev?



Jaz bi rekel, da je še živ. Po vsej verjetnosti bosta William in Dolores naletela na njega če je res on MIB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Sedanjost je bila v pilotu, ko je Harris ubil Tedija in odvlekel Dolores v hlev.

Torej, od takrat naprej Dolores v sedanjosti nismo videli?


Jaz bi rekel, da je še živ. Po vsej verjetnosti bosta William in Dolores naletela na njega če je res on MIB

Ali pa ni in je Dolores v preteklosti zadnji poskus, ko je Dolores komunicirala z Arnoldom (ugibamo da je njen "notranji glas" Arnold), kot je Dolores v sedanjosti pojasnila Fordu.

Vse skupaj je seveda špekulacija.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

V tej teoriji vidim tudi eno večjo težavo. Kako pojasnimo pogovore med Bernardom in Dolores?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Sedanjost je bila v pilotu, ko je Harris ubil Tedija in odvlekel Dolores v hlev.

Torej, od takrat naprej Dolores v sedanjosti nismo videli?






Ja če je William preteklost in MIB prihodnost potem bo najbrž že tako.





The ‘truth’ about Westworld: seven fan theories to blow your mind


1) Ford is a robot...
First things first. Park creator, Anthony Hopkins’s Dr Robert Ford, isn’t merely the greatest purveyor of sex tourism mankind has ever known. He’s also a robot. Following the revelation that he founded the park with a “partner”, the mysterious Arnold that the robots keep referencing when they break down, one theory goes that Ford was made by Arnold, became sentient, and killed his maker. Yes, it’s a stretch.


2) Bernard is a robot...
Well, if Ford’s not a robot, then Jeffrey Wright’s programming guru Bernard surely is. It’s reckoned that Bernard could be a new android embodiment of Arnold, who was searching for actual consciousness in the robots, not just a facsimile of it. Oh, and Bernard Lowe is an anagram of “Arnold Weber”. So, y’know, there’s that.


3) The ‘Man In Black’ is...
Depending on your level of disbelief suspension, Ed Harris’s brutal bastard could be either: a robot who believes he’s a human; the park’s original “host” who knows he’s a robot, and is searching for his destiny; or just a billionaire philanthropist with an appetite for scalping people.


4) Westworld mixes up the eras
Observant folk have noticed that there are differing logos knocking about Westworld. One conclusion is that there are two timelines running concurrently in the show (rather than, say, a lack of joined-up thinking in Westworld’s branding team), with one story running in the present, and one in the past. It’s suggested that mild-mannered William, a newcomer to the park, exists in the older timeline, and later becomes the Man In Black in the present timeline. Got it? Nope, us neither.


5) It’s all an experiment...
There’s chatter that the whole park could be an experiment to observe artificial sentience. There are no “hosts”, there are no ‘newcomers”. They’re all robots, except that some of them think they aren’t. Mindbending.


6) It’s a bit like The Matrix...
There’s no physical Westworld park. In fact, you “upload” yourself to it, and are probably sitting in a big comfy chair/commode for the whole time. Oh, and while we’re on The Matrix...


7) It’s actually a horrifying documentary...
Recent talk – from Elon Musk among others – that there’s a fair chance we’re already living in a computer simulation, has lent credence to the idea that Westworld is a documentary sent by those freed from its shackles, who are trying to wake us from our digital reverie. This seems easily the most likely theory.


https://www.theguardian.com/tv-and-radi...

Sarkozy ::

kdo naj bi bil Fordov nasprotnik?
Arnold?

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

run2 ::

Qcube ::

Je večja verjetnost da je tale mladi MiB(Ed Harris). Prvič se pojavi v E3 okoli 24 minute in takrat je prvič v parku.

 MiB

MiB

Nikec3 ::

run2 je izjavil:


OK, I'm sold. Razlika v fontih je na dveh mestih, tako da to zagotovo ni naključje. V primeru da gledamo dva timelinea pa je edino logično, da je Ed Harris v mladih letih nekdo, ki ga veliko gledamo na ekranu, kaj drugega nima veliko smisla.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

          ::

Jaz sem po petih deli nehal gledati.

GupeM ::

Jaz tudi, ker šestega še ni zunaj :D Ko bo, pa zagotovo nadaljujem.

Zanimive teorije. Pred zadnjim delom bom verjetno še enkrat pogledal prvih 9. Mi bo pomoje vse skupaj bolj jasno.

Gejspodar ::

Shrink ray.

Jst ::

Multiple timelines je najbolj popularna teorija. Jaz se bom pustil presenetiti.

Edino, kar niso premislili v tistem videu, je to, da je Dolores z Willjamom v mestu Pariah (saj je Pariah?) in na tistem partiju "halucinira", da si potegne "žico" iz roke. Glede na to, da Hosti očitno dostopajo do prejšnjih spominov, ki naj bi bili izbrisani, se pomoje spominja tega iz časa, ko je bila še "iz žic". Kar bi pomenilo, da je Willjam v "Now" kategoriji. Tudi pogovor med Willjamom in Loganom, da so v podjetju raziskovali vso preteklost, kar je možno od Westworlda in da niso našli nič o Arnoldu... ga tudi z veliko verjetnostjo daje v "Now" kategorijo. Mogoče je kje na redditu to izpostavljeno in tudi razloženo, ampak kot sem rekel, ne bom bral, ampak se bom raje pustil presenetiti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

Jst je izjavil:

Multiple timelines je najbolj popularna teorija. Jaz se bom pustil presenetiti.

Edino, kar niso premislili v tistem videu, je to, da je Dolores z Willjamom v mestu Pariah (saj je Pariah?) in na tistem partiju "halucinira", da si potegne "žico" iz roke. Glede na to, da Hosti očitno dostopajo do prejšnjih spominov, ki naj bi bili izbrisani, se pomoje spominja tega iz časa, ko je bila še "iz žic". Kar bi pomenilo, da je Willjam v "Now" kategoriji. Tudi pogovor med Willjamom in Loganom, da so v podjetju raziskovali vso preteklost, kar je možno od Westworlda in da niso našli nič o Arnoldu... ga tudi z veliko verjetnostjo daje v "Now" kategorijo. Mogoče je kje na redditu to izpostavljeno in tudi razloženo, ampak kot sem rekel, ne bom bral, ampak se bom raje pustil presenetiti.

Hja, problematično je tudi to, da Ed Harris reče, da so bili roboti, ko je on prišel prvič v park sestavljeni iz "milijon mehanskih kosov".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Qcube ::

Beseda timelines lahko malo zavede. So fragmentirani spomini od Dolores, ki jih še ne zna sama določit kam spadajo v času. Se začenja počasi zavedati samo ji še ni kliknilo.

Ne bi pa vedel kaj so naredili z mehanskimi, najverjetneje so prenesli isti program v nov model, ali pa ne.

manniac ::

Bolana epizoda, tole je pa kr solidno nadaljevanje zgodbe.

Cruz ::

Ja res. :) Ste opazili gunslingerja iz originalnega filma?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.
««
3 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692211672 (3364) oo7

Več podobnih tem