» »

Androidni telefon ni eden, telefonov je na tisoče

1
2
3

boolsheat ::

To je 2 četrtletja nazaj, okrog 10m Lumij se proda na četrtletje, zdaj pa računaj?

Sicer pa to je bolj zanimivo:

Zgodovina sprememb…

Alcarin ::

driver_x je izjavil:

Pri Windowsih za podporo poskrbijo proizvajalci HW s tem, da izdajajo gonilnike za nove verzije Windowsov. Izdajajo pa jih zato, ker sicer dugače nihče ne bi kupoval njihove opreme (so bili primeri, ko so določeni proizvajalci prišli na idejo, da bi gonilnike zaračunavali, a so se tovrstne prakse končale bolj klavrno).

Pri telefonih pa je tako, da masovno kupujete poceni šrot, za katerega se ve, da bo podpora v smislu novih verzij zelo omejena, potem pa jamrate po forumih, kako bi mogla EU proizvajalce prisiliti v redne nadgradnje. Tudi mi ni jasno, kako to da telefon, ki je po vaših besedah top-šit, po enem letu postane tako neuporaben (zato ker ne dobi najnovejše izdaje OS-a), da je potrebno takoj kupiti novega?

Pred seboj imam napravo, ki je v prodajo prišla konec leta 2011 in je do sedaj redno dobivala posodobitve, ima pa tudi zagotovljeno še eno nadgradnjo za letos. Tako da obstajajo tudi naprave in proizvajalci, ki nadgradnje imajo.


Jaz ne vem kako je moj LG Optimus G bil ''poceni šrot'' da s 4 jedrnim procesorjem 2GB rama in 32GB ''HDD'' ne zmore poganjat najnovejše Androidove različice.... Dejansko je bil to eden izmed boljših (višji rang) telefonov ko je bil izdan. Ampak ti že veš. Še danes dela več kot odlično, ampak poganja pa še vedno ''100'' let star Android OS, niti kit kata mi še ni ponudlo, čeprav vsake tolko preverim na internetu za posodobitve strojne opreme, in skoz piše da imam ''najnovejšo'' verzijo.

Če bi bil problem v hardwaru telefona (beri prešvoh procesor, premalo RAMA ali prostora) ne bi noben jamral, ker bi razumel, da pač telefon ni sposoben zaradi specifikacij laufat novejšega OSa, ker pa je krivda izključno na tem, da pač firmam ni za ponudit novejši OS na starejših verzijah, se jasno da oglašamo. In prav je tako, to ni nič ''sovjetizacije'' ali karkoli paranoiki govorite ampak simpl dejstvo, da če hardware dovoli, naj to omogočijo proizvajalci zakonsko, da izberemo kateri OS od Androida želimo. Bo pač milijonček manj dobička, hebat ga.
Lep pozdrav/Kind regards!

nurse013 ::

Ali ima gdo overmax solution7?
:)
you gotta be kidding me...

driver_x ::

Alcarin je izjavil:

Jaz ne vem kako je moj LG Optimus G bil ''poceni šrot'' da s 4 jedrnim procesorjem 2GB rama in 32GB ''HDD'' ne zmore poganjat najnovejše Androidove različice.... Dejansko je bil to eden izmed boljših (višji rang) telefonov ko je bil izdan. Ampak ti že veš.


Ranga telefona ne določa samo količina rama in gigaherci, ampak tudi podpora. Očitno ta model le ni tako visokega ranga. Jaz že vem.


Alcarin je izjavil:

Še danes dela več kot odlično, ampak poganja pa še vedno ''100'' let star Android OS, niti kit kata mi še ni ponudlo, čeprav vsake tolko preverim na internetu za posodobitve strojne opreme, in skoz piše da imam ''najnovejšo'' verzijo.


V čem je potem problem, če ti deluje več kot odlično? (razen v tem da si za đabe želiš novo igračko)


Alcarin je izjavil:

Če bi bil problem v hardwaru telefona (beri prešvoh procesor, premalo RAMA ali prostora) ne bi noben jamral, ker bi razumel, da pač telefon ni sposoben zaradi specifikacij laufat novejšega OSa, ker pa je krivda izključno na tem, da pač firmam ni za ponudit novejši OS na starejših verzijah, se jasno da oglašamo.


Točno to. In dokler se boste samo oglašali, zraven pa še vedno kupovali telefone od istih firm, bode te ravnale natanko enako. Njim je itak v interesu, da kupiš vsako leto nov model 'višjega' ranga.

facepalm ::

Jaz pa ne razumem zakaj bi vsi radi "najnovejsi" android?
Tudi v casu Symbiana ni nihce pi**akal, da ne more updateat na novejso verzijo. Pac uporabnik kupi telefon, kateri ima dolocene lastnosti in funkcije. Vse oglasevano deluje na androidu 4.1.2 vec kot odlicno. Zakaj bi moral prodajalec zagotovit novejso verzijo? Saj ni dolzan dodajati nove funkcije. Ce pa user s tem ni zadovoljen, pa lahko menja telefon oz si namesti custom rom z najnovejsim androidom. To je tudi bistvo androida, like it or not.

kpkp ::

boolsheat je izjavil:

To je 2 četrtletja nazaj, okrog 10m Lumij se proda na četrtletje, zdaj pa računaj?


Kaj bi računal če pa so podatki javni.

Alcarin ::

driver_x je izjavil:

Alcarin je izjavil:

Jaz ne vem kako je moj LG Optimus G bil ''poceni šrot'' da s 4 jedrnim procesorjem 2GB rama in 32GB ''HDD'' ne zmore poganjat najnovejše Androidove različice.... Dejansko je bil to eden izmed boljših (višji rang) telefonov ko je bil izdan. Ampak ti že veš.


Ranga telefona ne določa samo količina rama in gigaherci, ampak tudi podpora. Očitno ta model le ni tako visokega ranga. Jaz že vem.


Alcarin je izjavil:

Še danes dela več kot odlično, ampak poganja pa še vedno ''100'' let star Android OS, niti kit kata mi še ni ponudlo, čeprav vsake tolko preverim na internetu za posodobitve strojne opreme, in skoz piše da imam ''najnovejšo'' verzijo.


V čem je potem problem, če ti deluje več kot odlično? (razen v tem da si za đabe želiš novo igračko)


Alcarin je izjavil:

Če bi bil problem v hardwaru telefona (beri prešvoh procesor, premalo RAMA ali prostora) ne bi noben jamral, ker bi razumel, da pač telefon ni sposoben zaradi specifikacij laufat novejšega OSa, ker pa je krivda izključno na tem, da pač firmam ni za ponudit novejši OS na starejših verzijah, se jasno da oglašamo.


Točno to. In dokler se boste samo oglašali, zraven pa še vedno kupovali telefone od istih firm, bode te ravnale natanko enako. Njim je itak v interesu, da kupiš vsako leto nov model 'višjega' ranga.



Ne gre se zato da si želim đabe novo igračko, želim si samo varnost na top nivoju, to je vse, zaradi mene tudi če ostane trenutni OS, če bo enako varen kot novejše verzije, me osebno ne zanima nič drugega, dejansko telefon uporabljam za SMSe, klice, eventualno pogledam na njem email in live rezultate fuzbal tekem ter naredim kakšno fotko ali dve, v vseh skoraj 3 letih uporabe smartphona sem na njega inštaliral cele 4 (ali 5) aplikacije, od tega je ena flashlight, ki sem jo uporabil 1x. Kar se pa tiče tega, da pač tega naj ne kupujemo, pa hočeš s tem povedat, da moram izbirat med telefonom ki mi je vizualno všečen in med nečim kar mi je grdo in ima podporo? No saj, kmalu bom iz omare potegnil ven telefon brez OSa in bo mir, samo da tale ''crkne'' Samo kaj ko ga tako lepo čuvam, da bi znal še kar nekaj let funkcionirat.
Lep pozdrav/Kind regards!

facepalm ::

Android in varnost na top nivoju ne gredo skupaj. Nikoli niso sli:)
zato je nepotrebno po upgradeu na najnovejsi andoird:)

driver_x ::

Kar se tiče tebe in tvoje uporabe (telefon uporabljam za SMSe, klice, eventualno pogledam na njem email in live rezultate fuzbal tekem ter naredim kakšno fotko ali dve) je Android izpred nekaj let enako varen, kakor najnovejša verzija. Hočem reči, da so kar se tiče varnosti uporabniki sami daleč večji problem od operacijskega sistema. Tisti, ki pa potrebujejo ta pravo varnost, pa itak uporabljajo stacionarne linije (kar beri malo aktualne novice).

Ales ::

facepalm je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj bi vsi radi "najnovejsi" android?
Ni problem v starosti ali novih zmogljivostih, pač pa v popravkih za odkrite varnostne luknje na napravah, za katere imajo uporabniki legitimno pravico sklepati, da so še uporabne.

Podoben problem že pesti in še bo pestil množice embedded naprav, ki so ob skoraj neopaznem dejanskem nastopu internet-of-things buzzworda po novem čisto zares povezane na splet. Od TV-ja do hladilnika. Do avtomobila. Še kolesa za hrčke bodo kmalu imela firmware in IPv6 povezavo. >:D

kpkp je izjavil:

Nimaš pojma kako je stanje v tej industriji. Miljardne dobičke imate zgolj 2 ogromni korporaciji, ostali so pa blizu 0, nekateri nekaj miljonov čez nekateri pa spodaj.

Jaz ne bi ravno začenjal kampanje za zbiranje prispevkov za reveže. Bodo zdržali tale famozni drugi kvartal tudi brez tega. Ampak kaj jaz vem, nimam pojma, nisem še prebral (in razumel) bilance v življenju in živim pod skalo...

Samsung electronics, Q1-Q2 2014, neto dobiček 21,49 mrd USD
Lenovo, obračunsko leto 2014/15 (do 31. marca), neto dobiček 6,7 mrd USD (mobilne naprave cca. četrtina)
Huawei, Q1-Q4 2014, neto dobiček 4,5 mrd USD (od tega končni kupci prispevali cca. četrtino)
LG electronics, Q1-Q4 2014, neto dobiček 475 mio USD

Kdo pa bi lahko šel gledat neto dobiček za Q2 2015 in paaaniiičarit...

Mimogrede, to so samo neto dobički, *prikazani* v bilancah. Mimo, amortizacij, rezervacij, naložb, itd. Se grem stavit, da precej bralcev tukaj ne razume čisto, koliko so bilance takih podjetij stvar politike in to ne samo poslovne politike samega podjetja, temveč tudi širše. Ne vem sicer za druge, ampak če jaz v bilanci slučajno ne vidim prikazanega dobička, še ne pomislim samo zaradi tega, da je multinacionalka zrela za osmrtnice... :P Xiaomi recimo je v letu 2014 prikazoval bore malo dobička. Le zakaj?

Kakorkoli, nisem še tako zblojen od potrošništva, da bi se mi pri katerikoli od zgoraj navedenih ubogih korporacij zdel *prikazani* dobiček od med pol miljarde in 21,5 miljarde USD tako žalostno majhen, da ne bi imeli legitimne dolžnosti nuditi programske podpore obstoječim strankam iz recimo leta 2014 ali 2013 ali... In tudi pri ubogem Xiaomi-ju se mi zdi, da bi jim bilanca kar se tiče neto dobička izgledala zelo zelo podobno, tudi če bi imeli še večji strošek za podporo. Ampak kaj jaz vem, nimam pojma o stanju v tej visoko konkurenčni industriji...

klinker ::

Kar jst vidim in cujem okoli, vedno vec folka zacenja preferirat WP in iOS in pravijo da je trenutni, tudi zadnji Android v lasti.
Edini Android ki ni srot kar se SWja tice, je pac Nexus in deloma Motorole.

Trololololol ::

facepalm je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj bi vsi radi "najnovejsi" android?
Tudi v casu Symbiana ni nihce pi**akal, da ne more updateat na novejso verzijo. Pac uporabnik kupi telefon, kateri ima dolocene lastnosti in funkcije. Vse oglasevano deluje na androidu 4.1.2 vec kot odlicno. Zakaj bi moral prodajalec zagotovit novejso verzijo? Saj ni dolzan dodajati nove funkcije. Ce pa user s tem ni zadovoljen, pa lahko menja telefon oz si namesti custom rom z najnovejsim androidom. To je tudi bistvo androida, like it or not.

Ker zaradi njihovih šlamparij odvzamejo telefonu delček po delček varnosti. Like it or not, si lahko Android zabašeš v zadnjo odprtino, ker ga ne moreš posodobit na noben način.

Če firmi ni v interesu, da posodobi / odpravi ranljivosti na mobitelu, naj vsaj zagotovijo source kodo za kritično programsko opremo, da si bo lahko RAJA SAMA POPRAVILA NAPAKE FIRME. Eh, ne, to pa ne. Zlobni Apple in Microsoft, Googla molima in ga imamo radi, ker je najboljši.

zee ::

Kreh kreh.

Za bapako Heartbleed je Apple izdal popravek tudi za iPhone 3Gs in iPhone4 ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

Če je telefon star manj kot 2 leti, najdeš tist MMS in si ga pošlješ, če telefon crkne ali dela čudno, ga neseš na servis s stvarno napako. Če jih bi 10,000,000 to naredilo, bi nekaj naredili.

SeMiNeSanja ::

Malo pozabljate, da so v mnogih primerih v verigi še ponudniki telefonije, ki vam prodajajo 'branded' telefone. Če tak ponudnik ne izda posodobljene 'branded' verzije, se ti zgodi, da že ves svet laufa na novi verziji Androida, ti se pa lahko obrišeš pod nosom, ker tvoj ponudnik, od katerega si kupil telefon, ni poskrbel za nadgradnjo.

Operaterji imajo pri tem svojo računico: če ne bo nadgradenj, boš kupil nov telefon in se vezal še za nadaljni dve leti. Manj nadgradenj, več vezav.

facepalm ::

Trololololol je izjavil:


Ker zaradi njihovih šlamparij odvzamejo telefonu delček po delček varnosti. Like it or not, si lahko Android zabašeš v zadnjo odprtino, ker ga ne moreš posodobit na noben način.

Če firmi ni v interesu, da posodobi / odpravi ranljivosti na mobitelu, naj vsaj zagotovijo source kodo za kritično programsko opremo, da si bo lahko RAJA SAMA POPRAVILA NAPAKE FIRME. Eh, ne, to pa ne. Zlobni Apple in Microsoft, Googla molima in ga imamo radi, ker je najboljši.


Imas prav ja... raja si ne more sama odpravit napake.. :/
Se dobro da nisem del te raje in spodobno (in dokaj varno) shajam na androidu 2.3.4 in 4.4.

konkretno, kateri varnostni bug te muci?

driver_x ::

Trololololol je izjavil:

Ker zaradi njihovih šlamparij odvzamejo telefonu delček po delček varnosti. Like it or not, si lahko Android zabašeš v zadnjo odprtino, ker ga ne moreš posodobit na noben način.


Varna ni nobena naprava in če kupuješ telefon (tablico, računalnik, ...) v vednosti, da je nezlomljiv (hekersko), potem si zelo naiven. Za varnost moraš poskrbeti sam, ne glede na verzijo Androida, iOSa ali WP. To storiš tako, da na takih napravah ne hraniš občutljivih podatkov. Če pa jih že, pa poskrbiš za primerno zaščito. Sam menim, da je čisto vsaka naprava, ki je povezana v splet, lahko tarča vdora, če za to obstaja dovolj velik interes.
Če pa ti ne delujejo oglaševane funkcije, pa lahko imho še vedno uveljavljaš garancijo oz. stvarno napako.

MrStein ::

kpkp je izjavil:

Alcarin je izjavil:

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.


Eni bi pa res radi, da imamo v EU 2x dražje stvari kot drugje po svetu.

Nismo tako bogati, da bi kupovali ceneje.

driver_x je izjavil:


Pred seboj imam napravo, ki je v prodajo prišla konec leta 2011 in je do sedaj redno dobivala posodobitve, ima pa tudi zagotovljeno še eno nadgradnjo za letos. Tako da obstajajo tudi naprave in proizvajalci, ki nadgradnje imajo.

Objavi spisek, pa da končamo debato.

VaeVictis je izjavil:

Zakaj je taka situacija?

Ker so ljudje kupovali vse možne Android telefone, proizvajalci so pa to ugotovili in začeli izdelovati in prodajati vse možne kombinacije.

Edina možnost, da se to spremeni je, da ljudje začnejo glasovati s svojo denarnico in kupujejo telefone proizvajlcev, ki redno dajejo ven popravke in nadgradnje za svoje modele telefonov!

To redkokdaj kaj reši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dr_M ::

To redkokdaj kaj reši.


Resilo je Nokio :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Trololololol ::

facepalm je izjavil:

Trololololol je izjavil:


Ker zaradi njihovih šlamparij odvzamejo telefonu delček po delček varnosti. Like it or not, si lahko Android zabašeš v zadnjo odprtino, ker ga ne moreš posodobit na noben način.

Če firmi ni v interesu, da posodobi / odpravi ranljivosti na mobitelu, naj vsaj zagotovijo source kodo za kritično programsko opremo, da si bo lahko RAJA SAMA POPRAVILA NAPAKE FIRME. Eh, ne, to pa ne. Zlobni Apple in Microsoft, Googla molima in ga imamo radi, ker je najboljši.


Imas prav ja... raja si ne more sama odpravit napake.. :/
Se dobro da nisem del te raje in spodobno (in dokaj varno) shajam na androidu 2.3.4 in 4.4.

konkretno, kateri varnostni bug te muci?

Vsi, od 2.3.4 dalje. Mene sicer noben, ker sem na Ajpelu, ki je rahlo bolj zaprt in bolj prijazen.

kpkp ::

Ales je izjavil:

Lenovo, obračunsko leto 2014/15 (do 31. marca), neto dobiček 6,7 mrd USD (mobilne naprave cca. četrtina)
Huawei, Q1-Q4 2014, neto dobiček 4,5 mrd USD (od tega končni kupci prispevali cca. četrtino)
LG electronics, Q1-Q4 2014, neto dobiček 475 mio USD

Kdo pa bi lahko šel gledat neto dobiček za Q2 2015 in paaaniiičarit...

Če bi ti bilo do poštene debate, bi prilepil dobičke od prodaje telefonov. In ker bereš bilance tudi razumeš, da se tako ali drugače dodatni stroški prenesejo na končnega kupca.

Xiaomi recimo je v letu 2014 prikazoval bore malo dobička. Le zakaj?

Xiaomi je privat in delajo kar jim paše. Ko bodo šli na borzo zna bit drugače.

Kakorkoli, nisem še tako zblojen od potrošništva, da bi se mi pri katerikoli od zgoraj navedenih ubogih korporacij zdel *prikazani* dobiček od med pol miljarde in 21,5 miljarde USD tako žalostno majhen, da ne bi imeli legitimne dolžnosti nuditi programske podpore obstoječim strankam iz recimo leta 2014 ali 2013 ali... In tudi pri ubogem Xiaomi-ju se mi zdi, da bi jim bilanca kar se tiče neto dobička izgledala zelo zelo podobno, tudi če bi imeli še večji strošek za podporo. Ampak kaj jaz vem, nimam pojma o stanju v tej visoko konkurenčni industriji...


Ne smeš pozabiti, da si navedel le par najuspešnejših (pa še to, uspešnejših korporacij, in ne striktno pri prodaji telefonov), pozabil pa na "1000" drugih.

Iz kej izhaja ta "legitimna dolžnost", iz dobička? Torej če nimajo dobička, jim ni treba posodabljati?

Trololololol ::

driver_x je izjavil:

Trololololol je izjavil:

Ker zaradi njihovih šlamparij odvzamejo telefonu delček po delček varnosti. Like it or not, si lahko Android zabašeš v zadnjo odprtino, ker ga ne moreš posodobit na noben način.


Varna ni nobena naprava in če kupuješ telefon (tablico, računalnik, ...) v vednosti, da je nezlomljiv (hekersko), potem si zelo naiven. Za varnost moraš poskrbeti sam, ne glede na verzijo Androida, iOSa ali WP. To storiš tako, da na takih napravah ne hraniš občutljivih podatkov. Če pa jih že, pa poskrbiš za primerno zaščito. Sam menim, da je čisto vsaka naprava, ki je povezana v splet, lahko tarča vdora, če za to obstaja dovolj velik interes.
Če pa ti ne delujejo oglaševane funkcije, pa lahko imho še vedno uveljavljaš garancijo oz. stvarno napako.

Ni problema. Lahko sam poskrbim za nadgradnjo na Android 15.x.x, kjer je odpravljenja varnostna ranljivost, samo daj mi možnost, da to naredim.

kpkp ::

MrStein je izjavil:

Nismo tako bogati, da bi kupovali ceneje.

Ti kar za vse odgovarjaš?

driver_x ::

Trololololol je izjavil:

Ni problema. Lahko sam poskrbim za nadgradnjo na Android 15.x.x, kjer je odpravljenja varnostna ranljivost, samo daj mi možnost, da to naredim.


Vsaka nova verzija sicer odpravi nekaj ranljivosti (še zdaleč ne vseh), a hkrati prinese še nekaj novih. Za varnost se ne skrbi z najnovejšimi verzijami ampak s tem, da si s posebnimi orodji šifriraš vsebine in komunikacije. Še bolje pa je, da občutljivih podatkov sploh ne hraninš na napravah, kot so telefoni, tablice in prenosni računalniki, ki so že zaradi svoje mobilnosti precej bolj podvržene krajam in izgubam.

Trololololol ::

driver_x je izjavil:

Trololololol je izjavil:

Ni problema. Lahko sam poskrbim za nadgradnjo na Android 15.x.x, kjer je odpravljenja varnostna ranljivost, samo daj mi možnost, da to naredim.


Vsaka nova verzija sicer odpravi nekaj ranljivosti (še zdaleč ne vseh), a hkrati prinese še nekaj novih. Za varnost se ne skrbi z najnovejšimi verzijami ampak s tem, da si s posebnimi orodji šifriraš vsebine in komunikacije. Še bolje pa je, da občutljivih podatkov sploh ne hraninš na napravah, kot so telefoni, tablice in prenosni računalniki, ki so že zaradi svoje mobilnosti precej bolj podvržene krajam in izgubam.

Povej to Googlu, ne meni.

MrStein ::

kpkp je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nismo tako bogati, da bi kupovali ceneje.

Ti kar za vse odgovarjaš?

Ne, bogatuni bodo za sebe odgovorili. Ali najeli nekoga da to naredi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

Trololololol je izjavil:

driver_x je izjavil:

Trololololol je izjavil:

Ni problema. Lahko sam poskrbim za nadgradnjo na Android 15.x.x, kjer je odpravljenja varnostna ranljivost, samo daj mi možnost, da to naredim.


Vsaka nova verzija sicer odpravi nekaj ranljivosti (še zdaleč ne vseh), a hkrati prinese še nekaj novih. Za varnost se ne skrbi z najnovejšimi verzijami ampak s tem, da si s posebnimi orodji šifriraš vsebine in komunikacije. Še bolje pa je, da občutljivih podatkov sploh ne hraninš na napravah, kot so telefoni, tablice in prenosni računalniki, ki so že zaradi svoje mobilnosti precej bolj podvržene krajam in izgubam.

Povej to Googlu, ne meni.


Guglu je to precej jasno, tebi očitno ni.

facepalm ::

Trololololol je izjavil:


Vsi, od 2.3.4 dalje. Mene sicer noben, ker sem na Ajpelu, ki je rahlo bolj zaprt in bolj prijazen.


zakaj pol sploh pises take komentarje, kot da bi se spoznal na stvari?
Ok, sej ze po tvojih komentarjih, se vidi da se ne spoznas ampak vseeno.. Wtf?! Ti vidis problem v nezmoznosti updatea na zadnjo verzijo, jaz pa v tem da je zadnja verzija slabsa od starejse:) Stick to iStick:)

Trololololol ::

Graf v omenjeni novici se ne strinja ne s tabo epecar, in ne s tabo sammy.
Bo trebalo vreči kost, ne pa samo lajati.

filip007 ::

Greznica ravno ni je pa razširjen do amena. Upam, da bo Nokia kmalu nazaj prišla pa malo pometla ta Android.
http://www.reuters.com/article/2015/08/...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Trololololol ::

Lej ga, ko se pederuši s svojim fanboyizmom. Sam bi imel raje Windowse ali pa BlackBerryja, tako da nisem zaprisežen oboževalec Appla, ampak za razliko, vsaj vem v katerem grmu tiči zajec. Vidva sta pa bolj podobna Green Dragonsom oziroma Vijolam, ki gredo na tekmo, ne da bi jo gledali, temveč da bi se imeli s kom po glavi lamat.

kpkp ::

MrStein je izjavil:

kpkp je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nismo tako bogati, da bi kupovali ceneje.

Ti kar za vse odgovarjaš?

Ne, bogatuni bodo za sebe odgovorili. Ali najeli nekoga da to naredi.

No, samo da se strinjaš, da zakon ne pride v poštev.

facepalm ::

Trololololol je izjavil:

Lej ga, ko se pederuši s svojim fanboyizmom. Sam bi imel raje Windowse ali pa BlackBerryja, tako da nisem zaprisežen oboževalec Appla, ampak za razliko, vsaj vem v katerem grmu tiči zajec. Vidva sta pa bolj podobna Green Dragonsom oziroma Vijolam, ki gredo na tekmo, ne da bi jo gledali, temveč da bi se imeli s kom po glavi lamat.


Jaz sem te povprasal po konkretnem bugu, katerega bi z najnovejsim androidom pokrpal in bi tako bil upgrade smiselen. Glede na to, da si tolko popljuval sam sistem updateanja, sem sklepal da te pri starejsih androidih dejansko nekaj moti. Ce bi vedel, da se samo pritozujes v tri dni brez nobenega argumenta se nebi niti spuscal v debato s tabo.

Trololololol ::

Moj argument je graf. Nato prebereš nek random članek, recimo ta http://blogs.wsj.com/digits/2015/01/12/... , kjer se seznaniš, da Google še vedno deloma vodi politiko "Nova verzija sistema - novi bugfixi". Potem pogledaš graf, vidiš, in če imaš srečo, da tvoje oči še vidijo ter da tvoji možgani še funkcionirajo, ugotoviš, da je Android greznica posodobitev.

Ales ::

kpkp je izjavil:

Ne smeš pozabiti, da si navedel le par najuspešnejših (pa še to, uspešnejših korporacij, in ne striktno pri prodaji telefonov), pozabil pa na "1000" drugih.

Iz kej izhaja ta "legitimna dolžnost", iz dobička? Torej če nimajo dobička, jim ni treba posodabljati?

Startal sem na top 5 po številu prodanih Android naprav (z Xiaomijem vred). Kot legitimno dolžnost gledam na obdobje, za katerega kupec sme pričakovati, da bo naprava brezhibno delovala oz. bo zanjo na voljo servis. Življenjska doba izdelka.

Kar se mene tiče, bi morali biti popravki OS za celotno življenjsko dobo izdelka všteti v nakupni ceni, je pa to lahko stvar debate. Pa naj zaračunavajo popravke po enem ali dveh letih, če bo trg za. Koliko pa je življenjska doba izdelka pa kupcem mora biti jasno povedano pred nakupom.

Da se v praksi izkaže, da je življenjska doba izdelka manj od recimo dveh let, pa je IMHO čisto mimo. Kot je bilo zgoraj omenjeno, to niti kar se tiče obdobja stvarne napake izdelka ne gre skozi. Za tak hardware, kot so sodobni pametni telefoni in tablice, bi pričakoval precej daljšo življenjsko dobo, vsaj 5 let ali več. Naj bo vsaj širša debata o tem, pa naj se odločijo za neko drugo obdobje, če 5 let ni ok. Ampak naj bo en jasen minimum za vse. Zagovarjam torej dodatno regulacijo trga, ker se mi zdi potrebna zavoljo osnovnih pravic potrošnikov IN zaradi varnosti vseh nas. Ne samo telefoni, Internet-of-things in IPv6 je nekaj, za kar v tem trenutku nihče niti pod razno ni dovolj pripravljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Furbo ::

Ales je izjavil:

Pa naj zaračunavajo popravke po enem ali dveh letih, če bo trg za.


Težko verjamem, da bo androidni trg za plačevanje česarkoli. Ravno nasprotno od smisla androida.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boolsheat ::

facepalm je izjavil:

Trololololol je izjavil:

Lej ga, ko se pederuši s svojim fanboyizmom. Sam bi imel raje Windowse ali pa BlackBerryja, tako da nisem zaprisežen oboževalec Appla, ampak za razliko, vsaj vem v katerem grmu tiči zajec. Vidva sta pa bolj podobna Green Dragonsom oziroma Vijolam, ki gredo na tekmo, ne da bi jo gledali, temveč da bi se imeli s kom po glavi lamat.


Jaz sem te povprasal po konkretnem bugu, katerega bi z najnovejsim androidom pokrpal in bi tako bil upgrade smiselen. Glede na to, da si tolko popljuval sam sistem updateanja, sem sklepal da te pri starejsih androidih dejansko nekaj moti. Ce bi vedel, da se samo pritozujes v tri dni brez nobenega argumenta se nebi niti spuscal v debato s tabo.


Stagefright na primer?
http://bgr.com/2015/08/08/android-secur...
http://arstechnica.com/gadgets/2015/08/...

Članek na AT lepo obrazloži kako velika greznica Android dejansko je.

Zgodovina sprememb…

kpkp ::

Ales je izjavil:

Kar se mene tiče, bi morali biti popravki OS za celotno življenjsko dobo izdelka všteti v nakupni ceni, je pa to lahko stvar debate. Pa naj zaračunavajo popravke po enem ali dveh letih, če bo trg za. Koliko pa je življenjska doba izdelka pa kupcem mora biti jasno povedano pred nakupom.


Jaz bi tudi rad videl, da bi se kdo od proizvajalcev zavezal za 5 letno obdobje. Google se je pri Nexusih zavezal za 3 leta. Me pa zanima, koliko bi bili uporabniki pripravljen plačati za daljšo podporo in če bi se to proizvajalcu na koncu splačalo.

MrStein ::

kpkp je izjavil:

MrStein je izjavil:

kpkp je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nismo tako bogati, da bi kupovali ceneje.

Ti kar za vse odgovarjaš?

Ne, bogatuni bodo za sebe odgovorili. Ali najeli nekoga da to naredi.

No, samo da se strinjaš, da zakon ne pride v poštev.

Ne mi polagat besed v usta. Hvala.

kpkp je izjavil:


Jaz bi tudi rad videl, da bi se kdo od proizvajalcev zavezal za 5 letno obdobje. Google se je pri Nexusih zavezal za 3 leta. Me pa zanima, koliko bi bili uporabniki pripravljen plačati za daljšo podporo in če bi se to proizvajalcu na koncu splačalo.

Guglu se očitno splača. Pa baje sploh ni drago za končnega kupca, kot eni strašijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kpkp ::

MrStein je izjavil:

Ne mi polagat besed v usta. Hvala.

Saj si rekel, da se bodo "bogati" odločali zase, torej zakon odpade.

Guglu se očitno splača. Pa baje sploh ni drago za končnega kupca, kot eni strašijo.

Google ni OEM, Google ni v poslu služenja s prodajo telefonov, ampak so skrbnik Androida, zato hočejo postaviti nek vzgled za ostale... To je en primer kako poizkušati stvari spraviti na bolje, ne pa zakoni.

Ales ::

Google Android promovira iz lastnih vzgibov, ki niso nujno vedno enaki interesom potrošnikov.

Kaj te pri zakonski regulaciji trga tako moti?

kpkp ::

Ales je izjavil:

Google Android promovira iz lastnih vzgibov, ki niso nujno vedno enaki interesom potrošnikov.

Kaj te pri zakonski regulaciji trga tako moti?

Googlov interes je, da ima Android čim več uporabnikov. Kar bi nakako pomenilo, da želijo zadovoljne uporabnike. Sedaj, če so tega sposobni ali ne, ali so se tega lotili pravilno ali ne, je stvar debate, ampak osnovni interesi se ujemajo.

Več kot je regulacije težje je konkurirati velikim in manj je inovativnosti. Taka regulacija bi lahko ustavila ločeno prodajo HW in SW, otežila prodor novim OSom ter najbolj podražila najcenejše telefone.

MrStein ::

Podražila ali izboljšala?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alcarin ::

facepalm je izjavil:

Android in varnost na top nivoju ne gredo skupaj. Nikoli niso sli:)
zato je nepotrebno po upgradeu na najnovejsi andoird:)


Gre se za najvišjo možno varnost, in to je zagotovo najnovejša verzija (vsaj večinsko gledano)

Podražila ali izboljšala?


Odvisno kako gledaš, eni vidijo samo ceno.
Lep pozdrav/Kind regards!

kpkp ::

MrStein je izjavil:

Podražila ali izboljšala?

Za tiste, ki si ga nebodo morali privoščiti, definitivno podražila.

MrStein ::

Na bolhi jih dobijo za drobiž. (ali za "en evro" pri vezavi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

In če Android OS nadgradiš na novejšo verzijo in ugotoviš, da to ni to, potem nimaš niti možnosti, da greš nazaj na starejšo. Govorim iz osebne izkušnje. Šel sem iz Kitkat na Lollipop, ki pa mi dela mnogokrat počasneje in to sedaj zelo zelo obžalujem.

ivanuscha ::

Ne sme delat pocasneje, probaj narsit hard reset.

Invictus ::

StarMafijec je izjavil:

In če Android OS nadgradiš na novejšo verzijo in ugotoviš, da to ni to, potem nimaš niti možnosti, da greš nazaj na starejšo. Govorim iz osebne izkušnje. Šel sem iz Kitkat na Lollipop, ki pa mi dela mnogokrat počasneje in to sedaj zelo zelo obžalujem.

Najbrž nisi dobro prebral navodil za upgrade ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

In če Android OS nadgradiš na novejšo verzijo in ugotoviš, da to ni to, potem nimaš niti možnosti, da greš nazaj na starejšo. Govorim iz osebne izkušnje. Šel sem iz Kitkat na Lollipop, ki pa mi dela mnogokrat počasneje in to sedaj zelo zelo obžalujem.


Z neuradnimi postopki da kaj porihtat, seveda na lastno odgovornost.. Pa da ne boš mislu da je ta problem prisoten samo na androidu.. Glupa politika proizvajalcev pač..
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 6 zgolj na odstotku naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5319248 (13895) Vajenc
»

RIM: Android je kaotična greznica (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
7019417 (13749) Jackass
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518539 (14048) bluefish
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317111 (15311) Pier
»

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5515340 (12168) Tilen

Več podobnih tem